Ragnarök – Konec světa - Série 3

(séria)
Nórsko / Dánsko, 2023, 4 h 24 min (Minutáž: 38–52 min)

Réžia:

Mogens Hagedorn

Kamera:

Niels A. Hansen

David Stakston, Jonas Strand Gravli, Herman Tømmeraas, Theresa Frostad Eggesbø, Bjørn Sundquist, Vebjørn Enger, Benjamin Helstad, Billie Barker (viac)

Obři to nechtějí vzdát a vymýšlejí nové strategie, jak před závěrečným soubojem podrazit bohům nohy. Unikne Magne svému osudu? (Netflix)

M.i.k.e

Jak se mi líbily první dvě série, tak moc mě zklamala ta závěrečná. I bych dokázal přežít ten zvláštní závěr stejně jako to že Magne je tu za pořádného ko*ota, ale nesměla by to být roztahaná nuda. Jenže přesně taková poslední série je a místo toho aby postupně gradovala jen přešlapuje na místě a pak je najednou konec. S tím co nám tvůrci nabídli klidně mohla mít polovinu dílů a nikdo by nepoznal rozdíl a nejspíš i tak by to byla nuda. Škoda takhle promhraného potenciálu…40% ()

Azurose

On je celkem problém, když je hlavní postava hloupá a tvrdohlavá. To se pak nemůže člověk divit, že se mu seriál nelíbí. Po prvních dvou sériích jsem neměl žádná očekávání - a to je vlastně dobře, jinak bych byl ohromně zklamaný. Třetí série mi jen potvrdila, jak špatný tento seriál je. A konec už ani rozebírat nechci, protože tak špatné zakončení seriálu jsem dlouho neviděl... ()

viperDavid

Třetí a konečná serie a poněkud nešťastná. Věřím, že hodně divákům se vyloženě líbit nebude, ale tak jak je u tohoto seriálu zvykem, víc se mluví než bojuje, takže až na jedno vyhronutí situace si toho moc neužijeme. Hlavní postava je dějově pomalejší a seriálu konec katatrofální. Nakonec ale musím hodnotit pozitivně, protože Ragnarok u mě bude mít místo ()

jioex13

První a druhá řada byly až zbytečně moc natažené, přičemž k úspěšnému zakončení jsme se dostali až na závěr celé řady. U třetí série se mi jeví, jako bychom se k zakončení vůbec nedostali, zatímco zbytečně natažené je to pořád. První díl byl solidním nastartováním a prakticky v tom jediném se do nějaké úspěšné akce dostalo i kladivo. Po zbytek dílů bylo jen ústředním doplňkem někdy až hloupě přemýšlejícího Magneho. Považuji to zkrátka za zbytečnou ztrátu času, protože ve finále se mají všechny kladné i záporné postavy rády. Ragnarok se nekoná, takže vlastně ani nevím o co tu šlo. ()

Gormie

Musím říct, že závěr seriálu mě naprosto dostal. Pokud by to skončilo tak, jak to celou dobu vypadalo, byl by z toho další tuctový (a ne moc dobrý) klon Stranger Things, nebo něčeho podobného. Takhle to ale dostalo úplně nový level, navíc je zpětně zřejmé, že to bylo plánováno od začátku. Dobrá práce, seveřani! ()