Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

monsieurR

Film který zejména v první polovině cílí na puberťáky se díky vykrádání starých Spiderman filmů stává poměrně zábavnou jednohubkou. Kdyby měl film o půl hodiny patosu méně, rozuměl bych zdejšímu hodnocení téměř 90 %, takto je to za 70. Viděno v IMAXu, jinak by to bylo možná jen za 60, ale vypadá to na velkém plátně hezky. ()

Adasin

SPOILERY: Příběh ve své podstatě hrozně jednoduchý a nebýt efektního zapojení záporáků a předešlých Spider-Manů, nebylo by to tak super. Tohle propojení se ale povedlo skvěle a já si to fakt užila. Dost velkej podíl na tom má nostalgie, kdo viděl předchozí Spider-Many a nejlépe vyrostl na původní Raimiho trilogii, tak si to užije nejvíc, ale skvěle zakomponovali i Garfielda, který je tu mnohem sympatičtější než ve vlastních filmech, a jeho záporáky, třeba Electro vypadá o dost líp. Stranou nostalgie a všech postav ze starších filmů mě některý momenty fakt překvapily – nečekala jsem smrt May, a pak to, že Hollandův Peter málem umlátil Goblina. Občas mi i přišlo, že mu fakt jebne a budem mít zlýho Spider-Mana - což by bylo zajímavý, i když pravda, něco podobnýho bylo už v trojce s Maquirem (tam to ale bylo primárně Venomem), a tady na to vzhledem k potitulkovce - nebo spíš mezititulkovce? -  dost možná taky dojde. Pak trochu škoda, že se Venom nezapojil víc, ale zase – neznaj ho, leda že by přivedli i Venoma z Maquirovy trojky (proč ten tam vlastně nebyl?). Souhlas s tím, že je to tak trochu vztyčenej prostředníček Feigeho k Sony. Hodně potěšil Charlie Cox, je fajn, že se v MCU na nejlepšího Daredevila nevykašlali. Zajimavej je konec, teď to vlastně může směřovat úplně kamkoliv a vypadá to trochu jako restart. Jediný co se pořád trochu nezdá je Strange, ale budiž, třeba se nějaký vnější vlivy ukážou ještě později. 8/10 ()

maddy

Dôstojné veľkolepé zavŕšenie "home trilógie", ktoré síce má množstvo chýb, tie však vyvažuje práve tým, že množstvo vecí robí zároveň správne. Už samotný nápad spojiť všetkých Spider-Manov dohromady a dostať do jedného filmu Andrewa Garfielda, Tobeyho Maguira (a nie sú to len cameá, ale plnohodné role) a asi tucet záporákov, vrátene všetkých pôvodných hercov ktorí ich stvárňovali je jednoducho dokonalý, aj na poli komixových filmov značne originálny a niečo podobné na plátne určite tak skoro neuvidíme. Nehovoriac o trefných cameo rolách. Zároveň fanservis s tým spojený funguje viac ako bravúrne a každú z týchto postáv dokáže scénar náležite využiť, aby tu nebola iba do počtu. Akcia je ako aj v predošlých Spider-Manoch s Tomom Hollandom solídna, nechýba pár nečakaných zvratov a prekvapivo dostatočne silno tentoraz fungujú aj emócie, hlavne v druhej polovici, keď filmu naberie serióznejší tón. Problémom je však prvá polovica, resp. prvá hodina, ktorá celú story s multiversom musí nakopnúť. A tá to celé bohužiaľ nakopuje dosť nešťastne, kde humor je občas cez hranu a robí z väčšiny postáv doslovných idiotov. Tom Holland je síce ten najlepší Spider-Man akého sme mohli v novom miléniu dostať (čo už mimochodom dokázal v predošlých dvoch Spider filmoch) a obrovský sympaťák, no v prvej hodine No Way Home je jeho teenagerské vyvádzanie až za hranicou akéhokoľvek akceptovania, aj v rámci žánru komédie. Napriek tomu, že samotná myšlienka s multiversom je spracovaná vynikajúco, vrátane práce so všetkými postavami, dôvody prečo k nej dôjde sú tak ehm demetné aj na poli blockbusterovej zábavky, že v prvej hodine som si želal, aby na plátno nabehli všetci Avengeri a vlepili Hollandovi po pysku. Áno, takto jednoducho by to vyriešilo všetky problémy, ktoré sa v tomto filme následne udejú. Vo výsledku je to síce stále jeden z najlepších Spider-Man filmov aké sme doteraz dostali, zábavný, dojemný, bez toho aby sa utopil vo vlastných ambíciach (a veru tu sa to mohlo stať veľmi ľahko), no tá serióznejšia druhá hodina a pol, kde sa každý chová v rámci možností racionálne a snaží vyriešiť situáciu mi pri spätnom pohľade absolútne nekorešponduje s tou prvou hodinou, kde sa každý (vrátane Dr. Stranga) chová ako hodně velký pako. CELKOVO: 8/10 ()

