Neohrožený žoldák se pouští do nejnebezpečnější mise kariéry. Má zločineckému bossovi zachránit uneseného syna. (Netflix)

blackkocour

Thóř si svém zalehlém a stále teploučkém Azgardu, už dostatečně nudí, bez toho aby zase zachraňoval celý vesmír, svým velkým třpitivým dildu, neboli řečeném Kladivounovi, tak si jde udělat all-exclusive šité na míru financí pana Thóra dovolenku do Indického smradlavého Bangladéšé, a společně s tlupou, tedy skvadrou, zahubušpinavejch Sandžejů a Jožků s bambitkamy, kterým ještě teče mlíko po bradě a pomaličku rostoucím ohanbím a pedoknírkům, odkráglovat místní magnát ve vývozu černého masa, (v tomhle případě fakt nemůžu říct bílém), a asi zřejmě i v narkobaronstvím jako Pablo Fuzi jako Escobar. Souboje a sumo zápasy, dělané jako v dost špatném pfotošhopu, si může maximálně dovolit miliardový korporát Nefkusu. ()

Hollohlaway

Indickej kanonenfutr se vysloveně dere, aby se mohl nechat oddělat, tohle mi taky dost vadilo. Ale jinak je to neurážející akční bezmozková oddechovka s ne sice ohromujícím, ale uvěřitelným Hemsworthem. Zápletka je prostinká a vlastně se víc ani nedovíte, ale choreografii se povedlo pár dobrých scén. Proč ne. ()

spikey1

přivřete oči a představujte si že je tam Arnold. Takhle by měly vypadat všechny ódy na 80s filmy. Takhle měl vypadat pátý Rambo. díky! ()

MartinS96

V roce 2020 jsem teda Johna Wicka nečekal. A že vznikne něco jiného, co mu může v akci konkurovat už vůbec ne. Choreografie a práce s kamerou mě tu bavila o dost více než právě ve třetím Wickovi, který navíc už působil trochu poslepovaně. Co se týče technické úrovně je ale Stahelskiho film o fous výš. Rozdíl je nejpatrnější při záběrech v jedoucím autě, na druhou stranu se Extraction snaží o dost více experimentovat a v těch nejlepších sekvencích jede dokonce bez viditelného střihu a mě za pochodu velmi bavilo přemýšlet nad tím, jak tohle sakra natočili. Za první půlku bych tomu tu pětku napálil s chladnou hlavou, avšak v té druhé přibývá dialogových scén, které nejsou vůbec špatné, jen to skvěle nastolené tempo docela zbytečně brzdí. Chris je totální motherfucker a já mu fandil už dlouho, že je ale na úrovni nesoucí jméno Keanu, jsem úplně nečekal a myslím, že větší poctu, než je srovnání se současným etalonem akčního žánru, si nemůže přát. Bůh žehnej Netflixu a talentovaným kaskadérům, ze kterých se stávají nejlepší režiséři akčního řemesla. Jsem velmi zvědav s čím se tenhle pán vytasí příště. 8/10 ()

netahlo

Perfektni kamera!!! A i Hemsworth to celkem dal, poctiva akcni rubarna.Skoda tradicne dementniho zaveru (proc se do toho musela zase srat zenska?), ale zejmena prvni polovina a NEUVERITELNE nasnimana honicka, to je laskovina nejvyssi jakosti! Jinak diky za tu zajimavost od uzivatele jmenem "fanda124", ze "se film z vetsi casti natacel v Indii" ... ja trouba si myslel, ze v Mnisku pod Brdy! ()

ZkuKol

Přímočará akce, kde mi hodně kousků připomnělo Raid, předpokládám, že se na tom někdo podílel z tvůrčího teamu tohoto pokladu. Jsem rád, Thor dostal kvalitní vlastní film a klidně bych si pár pokračování dal a až jim bude docházet dech, můžou udělat crossover s Johnem Wickem 😉 ()

JADIM

Bol som asi veľmi naivný, keď som po úvodnom predstavení očakával nejakú pridanú hodnotu. Táto Hollywoodska (priam až Bollywoodska) záležitosť je iba akčná prechádzka žoldiera s chlapcom po vystrieľanej ceste s pár pokojnými momentami, kedy títo dvaja oddychovali a rozprávali si nejaké životné múdrosti. Z (dajme tomu) kvalitnej akcie sa však jednoducho môže stať súboj, kde to už ani nevyzerá ako súboj dvoch strán, ale ako snaha všetkých zúčastnených na vybombenie sa navzájom a na vybombenie všetkého naokolo. 5/10 (Videné 26.4.2020, Originálne znenie) ()

Maynard.

