Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

VALL.I

Zajímavé spojení dříve natočených dílů. Vidět několik Peteru Parkeru (Tom Holland, Tobey Maguire, Andrew Russell Garfield) pohromadě je zajímavá podívaná. Celkově mě tento snímek hodně baví, ať už kvůli Tomu Hollandovi nebo také za dobře investované peníze od Marvel Studios do špičkových efektů. Škoda snad jen závěrečného sentimentálního rozloučení, které jak víme patří k americkému filmu, ale k mému údivu, jsem nikde nezahlédl americkou vlajku. ()

luke66z

Samotný koncept filmu je dokonalý a je vlhkým snem zarytých komiksových fanoušků, zároveň však potěší i běžného diváka, co viděl původního Spidermana. Z hlediska vizuálu pecka, nedá se nic vytknout. Ovšem ten příběh… bohužel, pět hvězd dát nemůžu. Celkově z toho mám pocit, že to bylo velmi dobré, ale zároveň, že to mohlo být ještě o něco lepší. Hlavní hrdina je kolikrát vykreslen jako úplný debílek, který neví, co dělá, až to na superhrdinu nesedí… ale veskrze jedna z nejpovedenějších marvelovek a zároveň něco, co jsme si nikdy ani nedokázali představit. 85 %. ()

Kubasino

To jako vážně? Já už tomuhle světu asi fakt nerozumím. To fakt stačí tak málo, aby se diváci nadchli? I moji přátelé na tuhle sračku šli vícekrát... Asi je to jako s holkama - když se nalíčí, tak jsou hezký, ale málokterá je hezká i bez toho. A tenhle pavouk není zrovna fešák a já za ta jeho líčidla vidím... ()

hanulecka

Skvělý film, moc se nám líbil. Film sám o sobě vyvolává hodně emocí, nejenom o tom, že se tam objeví známe postavy. A film sám o sobě rychle utekl. ()

Bogrant

Je očividné, že dovŕšenie Hollandovej trilógie tak blahodárne zapôsobí na diváka najmä vďaka otvorenému multiverzu, a s tým spojenému návratu starých známych postáv, ktoré nostalgicky trafia priamo na komoru tak, ako si pred pár rokmi málokto vedel čo i len predstaviť. Azda najemotívnejší pavúči film vôbec. No Way Home však parádne funguje aj vo svojom vlastnom svete, s teenage-dospievajúci problémami, ktoré prostredníctvom nápaditého scenára účelne dopĺňa skrz brány minulosti. A všetko je to zručne prevedené, vtipné i bolestivé, akčne vyhrané a hlavne chytré! Tu sa bude skákať od radosti nielen u dnešných MCU fans, ale i "vyslúžilích" odchovancoch na Raimiho základoch. P.S. Peter 3 tu hrá lepšie než vo svojich sólovkách. ()

thekalli

K tomuto se dá málo co napsat. Prostě fan-servis až na půdu a zvládnuto ještě líp než by většina fanoušků, včetně mě, čekala. Je velmi dojemný, velkolepý i zábavný, lepší komiksová podívaná tu v kinech nebyla od dob Endgame. 9/10. ()

bigmatko

nový respektíve další spiderman sa spolieha hlavne na súhrn vizuálnych a dejových sekvencií aby odlákal pozornosť od zníženej úrovne kvality príbehu. Chceli sa podobať animovanému spidermanovi ale pozabudli že intenzita animácie sa v hranom filme mení na chaos. Celé mi to prišlo že spiderman celý film napráva to čo z vlastnej viny spôsobil a ešte k tomu bez nejakého výrazneho významu lebo jeho počiatočné konanie nemá moc spoločného s nasledujúcim dejom. Princíp multiverza týmto otvára nespočet možnosti a každý další film môže byť od základu úplne iný. Ale napriek tomu je to zábavné. ()

