Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

sirien

Ultimate spiderman... excelentní love-tribut oběma dřívějším trilogiím plus "dokončení" základního spiderman-mýtu pro současného MCU spidermana. A ukázka toho že když se MCU soustředí na postavy a jejich osobní příběhu víc než na zachraňování světa a sociální komentáře, tak stále dokáže vyprávět zajímavé příběhy a tvořit dobré filmy. Postavy fungují, herci si role zjevně užívají, scénář jde uvědoměle odněkud někam a režisér zjevně ví, co dělá. ()

melloun

Kdo má rád Spider-Mana, bude spokojen i zde. Jen se mi zdá, že na to jak moc to mohlo být epické, to vlastně v poklidu prošumělo až do konce. Pár záblesků se objevilo, ale jako celek to působilo dost kostrbatě. Nostalgické ano, epické ne. ()

KosiR_ksr

V posledních filmech mám pocit, že Marvelu došel dech. Od tohoto filmu jsem měl nepříliš vysoká očekávání i z toho důvodu, že tento Spider-Man se tematicky opírá o multiversum, které se objevilo před pouhými 3 lety ve velmi povedeném a osobitém animovaném filmu Spider-Man: Paralelní světy. Obavy se naštěstí rychle rozptýlili a film jsem si užil. A jakožto člověk, který vyrostl na Spider-Manech s Tobey Maguire, jsem si to užil o to víc. Snad to nebyl poslední záchvěv Marvelu a nebude se v následujících filmech nekonečně máchat v multiversech všech postav. ()

kesty

všetko by bolo fantastické, keby za a) neviem o žiadnom spoileri vopred, a za b) nieje v každej (ale že v KAŽDEJ) scéne nejaký vtípek. je mi jasné, že humor vo filmoch so Spideym byť má, ale tu bolo niekoľko dramatických a vážnych scén, kedy sa to fakt nehodilo a bolo to too much. ()

pirko7

Je škoda že hlavní hrdina musí hrát tak strašnýho pitomce. Okénko do nostalgie mi připomnělo jak byl první spiderman skvělej. ()

Cermbo

Při prvním sledování Spider-Man: No Way Home jsem se cítil jako malej kluk, co se vrátil do svých deseti let a viděl jsem to na jasnou pětihvězdu. Po skončení filmu jsem si říkal - tam fakt bylo něco špatně. Mému hodnocení automaticky sráží jednu hvězdu naprosto nezdravej overhype, kterej se okolo tohoto snímku vytvořil. Po delším časovém odstupu bych nedal více než 55 %. Chápu silnou nostalgii, staré postavy, nějaké povedené vtipy, odkazy či easter eggy, to všechno chválím a beru. Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že tenhle film by byl naprosto o ničem, pokud by neexistovala Tobeyho trilogie a Garfieldovo Amazing filmy. Respektive totožný scénář s jinými ksichty by možná nasměroval hodnocení někam k odpadu.  A právě původní záporáci, Tobey a případně Garfield tenhle film oživují a hrají právě na zmíněnou nostalgii.Jinak tu máme klasický, klišoidní Marvel. To znamená samé blikání, výbuchy, na nic není čas, velice chabé zvraty, nepropracovaný scénář, nulové emoce a v neposlední řadě žádný "wow" pocit po skončení. Musím říct, že to už i Avengers Infinity War a Endgame bych v žebříčku kvalitních filmů zasadil rozhodně znatelně výše. Když si tenhle "moderní Marvel styl" porovnám právě například s Tobeyho trilogií tak je mi do pláče, jak moc suchej a neprocítěnej tenhle film je. Holland mi subjektivně dodnes vůbec nesedl a z kvalitních záporáků dokázali udělat šašky, případně nabručený strejdy. Když No Way Home porovnám s novým (mimochodem dost) povedeným) Batmanem a vidím totožné hodnocení, tak je mi do pláče. Nebejt Tobeyho a Dafoea dávám 2*. ()

vito_corle

A další nová marvelovka-Spider-Man: Bez domova  pro mě byla po Eternalech zase super pokoukání. Efekty, děj odsýpá, sem tam odkaz na předchozí příběhy a starý dobrý Dr. Srange. A největší pecka??? To když se film změní ve sraz Spider-Manů a jejich záporáků. Chvíli jsem se bál, že to bude jen překombinovaný chaos, ale byla to taková vtipná marvelovská sešlost. Akční večírek :-D  A čeho lituju?  (Spoiler* Že ze Spiďi udělali už zase sirotu.) ()

warrenur

Neuveritelne iritujuca a hlupucka marwellovska komixovka s mimoriadne dlhou stopazou, aby ste to mohli dokonalo "precitit". :) Hviezda za efekty a Strange-a. Holland ako 26-rocny dude hra 17rocneho a mne tam teda nesedi. Odporucam preto len nastrocnym a fanusikom univerza. Ostatni radsej nech sa vyhnu oblukom. 30% ()

DEADMANincCZ

Dost pravděpodobně největší emotivní kolotoč nostalgie týhle dekády, kterej konečně z Hollanda udělal prvoligovýho Spider-Mana, kterej si zaslouží plnou pozornost a péči, nicméně jeho výkon bez masky byl ještě fenomenálnější, to samý platí o W. Dafoeovi, z kterýho nejednou šel extrémní creepy strašidelnej pocit a to umí málokdo zahrát. Těšim se na repete! ()

anatheman

Tak na začátek je třeba říct, že se celkově vzato o špatný film nejedná, ale zkrátka a jasně... 92 % a 7. nejlepší film všech dob (nyní i po 2 000 hodnoceních)? To jste se snad zbláznili, ne? Poslední Pavouk sází na naservírovaný fanservice, který však dle mého názoru působí děsně samoúčelně. Zapálenému nerdovi tedy bude z údu zřejmě stříkat pavučina. Ale jinak? Vždyť ten děj je sám o sobě poněkud stupidní. Všechno je založeno na spojení 2 premis. Zaprvé - Spider-Man chce něco napravit. Zadruhé - Spider-Man chce po zkurvení 1. nápravy napravovat ostatní postavy. A i během tohoto druhého bodu se něco dalšího přirozeně zkurví. A aby toho nebylo málo, je tu spousta klišé. Jsem už dosti alergický na to mistrovství světa ve spáse. Tady se prostě musí zachraňovat totálně všechno. K tomu je tato myšlenka symbolicky prostřednictvím Sochy svobody našroubována i na samotnou Ameriku, neboť i ona má přeci tu úžasnou touhu zachraňovat všechny. Nejlépe ty, ze kterých kápne trochu ropy. Ale dobře. OK - jsem si vědom, že toto k superhrdinským filmům patří. Je to topoi, ale zcela jasně provařený a kýčovitý topoi. Ačkoli nyní působím dosti kriticky, tyto aspekty nepovažuji za tak otřesné, abych mohl mluvit o nějakých odpadových dimenzích. Pouze tím naznačuji, že dle mého názoru není důvod k jásání. Jasně - herci jsou super, efekty a hudební doprovod vytváří působivou symbiózu. Ale to je tak nějak vše. Takže tedy ve výsledku dávám tomuto snímku 3 hvězdy. Pro mě tedy zcela nepochopitelné nadšení. ()

KHkomiks

Dalo by se tomu vytknout pár věcí,ale z nostalgie,jak moc miluju Tobey Maguira a celou trilogii Sama, tak jsem si to užíval. On Holland je sympaťák a také nijak nezklamal, Andrew Garfield dostal druhou šanci si zvednout reputaci a zasloužil si ji. Marvelovky považuju za zábavné popkornovky. Spiderman je ale srdcovka a to propojení bylo hodně fajn. Takže pět hvězd, i když ta jedna navíc je právě za Tobeyho. Určitě si dám jednou repete. ()

char_t

Ultimátní fanservice. Týmovka, která parádně ukončuje hned dvě spidermanovské série. Jen bohužel moc nesedí do té aktuální. Před 15 lety bych si z takového spektáklu asi znečištil prádlo, ale po dekádě marvelovské masáže musím konstatovat, že z další nálože CGI bitev s nepřehlednou kupou postav už mě tak maximálně bolí hlava. O to víc, když celá zápletka (začátek i konec) nedává moc smysl, a kdyby geniální ajťák Parker a mistr mág Strange na minutu zpomalili, nic z toho by se nestalo. Škoda. S lepším scénářem z to mohlo být mnohem víc, než jen epický reunion. ()

Kopi1

Neskutečná podívaná, nemám slov pro to, co se dělo ve filmu. Zde vše předčilo moje očekávání. Nevím, kde se to v Jonu Wattsovi najednou vzalo po předešlých lehce nadprůměrných Spider-Manech, že natočil takovouhle fanservis kanonádu. Vše zde funguje prostě skvěle, jednotlivé postavy, záporáci mají svůj smysl, Tom Holland výborný herecký výkon, celkový příběh a vše jak to na něj navazuje, akce parádní, hudba též. Všechny kostýmy a efekty nádherný, Willem Dafoe fenomenální (hlavně ten jeho zlý úsměv je prostě nakažlivý), Alfred Molina také úžasný a Jamie Foxx mnohem vylepšil svoji verzi. Téměř celý film jsem měl na tváři úsměv a jenom s radostí koukal a nechal se unášet tímhle kouzlem, které na nás Marvel přichystal. Nutno zajít do kina na takovýhle film, pro fanoušky nových Spider-Man filmů parádní, pro fanoušky všech filmů ještě minimálně dvojnásob. Jako u Endgame bych chtěl tento film vidět poprvé a užít si zážitky znovu. ()

CaptainCzech

Tato recenze obsahuje spoilery. Na tohohle Spíďáka jsem se opravdu hodně těšil a vlastně jsem dostal co jsem čekal a to FAN SERVIS ve velkém stylu. Příběh měl sílu o tom žádná, ale i tak si myslím, že tu toho zkrátka už bylo trochu moc a je mi líto, že se více nerozvinula zápletka okolo odhalení Peterovi totožnosti. Co se týká záporáků, tak pro mě krom opět úžasného Green Goblina v podání Willem Dafoe který mě nikdy neomrzí a Dr. Octopuse byli totálně zbyteční a nevzbudili ve mě vůbec žádný emoce. Co ve mě naopak rozmíchalo emoce ve velkém stylu jsou tyto scény: Daredevil potvrzen v MCU, doslova každé scéna s Normanem Osbornem/Green Goblinem, úmrtí tety May (absolutně jsem to nečekal), obrat Dr. Octopuse v dobráka, vykoupení Garfielda při epické scéně kdy zachrání MJ (hned jsem si vybavil jak nezachytil Gwen) u tohohle mi zaplesalo srdce nejvíce a pak samotný závěr kdy Peter zůstane sám a odchází z kavárny. Co se týká návratu Maguira s Garfieldem tak za mě spokojenost, hlavně Tobey je až na pár vrásek pořád jak mladej kluk. Humor mi tu sedl až na pár vyjímek a akce mohla být o něco málo lepší (chytřejší). Každopádně i tak spokojenost a těším se na další díly s Hollandem. Za mě hodně silný 4* s potenciálem, že to časem změním po pár dalších shlédnutích. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)