Paxxx.cz

Z pohledu filmařského skvěle zakončená triologie a z pohledu diváckého si neumím představit lepší filmovou tečku roku 2021. Marvel opět ukázal, že umí - skvělý scenář (nechci nic prozrazovat - to se zkártka musí vidět), několik parádních pasáží, sympatická sestava herců. Několikrát mi naskočila husí kůže a nápaditou akci jsem si zde skutečně užíval. Hodně momentů se mi vrylo do paměti, ale legendární scéna s nadzemkou z Maquirového druhého dílu spidermana, je pro mě stále nejlepší momentkou pavoučího muže. Moc se těším, až si film pustím doma a vychutnám si todle všechno znovu. Celkově jsem spokojen a doporučuji všem návštěvu kina- 9/10. ()

SaNcHeZ_cz

Ukázkový fan service který šlape celou dobu do plných. Zvládá být zábavný, dojemný i velkolepý, bez toho aniž by působil přeplácaně a nemístně. Hlavně je to ale po letech pořádně zábavná komiksová podívaná která dovede využít potenciál své vlastní série, i těch minulých naplno. Pro fanoušky této komiksové postavy naprostá povinnost, která se rázem řadí mezi špičku filmových příběhů pavoučího muže. ()

Wysch

První dojmy po návratu z kina: Je to opravdu na 10 z 10? Nebo aspoň na 9 z 10? ________ Holland pro mě konečně dokázal, že umí hrát. ______ Nechci spoilerovat těm pěti lidem, kteří si tohle přečtou, ale ve filmu je ještě jedna postava, která na malém prostoru dokázala vymáčknout slzy. _____ Nikdy jsem nevěřil, že to napíšu, ale třetí Spider-Man byl napsanej tak dobře, že to potěšilo moje dvacet let staré já, a zároveň moje sedm let staré já vzpomínkou na jednu maličkatou scénu s pavučinkou. Že se ve filmu objeví Molina, Dafoe, Fox i T.H. Church, to jsme věděli, tady spoilerovat nebudu - Molina i Dafoe jsou absolutní úlitba fanouškům, a přitom páni herci, kteří i přes digitální maglajz dokážou utáhnout každou svojí scénu. Byla radost je sledovat. _______ Proč je doprdele nahoře napsanej Hardy a Cox? ____________ Druhé dojmy: Tak jsem to letos ještě zvládnul. Kvůli covidu jsem nestihl ani Eternals, ani Shang-Chi, a vlastně ani v Imaxu tu Dunu. Proto jsem rád, že jsem stihl aspoň jeden blockbuster, a možná jsem stihl i ten nejlepší. Oproti Shang-Chimu je totiž Spider-Man až překvapivě charakterová sonda, má potřebnej vtip i napětí a přitom i přes tu digitální honitbu triků je vlastně celkem srozumitelná. Na můj vkus je počítačový animace už fakt moc, od obleků přes kompletně počítačově generované ulice, ztrácí se pro mě tolik potřebná atmosféra New Yorku, která pomáhala Tobeymu budovat nějaký vztah s divákem. Holland se prohání před zeleným plátnem a lidský oko a mozek to tak nějak umí postřehnout, nemá vazbu na lokaci, a pak díky tomu nemá vazbu na samotnýho hrdinu. Kdyby se Hollandův Spajdy proháněl po zasněžených pláních nějaký planety na druhým konci galaxie, měl bych k němu úplně stejně blízko jako v tomhle New Yorku. Výtka na trikovej galymatyáš je ale asi jediná, kterou mám. Rušilo mě to místama až fakt moc, ale na oplátku jsem dostal "with great power comes great responsibility" Spider-Mana, na kterýho jsem od roku 2012 marně čekal. Absolutní komiksárnu, která lije víno fanouškům staré trilogie a jakžtakž připomíná to nejlepší z Garfieldových filmů, přitom je věrná současnému MCU a ještě ke všemu dokáže uzavřít celou trilogii Hollandových filmů tak, že kdyby nebylo těch zatracených Avengers, fungovala by velmi velmi obstojně i sama o sobě. Ale těch odkazů na Avengers je místama až tak moc, že se obávám, že dokud Hollandovi nedají příležitost udělat novou trilogii bez superhrdinskejch kamarádů, bude Holland pouze ten Spider-Man číslo tři, i když je stonásobně lépe napsanej než Garfield. Naštěstí má Holland v rukávu jeden trik, a ten je v závěrečných scénách s Happym a s šicím strojem. Proto mu nakonec dávám i absolutorium. ()

MICHAEL73

Dalo by se říct, že se jedná o brilantní marketingový tah. Skloubit veškerá divácká přání všech starých Spiderman filmů je opravdu výzva. A dalo by se říct, že to se to tvůrcům povedlo. Film posloužil jako krásná nostalgie pro mne jakožto fanouška staré trilogie od Sama Raimiho. Stejně tak obdivovatelé Spidermana s Andrewen Garfieldem museli být unešení tou nostalgií. Avšak to je tak jediné, co film může nabídnout, a to je zoufale málo. Nepřináší nic, co bychom neznali. Když už se tvůrci snažili o velmi odlehčené zpracování postavy Spidermana plného trapasů, hloupých vtípků jako se to dělá v highschool komediích, tak neskutečně pokulhávali v dojemných scénách, které dojemně rozhodně nepůsobily. Neexistuje tu žádná postava, které byste mohli závidět snad něco více, než její honorář za film. Nemáte šanci vytvořit si jakékoli pouto k jakékoli postavě, a to je zásadně špatně. Scény jsou hodně tvořené na sílu, nevěříte postavám jejich emoce, nedokážete se přenést do příběhu ani v nejmenším. Zejména hlavní postava Petera Parkera se chová, dle mého názoru, jako nejhorší Spiderman. Jedná v zásadě za sebe a často dělá neskutečně nelogická rozhodnutí, která se záhy snaží hasit. Celý film bych pojmenoval dvěma slovy jako velmi hloupý. Sám jsem byl překvapen, jak moc jsem z kina odcházel prázdný, vyprahlý, ničím nezasažený. A právě při vzpomínkách na starého Spidermana od Sama Raimiho jsem si to uvědomil. To bývaly filmy, které se snažily nejen zabavit skvělou akcí, ale též učit diváky dělat závažná a těžká rozhodnutí v životě. S každým dílem jste se společně se statečným Peterem Parkerem posunuli o kus dále (jako člověk, co na filmech vyrůstal mohu potvrdit). Současné filmy s Tomem Hollandem (který je mimochodem dobrý herec) mohou nabídnout akorát tu akci, plno efektů, mohutných výbuchů, u kterých si sníte popcorn a za rok na film dočista zapomenete. Opět Marvel bohužel nenadělil nic, než vyprahlou a čistě komerční podívanou. ()

Praxis

Ultimátní mokrý geeksen. Omlouvám se uklizečům v kině, ale pode mnou bylo regulerně mokro... První část je opět pubertální a spíš slabší (a proto to ve výsledku často trochu nudilo), druhá polovina ale rozjede totální jízdu, ze které se jen těžko dostanete. Slabších pět hvězd hlavně za tu první polovinu, ale za tu plejádu starých známých nemůžu než opticky známku nacenit. 88% ()

ArsenalEagle

No tak tohle byla naprostá radost! Natěšení bylo obrovské, pak přišly první recenze a hodnocení přes 90 % a já už se nemohl dočkat, až se na zakončení MCU trilogie Spajdyho také podívám. Po pěti dnech se mi to tedy konečně podařilo a i když jsem spoustu věcí věděl dopředu (spoilery nemyslím, šlo o obecně známé věci už z trailerů nebo přímo z natáčení), tak jsem skutečně nadšený. Nedovedu si ani představit, kdybych na No Way Home šel, aniž bych tušil cokoliv z případné zápletky, protože vidět Molinu jako Octaviuse a další ve svých rolích, to je neuvěřitelný zážitek s totální náloží nostalgie. Odhlédnu-li od tohoto veledůležitého aspektu filmu, tak se jedná o nečekaně komplexní snímek, z MCU dokonce asi ten nejhlubší vůbec. Postavy jsou skvěle vykreslené, hlavně Holland dostává hodně příležitosti skutečně hrát a jeho Pítru Párkrovi věříte každou emoci. Nejde o typickou Marvelovku, vážnosti tu je až až, což kvituju, protože pomáhá pracovat s takovým množstvím přítomných charakterů. Humor si své místo taky našel, ale narozdíl od ostatních filmů universa je méně vnucený, vyplývá sám od sebe ve scénách kam se skutečně hodí a hlavně ve finální třetině jeho kadence narůstá a divákovi nezbývá než se usmívat. Husina, přestože se celý film odehrává v malém "sousedství", tak je No Way Home nečekaně velký a jde o perfektní nostalgickej nářez, fan service - plně pozitivně myšleno. Na závěř nutno podotknout, že náš Peter Parker s koncem trilogie definitivně dospěl a já se nemůžu dočkat jeho dalších dobrodružství. ()

Olicak

Rozhodně nejlepší díl Spidermana z této trilogie a řekl bych, že asi i nejlepší Spiderman vůbec. Předchozí 2 díly mě popravdě moc nezaujaly, takže překvapení z kvality tohoto dílu bylo obrovské!! Chodím do kina docela často a filmy sleduji hodně rád a musím říct, že jsem naposledy zažil takové emoce při sledování filmu, když vyšlo Avengers: Endgame. Celkově tomu určitě pomohla atmosféra při předpremiéře v kině, které bylo úplně plné, za mě naprosto skvělý film a rozhodně nejlepší film roku (uvidíme co předvede Matrix) ()

Bordoshut

Recenze na film Spider-man: No way home (Bez domova): Recenze může obsahovat možné spoilery k obsazení a výskytu postav. Těžko říct, jestli se kdy stalo, aby kolem nějakého filmu panoval takto ultimátní hype, jako právě kolem třetího Hollandova Spider-mana. Otázka však zůstává jasná: zaslouženě? Každý by si měl sáhnout do duše a zeptat se, jestli je to vážně tak skvělý film, anebo jestli je skvělý proto, že se do něj vrací původní představitelé Spider-mana a jeho ikonický záporáků. Inu... Mě se to líbilo. Až na pár drobných nedostatků, samozřejmě. Film utíká rychle, ani na vteřinu nenudí, je plný vtipných hlášek, pěkně natočených akčních sekvencí a sem tam se vás pokusí i rozbrečet. Obsahuje plno skvělých herců i zajímavou zápletku: multiverse. Nicméně, aby byl mezi nejlepšími filmy světa? To zase ne. Ten děj je konec konců vcelku prostý: záporáci z jiných dimenzí nám tu dělají nepořádek a my je tu nechceme. Prostá to premisa. Mýlil by se však ten, kdo by film považoval za "běžnou marvelovku". Nejde o to co, ale jak. Film obsahuje solidní morální dilema, nečekaně pro Marvel i několik velmi smutných momentů. Plus vidět trojici Spider-manů pohromadě je splněný sen. Mezi nimi překvapivě vynikne Andrew Garfield, jehož Spider-man vždy patřil k těm nejneoblíbenějším. Možná trochu nevyužitý potenciál Tobeyho, nedostal dostatečně prostoru. Doctor Octopus i Goblin jsou samozřejmě skvělí. Způsob odklizení doctora Strange je sice dětinský, ale budiž. Hudba nepříliš výrazná, ale svému účelu poslouží. Dohromady: bavil jsem se. 4 hvězd ()

Alementina

Ha! Stalo to za to jít na to první den premiéry do kina...a kromě zbytečně vaty, co mohli trochu zkrouhnout, ale viditelne chtěli trochu prizivit vztah MJ a Spidermana a reálný vztah jejich představitelů a jejich slavy, tak je to krásne otevřená cesta do další dimenze Marvelovskeho světa a do další etapy Marvelovskych filmu. Spoiler Spoiler Spoiler!!!! Když jdete první den premiéry do kina, tak jdete s fanoušky, kino narvany, jak jsem už dlouho neviděla.. Ale ve chvili, kdy se na plátně objeví další Spidermana a kino začne jásat a tleskat.. Neuveritelny.. A tohle se pak opakovalo... A po skonceni filmu nikdo neodešel, vsichni cekali na prvni potitulkovou scénu a jen tak 10% lidi necekala na druhou potitulkovou scénu... Celkově mega zážitek. Btw. V té druhé scén eje tam Strange a Strange z jiné dimenze? ()

