Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

vydumnica

Nad moje očakávanie!!! Kdesi som čítala, že tento nový Spider-Man mal byť jedným z nominovaných filmov na Oscara a práve kvôli tomu som si povedala, že si ho pozriem. Môžem s čistým svedomím povedať, že (teda aspoň podľa mňa) je NAOZAJ LEPŠÍ AKO NIEKTORÉ NOMINOVANÉ v kategórii Best Picture. Vo filmoch o Spidermanovi mám veľké medzery, naposledy som videla ten s Emmou Stone, čiže už dosť dávno. Keďže ani Avengers ani Dr. Strange som nikdy nevidela, je možné, že mi niektoré súvislosti chýbali, ale dalo sa to celé pochopiť. Pozriem si ešte minimálne tie dva filmy so Zendayou. Skutočne ma tento nový Spider-Man veľmi milo prekvapil, nečakala som, že to bude také ROMANTICKÉ A VTIPNÉ! Páčila sa mi aj hudba. Ako každý veľkofilm, aj tento sa oplatí vidieť v kine. Spider-Man a teda Parker sa mi páči najviac vtedy, keď je ten obyčajný Peter Parker a je jedno, ktorý herec ho hrá. Tom Holland ma tiež svojím výkonom milo prekvapil, už chápem ten ošiaľ. A teraz asi SPOILER: NAJLEPŠIE NA CELOM FILME bolo stretnutie všetkých Spidermanov, wow!!! To bolo super, vôbec som to nečakala, paráda. Bolo to aj vtipné, aj milé a dojímavé. Ako traja muškatieri. A k záveru: Ak by som bola na mieste M.J. nanovo by som sa v tej kaviarni zamilovala do Petra😉. Tu končí SPOILER!  A ak by som mala svoju recenziu zhrnúť do jednej vety, povedala by som, že to bol TEN NAJLEPŠÍ FILM O SPIDER-MANOVI, aký som kedy videla. Dokonca som chvíľu zvažovala dať až 5*. Videné v kine (ale žiaľ s dabingom) v 2D, veľká spokojnosť👍Bude pokračovanie? Vidíte a to som sa divila, načo prepánajána natočili ďalší už xtý film o tom istom superhrdinovi a vidím, že sa im to náramne oplatilo. ()

Martin741

Nedam tomu maximum ako u predchadzajuchi  Pavucich muzov, teda Spajdrmenov. Pavuci muz teda spider man je sam o sebe drsny komix, ostry. Reziser  -aspon teda sa mi zdalo - obcas akokeby ani nevedel, za co ma tych 200 milionov utratit a zdalo sa mize hercov nijak nevedie a nechal ich volnych.  Uvodnych 40 -45 minut bolo az neskutocne spravnackych, coz je dobre, len skoda ze sa to viezlo zas na modernych trendoch.  Reziser Jon Watts sa urcite neriadi Caprovym : nenasledujte trendy, tvorte je.  Oslie mostiky dost brutalne, to by sa takymto stylom -  keby reziser chcel - mohol by sa kludne prepracovat od Kanta a Fichteho pomaly az k Hytlerovi! Sandman bol ale lepsi nez u Toby Maguireho, ktory sa aj tuna zjavil.   85 % ()

Necron

cim vice spidergayu v pavucince, tim vice adidas? dementni scenar a slizke postavy se nedaly vystat a to jsem od toho nic necekal - akorat me zajimalo, jestli je nejaky realny duvod pro ten overhype. neni. ()

Figu

Marvel se zdá už nemá čím překvapit, páč jejich komiksárny jsou vždy na extra vysoké úrovni, nicméně vždy se jim přeci jen podaří trochu lehce vštípit nějakou nečekanou fatalitu do každýho novýho pokračování téhle nekonečné mega ságy. A zde to bylo excelentí díky návratu všech herců pavoučího muže a taktéž návratu všech záporáků, co kdy proti němu stáli! Bomba je, že i původní herci kejvli na tenhle projekt, čímž ho udělaly naprosto originálním a neobyčejným! Tohle završení trilogie mě opravdu dokonale stáhlo do svých pavoučích sítí a co líp, nepustilo! 80% ()

Lischai

Dojemné a nostalgické momenty jsou tu v nečekaně hojné míře a pár z nich je tak dobrých ("Are you alright?"), že by netrénovanému oku jistě mohla i slzička ukápnout. Škoda, že CGI mlácení příšer po hlavě vypadá pořád stejně umělohmotně. ()

DA_NO

Nostalgie jako nikdy. Jakozto cloveku, ktery vyrostl na puvodnich spidermanech Sama Raimiho ve mne pri sledovani dvou novych spidermanu s tomem hollandem neustale rezonovalo, ze vsechno je spatne - flash thompson neni hot namakanej blondak, aunt may neni starostliva starenka, ale hlavne - ze chybi uncle ben a zejmena jeho “with great power comes great responsibility”. Nebylo mozny brat hollanda jako TOHO spidermana, byl to jen dalsi superhrdina v mcu. No way home ale vsechno tohle zmenilo. Spiderman, aniz by kopiroval predchozi filmy, se stal konecne spidermanen, tom holland hral ve filmu o spidermanovi, se vsim co k ty postave patri. Film konecne nabral tu spravnou spidermanovskou atmosferu. Ale hlavne, dockal jsem se nespoctu narazek, easter eggu a nostalgickejch monentu, diky kterym jsem se totalne vratil do roku 2005 a vzpominal, jak mi mama musela smutne oznamit, ze doctora octopuse, kterej ma silu slunce na dlani, uz znovu neuvidim - kazeta se rozbila. ()

Attta

Pohodová popkornová marvelovka. Na to že to má být teenagerovský film, tak mě to v mnoha směrech bavilo mnohem víc než například Black Widow a to cením! Pohodový humor, připadal jsem si o 15 let mladší takže účel film splnil. ()

Lenka.Vilka

Začnu technickou věcí, jejíž absencí mě tvůrci vážně naštvali. Film měl začínat takto. Že dají titulek v následujícím znění: "Pokud s vámi do kina jde vaše holka, aby vám udělala radost nebo pokud jdete na film z lásky k Hollandovi, teď vám dáme chvilku, aby jste si řekli, co jste nestihli, třeba o tom, kdo všechno bude ve filmu." A potom pět minut tma, ať to boyfriendi stihnou vysvětlit. Třeba to, kdo jsou ty divný lidi, protože jejich babénky jedou jenom MCU Spider-Mana, protože navíc ještě tahaly kačera, když Tobey Maguire poprvé vyfotit Kirsten Dunst. Protože šum v sále na začátku byl drsnej. Protože jim to poměrně hlasitě a dlouze  vysvětlovali. Což bylo zvláštní, protože jsem byla v kině na poslední den promítání. ***** A teď k filmu, snad se mi to povede bez spoilerů. Podotýkam, že na film jsem se brutálně těšila. A vytěsnila jsem všechno kolem. Viděla jsem jenom první trailer a ignorovala jsem všechny šílený fan teorie, leaknutý fotky a všechno kolem, co mohlo být teoretický spoiler, abych si film maximálně užila. A ono se to povedlo. Byť je to stále častečně klasický Marvel, tenhle film je trochu jiný. Stejně jako se o to snažili Eternals. Za mě se to o trochu víc podařilo právě No Way Home. ***** Začátek filmu je skvělý. Jak se Peter vyrovnává s tím, že o něm svět ví. Na dost velkém prostoru a to bylo perfektní. Za to moc děkuji. Potom přijdou záporáci z jiných realit a já předla jako spokojená kočka. Co se Peter rozhodne udělat je prostě strašně moc šlechetný. Takový, jakej má bejt Spider-Man. Což mě přivádí k hlavnímu. Ano, sice je tam dost Strange. Ale v takovém milém poměru. A zde musím moc vyzdvihnout samozřejmě to, co mě bavilo možná nejvíc na jedničce Strange. Zrcadlový svět. Protože jednička Strange byl za mě průměr, který táhl nahoru vizuál. Takže tohle mě potěšilo. A jak se z něj Peter dostal ještě víc. Památná hláška o matematice :D Protože já konečně viděla film, kterej byl jenomo Spider-Manovi. Neřešili se tam jiný blbosti z MCU, jenom Peter Parker. Ve třetím díle. Konečně! A když se dostaví další Spider-Mani...perfektní! Všechny ty pojítka, všechny ty odkazy, všechny ty narážky. To bylo prostě strašně hřejivý. A dojemný. Stejně jako finále, které muselo dojmout snad i toho, kdo má srdce z kamene. A že jsem několikrát měla vlhký oči, je snad jasný. Letos jsem u filmů strašná měkota. ***** Humor mi vlastně seděl. Zabil o trochu míň scén, než jsme zvyklý. Ale to má asi dost společného s mým věkem. Nečekala jsem to sluníčkový, ale ani nijak zvlášť temný. Ale i tak mě překvapilo, že to bylo temný tímhle způsobem. Čekala jsem míň. ***** Viděla jsem skvělý film s úžasným dějem a skvělým zpracováním. Jenom jsem nepochopila pointu 3D v tomhle filmu. Byla tam jenom jedna scéna, kde by dávalo smysl. A na té to ani nebylo poznat. Jediný rozdíl mezi 2D a 3D bylo tedy to, že jsem zaplatila víc za lupen. A to je, sakra, málo! Proč to tam tvůrci za každou cenu furt rvou?! ***** A samozřejmě klasika. Hned jak skončí film, první tma, všichni se začnou zvedat a potom jako trubky stojí u východu nebo těsně pod plátnem. Bez komentáře, i po tolika letech. Což mě přivádí k tomu, že jsem první potitulku moc nepochopila. Nebo jinak, jak z toho teď chtějí vybruslit. Protože teď ten crossover není možný. Tedy v původním obsazení. Vzhledem k potitulce předchozí navazující věci. A když začala druhá, já hned, že má nějaký divný formát. Až doma mi došlo, co to je, protože celou tu "scénu" Marvel oficilně zveřejnil, přesně v moment, jsem seděla v kině a film začínal. Takže asi kdybych šla hned na první promítací den, připadám si, že vidim něco speciálního. Ale to neznamená, že jsem si ty dvě minuty brutálně neužila. Tak strašně moc se těším!!! ***** PS: Já prostě miluju to, jak Peter skočí pro MJ. Pro druhou šanci, záchranu sám sebe. Ta scéna byla prostě skvělá. To mě dojalo :) () (menej) (viac)

Streeper

Původně jsem na film do kina nechtěla, říkala jsem si, že to nebude stát za to vidět tenhle film v kině. Jak moc jsem se mýlila! To byla jízda jak Endgame, možná ještě větší. Líbil se mi návrat starých padouchů, které všichni dobře známé, navíc to bylo logicky vysvětlené a scénář dával smysl. Tvůrci si tím otevřeli také dveře na nového Strange a vývoj Spidermanovi postavy. Líbí se mi jak se Spiderman v podání Hollanda rozvíjí, začínal jako hloupoučký teenager a v tomhle díle už má něco z teenagera, ale zároveň i trochu z dospělého člověka, protože si začíná uvědomovat svoje chyby, začíná si uvědomovat své zodpovědnosti, prostě dospívá. Je to vážně dobře napsané, nostalgie je nejsilnější stránka tohoto filmu a jsem fakt ráda, že to není propadák, ale zvládli se s tím poprat. ()

MCZ

Když člověk moc nepřemýšlí nad tím děravým a líným scénářem (i na poměry Marvelovek), tak je to vlastně příjemná fan service s několika opravdu dobrými hereckými výkony ve vedlejších rolích. Co se však samotného multiverse týče, animovaný Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018) to zvládl podstatně lépe. ()

Rocky88

Zdejší hodnocení bylo 85 %, takže i po nezajímavých předchozích filmech jsem pln očekávání do třetího filmu šel a... děláte si prdel? Nebudu upírat, že propojení multiverza je šikovné, ale to je vše. Jinak se řeší stále stejně debilní problémy náctiletých. Záporáci nedělají nic. NIC! Jen někde čekají, až je ty 3 géniové svolají k Soše svobody, aby se nechali pochytat. Franšíza tady díky multiverzu dosáhla nového dna. Pokud si pamatujete na Tobíkův emo pochod a střílení palečků po děvách, tak ten je tu překonán okamžikem, kdy si ty 3 čumáčci pobrekávají na ramenou, jak mají těžký život. Vrcholem je konec, kdy po ničím nezajímavé a předvídatelné akční sekvenci bulí všichni asi 15 minut bez ustání. Kdybychom na tom byli v kině, tak jsme odešli. Plusem tedy je odhalení mulťáku a Willy Dafriend, jehož foe tu nad všemi vyčnívá. ()

PodPantlofak

Prvních 90 minut probíhá americká stand up comedy, kde létají typické Marvelovské vtipy, které pochopí jen několikaletí fanoušci. Vtipy fajn, jinak hrozná uspávačka. Pokud bych si chtěl užít nějakou akci a být stále v obraze co se týče děje, tak bych mohl přijít až na posledních 58 minut a o nic bych nepřišel. Je to určitě jeden z lepších filmů co se týče maskovaných super hrdinů, ale jednoznačně bych tento film nepopsal slovy jako "WAUUU!!" , To byl masakr, nebo prostě dokonalost!!!. Bylo fajn viděl jediného pravého Spider-mana a to v roli Tobeyho. Všichni víme, že dle předlohy je Tobeyho Spider-man uplně jinde, ale stejně ho milujeme. A to je vlastně jediný důvod proč jsem na to šel. Nebýt jeho tak se na to kouknu za půl roku hezky v klidu doma na gauči. Cílovka je jasně daná a lidé 22+ už z toho nebudou tak udělaní. Bohužel nikdo nemládneme a někdy je potřeba jím o dům dál a těšit se na jiný styl filmu, než jsou kreslení superhrdinové. ()

moviefreak

Pre mňa nielen najkvalitnejšia, najlepšia Marvelovka EVER, ale aj Spíďo!!! TOP herecké výkony všetkých, neskutočne doplnená mytológia ako aj jednotlivé spider filmy, vymakaný upgrade postáv, každá scéna zaujímavá, zopár dokonca splnený "vlhký sen" a emócie vytočené na maximum. Toto som teda od Marvelu nečakal, a áno Marvel má náhradu za Tonyho, či Capa... Len či s tým súhlasí SONY :D PS: Choreografia súbojov mňam ham, a posielam za ňu režisérovi všetkých 5 csfd hviezd :D Som zvedavý, čo spraví s Fanta 4!!! ()

C0r0ner

Asi jsem doplatil na přílišná očekávání (jako u Endgame). Ten film je pořád parádní (jako Endgame), ale na úplnou spokojenost to není. Celá ta myšlenka inspirující se u Paralelních světů, je dokonalá, je to čistý fanservis, ale na plnou palbu to prostě nebylo. 90% ()

bourec

Přiznávám, že usledovat všechny postavy komiksovýho universa je pro mě naprosto nemožný. A protože se ty světy , a i ten nespočet postav začínaj různě protínat, musel bych asi před sledováním jednoho každýho komiksu sjet znovu a znovu nespočet filmů, abych se v tom bordelu vyznal. Tenhle film je opět trikově pecka, ale jinak dobrodružná pohádka. Což ovšem většinou, až na pár vyjímek komiksy jsou. Neškodný. 60%. ()

epicek

Podle mě se něco tak velkolepého objeví na plátně kin jednou za několik let a do teď jsem si nemyslel, že by něco takového a ještě v tomhle měřítku, mohlo reálně vzniknout v rámci jednoho filmu. A v případě, že víte kdo je Peter Parker a jakou historií si prošel celý filmový Spiderman, tak o to víc to ve vás bude rezonovat. Jedná se totiž o obrovský fan service, který ale dokonale funguje jako celek a nepůsobí jako slepenec jednotlivých událostí. Tom Holland tady jede na naprosté maximum, které vyvrcholí až v totálně emotivním konci a jestli někdo do teď měl pochybnosti o tom, že mu toho Spideyho prostě nejde uvěřit, tak tenhle film to potvrdí se vší parádou. Nutno ještě dodat, že u některých scén mi naběhla totální husina a jásot v sále doprovázený potleskem při některých momentech jen podtrhuje to, jak silný dopad má tento snímek na spoustu lidí napříč generacemi. Tohle se určitě zařádí do mé topky napříč všemi MCU filmy a nutno jen podotknout, že to je celé načrtnuté naprosto epicky a já se těším, co bude vlastně dál a to ne jenom v rámci Spider-Verse. Be careful what you wish for, Parker. ()

Gaaron

Paradne to vyjadril David’82: film si skvele rozsype vsechny dostupne kosticky z LEGA, ale nepostavi z nich nic moc zpatky. Moc pekna jizda na jedno pokoukani, ktera ale ani zdaleka nedorovnava latku, kterou Hollanduv Spidey zatim nastavoval. Misty ale ten pocit, ze je cloveku znova 12 a hlta Spideyho sesitovky, ve kterych je mozne doslova vsechno, vyvolava na vybornou. ()

necisty

Nestojí to na hlavním herci, stále opakuji, že Tom Holland není správný Spiderman! Stojí to na tom, že po tolika letech dokázali sehnat všechny ty herce. SPOIL: Snad mi i pomalu slza ukápla, když na scénu přišel Tobey. Hrál svoji postavu s takovou pokorou, že tomu nejde nedát 5 hvězd. Samozřejmě i Andrew mi udělal radost, i všichni ostatní. Ale Tom ... tak ten mě sere i tím, že píchá Zendayu! ... GA Cinema ()

campix

Jon Watts to zvládl i napotřetí a dokonce tuhle novou trilogii uzavřel s velkou grácií. K ruce mu byla celá historie spidermanovských filmů, takže počáteční kapitál byl znatelný, ale důležité bylo udržet vše pohromadě. To se povedlo velmi dobře a máme tu tak spíše uzavření všech tří troligií najednou než pouze té Hollandovské. Největší výtka míří asi k počáteční premise, že je Peter Parker v Hollandově podání prostě sobecký parchant. To mi ve finále trošku vadí a vůbec to nestačí k nakopnutí celého finále. Díky tomu je první hodina je hodně pomalá a nezáživná. Mohlo se to odpíchnout úplně jinak. To co se děje poté, je velká smršť digibordelu, ale také hlášek, pomrknutí a eastereggů celého universa. Takhle by podle mě měl moderní blockubster v tom nejpozitivnějším ale i nejnegativnějším slova smyslu vypadat. ()

Pajky3

Whiteley, 16.1.2022 Kdyby byl Spider-man můj oblíbený komiksový hrdina, tak bych vřískal nadšením a spokojeně se usmíval v okamžiku plného hodnocení. Jenže on není a tak plné hodnocení nebude. Tím však rozhodně nechci snižovat kvalitu filmu, jen to na mě nemělo takový dopad jako na pravé fanoušky. Všechny ty návraty stály za to a jsem překvapen, že se jich podařilo tolik uskutečnit. Nostalgie hraje prim a na tom není nic špatného. Byla to zábava a v kině jsem si to užil. Navíc mezititulková scéna pobavila a jsem docela zvědav, co se v Multiversu chystá do budoucna. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)