Radim98

Bohužel, tahle Spider-manovská trilogie je každým dílem horší a horší. Ze všech tří dosavadních pojetí filmového Spider-mana mi ten Hollandův seděl zpočátku nejvíc, je nejvěrnější předloze, není to ťulpas a měl možnost potkat nejvíc ostatních superhrdinů, kteří ho formují. Jeho prokletím ovšem zůstane právě to, že naskočil do špatným směrem rozjetého MCU a právě tehdy, když měl dostat svůj největší prostor, už ho dávno strhl proud MCU do infantilních, blábolivých a nesmyslných vod. Při sledování No Way Home se neustále objevují na mysli slova prázdný, bezobsažný, a hlavně k uzoufání NUDNÝ. Dialogy jsou horší, než v pavoučím kresleném seriálu z roku 1994, který u nás dřívě vysílalo Fox Kids pro děti od 7mi let (to ostatně platí už od Homecomingu), naprosto nicneříkající vata. Zápletky vycucané z prstu jsou provrtané plot holes jak ementál a konkrétně tady je snaha o napravení světa a jeho padouchů tak bolestivě naivní, že jí nemůže zbaštit snad ani to náctileté slintající cílové publikum. Neustálé napravování věcí, které už se staly, je navíc necitlivé k předloze - obzvláště u Spider-mana, jehož charakter je zformován právě realitou toho, že se svými chybami musíme žít celý život. Celé to tak nese po většinu stopáže na zádech pouze a jen předtucha zjevení Maguira a Garfielda. To nakonec ale jenom podtrhne fakt, že i z filmového hlediska tenhle snímek napadá na jednu nohu - pocit promarněné příležitosti je tu evidentní a ze scén 3 Spider-manů se dalo vytřískat několikanásobně víc a to jak po stránce akční, tak dramatické. Garfieldův a hlavně Maguireův Spidey jsou zde (tak jako ostatně i všichni záporáci) násilně vytrženi ze svých původních charakterů a nuceni hláškovat dětinské vtípečky, aby zapadli do konceptu trilogie. A v neposlední řadě tu naprosto absentuje jakýkoli soundtrack, vyjma jediného momentu, kdy zazní OG motiv Maguira, který jen zdůrazní smutný fakt - že i přes asi nejhorší pojetí Petera Parkera jako takového ze všech tří ztvárnění si jako celek vedly jinak nepříliš uspokojivé Raimiho filmy nakonec nejlépe. Ostatně s přehledem nejlepší scéna tohohle filmu a vlastně celé Wattsovy trilogie pochází právě z Raimiho série, to při srovnání také leccos napoví. MCU is dead, ale dojení téhle kravky stále pokračuje točením jednoho braku za druhým a nebere konce. Doufám, že na tuhle éru bude jednou historicky nahlíženo tak jak si zaslouží - s despektem a mírně výsměšným opovržením. Ať nás za tohle období definují jiné filmy. ()

Mufinek_16

Film je zaručeně jednou z těch lepších marvelovek, ale bohužel to nesplnilo to, co jsem od toho čekala. Určitě jsem se nenudila, jsou zde silné momenty i několik skvělých hlášek, ale bohužel to nezapůsobilo tolik, jak by mělo. A jelikož všichni čekali smutné scény, nedokázaly mě nijak překvapit, a proto jsem je ani nijak zvlášť neprožívala. Navíc se nedokážu přenést přes fakt, že se Peter občas choval jako naivní blbec a dělal rozhodnutí, která by prostě racionálně smýšlející člověk neudělal. Ale i přesto všechno je film určitě povedený, ale hodnocení mi přijde trochu neobjektivní, jelikož existuje spoustu kvalitnějších filmů, které by si těchto 88% zasloužily víc. ()

NeOn1702

Ač jsem velký fanoušek Spidermana (především toho v podání Tobeyho Maguira), všeobecné ultra nadšení z tohoto filmu se u mě nesetkalo stoprocentně s pochopením. Samozřejmě nostalgie a radost z propojení dříve známých hrdinů na mě taky funguje. Spolupráci a dialogy všech spidermanů a záporáků jsem si naprosto užil. Závěr filmu je taky super. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že počáteční zápletka celého příběhu prostě pokulhává. Vše se komplikuje kvůli malichernostem a výmyslům mladého Petera. A ještě větší zklamání je u mě z toho, jakou roli zde hraje Doktor Strange. Nejmocnější čaroděj všech dob, který v jiných filmech stojí za záchranou vesmíru, zde svým chováním působí jako amatér a komická figurka. Celkově jsem se ale bavil, takže trochu horší čtyři hvězdičky. ()

Cardo

Tak po docela dlouhém váhání jsem se uráčil opět jít do kina, protože zdejší procentíčka mi jasně signalizovaly, že to bude asi dobrý. Asi po tři čtvrtě hodině (+–půl hodiny, neměl jsem moc přehled o čase) jsem si říkal, že tady příběh skončí, jak to chtějí rozvést? A oni to rozvedli a to pěkně šikovně, asi bych řekl, že až potom ten film začal (a nedobíhal předchozí). DÁLE SPOILERY!! Ten moment byl poté, co se Dr. Strange a Spidey nepohodli u vrácení padouchů odesílateli, načež následoval nečekaně kreativní souboj dvou uvedených postav, který skončil tím, že Dr. Strange visel půlden nad Grand Canyonem bez dvouprstenu. Dále se děj přesunul k panu Parkerovi, který si přivedl Sinister Six (vlastně Sinister Five, protože Venom kempil v mexickym baru) na prohlídku Happyho bytu, načež se pokusil odstranit příčinu jejich padoušství a udělat z nich normální lidi. Pouhý koncept toho, že hrdina z padouchů udělá někoho neškodnýho je věc, kterou jsem vždy chtěl vidět, ale přišla mi moc debilní na to, aby někdy ve filmu byla. Zpátky k příběhu, Goblin to potom všechno zkazí, padouši se rozprchnou a teta May umře. Poté se objeví zbývající 2 Spidermani a já tušil, že nadchází to nejlepší. Trio Spidermanů bylo to nejlepší, co jsem kdy viděl (možná protože jsem si osvěžil Raimiho trilogii pár týdnů před tímhle), každou chvíli jsem v kině málem zařval slovo reference se slzami v očích a prstem namířeným k plátnu. Ve finální bitvě byla naprosto excelentní a brilantní souhra Spidermanů a i jejich vyborné dialogy a celkový výstup a působení bylo výborné. Duel Spiderman Toma Holanda vs. Green Goblin byl také velice povedený, i když jsem si po pádu štítu Sochy Svobody říkal:„Hmm, to by bylo cool kdyby byl někde souboj na plovoucím štítu." A o 5 minut později jsem to dostal téměř přesně, jen štít neplaval, ale byl asi ze 2/5 na souši. Jediné, co mě zklamalo byl úplný konec a zaklínadlo, které vymazalo naprosto celý vývoj postav a které mohlo třeba vynechat ze svých účinků Happyho, MJ, Neda,... A dále když vymažete někomu ze vzpomínek Petera Parkera, tak kdyby Peter bezprostředně po zaklínadlu neodešel a odhalil svou totožnost Nedovi a MJ, tak by prostřednictvím spojení obličeje Petera Parkera a Spidermana mohli mít alespoň částečně vzpomínky, protože by viděli Petera v obleku Spidermana (všichni měli zapomenout jen na Petera, ne na Spidermana jen pro info), doufám že chápete. A potom mi to neštymuje, proč ten kousek Venoma taky nezmizel, to se jako nepočítal jako Venom? To, že Venom (tenhle Venom) asi Petera Parkera neznal, řešit nebudu. Celkově se rozhoduji mezi 4 a 5* a asi dám i těch 5*. Pozn. v době psaní recenze měl film 89%, teď má 83% ()

DeJiF

KONEČNĚ jsem se dostal na tenhle film do kina, prožil jsem otravné čtyři karantény, hromadu testů ve škole a když jsem konečně usedl k počítači, abych zarezervoval místo, zjistil jsem, že proklatý Špalek promítá jen CZ Dabing (z nějakého důvodu) a jediné místo, kde jsem mohl vidět film s titulkami, bylo na jakési přerostlé Olympické benzínce u dálnice xd. Ale abych zase naší vlasti tolik nekřivdil, tentokrát se ten dabing i celkem povedl a cením, že se jim podařilo dosadit i dabéry z původních jiných filmů, kterých se tento snímek také týká. No a jaké že to vlastně bylo? Začnu tentokrát negativy. Jednou z negativních věcí budiž občasný líný scénář, kdy například prakticky celá zápletka filmu je stavěna na tom, že Peter je tvrdohlavý dobráček, co chce za každou cenu pomoct záporákům, protože jinak umřou a to usoudil z prvního potkání v žaláři Doktora Divného. Postupně jsem tuhle blbost tak ňák přijal a tvůrci si to nakonec celkem dobře obhájili. Druhá věc je délka. Vlastně by mi ani nevadilo, kdyby tohle bylo to pomyslné druhé "Endgejm" a stopáž se prodloužila třebas ještě o půlhodiny, vzhledem k masivnímu počtu postav, se kterými jsem se v tom filmu nedokázal tolik sžít, ač paradoxně účinkovali už v předchozích Špudér-Mánech. Vlastně jsem to celkově čekal trochu komplexnější, ale zas od "zMrvil StudíNos" tolik čekat nemůžu, jak jsem se už přesvědčil u mnoha marvelovek, ale u tohohle filmu je to až škoda. Záporáci nakráčí na scénu hned od začátku a předtím, než se Peterovi rozutečou, jsou s nimi vedeny občas strašně divný dialogy. Mnohem lepší by bylo, kdyby do světa "Petera 1" proudili po jednom a každá se detailně představila. Takhle zkrátka jsou některé postavy z předchozích filmů ponechány lehce v pozadí a nevyužity, přesto jsou některé značně vylepšeny. No a abych furt nemudroval o tom, co změnit a udělat jinak, pojďme se podívat na ta pozitiva. Od začátku dokonce je Špudér-Mán s podtitulem BezDomovec kvalitní akční jízda, až na již zmíněné chyby a vidět vývoj nových postav a pak hlavně taky ty staré, je slast pro mé oči. Obzvláště pak (spoiler) Špudér-Mání trio, ze kterého mi v některých záběrech až naskakovala husí kůže, jak perfektní to bylo a všechny jsou ve snímku ztvárněny opravdu dobře, z role Andrew Garfielda se vytáhlo pouze to nejlepší a společně s Tobeym Maguirem, pro mě stále nejlepší Špudér-Mán, který působí celou dobu jako veterán téhle franšízy, nádherně doplňují nováčka Toma Hollanda a opravdu lituju toho, že nebyli na plátně ještě o něco déle. Vlastně jsem tak schopen ocenit i některé momenty Amazing Spider-Mana s ohledem na tento film a věci z původní Raimiho trilogie ve mně vyvolávají pocit nostalgie. A co se týče konce? Chvilku jsem nad tím přemýšlel, přišlo mi to takový hrozně divný, takhle to skončit, ale myslím si, že vzhledem k charakteru postavy Špudér-Mána to i dává smysl. Tvůrci, tak stvořili perfektní závěr ne jedné, ale tak ňák všech tří trilogií, poněvadž ani jedna z předchozích dvou trilogií neměla příliš důstojné zakončení a tento počin nádherně napravuje chyby a uzavírá všechny tři příběhy. Já tak z kina po dlouhé době odcházel až po titulcích, protože je to přece Marvel a byl jsem natolik spokojen s výsledkem, že jsem v průběhu filmu nešel ani jednou na záchod (ale možná to bylo tím, že jsem si tentokrát dal jen půllitr kofoly). () (menej) (viac)