Tereza_T

Byl to dlouhý a krutý téměř týden, kdy jsem vydržela a nepřečetla si ani jednu jedinou recenzi. Kde si můžu přebrat cenu za sebeovládání? Dneska jsem se konečně vydala do kina bez jediného předsudku a bez očekávání a krom toho, co bylo prozrazeno ve Far from Home jsem nevěděla vůbec nic. Takže koukám koukám, Tom Holland cute as always, ale nic co bych neočekávala. Pak se objevil Octopus a s každým dalším objevujícím záporákem jsem věděla, že tohle pro mě nebude jen klasická oddechovka s pavoučím sousedem odnaproti. Totální šok přišel v momentě, kdy si tam jakoby nic, jen tak na nedělní oběd přihupsal Spiderman aka moje dětská láska aka Tobey Maguire a kdyby se vedle mě na sedačce objevilo moje já z paralelního světa asi by mě to dostalo podobně. Amazing Andrew Garfield pro mě nebyl zas takovým amazing překvápkem, protože jsem si ho v pavoučím oblečku neoblíbila, co si budem, je fakt nejhorší, ale Tobey? Ach bože, kolik hodin jsme proseděli jako děcka nad vhskama se spidermanama, nevím jak to popsat, ale než jsem cca před rokem zjistila, že něco jako Avengers vůbec existuje byl pro mě Tobey jediný superhrdina na světě (krom fantastické čtyřky, počítá se to?) No řekněme, že si to moje dětský já užilo asi stejně tak jako Willem Dafoe návrat na létající kluzák. Bylo to jako koukat na několik filmů naráz a snažit se vzpomenout si na všechny ty detaily, který se mi pomalu vracely do paměti. Za mě parádní probuzení vzpomínek, ale zároveň i kvalitní samostatnej film s dobrým spádem a fajn vtípkama, kterej si najde publikum i v řadách neznalců už skoro oldschool pavoučích filmů. Jediný co mě trošičku nesedí je Zendaya, kterou mám moc ráda, ale v roli MJ se mi prostě nezdá. Snad to není tím, že ji mam zafixovanou jako drogově závislou z Euforie, ale za mě umí líp zahrát zdrogovanou než starostlivou a roztomilou. ()

slord

Skvelé zavŕšenie spider-manovskej trilógie. Zdalo sa, že v tomto filme bude toho toľko, že z toho vznikne riadny guláš, ale prekvapivo to všetko drží pokope. Pohrávanie s multiverzom sa mi páčilo, akčné scény oproti predchádzajúcim dielom sú spravené oveľa lepšie a fyzickejšie. Film opäť obsahuje ten ,,marvelácky,, humor, ktorý mi tu však vôbec neprekážal, ale zároveň má veľa emocionálnych scén. Poctivý blockbuster so všetkým čo k tomu patrí. 9/10 ()

Makky

Nový Spider-Man je ešte viac, než mokrý sen fanúšika. Bežne by človeka nenapadlo, že by tunajšie spojenie mohlo byť uskutočnené. Práve z tej interakcie vznikajú nevídané situácie a skutočne som sa bavil. Chápem ľudí, ktorí tomu napálili plný počet, no mám pochopenie aj pre druhú skupinu sklamaných. Treba priznať, že film má mnoho zbytočných a hluchých pasáží a nebyť starých známych tvárí, bavili by sme sa o priemernej komixovke. Paralelné svety ponúkajú nevídané veci, tvorcovia môžu lietať fantáziou prakticky kamkoľvek. Pokiaľ ma to bude stále takto zabávať, sem s tými nápadmi. ()

raimi

Předchozí Wattsovi a Hollandovi Spider-Mani mě nějak moc nezasáhli. Ba co víc, Far from Home mě neskutečně sralo. Tady to ze začátku vypadalo nápodobně. Humor, kterej jde mimo mě, frenetický tempo, Spajdy jako ťulpas. Ale časem se to pěkně vybarvilo, chytlo to krásnou, hrdinsky patetickou notu, a perfektně to šlapalo jako namazanej stroj, až do epickýho finále. Fanservis nebyl na sílu, ale byl potěšující, a mé okoralé, pavučinami pokryté srdíčko si i párkrát nadšeně hupslo. Až jsem se lekl, že budu volat sanitku. A ta hudba pod závěrečnýma titulkama? Kultovní song od De La Soul a pak takovej neskutečně hravej orchestrální náser? Bože, až jsem si vzpoměl na Burtonova Batmana. Lehounce nadsazených pět. ()

Remedy

Ten nejlepší možný mix velkolepého blockbusteru, nostalgického vzpomínání na časy minulé a sice očekávatelných, ale přesto pořád obrovských emocí. K až pozoruhodné konsistenci přispívá skvělý scénář, který navzdory dějové roztříštěnosti drží skoro celou dobu ukázkovým způsobem pohromadě (na poměry marvelovského blockbusteru). Nečaplo mě to za srdce až tak moc, jak jsem si představoval, ale to brnkání na nostalgickou strunu je místy tak silné, že míň než 5* (těsně, ale přece) dát jednoduše nemůžu. Jeden z filmů roku! ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)