Ragnarök – Konec světa

Nórsko / Dánsko, (2020–2023), 13 h 50 min (Minutáž: 38–55 min)

David Stakston, Jonas Strand Gravli, Herman Tømmeraas, Theresa Frostad Eggesbø, Emma Bones, Henriette Steenstrup, Gísli Örn Garðarsson (viac)

V jednom norském městě, které je ohroženo znečištěním a tajícími ledovci, se zdá, že přichází konec světa. Dávné zlo ale dokáže vyzvat na souboj jen legenda. (Netflix)

Morholt

Budu trošku spoilerovat. Kdesi v Norsku leží městečko s příhodným názvem Edda, ke kterému se pomalu ale jistě plíží ekologická katastrofa. Za tu je zodpovědná rodinka Jotunů, toho času převlečená za místní továrníky, kteří tu páchají neplechu na přírodě i zdraví lidí. A postavit se jim může jedna jediná osoba, která ale nejdřív musí přijít na to, kým vlastně je. Zpočátku mě to bavilo. Potěšila řada jemných odkazů na severskou mytologii, povedl se casting a parádní bylo i prostředí prodchnuté nezaměnitelnou skandinávskou atmosférou. Jenže jakmile se začala výrazně prosazovat enviromentální linka, šlo mi to čím dál tím víc na nervy. Jasně, zelená agitka dneska frčí a Seveřané jsou na ní experti, ale štvalo mě, že ta mytologická linka zůstala zcela v pozadí. Sice se tu o ní hodně kecalo, ale to bylo tak všechno, takže i když všechny potvory z jiného světa měly nadpřirozené schopnosti, prakticky je vůbec nevyužívaly. Bylo to jakoby se Superman snažil nachytat generála Zoda při používání chemických zbraní, aby na něj mohl zavolat NYPD. K tomu všemu přibyla debilní romantická linka odkoukaná z Tvajlajtu, která seriál definitivně srazila na průměr. Vzdor tomu se ale na druhou řadu mrknu, protože věřím, že tady se tvůrci jen zastřelovali. A také kvůli těm dvěma zlejm blondýnám. 50% ()

misterz

Neskutočne krásna príroda - to je to prvé čo tu udrie do očí. A potom tá typická severská precíznosť v súvislosti s postupnou a v pomalom tempe gradujúcou dramatizáciou. Na druhú stranu ale nie všetky scénky bavili, bolo tu trocha vaty, ako aj jasné ovplyvnenie americkými teen filmami o záchrane všetkých a všetkého. Koniec mohol byť tiež trochu epickejší, nie taký banálny šuvix. Som ale zvedavý na druhú sériu. Zatiaľ slabší nadpriemer. 70/100 ()

Ratemus

Jak to krásně začalo a probíhalo, tak to skončilo maximálně dementně a je fakt tristní, jak vyjebali s divákem. Kdyby David Alexander Sjøholt méně prostě jen stál a kurva čuměl, mohli se více věnovat příběhu a MOŽNÁ by se v závěru i něco stalo. Jako je to moc příjemné pojetí a původní znění je krásný, ale sakra, to neustálé zírání Davida mě k posrání iritovalo a absolutně nulový závěr vytočil. NIC ale opravdu NIC se nestalo a neuzavřelo. Snad bude druhá serie, kde bude méně zírání a více příběhu. ()

Arsenal83

Majestátny názov, ale fádne spracovanie a herci často ako po obrne, ale to je v Škandinávii bežné. Boli lepšie pasáže a potom zase dlho nuda. Cieľovka je jasná, je to natočené pre mládež, ale myslím, že tá mytológia tu mohla byť stvárnená viac. Získalo by to výbornú atmosféru, ktorá tu tak nejak chýba. ()

evulienka3

Prvotnou motiváciou mrknúť sa aspoň na prvý diel Ragnarok bol " Magnus", ktorého som zahliadla v upútavke. Potom sa tam zjavila ešte aj "Sonja" a ten Evin fešák, ktorého meno si už nepamätám. Lenže okrem toho, že ma tieto známe tváre zo Skamu potešili, ono chytil ma aj ten príbeh. Ja rozhodne nemôžem povedať, žeby to bol premrhaný čas. Príbeh na spôsob Good Omens bol síce vážny a seversky málovravný a ponurí, ale tento štýl mám rada. No hej, záver mohol byť možno viac "epic". Tak ale je to Nórska produkcia nie americká a hlavne tak ako povedala teta v závere toto, bol len začiatok....len teda dúfam, že budú pokračovať, zostalo tam veľa nedopovedaného a nevyužitého. ()

