Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

johnsnow

To teda bola jazda. konečne som sa k tomu dokopal a som spokojný. Emočne super, akčne parádne, najmä dosť zemitý zápas s Goblinom, záverečný slabší ale stále fajn. Síce smrť jednej postavy ma absolútne nechala chladným, ale zas tú postavu som rád nemal. No  záverečných 10 minút je lahôdka. Akurát ešte musím spomenúť potitulkovku, pretože tak pičovskú a od veci scénu som fakt nečakal ale hold no to je sony style. Hej a návrat minulých spídóv veľmo potešil. ()

fiasko

Známka: B+; *SPOILERY!* Dle prvních ohlasů po celém internetu to vypadalo, že tu máme po Endgame další kulturní událost tisíciletí. V jádru jde sice o další Marvelovku, která ovšem vyniká svým šíleným fan servicem. Dlouholeté marvelácké putování vyvrcholilo grandiózním crossoverem - vrací se záporáci z předchozích Spider filmů posledních dvaceti let, a nejen oni, ale i samotní představitelé předešlých Spider-Manů. Zformovala se vysněná Sinister Six, která bojuje proti Hollandovi, Maguirovi a Garfieldovi. Skalní fanoušci při tomto zjištění zjevně zemřeli v sále na zástavu srdce. Ano, je šílené, že něco takového opravdu vzniklo. Především jde ale o to, aby se jednalo o povedený film a nepošpinili se předchozí díly různých Spider-Manů. S odstupem času totiž v člověku upadá prvotní euforie a výchozí šok ze Spider-Man: Bez domova, a uvědomuje si, že se o tak geniální jasnozřivost přece jen nejedná, pouze o velmi povedeně zpracovaný fan service. Je to s přehledem nejlepší díl celé Hollandovy trilogie, která překvapivě žádný fatální zádrhel neměla. Stálým problémem je ovšem sterilní Wattsova režie, kvůli které mnoha scén, zejména akčních, nepůsobí dosti inovativně - když to porovnáme s akčními zemitými sekvencemi bratrů Russo, tak to je jako nebe a dudy. Souboj na mostě s Octopusem a dvakrát duel s Goblinem, tyto akční scény byly skvělé, ale jinak teda žádná sláva. Radost mi udělali navrátivší padouši, kde Willem Dafoe, Green Goblin, s přehledem zacloňuje zbytek skupiny záporáků a svým šíleným kukučem charismaticky velel celé jejich sebrance. Potěšil i omlazený chapadlovitý Molina. Blesk McQueen a „Písečňák“ už tak zajímaví nejsou, ale furt si ve filmu našli své místo, na rozdíl od Lizarda, jenž působil dost dodatečně. Peter se tentokrát musí potýkat s realitou, že je nyní veřejně známá osobnost a obecně řešit dospělácké problémy a skutečně se stát Spider-"Manem". Peterovo niterné klání je zpracováno tak, jak lze s manýrou MCU očekávat, ovšem v rámci možností to funguje. Pak je tu kontroverzní scéna s Dr. Strangem, když Peter udělá "blbost", kvůli které vlastně máme tenhle film. Jasně, jedna část lidí může namítat: „Proč se chová ten Hollandův Parker jak masivní sobeckej hajzl?“ Druhé uskupení však může oponovat: ,,Protože je to ještě impulzivní teenager a mezi své morální zásady řadí záchranu i těchto záporáků.“ Já třeba taky tomuto Peterovu tahu úplně nerozumím, protože mi to přijde dost zkratkovitě provedené a málo odůvodněné, ale nechci být pintlich a zabývat se "malichernostmi", takže jsem s tím nakonec v pohodě. Pochvalu si zaslouží i zdařilý závěr, kde se pro Petera Parkera otevírá zcela nová cesta do budoucna. Klidně by to takhle v nejlepším mohlo skončit, ale ví se, že to se nestane a Tom možná bude tímto charakterem až do důchodu… ()

Jogi.1

Toto už je i na mě moc, jako Marvel většinou přehání. Ale toto už byla slátanina všeho dohromady nadruhou možná natřetí.... A opravdu mě vadila chování Spiderman - Strange. To nebyla ani diskuze, všechno šlo jen akce - akce - akce. Děj nebyl nikde. ()

Drozdo57

Mám rád fanservis, fanservis je fajn. Niekedy nejaké cameo, odkaz na inú sériu, alebo obligátny diel na pláži v každom anime. Lenže to musí byť decentné a pekne integrované do nejakého poriadneho príbehu. Inak dostaneme nejaký Ready Player One. V horšom prípade tohto Spidermana. Tento film je úplne tupá hovadina. Všetci tu onanujú, lebo tu máme naraz na plátne všetkých spidermanov. No a čo, že máme? Väčšina z vás aj tak aspoň jedného z tých zobrazení Spidermana neznáša. Stále hovorím, že Holland sa doteraz najviac približuje mojej predstave filmového Spidermana. Ale stále menej verím, že práve tento herec sa do role hodí. Marvel filmy sú úplná slabota. Sériovo sekané, digitálne sračky bez hlavy, päty a srdca. Jedno plus za MJ, ktorá v skutočnosti nie je MJ. Celkovo je mi z vás všetkých na grc, lebo furt na tieto hovadiny chodíte do kina a živíte tento škaredý a tupý moloch a dávate Disneymu ďalšie a ďalšie stámilióny za veľmi zlú robotu. Im je to, kurva, jedno, že natáčajú zlé filmy. Dokiaľ to zarába. Urobte mi láskavosť. Majte trochu sebaúcty. Keby vám mechanik pokazil v servise auto, zaplatíte mu? ()

Juraxin

Jon Watts prichádza zo zavŕšením spidermenskej trilógii s Tomom Holandom. Tento príbeh sa hneď odohráva po spiderman far frome  home a ukazuje nám dopad na život Petra Parkera a jeho blízkych. Spiderman ho chce za každú cenu ovplyvniť a preto žiada o pomoc Doctora Strangera. Tento príbeh nám ukazuje scenáristicky skvost ako je myšlienka nového multivesmiru, návrat starých postav,3 spidermanov aj ako jedno magické kúzlo na ktorom je príbeh zasadený. Z technického hľadiska ide o kvalitný Blockbuster 21 storočia, všetkým čim moderne štúdium disponuje. Príbeh má zo začiatku slabšie tempo ale neskôr sa to zmení. Okrem toho film disponuje kvalitnou akciou ako aj kvalitným prevedením digitálnych efektnou na omladenie starých postav. Skratke z technického hľadiska filmu niet čo vytknúť. Tento príbeh je plný silných emócii a nostalgie, nie jedného človeka nevyvedie z emócii a na konci príbehu mu nepadne nie jedna slza. A preto by som povedal ak ste fanúšikom filmového alebo komiksového spidermana, dokonca ste na takýchto komiksovkach MCU vyrastali, tak by ste príbeh nemali opovrhnúť, je to jeden veľký vytúžený sen filmového platná 10/10. ()

cimrman2.

Miláček všech puberťaček na plátně už po několikáté ve svém filmu po třetí! To bylo když byl ještě Marvel producentem kvalitních filmů a neměl desítky postav společně s přehršelem filmů a seriálů. Po tom co jsem viděl druhého Doctora Strange a 4. Thora a přečetl několik článků na téma Marvel už není to co býval jsem Marvel odstranil ze svého života. Pokud se v Marvelu vzchopí tak nebudu váhat a skočím do jejich světa zase zpátky. Je to takové polopotvrzené ovšem osobně si myslím že by byl Kevin Feige blázen nenatočit pokračování momentálně 7. nejvýdělečnějšího filmu. Teď už k 3. Spideymu pro lidi kteří se všemi spidermenovými aktéry vyrůstali tohle muselo být pavoučí porno. Jakmile se dostanou na scénu všichni 3 pavoučí muži i já jako nevelký znalec jsem pociťoval mnoho odkazů a narážek na minulost. Potom tady máme spoustu starých záporáků a skoro už povinnou lovestory která mě v podání Hollanda a Zenday  baví všechno perfektně doplňuje jejich obstloustlý asijský kamarád. Já jsem se bavil a volím 4* ()

elpin

Jediná silná stránka filmu je, že se v něm po letech objevují staří známí záporáci i s Tobeym Maguirem, ale kdo je až tak nebaštil, pro toho tento film moc není. Po řadě skvělých Marvelovek (2016-2021) je tohle totiž slátanina, ve které Spiderman zachraňuje záporáky a z Dr. Strange dělá amatéra a při tom všem obětuje kupu lidí a sebe samotného. Jediné co to trochu zachraňuje je konec. Nejvtipnější je, že kdyby Spiderman jenom trochu přemýšlel, nic z toho s čím tam bojuje by se nemuselo stát. Pro náctileté asi fajn, ale kdo od filmu čeká aspoň trochu logiky je tohle hard pass. ()

Fin_429

Film začne zhruba střední rychlostí, ale poté se rozjede na 200 km/h. Ta rychlost je brutální. Nic není vysvětleno, spiderman i přesto neustále pláče (tím ,,neustále" myslím neustále), a MJ padá. Tak by se to dalo shrnout. Navíc se režisér bojí, že by to nemělo komerční úspěch a tak nám začne ždímat předchozí spiderman filmy a především generaci, na nich odrostlou. Strašně mě ale štve to ždímání. To je na tom asi to nejhorší V základu by to aspoň mohlo být fajn, ale prostě ne. (Ano tato recenze je tématická a takto, jako jsem to napsal, jsem vnímal film) 5/10 ()

DExUS

Obrovský potenciál na veľký hit. Len pri písaní scenára zabudli použiť rozum. Dôvody prečo sa niektoré veci dejú sú pri najmenšom hlúpe a dajú sa vysvetliť uveritelnejším spôsobom. Marvelovky nemusím, možno aj preto hodnotím nízko. ()

ProsteDub

Přímý zásah nostalgické bomby. U pár momentů slza ukápla. Skvělý příklad fanservice filmu. Bezesporu můj nový nejoblíbenější novodobý Marvel. Jako u každého Marvelu rozhodně čekejte na úplný konec filmu. ()

nicolePavs

Čekala jsem bouři emocí, ale takovýhle hurián jsem opravdu nečekala. Jsoi chvíle kdy se smjete až se za břicho popadáte a naopak mezitím vám dochází kapesníčky na utírání slz. Za mě nejlepší snímek z celé sériie, co z celé této série ze všech multiverses Spidermans! ()

Lijem

Je to především fanservis jako kráva? Ano! Sere to někoho? Ale kdeže. Už dlouho se mi nestalo, aby tak moc film ovlivňovala má očekávání a ještě dýl se mi nestalo, že mi film dal přesně to, co jsem chtěl. Těžko se mi to hodnotí jako film, ale nechám v sobě vyhrát fanouška a napálím tomu pětihvězdu. VERDIKT: Výjimečně zprůměruju tři způsoby hodnocení. Jako film 8/10, jako Spider-man film 9/10, jako fanservis 10/10. Těžko říct, jak to bude po druhém zhlédnutí, ale nyní je to při nejmenších solidních 9/10 ()

Hlavonozec

Opravdu nikdy jsem nečekal, že budu svědkem toho, jak se spider-man rube v jednom filmu s panem Osbornem, Nespoutaným Djangem a s Paulem Bulvou z Klubu sráčů. Doposud jsem to nevěděl, ale toto je přesně to, co jsem si vždycky přál vidět. Nostalgie z postav ze starých spider-manů se mnou šila všemi směry, až jsem si nakonec mezi tou bandou zoomerů v sále připadal jako nejvíc vystříkaný nerd. Jamie Foxx v tomto filmu je důkazem toho, že druhá šance má smysl a navíc dokazuje i to, že ten jeho slizký a nechutný creepy stalker Max byl jediný světlý moment v tom odpadovém Spider-manovi z roku 2014. Alfred Molina mě sice na film velice navnadil, ale ten, kdo si sebral veškerou mou pozornost pro sebe byl Willem Dafoe, který z mého pohledu předvedl nejlepší herecký výkon ze všech MCU filmů, co doposud vznikly. Film v podstatě nemá hluché místa a furt se něco děje. Humor byl spíše trefný a nespadal moc do trapnosti. Akční scény byly akční a dramatické scény byly dramatické. Co víc si přát? Tom Holland navíc konečně uplatnil svůj herecký um tím správným směrem a konečně předvádí, že kromě toho vtipkujícího (skoro až deadpoolovského) ukecaného nerda, umí zahrát i plnohodnotného spidermana s nějakými tragičtějšími náladami. A opravdu jsem dlouho nezažil, že by u nějakého komiksového blockbusteru celý sál nadšením tak 6x zatleskal. Tím vším se tady tento počin stává nejen nejlepším spider-man filmem s Hollandem, ale nejlepším spider-man filmem od dob posledního spider-mana Tobeyho Maguirea. ()

KolarikKing

Totální fan service!!! Nejlepší Spider-Man v MCU a jeden z nejlepších vůbec. Čekal jsem, že to z hlediska akce a humoru bude fungovat, ale ono to funguje i emočně. Spider-man tu dospívá a skutečně si uvědomuje všechna rizika a poznává důsledky svých činů. Jediné, co mě na No Way Home mrzí je spousta leaků, které mi zkazily ten moment překvapení. Stejně jsem si to ale neskutečně užil. 9/10 ()

RKBoy

Po Infinity War a Engame som myslel, že bude trvať veľmi dlho kým sa na niečo budem takto tešiť, niečo čo ma takto dojme a znovu otvorí tú moju detskú predstavivosť a nechá moje srdce jačať radosťou... MCU je pre ľudí ako ja dar z  nebies a ja stále nemožem uveriť, že tu máme takéto masívne filmové univerzum, o ktorom som pred 10.-15. rokmi len sníval.. pred 12. rokmi mi jeden článok oznamujúci koniec jednej mojej milovanej filmovej série zlomil srdce, postava ku ktorej som si vytvoril vzťah ako ku žiadnej inej, bola preč.. a aj napriek tomu, že som od vtedy dostal niekoľko slušných či skvelých filmových a momentových náhrad, ktoré som si užil, nikdy to už nebolo ono.. vidieť ho naspäť, v tomto skvelom fiktívnom svete, prepojiť všetko na čom som vyrastal s MCU, bolo niečo neuveriteľné a stále to vstrebávam... čo sa týka záporákov, každý dostal priestor, každý mal svoj moment, ale Dafoe a Molina kraľujú a nadväzujú na výkony z pred 15. rokov, Dafoe sa dokonca prekonáva a jeho Goblin je ešte šialenejší a démonickejší ako predtým... koniec nám otvára dvere ku skutočnému Spider-Manovi, a na to sa neskutočne teším. ()

HNTR

Konečně zde máme toho pravého Spider-mana, který obětuje všechno pro to, aby zachránil všechny. Film se zaměřuje na osobnost Petera Parkera a skvěle to funguje, za celou trilogii zde vyspívá nejvíce a stává se z něj (snad) teď už ten pravý samostatný superhrdina. Jádrem filmu jsou samozřejmě hlavně Holland, Zendaya a Batalon, což je v pořádku. Záporáky známe z předchozích filmů se Spider-manem, není potřeba jim zde dát tolik prostoru, aby to fungovalo. (Kdo neviděl předchozí Raimiho trilogii a dva filmy od Webba, by to měl rychle napravit). Máme zde skvělou akci, Spider-man se konečně hýbe jako pavouk. Konečně je zde i zapamatovatelný soundtrack. Film má hodně odlišnou atmosféru oproti předchozím dílů trilogie. Celý film je fanservis jak sv*ňa a pokud jste fanoušci Spider-mana, tak si ho rozhodně užijete od začátku do konce. Pro člověka, který Spider-mana tolik nezná to bude spíš průměr. Skvělá popcornovka a rozhodně se těším na další trilogii, kterou snad uvidíme po brzké dohodě Sony a Marvelu. ()

MatejQ004

Skvělá jízda od samého začátku až po úplný konec. Tak nostalgický pocit z filmu jsem ještě nikdy neměl, a to jen kvůli Multiversu, díky kterému můžeme znovu vidět Green Goblina, Doc Ocka a Sandmana z Raimyho filmů a Lizarda s Electrem z Amazing filmů. Tímto v sobě má No Way Home neskutečné množství fanservisu, který si užije každý fanoušek. Nejvíc kdo mě z herců zaujal byl Willem Dafoe, který si svůj návrat do role Goblina neskutečně užíval, to myslím viděl každý. Promítl to do filmu svým neskutečným hereckým výkonem, který musel nadchnout opravdu každého. Osobní život Petera, který dosud nebyl v MCU takový jaký bych si představoval, byl teď s životem Spider-Mana opravdu hezky vyvážený. Vytknout filmu celkově mohu jen možná občasně nevhodné načasování vtípků na místech, kde má být film vážnější, ale nic jiného si nevybavuji. V kině jsem byl nadšený, jak celý film vypadá, souboje Spider-Mana jsou konečně dynamické a jsem nadšenej, jak to všechno filmaři zvládli udělat, včetně některých temnějších scén. Až v tomto filmu můžeme vidět plný potenciál tohoto Spider-Mana, ten se mi tentokrát zdá viditelně pružnější a celkově je jeho akce na pohled nevíce zábavná a určitě to je jeden z highlightů celého filmu. Doufám že v takové akci budou v dalších Spider-Manovských filmech s Tomem Hollandem pokračovat, protože tentokrát mají opravdu dobře nakročeno. 80% ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)