Ant-Man a Wasp: Quantumania

• Česko Ant-Man a Wasp: Quantumania (viac)

Vo filme Ant-Man a Wasp: Quantumania sa superhrdinovia a  partneri Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) vrátia, aby pokračovali vo svojich dobrodružstvách ako Ant-Man a Wasp. Spolu s Hopeinými rodičmi Hankom Pymom (Michael Douglas) a Janet Van Dyneovou (Michelle Pfeiffer) sa ocitnú na prieskume Quantum Realm, v kontakte s novými podivnými tvormi a vydávajú sa na dobrodružstvo, ktoré ich posunie za hranice toho, čo si mysleli, že je možné. (Cinemart SK)

TheHofi

Nebylo to nudný jako Black Panther 2, a nebyla to ani parodie jako poslední Thor. Sice tu jsou pitomý vtipy, u kterých jsem kolikrát protáčel oči, ale tu jsou některý docela dobrý. Naštěstí to šlape ve všech akčních scénách a opravdu pěkné vizuální stránce a na hercích je vidět že je jejich role baví. Takže zklamaný nejsem, ale furt to není ten Marvel v top formě, na který jsem zvyklí 65% za opravdu slušnou akční zábavu. ()

rexino

Kevin Feige raz povedal, že Marvel je úspešný preto, lebo ho ľudia nerobia iba kvôli peniazom, ale aj kvôli tomu, že je to pre nich fun. Toto vyzerá ako niečo, čo bolo robené iba kvôli tomu prvému. ()

Israha

Nesmírně se mi zde trefila do chuti pulpová sci-fi stylizace, mám tyhle báchorky o svržení galaktických tyranů ve světech, plných bizarních životních forem, rád. A velmi cením výkon Jonathana Majorse, který i s absurditami typu MODOK či inteligentní komunističtí mravenci v zádech dělá z Kanga vrstevnatého, osudového záporáka. Jinak je Quantumania přepálený digibordel, který při byť jen namátkovém rozboru vyprávění a vnitřní logiky ztratí soudržnost, to bez debat. Moje vnitřní prepubertální děcko však má při hodnocení tohoto filmu hlavní slovo. ()

warrenur

"I have HOLES!!!" :) ruzova huspenina rules. "It's never to late, to stop being a dick". Ano, odznie tam par paradnych a usmevnych konin. A najdete si mozno dve zabavne postavicky. Inak je cely svet farebny, haluzny, obskurny a ma divakovi len zahltit mozog. Len dalsia z radu generickych komixovych somarin pre masy. 40% ()

Saur.us

Quantumania je stejně průměrná jako oba předchozí díly a proto si místních 56% rozhodně nezaslouží. Je to vtipné, zábavné a ano, druhá půlka je jedno velké klišé s patetickými proslovy nebo s všeničícím (nano)megalomanem. Prostě šablona, které dělá Marvel Marvelem. Navíc si myšlenkou kvantové říše stejně jako v případě multiverza (nebo jeho kombinace) otevřel Marvel cestu k bezpočtu variací. Tady si ale nejsem s přihlédnutím na kvalitu současných MCU jist, zda je dobře. Snad bude tohle jako první film z fáze 5 to správné nakopnutí k návratu kvalit prvních tří fází. ()

Chundys

Rozhodně lepší než čtvrtý Thor, tam to fakt bolelo! Tady bych šel s hodnocením i výše, ale bohužel nevyužitý záporák Kang (doufejme že v Lokim se předvede a v Avengerech) a slabý scénář, ale to v podstatě bylo i u prvních dvou Ant-Manů. ()

kesty

Jedna za Kanga, druhá za fakt, že ten digi bordel vyzeral aspoň ako-tak pekne (Modoka nerátam). Celkovo to vôbec nebolo také hrozné, ako som čakal. Ani som sa veľmi nenudil. Len je to strašne bez duše. ()

TaanStari

Jako téměř všechno ostatní post Endgame je i Quantumania zbytečná dětská atrakce, která má ale na druhou stranu současné nízké hodnocení trošku nezaslouženě, jen protože je srovnávána s předchozí érou. ()

phamphi

Dang Vader a kvantové impérium vrací úder. Podivná směska obrazů a postaviček ze Star Wars, Duny a Guardians of the Galaxy, přičemž to není tak dobré jako ani jedno z toho a vše se ztrácí v rozplizlém nudném digibordelu. ()

SidneyP

Otřesný zážitek. Hvězdička za MODOKA, jehož CGI je tady naprosto směšné, nicméně pokaždé, co se dostane na scénu, tak je to strašná prča; druhá za Janet, jejíž postava dostává konečně nějaký prostor. Vše se děje ledabyle, nebýt toho, že by spolu postavy mluvily, tak se nic z tohodle zřejmě nestane, je to vlastně taková míchanice Stargate/wars/trek/Atlantidy, místy asi i usnete, protože absolutně nechápete, proč ta postava dělá zrovna to co dělá, a kde je naopak ve stejné chvíli postava druhá, prostě to nestíháte a jste z toho unavení. Záporák dokáže nahnat strach, ale nedostává vůbec žádný prostor a způsob jeho akcí ve filmu je prostě stupidní. Jen tak dál, Marvele, ani tu 5. fázi si nedokázal odstartovat dobře, s takovou to budeš mít za chvíli za sebou. ()

B.Wilde

Právě jdu z kina a... jako není to tak, že bych byla vyloženě zklamaná... ale nebylo to nic, z čeho bych se posadila na zadek. Nebyl tam pro mě jediný moment, kdy bych z toho měla nějaké výrazné emoce a pro mě jsou ty příběhy a postavy prostě to hlavní... jako efekty a prostředí zajímavý, ale chci od toho něco víc... chci aby to ve mě probudilo nějaké emoce, chci abych se bála, co bude dál a nebo abych jim to prostě aspoň věřila... a jediné, co ve mě nějaké emoce vyvolalo, tak potitulkovka s Lokim. ()

panvasik

Tenhle film je jenom důkaz, že je asi důvod, proč už teď jsem třetím rokem ďáblovým advokátem, co se týče marvelovek. Kravina na  večer pro celou rodinu. Zábavné a trhlé. Akční film, který možná je zbytečný, ale je prostě zábavný a je bezpochyby koukatelný, jsem možná trochu slepý nebo jsem jediný, kterému se zdá, že to nebylo úplné CGI bordel, jak to většinou u marvelu vypadá, protože ruku na srdce, nebylo to vůbec špatné a já si krásy quantové říše užil, jasně není James Cameron, (s ním bych se to ani neopovážel srovnávat) ale je to prostě alespoň v tom 3D to je úžasné. Paul Rudd je prostě borec a je zábavný. Já za sebe mohu říct, že jsem byl klasicky nadmíru spokojen a pořád jsem nad marvelem nezlomil hůl. 7/10 ()

Kopi1

Not great, not terrible. Podle mě třetí Ant-Man dostává až moc velkou negativní nálož. Pro mě to spadá do kategorie průměrných marvelovek, kde je pár věcí super, pár špatných a příběh, který není moc dobře složen (DS2, Thor4, Eternals atd.). Říše vypadá famózně, pár dobrých vtípků a velmi charismatický Kang, ostatní takový naah. Škoda, že zde není větší prostor a promyšlenost pro jednotlivé charaktery, také souvislost s druhým Ant-Manem a vysvobození Janet zde je docela nelogické (podle toho jak to popisuje v tomto filmu). Některá klasická klišé se zde také objeví, která nejsou vůbec nutná, MODOK jako armor dobrý, obličej fuj (vůbec nevypadá jako ten herec). Pro začátek 5.fáze to hype nijak nevyvolalo, což je hrozná škoda, jelikož lidé do těchto filmů investovali už tolik a ani nevím, jestli byl tenhle film nějak zapotřebí, konec měl mít podle mě jiný dopad. Nenudil jsem se, občas jsem se zasmál, ale pokračuje to bohužel maximálně v průměru jako předchozí filmy. Slabé 3 hvězdy. ()

baiskon108

Hodně nefunkční. Jen tak načrtnuté a nedotažené. Filmová řeč se chaoticky rozpadá, různé náznaky se v budoucnu prostě neřeší, a naopak závěrečná zadostiučinění nemají během snímku sebemenší budování. Snad jen to představení Kanga bylo jakž takž přijatelné, ale nejvíc mu uškodilo právě to, že to bylo v Ant-Man filmu. Největší budoucí MCU hrozba a její zdejší prohra s mravenci působí v nejlepšim růžovkově. Na MODOKa a jeho poslední slova ale z hlediska trapnosti fakt nic nemá! ()