ARI50

Síla, už od prvních sekund dokázal tenhle seriál získat mojí pozornost, aby tady byla už druhá série. Soundtrack výborný, Norské město pastva pro oči, herci dokonale vybraní, prostě hltal jsem pár dílů hned po sobě a chci další dávku. Nejde najít chybu, nic to musí člověk vidět. Každá síla nese břemeno a zlo ale taky výhody. Druhá série byla skvělá ale krátká tak doufám že další to vše vynahradi, i přesto jsem hodně spokojený s pokračováním příběhu. ()

SonGokussj

@Lunado to vystihl dobře s označením "komorní". Je to velmi zvláštní atmosféra, interakce mezi lidmi též jiná než u klasického amerického seriálu a to je možná důvod, proč se to mnoha lidem nelíbí. Nejsou na to zvyklí. Tak, jak Američan nebude chápat Pelíšky, tak ho moc nebude bavit Ragnarok. Za mě plusové body jak v ozvučení, tak i hereckými výkony. Příběh byl na mě trochu zbytečně "enviromentální", protože to teď "frčí", vadilo mi to o to víc. A určité mínus je pár scén, které prostě nedávaly logiku v jinak vcelku pěkně poskládaném příběhu. Řekněme jen, že kdybych v sobě našel nadpřirozené schopnosti a někomu o tom řekl, kdo bude jen tak kroutit hlavou, že jsem pako, tak mu asi ukážu nějaký důkaz. Ne, že ho nechám přemýšlet o mé narůstající psychické poruše... Budu velmi rád za pokračování. All Hail Lynet 68 % ()

sofiapetra

Miluju Norsko a jejich ságy a hlavně Thóra, tak jsem to nemohla nezkusit. Závěr: je to takové milé, ale fakt jen pro nepolíbenou (čímkoliv) mládež.  Kromě toho si myslím, že mohli pro roli Magnuse vybrat charismatičtějšího herce. ()

Fíla

Tématika která mě baví. Severští Bohové, Norsko a tamní atmosféra. Celkem jednoduše zpracovaný seriál, který si nehraje na nic víc. Těším se na další sérii, která by nám mohla vyřešit nějaké problémy z první řady. Za mě první řada na 78%. ()

M.i.k.e

zvláštní a místy až lehce bizarní,ale kouzlo se Ragnaroku rozhodně upřít nedá.Jsem osobně celkem rád,že první řada vypadá jak vypadá a místo velkých efektů se jde spíš po postavách (i když velmi zlehka) a náznacích.Potenciál tomu nechybí a doufám,že bude druh řada,která ukáže jak moc velký...70% ()

Chen

Nádherné scenérie, působivé obsazení a originální přístup k severské mytologii, to vše a něco navíc si mě získalo. Ano, třetí řada se vyvinula jiným směrem, než jsem čekal, ale přesto jsem ve finále se seriálem spokojen a užil jsem si ho. ()