Little_Sawy

Nevím zda psát tenhle koment, nebo se na něj vysrat. Tudýž když jsem šla do kina myslela jsem si že to bude Spiderman který mě už ničím nedokáže překvapit a ono hele! Při prvých 20 minútach jsem myslela že uteču z kina a na film se z nebeských výšin vyseru ale když byla scéna na mostě a koněčně se něco začalo dít, když jsem zbadala humbúk, vybuchujúce a lítajíce auta, když v tom se zjavil Dr.Octávius. TO jsem jen čuměla a konečne se z filmu kterej jsem plánovala hodnotiť sprovoti odpadem, rázem celkom příjemně zemele koukatelnu spidermanovku. Jenom musím zmínit že za námi v kině seděli totálně zasraný 15ky kterým sem měla 100 chutí jednou rozmlátit svou pravačkou a rozkopnou xicht tak, že by stěny kina dostali odtín červené. No ale ..spátky k filmu, Parker se snaží honosně zachranovat situaci na mostu, a také sví příjmačky na vysokou spolu éMdŽéJn a Kungpaem, když to ale zbadá létajíciho zeleného emzáka z jedničky. Dál se mi nechce srát s komentovaním. O to víc mě pohltilo to, když jsem zbadala starýho Pítra Párkra a písečnýho člověka, tak to si film už zasloužil mou plnou pozornosť. I když tam byli i scény které tam být vůbec nemuseli protože, z toho byl jen zmatek, a já jsem se strácela jako v tých kaňonech, s Dr. Strangem, to byl totálnej chaos. ()

hronikpetr

Ale jo povedlo se to. Rozhodně se těším na Doctor Strange v samostatném dílu. Tento díl Spidermana rozhodně patří mezi nejlepší a určitě stojí za shlédnutí. Za mě to bylo na takových 85-90 % ()

boss123

Je to už nejaký čas, čo som bol na premiére filmu Spider-Man: No Way Home a môžem, teda s kľudným svedomím povedať, že všetky pocity z filmu už mám dostatočne uložené v pamäti. No a rozhodol som sa, že ho aj ohodnotím, pretože si to určite zaslúži. Na No Way Home som sa tešil už od prvých informácií o tom, že by sa mali vrátiť starí známi zloduchovia zo starších filmov. A keďže Spider-Man je už od mala jedna z mojich najobľúbenejších komiksových postáv tak som sa veľmi tešil. Teraz už viem, že som mal prečo. Zápletka a príbeh, ako taký nie je z najsilnejších stránok filmu, ale určite nemôžem povedať, že by bol hlúpy alebo výrazne nelogicky. Všetky staré postavy sa pomerne presvedčivo podarilo scenáristicky vrátiť do hry. Samozrejme vzhľadom na to koľko ich je a, čo všetko sa v príbehu rieši tak niektoré dostali viac priestoru iné menej. A niektoré hlavne Electro, Lizard a Sandman pôsobili bohužiaľ viac ako kulisy. Čo je škoda, ale je to daň za to akú veľkú mierku si film položil na svoje plecia. Našťastie ho to neshadzuje ani mu nepodráža nohy. A vo výsledku sa jedná len o drobnosti. Klady jednoznačne vyhrávajú. Potešil predovšetkým Alfred Molina ako Doctor Octopus a samozrejme aj Willem Dafoe ako Green Goblin. Práve návrat týchto dvoch ma potešil najviac. Navyše Dafoe je vo svojej úlohe presne tak démonický ako v pôvodnom Spider-Manovi a podľa môjho názoru aj jasne najlepší a najnebezpečnejší zloduch, ktorý sa doposiaľ vo filmoch o Spider-Manovi objavil. Najväčší klad filmu a jednou s jeho najsilnejších stránok je, ale podľa mňa práve charakterový vývoj súčasného Spider-Mana v úlohe Toma Hollanda. Myslím, že práve až tu sa naplno predvedie ako pravý Spider-Man. Vďaka všetkým náročným skúškam a rozhodnutiam, ktoré zažíva naplno dospel. Už sa spolieha sám na seba. Nie na svojho mentora Tonyho ani na nikoho iného. Preto sa práve tretí diel novej pavúčej trilógie stáva najviac osobný a vyspelý. A to ho v mojich očiach posúva na úroveň jedného z najlepších filmových spracovaní Spider-Mana. Navyše sa tvorcom veľmi darí v závere emocionálne pritlačiť a je to práve výborná posledná pol hodina, ktorá tlačí hodnotenie vyššie. Nostalgia funguje naplno. Fanúšikom sa No Way Home zavďačuje jednoznačne najviac. A ja práve, ako fanúšik som za to veľmi rád. Stopáž je primerane dlhá. Občas je tempo trošku pomalšie hlavne v prvej pol hodine, ale, keď sa rozbehne až do konca sa nezastaví. Tvorcov musím pochváliť za to, ako dobre sa im podarilo novú pavučiu trilógiu zakončiť. Nemyslím si, že Tom Holland, ako Spider-Man týmto filmom končí. A som za to aj rád. Fanúšikom No Way Home určite odporúčam. Je to kvalitné filmové dielo. Dokáže prekvapiť emocionálne zasiahnuť a hlavne nostalgicky až dojať. Pričom predovšetkým, a to je najdôležitejšie stojí pevne na svojich vlastných nohách. Marvel nám opäť ráz dodal krásny darček. A tým Spider-Man: No Way Home jednoznačne je. Slovenský dabing v kine svojou úrovňou bohužiaľ neprekvapil skôr naopak. Preto považujem druhé zvládnutie za nutné a pravdepodobne tentokrát v originálnom znení. Navyše je vo filme skrytých mnoho rôznych odkazov ku iným filmom z dielne Marvel Cinematic Universe a ja sa ich s radosťou budem snažiť nájsť a odkryť. Takže tu svoju recenziu ukončím. Spider-Man ma veľmi potešil. Jednoznačne nesklamal. Jedná sa o jeden z najlepších komiksových filmov posledných rokov. A predovšetkým je to hlavne pre fanúšikov veľká udalosť. Návrat starých postáv potešil a zahrial pri srdci. Samozrejme nejaké chybičky sa nájdu, ale sú to skôr drobnosti.U mňa je to tentokrát päť hviezd z piatich a 90 percent. () (menej) (viac)

