Neohrožený žoldák se pouští do nejnebezpečnější mise kariéry. Má zločineckému bossovi zachránit uneseného syna. (Netflix)

Prochy38

Na ryzí "žoldácký" akčňák velmi povedená záležitost. Chris má charisma, které si táhne z filmu do filmu a zde to není jinak. Moc dobrá akce, cítit snaha strčit hrdinství bokem a jít po cestě realismu. Líbilo moc. ()

janesX

Ja som spokojný takmer na maximum. Ešte neviem či dám štyri alebo päť, ale môj zrak bol na filme prilepený od začiatku po koniec tak, ako málo kedy (film trvá 102 minút, zvyšných 15 sú záverečné titulky). Hemswortha vlastne nepoznám, lebo marvelovky nepozerám a toto by zvládol zahrať hociktorý z akčných hercov. To je jedno. A nejde ani o scenár, aj ten je dostačujúci v tomto jednoduchom (ale dostačujúcom) príbehu. Tu ide hlavne o akciu, teda aj o zrakové vnímanie a mne sa tá akcia v týchto exotických uliciach náramne páčila. Tá dlhá pasáž, čo vyzerá, akoby bola bez strihu na jeden záber, to je lahôdka filmu a škoda že sa to viac krát neopakuje. Kamera v tej scéne je akoby bez kameramana, presúva sa z auta do auta počas jazdy a podobne, veľmi nápadité. Zbesilý akčný film (a v tomto prípade je mi mimoriadne jedno, ako je uveritelný), v ktorom si hlavný hrdina od istej doby necení svoj život a za to, že žije, vďačí len tomu, že je fakt dobrý. ()

Ant_Antony

Škoda, že vlastně od začátku všichni víme, jak to celé dopadne a všechny "nečekaný twisty" člověk uhodne na první dobrou... jinak super jednohubka, u které zamrzí, že neprošla kinosály... Silné tři hvězdy = 75% ()

Klajnik

Trailer mě nalákal. Akce vypadala vyloženě dobře a z prvních ohlasů ji recenzenti vychvalovali. Příběhová stránky je prý blbá, ale kdo by od takového filmu chtěl chytrej příběh, žejo? Takovej výrok odsouvá kritiku do šedý zóny a mlží o kvalitách filmu. Smýšlet o tom takto: "Hele je to akční film, takže záleží jenom na akci. Ta je super, takže i film je super." Já souhlasím, že čistej akční film by si měl být vystačit s určitou jednoduchostí alá John Wick (společneství zabijáků) nebo Raid (jdeme vyčistit panelák), ale i s tou by si měl umět vyhrát. Tvůrci Wicka to se svým námětem umí a přijde mi, že čím dál tim víc to berou s nadhledem. Extraction se ale bere docela vážně. Osudem ztrápenej žoldák Hemsworth se vrhá do sebevražedné mise, protože doufá, že v jedné takové brzo zahyne. Tahle sebelítostivá linka je nešťastným tvůrčím rozhodnutím, protože je kvůli plochému scénáři naprosto břidká a na dramatické rovině nemůže fungovat. Když postavy začnou mluvit, tak zábavnost filmu prudce klesá. Spousta minut filmu nudí a otravuje. To se přece počítá. Nehodnotim film jenom podle toho, cose mi na něm líbí. Vyloženě líbit se může jenom jedna akční sekvence (les, automobilová honička, budova, tržiště). Zbytek je buď průměrnej (závěr na mostě), přiliš malej (děcka) nebo špatnej (bitka s Harbourem). Takže ani akce není vždy špičková, což je problém když její podíl ve stopáži je 45% a hodinu divák kouká na zbytečné interakce blbých postav. Atraktivní vizuální podání, jedna solidní akční pasáž a pár dalších cool momentů to utáhnou na 2/5. Přehnaná hodnocení typu "pocta akčnímu žánru jsou zcela zcestná". Líbí se mi, že kaskadéři dělaj akční filmy, ale ať si Hargrave odpustí takovejhle béčkovej výplach s uslzenym koncem a snaží se o něco víc. ()

Ollie235

,,You drown not by falling into the river, but by staying submerged in it." Chris Hemsworth proti snad celému bangladéšskému drogovému podsvětí. Místy mě to docela bavilo, akční scény měly potřebné grády a nebyly přehnaně přepálené. Na druhou stranu v těch vážnějších pasážích film spíše nudí. Chválím zajímavý konec, ale jinak nic, co by vybočovalo z žánrového průměru. ()

Zombi

Parádní akčňák z netradičního prostředí, s jednoduchou zápletkou a vymazlenýma akčníma scénama. Thorovi role sedne parádně, vojenského drsňáka mu věříte a tu fyzičku tu může prodat. Akce je drsná, nekompromisní a spolu s kamerou dost kreativní, hlavně v první půlce filmu. Lidi píšou, že ke konci už tak kreativní není a je to pravda, já to beru tak, že postupem času je Thor čím dál víc zrasovanej, unavenej a na pokraji sil, takže se snaží šetřit fyzičku, tudíž ubylo bitek a spíš se střílí. Farahani i první záporák sympatičtí, hlavní záporák slabej. S lepším finále a příběhem by to byla absolutní pecka. Slušné 4 hvězdy. ()

mira007

Chris Hemsworth jako žoldák, který jde osvobodit do Bangladéše uneseného syna indického drogového bosse a pak s ním odtamtud utíká. Čirý akčňák za více peněz příjemný na mentální výplach , který má plus v technických disciplínách a exotické lokaci. PS: Jako chápu, že vedení policie v Dháce může být zkorumpované, ale hlavní hrdina pozabíjí tolik policajtů, kteří plní jen svou povinnost chytit ho, že tenhle film trhá rekordy v počtu sadisticky zavražděných nevinných obětí a já jako divák tomu mám tleskat. Celkem funny. ()

Henry007

S čistokrevným akčním filmem je to jako s pornem - ke spokojenosti úplně nepotřebujete znát backstory hlavních aktérů, chcete je zkrátka jen vidět v akci. A to platí i o tomto filmu. Opakující se kýčovitých střípků flashbacků nejsou úplně šťastným řešením, jak prohloubit motivaci hlavního hrdiny k záchraně chlapce. Zvláště u filmu, po jehož skončení si jméno hlavní postavy pamatuje jen hrstka vyvolených. Ničemu by nevadilo, kdyby jeho minulost byla zahalena tajemství a detailněji nerozebírána. Naprosto zbytečný je pak úvodní flashforward. Když pro něj nemáte silné opodstatnění v rámci vyprávění, tak jej tam jako "ochutnávku" na úvod nedávejte. Co mi dala vědomost toho, že konec filmu se bude odehrávat na mostě a Chris jednu koupí do ramene? Snad jen to, že se po celou stopáž filmu o život hrdiny nemusím nikterak bát. Konec hejtů, protože jinak je film natřískán svěží choreografií, skvělou kamerou, netradičními lokacemi a dostatečně svižným tempem, abych se u něj nenudil. A zápletka je tak jednoduchá, že u filmu nemusíte přemýšlet, což je určitě také bod k dobru. Oceňuji také absenci humoru, který mně u akčňáků povětšinou nesedne. ()

geimz

Veľmi výživné a mäsité akčné scény inšpirované školou Johna Wicka, avšak natoľko podkopávané podpriemerným scenárom, že zážitok vie rýchlo vyšumieť z hlavy. ()

Matt Raider

Téma ohrané, ale pro akční scény mám jen samá pozitiva. Jednoduché, reálnější, nenechají Vás chvilku vydechnout, ani si člověk nevšimne, že už je hodina pryč. Protažení posledních scén na mostě a celkového závěru to zase malinko schazuje, nicméně jako celek se to vydařilo. Dvojka mi nepřijde příliš rozumná, to raději prequel, ať už se vybere cokoliv u takového snímku mě to až tolik bolet nebude. (75%) ()

Nethar

Spokojenost. Scénář jednoduchý, aby se vůbec kolem toho střílení něco dělo. Vložka s Davidem Harbourem byla obzvlášť tisíckrát viděné bez nápadu. Ale jako akční film je to výborné, dlouhé scény zdánlivě bez střihu, kdy kamera přechází zpoza auta dovnitř auta apod. se velmi povedly. ()

bobstock

Čistá střílečka beze snahy o nějaký filozofický přesah a proč taky, vyndejte si půlku mozku a čumte jak se Chris voják, co nemá co ztratit, vydává napospas stovkám po zuby ozbrojených Indů. Pochvala za kameru, protože občas byla opravdu úchvatná při přejezdech v různých interiérech a exteriérech. 65% ()

Renfield

Že by si Tyler podruhé ve filmu řádně "podvodně" zameditoval, dostal zaplaceno a koupil do koupelny další slepici? Nebo že by to takhle vesele neskončilo? Ať tak či tak, závěr se mi nakonec právě tou nejasností líbil, i když je samozřejmě fakt, že vzhledem k předešlému dění, mohl být ještě "bombastičtější". Když film začne dá se říci ještě komorní, za to velmi povedenou akční scénou vyzvednutí hnědého balíku (jak se sám nazval) a ta je navíc stylově s příjmením hlavního hrdiny zakončena, vlastně až zahradnickým chvatem, musí se ve finále čekat víc. Díky fantastické akční scéně, jakémusi poznávacímu zájezdu po Dháce, jejich ulicích, ale i domácnostech, vlastně dvakrát tolik. Scéna v polovině filmu prostě je předčasným finále, výborná akce, se stejně výbornou akční kamerou a filtry, které prostě mě málokdy omrzí. Má to sílu, má to atmosféru, má to Chrise Hemswortha, kterému role prostě sedne! Ale má to také nevýrazného záporáka, kterému by možná pomohlo více prostoru, nebo jeho lepší představení, což nakonec platí o všech postavách. Každopádně u Pabla Escobara je to cítit nejvíce, scéna s dětmi hold neřekne vše. Jinde by se zase děti mohly vynechat... o to v tomto žánru zrovna nejde. 75% ()

filipvrbik

Sice je to jen tupá vyvražďovačka, ale je natočená fakt výborně a prostředí Dháky tomu dává tu správnou atmosféru.. Největší klad filmu ovšem logicky neprozradím, byl by to až moc spoiler. Jinak Chris Hersworth to zvládl bravúrně- super bitky v jednom záběru, ale jak říkám, je to jen tupá vyvražďovačka...60% ()

Garch

Ou, kde se to vzalo? Opravdu režijní prvotina herce a kaskadéra? Choreografie a kamera akčních pasáží je jedním slovem famózní (!). V rámci žánru plná palba a velké překvapení. Jistě, po třičtvrtě hodině tempo poleví a dojde i na cit a moudro, ale nic hrozného. Pět. ..PS Koordinátor soubojů: Michael Lehr (Jong Woo Kim), o kterém jsem dosud nikdy neslyšel (John Wick 3?). ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno