Třináctiletý Sam Cleary (Javon 'Wanna' Walton) má podezření, že jeho záhadně samotářský soused pan Smith (Sylvester Stallone) je ve skutečnosti legendární hrdina Samaritán, který byl před 25 lety prohlášen za mrtvého. Zločinnost je na vzestupu, město balancuje na hraně chaosu a Sam se rozhodne vylákat svého souseda z úkrytu, aby zachránil město před zkázou. (Prime Video)

helloween93

Béčko se Stallonem, které by se klidně mohlo jmenovat Rambo VI: Samaritan a nikdo by nemohl říct ani popel, dějově je to totiž jako poslední díl Ramba. Stallone hodinu chce stát mimo problémy, aby z toho v závěru udělal totální vybíjenou. O samotném superhrdinovi se toho divák mnoho nedozví, ale tvůrci nám ukáží mladého Slye (hrozné CGI) a vcelku hodně CGI ohně. Příběhově jde taky o rutinu a ten šokující twist odhadne průměrný divák. Slušelo by tomu asi R rating, nevím proč ho to nedostalo. Každopádně kdyby mi někdo dal na výběr, jestli znovu zkouknout Black Adama nebo Samaritana, vemu botoxového Slye a ani nemrknu. 3* ()

greenlord

na jedno shlednuti tak akorat. stallone a pilous v pohode, ale ten maly klucina byl fakt otravnej. ani bych se nedivil, kdyby mu sylva jednu vypalil. ()

geek.ondra

Strašně moc bych si přál aby do toho někdo dal 200 milionů a ukázal nám všechny ty epické bitvy velkého superhrdiny a následně i jeho pád a znovuzrození. Takhle je to ale pouze obyčejné béčko s dobrým Stallonem které sice zabaví ale fakt že to je jen kravina pro stream se nedokázal zakrýt ani na chvilku. 5/10 ()

NitroXcz

Samaritan je průměrná akční jízda, která nenadchne, ale neurazí, teda, alespoň mě ne. Sice to je jeden ze slabších snímků Sylvestra, ale bavil jsem se. Některým může přijít trapné, že Stallone se ve svým věku pouští do tohoto typu filmu. Já si naopak myslím, že je to celkem odvážné, četl jsem, že akční scény Stallone dělal bez kaskadéra... klobouk dolů... ()

Ivo

Další recyklovaný hořící Gothamský salám, tentokrát místo Batmana s jakýmsi Samaritmanem a ještě navíc s neskonale otlavným, nezlanitelným, splávňáckým a silně zvídavým cuklouškem, kterého si Saruman nakonec velmi oblíbil (tak co mu zbývalo). To vše v obklopení permanentně se mlátících lokálních zombies, kteří jako vždy tvoří 95% občanů tohoto obvyklého roztomilého a silně realistického city, kde vše se zoufale a beznadějně vymyká úřední kontrole (včetně radikálních opatření v rámci zdražování energií). Ale - staré kosti nerezaví a tak náš železný zádumčivý popelář, samotář a hodinář Rambo každou chvíli recoveruje a ochlazuje svou už poněkud nestabilní karosérii (pokrytou jedinou permanentně nošenou bundou s kapucí - která jistě už i příjemně voní) a všichni padóši (včetně toho hlavního - ten zase pro změnu ve stylové hnědé bundě) pak jen létají a tvrdě dopadají a jejich zoufale pálené multi kulky ze dvou metrů i rozžhavená kladiva mají prostě smůlu. A náš dojemný a hrdinný polosirotek nám díky dědoušovi (pššt) překvapivě bez škrábnutí neshoří a nerozbije se ani po dopadu ze 150. patra. Mystická bunda poté velkolepě a pozvolna mizí za nebeskou branou Marius Pedersen a zbylí multimediální občané a spisovatelé pak už jen nadšeně a vděčně tleskají a mlaskají. Já tedy až tak moc ne. Aneb Gamera kontra Gaos Hollywood remake 2022?:-) Ale blbost to byla s přimhouřením všech očí vlastně nakonec celkem stravitelná a (v letadle) čas zkracující ... s toaletou poblíž. Jako dílko začínajícího nadějného scénáristy ze 4. třídy ZDŠ to prostě nebylo špatné. ()

Kingjiri

Oldschoolový superhrdinský béčko šmrncnutý komiksovou tématikou. A v tomhle případě mi takový pojetí vlastně i sedlo, protože v kombinaci stárnoucim Slyem nechalo vzpomenout na osmdesátky a devadesátky. Rozpočet nebyl dle výpravy nebo castingu evidentně největší, ale akce byla koukatelná a akční finále příjemně překvapilo. Příběh nijak zvlášť nenadchne, ale ani neurazí (jen je potřeba se naladit na tu nostalgickou vlnu), jenom těch hlášek mohlo být mnohem víc. Třetí hvězda za nostalgickou atmosféru a Slye, kterej i s blížícim se koncem svý (aspoň tý akční) herecký kariéry ukazaje, že na to ještě ve svejch 75ti letech má, takže za to velkej kloubouček. ()

dalziel

Slušná fantasy /akčná jazda, ktorá mohla kľudne mať aj kino ambície pri poladení niektorých drobností. Sly pôsobí kondične tak o 15 rov mladšie, no vyzorovo to odpovedá jeho veku. ()

NorseSword24

Veľký zvrat na konci som predpokladal už po prvej štvrtine filmu. Koniec akčne prehnaný. A podľa mňa ten chalan hral lepšie jak Stallone. Ale zase ta jeho mama hrala ešte horšie. Neni ale poradne čo komentovať. Klasicky, priemerný superhrdinský film ()

Likan7

Solidní nápad, jen nejspíš prostě nebyly peníze, aby to za něco stálo. Bitky tu jsou jednoduchý, a vlastně i celkem funkční, jenže finále, které mělo být jakože tím epickým střetem dobra a zla, je šíleně špatný. Hnusný digitální oheň, nezapamatovatelná hrdinská hudba a nic jinýho než bitka pěstma, která ale nemá nic zajímavýho nebo zapamatovatelnýho (kde jsou proboha další schopnosti?!). Slyův Samaritán by nebyl špatný, to by se ale k projektu musel přihlásit někdo schopnější, Averymu jsem nežral ani to Overlord. ()

Maximilianus

Je to taká jednorázovka. Pri obrazovke ma držala najmä zvedavosť, že ktorý vlastne je Silvester. Ten záver som čakal, takže to je mínus bod, ale na druhej strane som v to aj dúfal. Len všetkého bolo málo a bolo to také plytké. 5,8/10 ()

John80

Chlapec sa zoznámi so susedom o ktorom si myslí,že je samaritan, pretoze mu ukradne jeho Diár,z jeho bytu kam sa vlue cez okno ale realita je však iná a dospelý sused v úlohe Slya  začne chrániť chlapca a jeho matku proti miestnym nepriateľom. Akcie vo filme v prvej polovici mohlo byť viac , ku koncu sa to rozbehne, prislo mi to ako film pre deti 12+ Hodnotím len 2* ()

rublik05

Jak já se bál, aby Stallone neskončil jako jiné starší akční hvězdy a nezabředl do břečky odporných laciných akčních béček. Kromě pár excesů z posledních let si však Sly jistou úroveň stále udržuje, o to větší obavy ve mně Samaritán vzbuzoval. Zdejší popis mě zrovna dvakrát neuklidnil, nezbylo mi tedy nic jiného, než se strachem doufat, že to nebude zas až taková katastrofa. Čekal jsem leccos, o to větší radost jsem nakonec měl. Samaritán je překvapivě docela solidně natočený akčňák s fajn triky a efekty, akční scény jsou popravdě trochu zvláštní, nicméně po čase jsem si na ně zvykl a nakonec mě i ony bavily. Děj není nikterak překvapující ani složitý, cením si však svižného tempa, nějakého toho zvratíku i slušného závěru. Stallonemu role drsného samotáře sedla jako ulitá, charisma z něho číší každým okamžikem. Záporáci jsou spíše takový standardní, nějaká výraznější postava jim citelně scházela. Celkově film ale hodnotím kladně, sympatická jednohubka. 6/10. ()

Psycho.R

Dlouho jsem přemýšlel, zda dát 3 nebo 4 hvězdičky. Nakonec jsem musel dát jen tři. Sly je tradičně výbornej a když si na konci jede pro kluka, testosteron lítá z jeho ksichtu jako dřív. Ovšem stylizace filmu mi přišla takový nevýrazná, dokážu si představit schopnějšího režiséra, který by z toho udělal něco vizuálně nezapomenutého. ()

bearmeedek

Takže špatné to není. Ta dětská linie sráží úroveň někam jinam, ale naštěstí toho zase není tolik. A to další je celkem super. Sly sice má roli důchodce, ale funguje jako za mlada a dovede být brutální. Ponuré, tmavé město, zločiny v ulicích a akce dobra proti zlu. Teda zla proti zlu. ()

gemi

Nenapadlo by mě, že ještě někdy uvidím Sláje v superhrdinském filmu v hlavní roli. V pětasedmdesáti letech! A nejlepší je, že vůbec nepůsobí jako stařec. Neuvěřitelné. Film je vlastně parádní, ovšem pokud je člověku mezi deseti a dvanácti. Ta cílovka je tady ostře definovaná a podřizuje se jí všechno. Žádný gore, zato spousta naivity a přímočarosti. Pro cílovku je ten film dokonalý. Pro všechny ostatní odpovídá těm 54 %, které k dnešnímu dni má. ()

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (viac)