Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

Antek

Dokonale vyvážený popcorn (a produkt). Raimiho Spider-Man, u kterého jsem jako teenager skákal do stropu nadšením, působí oproti této blockbusterové šleze jako finské komorní drama. Holt doba se mění a naši hrdinové s ní. Tam, kde mnozí selhali (tzn. počet protivníků ≥ 2 => tvrdý neúspěch), se Jon Watts cítí pevný v kramflecích a nasází záporáků tolik, že by se z toho i většímu mistrovi zatočila hlava. Ale zvládá to s nevídanou bravurou a umně zakrývá i logické lapsy, které by v normálním životě šlo vyřešit mnohem jednodušeji (nebo jim i předejít). Ale Spidey nikdy nebyl tak úplně o logice, jako spíše o Velké Zodpovědnosti, Která Přichází S Velkou Mocí. A na tu v zavržení trilogie taky konečně dojde. V tom filmu fungují emoce, funguje humor a funguje i nostalgie (přičemž se umně uzavřou i otevřené linky z předchozích – i nedokončených – trilogií). Je to příběh s všeobjímající náručí, který dokáže propojit všechny generace (tedy vás i nás), kteří jsme na Pavoučím muži vyrůstali. Stan Lee (a s ním i Ditko a Kirby) spokojeně vrní v hrobě, protože jeho odkaz žije dál. A rozhodně se nechystá polevit. Právě naopak. Domovská trilogie končí na vrcholu, je jen otázkou, co bude dál. Ale rozhodně u toho chceme být. ()

orionn12

(viděno 15.12.2021) - Konečně mohu s plnou upřímností říct, že Tom Holland je “dobrým“ Peterem Parkerem a i “dobrým“ Spider-Manem. Jon Watts se držel hlášky “with great power comes great responsibility“. Protože na takto obří sousto, u kterého mněl pořádnou moc dokázal zpracovat skvělý Spider-Man film se vším všudy. Sice je zde zvýrazněn klasický marvelovský CGI bordel nebo neuvěřitelně vynucený humor mířen na určitou cílovku i do scén, kam se to úplně nehodí. Ale zase se zde stalo to, co se stalo. A to co se stalo, bylo podáno naprosto fenomenálně. Asi jako každý jsem měl menší pochyby o tom, zda bude ohledně masivního obsahu, který se ve filmu nachází udržen pořádek a zda bude všechno pracovat tak, jak má. A jak je znát už z mojí první věty, ano, povedlo se. Chemie mezi MJ a Peterem, nebo chování se postav přičemž na jejich počet měla každá svůj prostor a svoji speciální linku jednoduše vybudovalo atmosféru na ten kvalitní počin a převážně díky tomu je zde cítit ten kvalitní Spider man film. Silný fanservis donutil fanoušky křičet, plakat, pištět a vydržet až do konečného zavření se plátna. Předpremiéry se prostě vyplatí. 9/10 - edit: I přes moji vysokou chválu způsobenou hajpem a radostí mi nadšení časem poměrně kleslo a nepovažuji NWM za perfektní spiderman movie. Ovšem z Hollandových spíďů je toto jednoznačně král. Nelze filmu (jako celku) nadržovat, kvůli návratu oblíbených postav i přes to, že se fakt hodně snaží. Jednoznačně nejlepší díl z Hollandovy trilogie. 8-8,5/10 ()

ondraondra

Neuvěřitelná porce fan servisu, která má navíc i hlavu a patu. Před pěti lety jsme všichni žili v přesvědčení, že film jako tenhle nikdy nemůže vzniknout. A přece jsme se dočkali. Měl jsem pocit, že sleduju epický komiksový event, přenesený na filmové plátno. Tohle je prostě esence komiksového filmu a událost roku. Takhle šťastný jsem byl naposledy u Endgame. Je to zkrátka splněný sen každého fanouška Spider-Mana. 10/10. ()