Gediman

Určitě lepší než předchozí Ant-Man. Kang byl pojatý dobře a líbí se mi možnost, že on vlastně nebude hlavním padouchem... tak to alespoň zatím vypadá. Film má spoustu zajímavých nápadů na design bytostí a prostředí a je celkově odlehčený (jako ostatní Ant-Mani), takže některé scény nejsou tak dramatické, jak by mohly být. Více v mé audiorecenzi. ()

BOURQUE

Rozhorčenie skalných fanúšikov univerzumu Marvel je na mieste, už len z toho dôvodu, že práve tretie pokračovanie Ant-Mana by malo byť „veľkým predstavením“ nového anti-hrdinu pre Avengers. Výsledok, a to na všetkých frontoch, vsak ukazuje, že v Marvel Studios by mali prehodnotiť veľa vecí do budúcna. Medzi inými: Má zmysel viesť paralelne toľko seriálov, ktoré ani nemáte čas sledovať a na ne silne nadviazať samostatné filmy univerzumu Marvel? Má zmysel furt do kola bez nejakých zásadnejších zmien točiť filmy podľa „takmer“ rovnakých šablón? (Záverečná veľká armáda mravcov pripomína „inšpirovanie“ ikonickou scénou filmu LOTR III) __  Quantumania by mohol ťažiť predovšetkým zo svojho vlastného sveta a výtvorov, ktoré v ňom žijú. Ani to sa mu nedarí podľa predstáv – dáva akýsi poloprázdny prehľad o tomto svete nez nejakých lepších vysvetlení s čiastočne fungujúcim CGI. Postavy sú opäť dvojdimenzionálne, hlavne postava Kanga. Michelle Pfeiffer aspoň dostala trochu väčší priestor, krátka prítomnosť Billa Murrayho potešila. Marvel, keď chce ešte niečím prekvapiť, tak potrebuje nejaký čas na výdych a možno aj „soft restart“. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

AnanAss

Proč se tvůrci rozhodli, po prvních dvou solidních a komornějších dobrodružstvích mravenčí rodinky, zrovna pro pojetí à la Star Wars, je mi záhadou. První polovina je ještě solidní a přesun do kvantového světa mezi všechny ty mechanické mravence, obživlé želé i zářivky, chodící květáky a gigantické hlavy dává vzpomenout na dobu, kdy jsme byli ještě naivní děti s nekonečnou představivostí a žrali všechny ty fantastické prvky. I když už tady si člověk uvědomí, že Cameronova Pandora je o několik levelů výše. Do té doby však ještě v pohodě, pak se ale film změní na klasický digitální chaos, kde se to řeže pixel nepixel, létají pestrobarevné elektrické výboje a bylo mi úplně jedno, jak to dopadne. V konečném výsledku jsem o tykadlo spokojenější než u kmene z Wakandy nebo Shazamovic rodinky. Což ale zrovna moc velká pochvala není. ()

gumbo

Bohužel je to přesně tak špatné, jak jsem se bál. Logika absolutně dostává na prdel, studiová pozadí jsou příšerná, postavy tragické, hudba epicky směšná, akční sekvence jsou často nepřehledné a chaotické, pořád se někam běží a člověk nechápe proč. Kdyby se to alespoň na 5 minut zastavilo, něco se vysvětlilo, tak by to možná vyznělo jinak. Takhle je to jen blikající atrakce, která je ale asi v moc temných odstínech aby zabavila aspoň děti do 5 let. SPOILER ALERT: Když teď chvíli přemýšlím, najednou vidím stále více nelogičností a napadají mě otázky: Jak se dostali domů, když vybavení sklepa bylo vcucnuto do QR? Proč se někdy (ne)mohli zvětšit? Proč jim to Janet neřekla? Jak tam dole dýchali? Proč si pořád sundávali helmy? Proč si Cassie při pádu nenasadila oblek? Proč je Kang všechny nezabil mávnutím ruky? Proč Kang tak spěchal? Proč když je QR mimo čas a prostor, tak tam ubíhá čas stejně jako u nás? Proč tam dole někdo vypadal jako člověk? Co to sakra bylo za dementní potitulkové scény?... KONEC SPOILER ALERT Takže mi vlastně nakonec mi zůstává jediné pozitivum a to, že to rychle uteklo. A jelikož tam jsou alespoň místy vidět ty vložené stovky milionů dolarů, tak to na dvě hvězdy s odřenýma ušima dá. 35% ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

22.01.2024

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (viac)