BarryLyndon

Přátelé, máme tu další skvost pod radarem, který vás tu většina vesele ignoruje.  Seveřani si natočili malou komorní adaptaci svých legend a podařilo se jim to lépe než rozmáchlému Marvelu a adaptaci Gaimanových Amerických Bohů. A právě kvůli Gaimanovi jsem se před časem do studia severských legend ponořil. A tento seriál je až překvapivě vystihnul. Kdo by to byl řekl do kombinace středoškolské dramedy s nízkým rozpočtem.  Vedle v bitvách by fajnšmekři ocenili nejlepší kombinaci matky s dcerou za hodně dlouhou dobu a i Disk by si tu přišel víckrát na své, je to kdyžtak na Netflixu kamaráde.  Waititi se snažil o retro atmosféru pomocí kriklavosti a tady přitom stačí pár montáži s hudbou a zasněnou kamerou aby to bylo lepší. Ze spot on castingu musím vypíchnout Lokiho, který jednoznačně poráží Hiddlestona.  Říkal jsem si, že je to povedená osmička a taková srdcová oddechovka, ale shiiiiiiiit co si dovolili v závěru.   9/10 ()

Saraph

Baví mě to dost, ale Netflix si to zas neskutečně kurví svojí debilní nucenou diverzitou a politickou korektností. Kdyby tam tohle nebylo, ty 4 hvězdy by si to zasloužilo. ()

žvanimírek

Mě to bavilo! Ten nápad a celkově severskej šmak a představa o Thorovi mě potěšil. Lehce dementí hlavní hrdina má klasicky dobrý srdce a jen ty nejlepší úmysli a "dostane" od starý čarodejnice doslova božský schopnosti. Může to teď vyznít lehce ironicky, ale tak to vůbec není. Za mě jasnejch pět a těším se na pokračování. A ten soundtrack je taky libovej. ()

Mrkvič

1 série ano, jde pouze rozběh na zjevně rádoby dlouhou trať. Bohužel. Příběhu by krásně slušela minisérie a ne horečné ukvapené ukončení první série. Dít se toho mohla ještě tuna. Ale když v posledním dílu zbývá 12 minut a chystá se mrtě moc zajímavých věcí, začne tušit divák, že těch dvanáct minut stačit nemůže. Nestačilo. Na druhou stranu si ale moc nedovedu představit fungování druhé série. Očekávám najednou zbytečné oddalování střetnutí. Nezajímavé a příběh neposouvající vedlejší postavy. Podívám se a možná brzy se seriálem skončím a hodnocení padne na spravedlivé 2 hvězdičky. ()

viperDavid

Všech 6 dílů jsem zhltnul na posození jak čokoládu s oříškama. Seriál je luxusní a hlavní hrdina mi sedl, bohužel mi vůbec nesedla jeho matka, ale co se dá dělat. Jinak díl od dílu lepší a lepší podívaná. Jsem velmi spokojen. Už se těším na druhou serii, pokud bude. ()

DJ Rocco iNc

Severská kopírka Smallvillu, s prvkami Twilightu, kde vám rozuzlenie celého príbehu vyrazí, slušne povedané, "dekel". Osobne ma zaujala atmosféra a príbeh, ktorý zobrazuje severskú mytológiu, čo spadá pod fantasy, ktoré mám rád. No vo veľkej miere bolo veľa vecí zbytočne dlho naťahovaných a akcie bolo zhruba asi toľko, koľko je v samotnom trailery. Pravdepodobne je v ňom zobrazená asi všetka akcia z celého seriálu. Slušné zvraty si vyslúžili taktiež hviezdičku, takže celkovo by som Ragnarok ohodnotil ako niečo, čo neuškodí, prekvapí, zabaví, ale neohromí. ()

Jaro.Krafcik

Severská mytológia je bohatá a teraz Nórska produkcia netflixu prekvapila. Výber skladieb na jednotku. Herecké obsadenie už slabšie. Nuž celé to je skôr pre mladšie publikum. Tých 6 epizód ale ubehlo rýchlo a ja pravdupovediac nepotrebujem vidieť ďalšiu sériu. Pekný priemer. 3* ()

Kienast

Dlouho jsem neslyšel horší dialogy a neviděl tak hloupé chování postav. Hlavní hrdina mi ke konci totálně lezl spíš na nervy, než abych mu nějakým způsobem fandil. A konec to byl totální hřebíček do rakve ... Který mi donutil položit otázku: " Vážně jsem strávil 5 hodin, aby to vyústilo v tohle prázdné nic?" 4/10 ()