dragon94

Tohoto Spider-Mana je pro mě těžké správně ohodnotit. Kdybysme dopředu nevěděli o ničem nic, tak by to byl skvělý zážitek. Bohužel jsme ale věděli kdo všechno se zde objeví a tak se v tomto ohledu žádné velké překvapení nekonalo. Potíž ale je, že žádné velké překvapení nenastalo ani ve způsobu využití těchto postav. Netvrdím že by jejich využití bylo špatné, jen takové trošku prvoplánové. Díky čemuž byl film docela dost předvídatelný. I přesto však v něm je pár výborných, vyspělých a emocemi nabitých scén. Pro ještě větší hloubku to ale chtělo ubrat s pubertálním humorem, známým z předchozích dvou Spider-Manů. Né že by byl špatný, ale po některých dospělejších scénách působil docela rušivě. Co na mě moc nefungovalo bylo závěrečné loučení postav, které je zbytečně dlouhé na to, že smysl začně dávat až po sléze. Jinak ale film splňuje vše co od něj očekáváte a dokáže nadělit to co si diváci přáli. Včetně toho, že dostane Petera do správné pozice pro budoucí filmy.  Taky se mi hrozně líbilo řešení situace s ikonickým záporákem z potitulkové scény, nad kterou jsme si tu lámali hlavu. Celkově je tak nový Spider-Man skvělým, ale předvídatelným přerodem hlavní postavy v dospělého, okořeněným spoustou starých známých tváří a výborným fan servisem. Jen to chtělo ještě trošku víc využít potenciálu některých postav, a alespoň v druhé polovině ubrat na pubertálním humoru. Slabších 5* 85% ()

haluska11

Jsem zklamaná - proč se film v české distribuci nejmenuje Spiderman: Kde domov můj? Každopádně je to takový David vs. Goliáš, kde David je Tarzan bez goril z městský džungle, a Goliáš jsou mentálně narušení chudáci, který Spidey honí okolo Sochy Svobody, aby jim naordinoval lobotomii (jo, a taky JK Simmons). Nezopakovatelný meta-zážitek si zaslouží obdiv, byť je to samozřejmě živoucí fan-service. Efekty jsou (doslova) mimo tento svět a nechápavě tleskám všem borcům, co na nich pracovali. Nutno odpustit všechna klišé a nelogickosti, nutno zapomenout i na typickou postmoderní neschopnost vyvolat v divákovi smutek, protože musí být okamžitě následován vtipným skečem. Diváci 4. série Doctora Who ke konci zavzpomínají na stará traumata, a "velký moment" tudíž není až tak působivý. Zaslouží si Spiderman Bezdomovec tak vysoká hodnocení? Rozhodně ne. Ale život není fér, a tak v žebříčcích překonává Godfathera Schindlerův seznam. Viva la pavoučí muž! ()

Gallagher

No Way Home je dvou a půl hodinová zábavní atrakce plná efektivního fan servisu, která plní vše, co si fanoušci vysnili. ALE místy je to tak zbytečně doslovné (v podstatě všechny vzájemné pavoučí fórky), očekávané, dějově natahované a přeslazené, že tak někdy od druhé třetiny filmu jsem si říkal, že už by to tak nějak mohlo/mělo skončit. Má to srdce a v podstatě je to taková miloučká taškařice, ale s těmi komentáři o nejlepším superhero filmu bych opravdu hodně šetřil - vlastně i v rámci MCU bych z fleku vyjmenoval pět šest výrazně lepších snímků ()

drackula

Splnený sen fanúšika, ktorý na komiksových filmoch vyrastal a myslím tým dobu Raimiho Spider-Mana. Film aj napriek svojej dĺžke funguje bez výraznejšieho hluchého miesta. Akcia šlape, funguje humor ale aj emócie. Naposledy som bol takýto nadšený z Endgame a presne na takejto úrovni je No Way Home. 100% Cinemacity Brno ()

mkubalikova

Paráda, paráda!! Zážitek ze skvělého filmu a dobře zvládnutého fan servisu, který evidentně umí namíchat poslední dobou jen Marvel. 100% ()