KuceraJohny

Spiderman je mou oblíbenou postavou už od dětství a je pro mě samozřejmě těžké přijmout někoho jiného než Tobeyho Maguira, ale to co Marvel dokázal s Tomem Hollandem je něco neskutečného. Třetí spiderman je bezpochyby v top 5 marvelovkách všech dob. Je to neskutečně našlapaný, akční a samozřejmě vtipný. Doctor Strange je tu skvělej a celkově všichni a všechno je tu perfektní. Nevím co o tom více psát, zkrátka jedná se o perfektní dílo, které dokázalo, že to Marvel i po koronaviru zvládne. ()

Nortizop

Místy dost nuda na 2,5 hodiny kdovíjak drahou CGI zábavu nepříjemně imitující Spider-Man: Into the Spider-Verse :(. Kupa referencí a dokonce (malý spoiler) i samotní herci ze starších verzí jako Willem Dafoe, Andrew Garfield a Tobey Maguire mě uspokojila dostatečně i přes naprosto nesmyslnou zápletku a nudné záporáky. ()

RoyBatty444

Patetické do mrku kosti v druhej polovici. Našťastie som sa do postáv nevedel až natoľko vcítiť, aby ma to dojalo. Multi-verz nevtieravo načrtnutý. Nová trojka herecky najmenej vyniká. Vývoj postavy k zlomenému a osamelému bojovníkovi za spravodlivosť dokonaný. "S veľkou mocou prichádza veľká zodpovednosť" "Zachrániš jedného zachrániš všetkých". Film nám chce nahovoriť, že všetci sú obeťami a treba ich zachrániť. V zásade je to pravda lebo všetci narodíme s čistým štítom. Niektorý, ale v priebehu života uveria, že ich nadradenosť fyzická alebo vedomostná ich oprávňuje rozhodovať o osude druhých alebo sú len psychicky narušený. Škoda že sa Marvel snaží zo svojich filmov robiť drámy a o zábavu sa má starať hlavne akcia. Nakoľko som rovnaký príbeh videl už 2x na veľkom plátne nič ma neláka si ten pozrieť znovu. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)