Ragnarök – Konec světa

Nórsko / Dánsko, (2020–2023), 13 h 50 min (Minutáž: 38–55 min)

David Stakston, Jonas Strand Gravli, Herman Tømmeraas, Theresa Frostad Eggesbø, Emma Bones, Henriette Steenstrup, Gísli Örn Garðarsson (viac)

V jednom norském městě, které je ohroženo znečištěním a tajícími ledovci, se zdá, že přichází konec světa. Dávné zlo ale dokáže vyzvat na souboj jen legenda. (Netflix)

Forty-

Môže byť prostredie teenagerov na strednej dobrý materiál na adaptáciu najväčšej udalosti v dejinách severskej mytológie? Prekvapivo áno a je to celkom vtipné, ale nie trápne. Potešilo. ()

Kvasekus

Seriál pro mě začal ztrácet dech od momentu, kdy se kladivář po medovině zadívá do zrcadla...ten Thór byl přinejmenším vtipnej. Pak to jde víceméně z kopce. Z bytostí bych ocenil asi jen toho pejska...ten se jim opravdu povedl. Nicméně norská příroda a severská mytologie je něco, co seriálu přidává významný body a díky tomu seriál určitě stojí za pozornost. ()

kukkik

V prvních dvou sériích nadějný pořad, který má ale naprosto žalostný a neuspokojivý závěr. Ve výsledku tedy zklamání a těch celkových 13 hodin za tak trapný, telenovelý konec opravdu nestojí. Jinak ale krásná krajina, kamera a v prvních 12 epizodách i děj. 3/5 ()

viky13

Tento seriál je tak trochu béčkovej, přesto bych ho ale nazvala poměrně skvělým. Oproti takovýmu marvelu je to opravdu osvěžující. ()

CaladanChmur

80%...ale musím rozdýchat tohle dílko a recenzi napíšu nejspíše později ( pokud ji napíšu), protože to nebylo až tak jednoduché jak by se dalo vyvozovat z prvních dvou řad. Rozhodně je to ale norsky jiné a doporučuji všem, hodnoďte to až po posledním dílu třetí řady, protože pak budete možná nadšení a nebo zklamaní, ale rozhodně budete mít jiné důvody k hodnocení, než po první či druhé sérii. Prostě kdo se nedostane se zájmem k poslednímu dílu, tak by vůbec neměl hodnotit. Super seriál. A aktuálně lidský. ()

Barbeeh

Dávam jednu hviezdičku, pretože označiť to ako "odpad" mi je ľúto pre tú krásnu prírodu. Tam to ale žiaľ končí. Vykradnutý Twilight, deti vyzerajúce na 30, maximálne necharizmatickí herci, dej tak povrchný, až ma srdce bolí. ()

Mamlas odpad!

Máme tady komunitu lidí v městečku. Jeden z nich hraje za Bohy, několik dalších hraje za znepřátelené Obry a zbytek je komparz. A tak si tam o tom všichni 6 dílů unyle vykládají. Celý děj této užvatlané a vynuděné ptákoviny by se vešel do jednoho 20minutového krátkofilmu a i tak by to byla otravná hovadina. (8%) ()

jprmusic

Zajímavý pohled na severskou mytologii - Thor byl prosťáček vyrûstající v nefunkční rodině s šílenou matkou a bratrem - homosexuálním obrem. Thor je v 19 letech panic a neumí napsat slovo "rakovina". Navíc je slepej, což je dobrá kombinace s IQ 30. Těžko říct, co tím chtěl autor říct, je tu hezká příroda, tak možná tohle. Ale jako cestopis je Tour de France zajímavější. ()

blazma

Není to nejhorší. Občas byli pasáže, kdy jsem se i bavil, ale jinak za mě nuda. Severská mytologie je zajímavé téma, ale tady si myslím, že to něco postrádá. ()

mkee

Nórska verzia Stranger Things, ktorej najväčšou devízou sú neprikrášlené dychberúce zábery nórskej prírody, presvedčivý pohľad do nórskej kultúry i mentality a niekoľko mimoriadne charizmatických hercov na čele s okuzľujúcou Theresou Frostad Eggesbø. Príbeh stavia na zasadení severskej mytológie do moderného sveta na pozadí vyšetrovania kauzy à la Greta Thunberg (ktorej meno v seriály reálne odznie). Originálne, pôsobivé, pre fanúšikov nórskej kultúry a must-see. ()

a0001

Pre mňa ideálna tématika, škoda toho nahlúpleho scenáru, detičiek a hlavným problémom je úplne najhorší výber hercov aký bol možný. Väčšina z nich sa tvári ako po mŕtvici, zvyšná časť ako keby trpela demenciou a rozličnými psychickými poruchami naraz. "Thor" tak ten chudák vyzerá úplne najdebilnejšie, 90% času otvorená huba a tupý výraz. Úplne najhoršie na tom je to, že si skutočne nerobím srandu. ()

BarkaS

Není to žádný master dílo, ale v “šedi” (respektive přílišné barevnosti a divnosti) současné produkce je to velmi osvěžující. Nové pojetí severské mytologie zasazené do moderního světa. Je to zábavné, zajímavé, občas i napínavé, skvělá kamera, nádherná příroda. Vůbec mi nevadil ani ten environmentální aktivismus a ten finiš série byl strhující. Snad bude druhá. ()

Ironhead

Nesouhlasím s všeobecným zdejším názorem, že tu jde především o severské bohy a mytologii. Ne, v první řadě je to ekologická agitka, která je tou severskou mytologií okořeněná, aby to bylo sexy pro diváky a mělo to větší sledovanost. Nicméně profesionální kvality zpracování a dobré herecké výkony tomu upřít nelze. Plus velmi sexy MILF ředitelka střední školy ;) Druhá série byla podstatně horší, zde se to opravdu silně přehouplo v něco ve stylu Twilight z Norska. Charaktery se tu chovají silně nelogicky a iracionálně, mění své přesvědčení a sympatie o 180° skoro každý díl, což by nevadilo u Lokiho, ale když to dělají i všichni kolem ve stylu (je potřeba ho zabít/vezmeme ho do rodiny/je potřeba ho zabít/vezmeme ho do rodiny/...) začne to nudit. btw... škoda jen, že snad nejzajímavější ženský/dívčí charakter zmizel z děje hned na začátku první série ()

Sharlis

Prva seria ma bavila i mala dobru kvalitu, ale potom prichadza totalny obrovsky prepad. Akoby to zacal robit nejaky 12rocny nadsenec superhrdinov, ktory ma navyse pocit, ze minimalne polka z nich musia byt homosexuali a serial sa razom meni na srajdu. ()

S.hort.Y

Neskutečný. Skvělý. Báječný. Seriál mě bavil od začátku do samého konce. Naprosto boží. A ten závěrečný díl! Za mě seriálu nic moc nechybělo. Myslím, že skvěle vyšel počet dílů - snad ani jednou jsem neměl pocit, že by byla nějaká scéna navíc nebo zbytečně roztažená. Co mi seriál dal? Základní povědomí o severské mytologii, hodiny zábavy a podněty k přemýšlení (o příběhu, postavách a závěru). Co mi seriál vzal? Nic. Vůbec nic. ()

hronikpetr

Za mě to byla ztráta času, postavy nesympatické, hlavní hrdina je opravdu hrozný a dialogy... Škoda mluvit.. Určitě to mělo potenciál, severská mytologie má hodně co nabídnout ale tento seriál to bohužel neudělal.. ()