Lukyn007

Slušný fanservis, ale něco tomu prostě chybí. Jsem moc rád, že Spidey dospívá a řeší konečně něco dospělého. Návrat starých známých rovněž potěší, ale nemohu si pomoct, ten potenciál skutečně nebyl naplněn na maximum. U dalšího dílu paradoxně vidím větší potenciál, na ten jsem zvědavý. ()

vyfuk

Předem je nutno říci, že to objektivně není banger. Pokud vám je více než 18 let, tak vás asi film nenadchne, protože gesta, humor a styl vyprávění je zaseknutý přesně tam. Mnoho věcí může se jednoduše zdát být repetitivní až otravné, ale asi hádám, že to je Marvel standart. Poté už je to ale horská dráha. V tom jaký emociální sešup to je. Pokud prostě máte rádi přechozí Spider Many nebo jste jen v té době vyrůstali, tak to nemůžete ignorovat. A tenhle film určitě není nijak dobrý, navíc je zdlouhavý, ale je to hlavně nostalgický trip, který je v nesčetně ohledech prostě postavený, tak aby se na to dalo koukat. Až tak, že se to dá někdy předvídat. Je super, že jsme dostali něco takového. A jasně, pobrečel jsem si. Film roku to rozhodně není a 90 % je naprosto zcestných. Ale je to emo trip jak sviňa. ()

blackJag

Neuvěřitelný fanservis (ALE NEUVĚŘITELNÝ!), že se někdy něčeho podobného dočkám, jsem považoval za nemožné (DC v tomto směru slušně utřelo, protože nový Flash má nabídnout něco podobného). Přesto, když už se tak stalo, čekal bych, že mě to totálně vyždímá a vyflusne absolutně vyblaženého... a to se nestalo. Film hodnotím kladně, bez debat, ukazuje se, že Molina i Dafoe byli výborně vybráni už kdysi, zapojení Coxe mohlo snad proběhnout i dříve, ale abych mohl film označit jako velkolepý, k tomu mu podle mého ještě něco málo chybí... lepší scénář, lepší práce s poskytnutými možnostmi, něco, co vymodlenou dějovou linku podpoří na výsluní. 75% ()

LizianShaw

Pokud jste film neviděli, tenhle komentář nečtěte. Byl to pro mě perfektní film pro úvod roku 2022. Že bych to ale nazval komiksovkou roku 2021, to říct nemůžu, to místo právem náleží Eternals, kteří měli o dost více neobvyklý (tedy originální) příběh, než u filmů, kde je bojovník se zločinem. Definitivně bych ale No Way Home neoznačil za typické komiksové story. Tohle je o dost větší (v dobrém slova smyslu), emocionální (u květnové smrti jsem takhle nebrečel snad od Infinity War, kde mě zase rozbrečela smrt patnáctiletého děcka), akčnější, možná I vtipnější (ikdyž někdy tu trochu cringe byl – Scooby Doo, masáž ve stoje dvou Spider-Veteránů). Takže čím začít? Asi mě nejvíce štvalo až příliš násilné cpaní nostalgie a velká řada logických lapsů. Ano, byl jsem na větvi z obou předchozích Spider-Manů (vlastně ne, protože mi yt vyspoiloval camripem scénu z finální bitvy, ikdyž jsem na yt Spider-Mana vůbec nevyhledával), ale když tam začnou cpát Garfieldovo chycení MJ, Maguirovo ‘’I hurt my back’’ a následné homo mazlení s Kocourem, a May řekne hlášku ‘’With Great Power….’????????? (Prostě si tvůrci řekli sereme na Bena? Vážně začínám pochybovat, že v tomhle vesmíru existuje, protože herečka May zmínila, že z ní chtěla udělat lesbu, ne že bych měl něco proti lesbám, ale Ben je Ben, a když byl vždycky v komiksu, tak by si nějakou zmínku v tomhle (!!) vesmíru zasloužil. Když si ale vzpomenu na konec – a na Peterovo rozhodnutí, že se s MJ (a Nedem) radši neseznámí (aby je neohrozil), tak je to nádherná paralela na TASM, kde naopak Garfield se rozhodl vtáhnout Gwen zpátky do nebezpečí. Škoda, že jsem na tohle zapomenutí (MJ) už byl připraven, protože mi to nějaký hňup vyzradil ve zdejší diskuzi. Když se ale vrátím zpět k té nucené nostalgii, tak mi to prostě připadalo, jako kdyby si režisér, pozval k večeři své dětské nerdy, a zeptal se jich, co by bylo cool za výmysl, abychom si zavzpomínal na stará dobrá léta. Takže poměřování Web-shooterů, eh jo, to vzali z memu. A některý věci, co měly být vtipné, ani nebyly pravdivé… Tobey řekl, že se ho jeho nejlepší přítel Harry snažil zabít, a kvůli tomu ho zabil? Nedokážu přesně definovat, jak řekl tu větu, ale před týdnem jsem SM3 viděl (a i bez toho bychom to všichni věděli), tak přece nakonec Harry a Tobey spolupracovali, když ve finale bojovali. Takže z té nostalgie jsem nebyl natěšený, jak jsem původně chtěl (překvapivě jsem si víc užil Garfielda, než Tobeyho, jenž je hrdinou mého dětství a ta trilogie je moje favorite), Garfield si roli prostě užíval, a Tobey…. Vypadal jako dědek. Každopádně, kde jsem si tu nostalgii vážně užíval, byli padouši filmu. Příchod Octopuse měl boží akci a atmosféru (ikdyž mi zezačátku vrtalo hlavou, proč chce Parkera zabít, když se na konci dvojky usmířili, ale možná by to šlo obejít, že se zase zbláznil kvůli svým chapadélkům). A přemožení Octopuse bylo dost chytře a vtipně vymyšlené. Další nápor nostalgie byl příchod Electra (jehož nová podoba není špatná, ale ten blue look mi v TASM2 taky nevadil, každopádně mohli k té žluté dát i zelenou), kde asi na tři vteřiny je slyšet Zimmer/Junkie XL nadupaný Electro soundtrack. Co ještě zbývá? Goblin – upřímně, v Tobeyho prvním filmu, mi připadal fakt cringe, ty jeho grimasy byly vážně směšný (myšleno negativně), ale tady? Tady jsem si s ním užíval každou vteřinu, což je celkem výkon na 70+ dědka. Moje oblíbená scéna je plot twist u Happyho v bytě, kdy Goblin ukáže pravou tvář, a ta atmosféra v obýváku byla fakt psycho. A to (i přesto, že bylo jasné, že to celou dobu hrál) je skvělé! Ale meme ‘I’m something of a scientist myself’’ byl dost přes čáru. Zbývá už jen Lizard a Sandman, kteří byli spíše o efektech než o charisma. Jde vůbec pochopit proč byl Lizard a Sandman proti Parkerovi? Vždyť je chtěl vyléčit, ne? A Lizard co umí mluvit, jako člověk? To v komiksech snad nikdy nebylo… Tam je to spíš něco jako RUUUAaargh, i’M goNnA EaT You! Ale tak to asi moc nevadí. Každopádně, bylo asi million teorií, kdo bude šestým padouchem, aby utvořili Sinister 6, a nakonec je to spíš Fearful Five (jestli nepočítáme ten strom). Ale na tom počtu mi ani moc nezáleží. Naopak je potřeba podotknout, že na to, že tam měli million postav (Padouši, školáci, Spider-Mani, Strange, ten sexy právník a J.J.J.) tak každý měl nádherný dostatek prostoru (až na Jamesona, ten tam pocitově byl asi dvě scény, a bohužel mu nedali možnost zaperlit). Takže film nepůsobil jako megasnímek s mnoha camei, ale působil tak nějak rovnocenně pro všechny (opaku se bojím u Multiverse of Madness, u kterého to vypadá, že tam nacpou všechno, a to včetně mojí maminky). Čímž se dostávám ke Strangeovi. Cumby ve filmu perlil, ale jaká je logika, že ho nějaký teenager přechytračí? (měli by mu sebrat titul) Takže Strange je v cizí dimenzi, a Peter si vypočítá cosinus, a Strange je v p…? To prosím ne… A co sakra Ned? Strange se ve svém filmu snaží minimálně týden naučit, jak otevřít portál, a tady na to přijde nějaký kluk, který zázračně hackuje jakékoliv tajné služby, a teď umí i čarovat?? (tohle bylo pro mě to nejvíce cringe wtf). Ještě se můžeme bavit o pohodlnosti – Strange je po celý film uvězněn, a pak se vrátí právě včas, samozřejmě až po bitvě…. To samé by se dalo říct o Octopusovi… A Goblin ve finální bitvě? Chilloval v mekáči, dokud pavouci nevyřadili minibosse, a pak randomly přiletěl na scénu. Už to radši ukončím, protože to vypadá jako tuna hejtů, ale tak to vůbec není, to, že se najde řada nelogičností, ještě neznamená, že jsem si film neužil. Třeba jakýkoliv Peterův fight s Goblinem, byl prostě nádherný. Jak bojoval u Happyho na chodbě, taková agrese! Úplný Daredevil! A Defoevo grimasy, prostě nádhera. A v jejich pěstním finálním souboji to bylo taky celkem fajn (ikdyž to byl fakt už jen fight dvou boxerů). Co se mi ale vážně líbilo nejvíc, bylo Hollandovo rozhodnutí, že I přesto, že ho May láskyplně poučila, on jí to odkejval, a I druhým dvěma pavoukům to slíbil, tak i přesto se rozhodl zvednout ten kluzák. Prostě nádhera! Kdo by to neudělal, když ti zabijou tetu. Holland prostě umí hrát, a i přesto, že jsem spíš do Raimiho trilogie, tak se jedná fakt o nádherné zakončení Hollandovo prozatímního dobrodružství. Ikdyž je snad jasný, že se vrátí. Protože peníze. Ale jsou úplně boží ty teorie, že by se mohl chystat TASM3 propojené s Venomverse. Otázkou je jestli se vrátí Osborn… Doufám, že jo, protože je to dost skvělá postava v komiksech, a to nejen jako Parkerovo nemesis (teď si vzpomenu jen na Dark Avengers, a dokážete si ho představit v obleku Iron Patriota?). Ale měl by ho hrát Defoe? Je sice boží, ale chtěl bych někoho jiného, a určitě mladšího, protože si Defoea nedokážu představit, aby utáhl akční scény za 10 let. Bylo by to ale fajn, kdyby Holland opět uviděl svou hlavní nemesis (vraha May) a dostal by zase ty temné myšlenky (třeba v obleku Venoma). Ikdyž by zdejší Osborn byl třeba hodný. Prostě tady úplně stříkala ta nenávist mezi nima, to v žádným minulým filmu zachyceno nebylo, perfektně osobní konflikt! (můj favorit pro Normana je Nicolas Cage, to by byla nádhera vidět Cage v Marvelu a ještě proti Hollandovi). Už píšu asi půl hodiny, takže to uzavřu tím, že jsem strašně rád, za návrat Charlieho, jehož odchod jsem před lety moc oplakával, a jeho seriál je prostě TOP. Mám ale obavy, že se kvalitě Netflixu jeho snímky v MCU nemohou přiblížit, protože MCU a temnota (korupce, drogy, mafie), to tak nějak nejde do sebe. Ale uvidíme, jestli bude Moon Knight temný a brutální, tak jistojistě může být i Daredevil a Punisher. A jak chytil tu cihlu! Tomu říkám boží reflex! A potitulková scéna mi dává milión teorií: Hardyho Venom se vrátil do svého vesmíru, kde spolu s Morbiusem (a Kravenem) budou bojovat proti Garfieldovi (a Black Cat = Aubrey Plaza, která jako femme fatale se více hodí k dospělému Kocourovi, než malému klukovi). No ale, symbiote je i v Hollandovo vesmíru, takže je možné, že se přilepí na Hollanda, ve stylu SM3, a je velice možné, že Hardy existuje i v MCU vesmíru. Tudíž paradoxně může hrát dvě verze stejné postavy, což by byla fakt srandovní paralela. Nebo by se symbiont přilepil na Flashe, ale to se mi nezamlouvá, z toho prostě Agent nikdy nebude. () (menej) (viac)

JohnSmith

Na třetího sólo Spider-mana jsem se moc těšil a musím říct, že jsem byl opravdu moc potěšen. Akce super, triky perfektní (na rozdíl od Shang-Chi to nevypadalo jak PC hra), Holland výborný a Cumberbatch naprosto výborný. Zamotání původních představitelů Spider-mana i záporáků bylo dobrý, hlavně Dafoe si roli velice užíval. A i přes délku dvou a půl hodiny to uteklo jak voda. Chvíli jsem uvažoval i o pěti hvězdách, ale objevilo se pár věcí, které mi vadily a trochu zklamaly. Prvně, vidět v jedné scéně brečet najednou tři Spider-many je prostě moc. Molina byl v závěru až moc předvídatelný a scéna podpírajících se původních spider-manů byla jak reklamy na Prague Pride. Na druhou stranu bylo fajn, že jak kladné, tak záporné postavy dostaly dost prostoru a nejednalo se jen o pouhé minutové cameo. Jo a do čeho nakonec Hollanda oblékli bylo taky přes čáru. Jinak moc pěkná Marvelovka. ()

Marrdaa

Poslední Spiderman mě utkvěl v paměti nejen díky Liberci, který si v něm hrál na Prahu ale i díky nápaditému záporakovi Jakeovi s velmi výkonnými projektory. Musím říct, že ani tentokrát tomu nápad nechybí. Multiverse je atraktivní a dalo by se říct, že v komiksech ne tolik propírané téma. Ovšem stále se bavíme o cca dvoutisíctém dílu z Avangers universe. A jestliže je něco považováno za nejlepší Marvelovku je to asi jako bychom o někom řekli že je nejchytřejší z SPD. ()

Herzeleid

Zážitek z kina byl super, kór když člověk vyrazí po takové době :-)) Velice potěšil comeback starých hrdinů a přestože to mohlo skončit jako mišmaš všeho možného, ono to spolu fungovalo, takže jo, byť jsem se trochu bál, dopadlo to dobře. ()

Jaro.Krafcik

Najlepší spiderman s Hollandom, aj keď stále neprekoná starších kde on nehral. Rozbeh trochu slabší ale od útoku na most Octopusom sa to pekne rozbehlo. Nápad so všetkymi spidermanmi a návrat zlosynov nemal chybu. Škoda tých pár hluchých miest. Akcie ale bolo dostatok a skvelý dabing to istil. Možno keby to nevidím v kine išiel by som len na štyri, takto dostane plný počet lebo konečne kino bez obmedzení. A spolu s kamarátmi som si užil aj popcorn combo. Dlžka neprekážala a som veľmi rád že som si nechal pavučieho muža až na tento deň. 5* ()

Jacob23

Tak pokud tohle má být moderní blockbuster pro mladé (i staré)?..Tak jen houšť! je to fakt chytré a zábavné v dialozích a kombinacích všech postav, které si většina očividně užívá ()

kklepkaa

Jako jo, Tom Holland je pořád skvělej a jeho Spiderman taky, ale přiznám se, čekala jsem trochu víc. To víc jsem nakonec dostala až v poslední třetině filmu. Jinak samozřejmě nostalgie jako prase. Willem Dafoe je ve své roli doslova ikonický. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)