Keď som to pozrel, malo to zde 80% a ja som si povedal, že je to celkem dost a že to musím vidět a tak sem se na to podíval. A jo, další kousek s Thorem v hlavní roli. A stejně jako Thor, tak i tenhle týpek se s tím zrovna nepáral. Netuším, kolik tady sejmul lidí, ale mám pocit, že značně šlape na paty Johnu Wickovi. Dějově je to dost podobnej kousek ,taky to není bůhvíjak vyscénářovaný, ale je to zaměřený na čistokrevnou řež a akční podívanou. Musím říct, že sem se fakt dobře bavil, film se vlastně skoro vůbec nezastaví a to jak Thor kropí všechny ty indy, tak to je mazec. K dokonalosti tomu něco chýba, ale je to fakt hodně dobře odvedená akční podívaná... ()

sedm.1

3000. komentář!!! Zcela jednoduše, Extraction je jedním z nejlepších, mimoasijských, akčních nářezů vůbec, a to nepřeháním. Tahle pecka mě naprosto ohromila, posadila na prdel a já jen čuměl s otevřenou hubou dokořán na neuvěřitelně nadupanou jízdu, která vážně nemá obdoby. Zhruba první čtvrthodinka jemný nástřel postav a děje a pak se až do závěrečných titulků rozjede už jen zcela nekompromisní a nezastavitelný akční inferno, v tak intenzivním tempu, že jsem jen lapal po dechu, co za fantastické akční hody si to tu užívám. Zápletku to má sice prostinkou, což ovšem ani trochu nevadí, zásadní je, že dějová kostra drží pohromadě a umožňuje to nejhlavnější, tedy akci nejvyšší možné úrovně. Nápaditá, strhující, drsná, krvavá, dynamická a hlavně přehledná, navíc zatraceně rozmanitá, jsou tu všemožné souboje, honičky, střílečky, výbuchy, a to vše je pak ještě navíc podtrženo opravdu originálním zpracováním, a to díky nevšední, ale rozhodně dokonalé kameře, která diváka do oné akce doslova vtáhne a je to fakt mazec, opravdu jako smekám. Extraction ovšem funguje i v ostatních ohledech, je to tedy celé napínavé, dramatické, s poutavými zvraty, prostředí Bangladéše pak napomáhá k navození dech beroucí, syrové a nekompromisní atmosféry, a samozřejmě tu máme i kurevsky silné a hlavně výrazné obsazení, v čele s Chrisem Hemsworthem, o jehož sympatičnosti, charisma a celkovým předpokladům ke ztvárnění těchto postav, nemá snad cenu ani diskutovat. Extraction by měl zkrátka dát šanci každý příznivec nepřetržité, neskutečně dokonale zpracované akce, u které dám ruku do ohně, že každého takového diváka pak vynese do akčních nebes. BOMBA!!! ()

herr_carter

Střílečky po síti jsem nikdy nehrál, tak teď jsem si aspoň na svou vlastní kůži zkusil, jak by to asi vypadalo ve skutečnosti. I když ve skutečnosti.....trošku mi přišlo, že má Hemsworth ještě zbytek božských vlastností ze své klíčové životní role, protože takových kopanců do držky, co během filmu dostane, by asi žádný jiný smrtelník nepřežil....................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Firebug

Ofiko český název je Vyproštění?! :-D Extraction je veskrze průměrné akční béčko a snaha stvořit něco jako "military-like Johna Wicka" se úplně nepovedla. I když je Chris simpoš, tak jeho postava se chová docela idiotsky, bez výraznější motivace a je zcela neschopná domyslet si souvislosti. Měl jsem problémy mu fandit mimo jiné i proto, že decimuje převážně policejní a vojenské složky, táty od rodin (na každého ze zavražděných během služby čekalo doma 2.5 dítěte - podle statistik). Obecně nemám problém, je-li hlavní postava zároveň antagonistou, ale v Extraction je to podané tak nějak schizofrenně. Akce je hodně slušná (zároveň není ohromující), ale své trumfy vystřílí v první půlce. Finální akce je pak hojně režisérsky a střihačsky chybující (Jak mohl sniper odstřelit tohoto týpka? Jak to mohl hlavní bad guy vidět?). Nakonec 3* díky exotickému prostředí (na americký akčňák) a Chrisovi. ()

LuciusWlk

Po dlouhé době dost nabušený filmek, který tak trochu naznačuje, jak Netflix ve své produkci roste. Vynikající kamera a nebýt trochu přepáleného závěru, tak to bylo na plný počet. ()

kenkaku

Nebýt té užvaněné nesmyslně dlouhé pasáže (cca po jedné hodině) a faktu, že harant s jizvou přežil, dám plný počet. Od filmu jsem si nesliboval vůbec nic, ale jakmile dojde na důkaz - prachy - důkaz - práááááchýýý - důkaz, nastane neskutečná jízda. Bravurně, přehledně a chytlavě natočená. ()

Kienast

Od Netflixu parádní akční rána na solar. Skvělé neobjevené prostředí, super Hemsworth, boží akce, famózní kamera. 8/10 ... Hudba mi dost připomněla Time od Hanse Zimmera. ()

joora1

Akce slušná, ale jinak je film celkem lineární. Hlavní dějová linka je jasná a nic kolem toho nemá význam. Čekal jsem spíš větší šílenosti a akci typu Raid nebo Johna Wicka. První větší akční scéna tomu nasvědčovala, pak už to lehce upadalo a když se přidaly vzpomínky na minulost a rozporuplná rozhodnutí, věděl jsem, že z toho taková akční pecka nebude. ()

iXtr3m3

Jeden z tých lepších filmov od Netflixu. Niekto to prirovnával k Raidu alebo Wickovi. To už by bolo trochu prehnané. K Wickovi ešte hej, ale na Raid-y alebo The Night Come For Us sú vlastná nedostihnuteľná liga, ktorá je o kontaktných súbojoch primárne bez zbraní a keď, tak len so sečnými a reznými. Tu to bol taký útok na spomínaného Wicka a vyšlo to. Hemsworth má charizmu, dokáže film utiahnuť sám. Nebolo to nič prelomové, ale na pomery Netflixu fakt mierenie na ich vrchol. Tento film, keď by bola iná situácia, by si fakt zaslúžil aj kino. ()

KoRner

Poctivý akčný film, ktorý má po prvej hodine nábeh na jasných 5*, potom však zvoľní tempo a už proste na ten vlak nenastúpi. Hemsworth je fajn, jeho vojak má dosť času divákom ukázať, čo v ňom je. Aj z likvidačnej stránky, aj z tej osobnejšej. Fandil som mu, ale keď nenaporcoval tých malých cigošov, pretože sú to "deti", tak ma trochu sklamal. Záporákov by tu bolo dosť, avšak ten najlepší a najznámejší sa na plátne veľmi neohreje. ()

Lukoboss

Režisérův takřka debut, se scénáristou je to v podstatě stejný a je to ve výsledku znát. Příběh je dost obyčejnej - dostat do bezpečí malýho kluka, kterýho ho chcou dostat snad úplně všichni. A kvůli tomu zemře tolik lidí, že to nestačíte ani počíttat. Ch. Hemsworth tady není za hezouna, ale drsnýho žoldáka, kterej má být údajně ten nej ve svým oboru (a role mu sedí). No jo, akce je fakt povedená, soubojů je hromada, střílí se, bodá, řeže, háže ze střechy, nějaký to sražení autem nebo honička v ulicích, to všechno je dost zmáklý. Ale (!) pak přijdou hluchý místa, kde se film snaží diváka dojmout, jako by to do filmu vůbec nepatřilo a ani to není povedený. Bohužel... V závěru je pak snaha vytvořit co možná největší řezničinu a je tam spousta zbytečných věcí (snaha vytvořit zvrat, sejmout co nejvíc lidí, ještě jednou dojmout atd.). Trochu zkrátit, nechat hlavně akci a mohlo to být slušný akční pokoukání... ()

klukluka

Chrisu Hemsworthovi tu zázračnou neprůstřelnost a sníženou citlivost vůči obdrženým zásahům věřím, takže ta rozmazaná postava na konci byl jistě on a já už se těším na jeho další misi. Jsem zvědav, kde uleví přelidněné planetě tentokrát. Jinak bojovat se učil u Johna Wicka, tam jsem tento styl zabíjení viděl poprvé. ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno