Třináctiletý Sam Cleary (Javon 'Wanna' Walton) má podezření, že jeho záhadně samotářský soused pan Smith (Sylvester Stallone) je ve skutečnosti legendární hrdina Samaritán, který byl před 25 lety prohlášen za mrtvého. Zločinnost je na vzestupu, město balancuje na hraně chaosu a Sam se rozhodne vylákat svého souseda z úkrytu, aby zachránil město před zkázou. (Prime Video)

mzss1

[15%] Od tohoto filmu jsem vůbec nic neočekával a ani mě neudivilo, že to nakonec místo do kin šlo na stream (Prime video). Už ani trailer mě moc neoslovil – prostě vidět Stallona v téhle superhrdinské roli s malým rozpočtem není nic pro mě. Chápu, že má Sly už svůj věk, ale to radši ať se pokusí natočit nějaký zajímavý béčkový thriller. V tomto filmu mě nebavilo snad skoro nic. Začátek ještě vypadal trochu nadějně, ale postupující budování vztahu Slye s tím otravným klukem vůbec nefungovalo. Záporáci jak smažky, špinavé ulice – což bylo samozřejmě námětem toho děje, ale mě to spíš iritovalo. To, že si to Slye rozdá s nějakými místními smažky za použití nějaké jeho super síly, která není ani zajímavá jde fakt mimo mě. Efekty nic moc, rozpočet je malý i když se sem tam objeví nějaká ta akce a třeba poslední třetina filmu je akčnější, ale když mě to nevtáhlo do děje, nebavily mě postavy ani zápletka, tak ani tu akci nedokážu náležitě ocenit. Stallone se jako herec zde možná snažil, ale ve špatném filmu. Snad ještě natočí něco solidního, klidně vedlejší roli, ale ne v tomto žánru. ()

PetrPan

"Takhle to dopadne, když necháš genetický obludy, aby zachraňovaly tvý město. Lidi se musej naučit řešit svý problémy sami"  Sly má zase jednoduchej slovní morální status, za kterej by rozhodně nedostal žádnou pokutu.  Návrat k původnímu konceptu superhrdinů, tedy vzorů především pro děcka.  Tím  nemyslím tu kohortu, jak jim říká verbal, "neomarxistických mrdek", jenž nám dnes vytváří koncepty správného myšlení o všem, ale jako vážně úplně  normální děcka.  Což může být pro mnohé (a jak je vidno na ratingu i je) zcela  nepochopitelný záměr. Navíc když se na konci hlavní hrdina nefalšovaně nasere a ty hajzly nebude jen neutralizovat, on je prostě vystřílí do posledního kreténa. Osobně jsem pak až zamáčkl nostalgickou slzu, když v posledním záběru Sly zase odkráčel, tak jak to vždycky uměl jenom von.  A tak zase jednou o jednu protestní hvězdu víc. ()

Rocky62

Tohle snad Sly neměl na stará kolena zapotřebí, protože kde nic není, ani old school legenda nebere, ačkoliv je tu taková jakou si diváci přáli. To jest moudrý stařec s nějakými superschopnostmi, který už přišel o iluze a pozitivní myšlení, ale všichni čekají ještě na finální konfrontaci. Máme tu zkrátka extrémní rutinu, kde rejža vsadil na jednoduchost. Ta však zdaleka nefunguje, protože je Samaritan skrz na skrz prohnilý kýčovitostí, stupidním scénářem a kripl zápletkou. Po půl hodině lze snadno odhadnout, že se tato tristní podívaná motá sem a tam a nemá tendenci zjistit čím a pro koho chce být. Ztráta času. ()

Chrustyn

Znuděný a unavený Stalone ve znuděném a unaveném akčním béčku, který by chtěl být dospělejším/starším pohledem na superhrdinské filmy. Bohužel chybí tempo, zajímaví hrdinové, případně nějaké oku lahodící akční atrakce. Zbyde pouze film o přátelství starého dědka a malého kluka, které neskončí perverzním dramatem ale nevýraznou akcí, kde se Sly trochu snaží ale pořád působí, že je tu za trest. ()

korbitch22

Už v první minutě sem pochopil, proč má film tolik % kolik má. Když totiž divák během první minuty ví, o co jde, když divák v první, do prdele v první minutě ví pointu, je něco kurevsky špatně. Neskutečný, jak nesmyslně a okamžitě dokázal Avery posrat jakýkoliv zvrat, nebo moment překvapení už v první minutě, nevěřil jsem vlastním očím, to sem za svoji skoro třicetiletou kariéru čumění na filmy snad nezažil. Pokud jde o film jako takový, jde na ruku Stallonemu a jeho typickému herectví. Takže se tichý a nevrlý hrdina poflakuje, otravuje ho kiddo a on občas někomu dá facku. Po hodině a půl mluvení je 20 minut na konci svižná akce, která absolutně postrádá styl, jelikož je nepochopitelně natočená v PG ratingu. Proč, kurva proč dneska ještě někdo točí na stream akční filmy v PG ratingu, pro koho? Pro všechny ty děti co si platí Netflix, Disney+ a Amazon Prime? Nebo to platíme my, oldschoolový dědci co chtějí vidět oldschoolového pradědka lámat kosti a trhat těla, ze kterých poteče tuna vnitřností? Když budu chtít ťuťu bžundu pro buzeranty, pustím si nového Thora. Jdi se vysrat Avery! Stallonemu to na starý kolena nežeru. Nelíbilo se mi nic víc jak na 3* někdy od roku 2010, kdy naprosto zazdil tunou debilností vše, od všech dílů Postradatelných, přes nového Ramba až po odporný žvást Jedna mezi oči. Nejde mu to, nebaví mě to. Snaží se to pořád uhrát na to, že osmdesátky byly hloupé a nudné, ale podle mě byly mnohem víc. Stallone, důchod, prosím.50%. ()

Arsenal83

Možno aj vďaka nízkym očakávaniam to dopadlo podľa mňa celkom dobre. Asi ma prekvapilo, že to nebol žiadny prepadák. Stallonemu jeho pózu napriek 2 centimetrovým škáram v tvári ešte stále veriť. A taký Pilou Asbaek bol frajer v Borgen, bol frajer v Game of Thrones a aj tu bol frajer. Dobrý ksicht na také roly. ()

Marze

Drama se superhrdinou Stalonem, ktery na svuj vek vypada vyborne. Pripomina to nasilne osmdesatky presunute do 21. stoleti.Julius Avery je vzrusujici vizualista a scenar ma vtipne okamziky. Co mi vadilo byl nedostatek inteligentni fantazie. ()

rollman1

Když smícháte celkem slušný koncept s nudným provedením, vznikne Samaritan. Sylvester Stallone si tady zahrál chlapíka, jenž má své superhrdinské dny už za sebou a snaží se dožít v míru. To se však podle očekávání nepovede a on musí znovu ukázat, že v něm ještě kousek síly zbyl. Problém je v tom, že je to docela nuda. S filmem mám hned dva problémy. První trefou do koulí je absence jakékoliv brutality. Tyhle typy snímků nejsou typickými superhero filmy a tak si můžou dovolit mířit na dospělejší publikum. Problém tedy tkví v tom, že tady se to vyloženě nabízí a já se nedočkal ani kapičky rudé tekutiny. Akce, i když jí není moc není vyloženě špatná, ale v některých scénách ty urvané končetiny a otevřené zlomeniny prostě chybí. (Zdravím seriál The Boys). Druhý problém mám s provedením. Od režiséra Overlord, jenž byla docela fajn žánrovka, bych čekal svižnější režii. Tentokrát jsem dostal docela zdlouhavou, ne moc zábavnou historku o tom, že i superhrdinové stárnou a pomočují se v noci. Když už mám dostat drama právě o tom, čekal bych větší razanci v napětí, lidském dramatu nebo aspoň náznaku toho, že mě postavy budou zajímat. Ale abych jen nenadával, tak samozřejmě samotný Sly má obrovské charisma a sám by utáhl i film o prodejci salámu v Bille. Pořád na to herecký má a většinu snímku si krade pro sebe. Škoda jen, že scénář i režie mu berou vítr z plachet. Dále docela potěší záporák, který je správně agresivní, nesympatický a většinu času, co stráví na obrazovce si tu zápornou roli fakt užívá. Akční scény jsou rutinně natočeny, přesto jich je však víc, než bych čekal.   Verdikt: Samaritan, jenž měl původně jít do kin, ale nakonec šel na stream (proč asi?), není vyloženě špatný film. Akorát doplácí na línou režii, rutinní akci a mění celkem zajímavý koncept v superhero žánru na béčkovou věc, která sice neurazí, ale druhý den si nebudete pamatovat, o čem byla. Chybí zde jakýkoliv náznak brutality, invence v akci či snaha trošku hlouběji prozkoumat charaktery postav. Stallone je klasicky super, jen je škoda, že nemá prostor ukázat víc. Dobrý herec je bez debat, ale hraje se špatnými kartami. Dobrý záporák a občas zajímavá bitka, tak zachraňují snímek od úplného odpadu. Daleko od něj, však není. ()

Flego

Navzdory skutočnosti, že som rezignoval na podobné bombastické žánrovky, urobil som výnimku, ktorá sa dá pomenovať veľmi jednoducho: Sylvester Stallone. A hneď na úvod treba poznamenať, že sa nejedná o žiadnu katastrofu, film síce ťaží zo svojej fantasy mytológie a záverečné finále sa nesie v znamení podobných opulentných filmov, jeho civilná časť je atraktívna, pôsobivá a zaujímavá. Dokonca aj sociálny aspekt v tejto časti filmu sa mi páčil. Stallone je stále aj vo svojom veku charizmatický a jeho fanúšikovia vždy dostanú, čo očakávajú. ()

BMW12

Slyovi tyhle role hrdiny a zároveň mentora sedí. Příběh je to zajímavý, ale trochu více depresivní, ve filmu vidíme lokace, kde je samý bordel, hromada bezdomovců, zločineckých gangů, do toho každou chvíli prší. Musím říci, že jsem se ani chvíli nenudil, avšak filmu podle mě chybělo něco navíc. ()

honajz

Kurňa, ta identita je od začátku jasná jak facka, takže nějaký zvrat v ději se pro mne nějak nijak nekonal, do toho tu máme otravného kluka, u kterého se divím, že mu buď tu ruku neusekli, nebo ho s maminou už dávno někam nezabetonovali, a pak partu pouličních rváčů, kteří chtějí chaos a vykrádat obchody poctivých pracujících a město bez elektřiny (aniž by je napadlo zajet si do EU, kde by mohli rovnou začít se svým názorem dělat i politiku), jo, a dozvíme se na závěr, že nikdo z nás není buď jen dobrý, nebo zlý, ale v každém z nás je kus toho i onoho, Sly vypadá charismaticky jako Sean Connery, ale co je to všechno platné, když chybí děj, chybí příběh a mlátičky jsou předem jasné a dané, když můžete vystřílet zásobník a je to k prdu. Ještě že jim tam tekla voda, asi platili řádně nájem. Mně ani tak nevadí to minimum akce, Sly by to v pohodě svým charisma utáhl, ale to, že film odnikud nikam nejde a ve scénách s klukem je někdy otravnější než Poslední akční hrdina s Arniem, který je zhruba podobně zaměřen. ()

TheEvilTwin

Samaritán je přesně ten feel-good akčňák, který si člověk rád pustí. Postavy jsou sice klasické archetypy podobných filmů aka dobro X zlo spolu s vedlejšími postavami a poskokama, ale jejich charaktery se mi zde líbily, stejně tak Stalonne dokázal překvapivě zahrát i nějakou tu emoci a v akci byl “oukej”. Co nejvíc zamrzí je rating PG13, kdyby zde bylo plnotučné Rko, při té spoustě akce a nářezů co ve filmu byly by se určitě neztratilo, ba naopak by filmu dokázalo přidat na vážnosti a možná bych šel s hodnocením i výše. Paradoxně mě nejvíc zklamalo finále, do kterého jsem byl přesvědčen o čtyřhvězdě a které by u podobných filmů mělo být vyvrcholením a highlightem, ale zde jakoby nemělo dostatečný drajv a originalitu a bohužel sklouzlo do klasické šablony. Potenciál byl asi větší, ale i tak nijak hůř neremcám. ()

Necrotongue

Nemůžu si pomoct, ale film ve mně vyvolával vzpomínky na akční trháky z osmdesátek a z počátku devadesátých let. Krajně jednoduchý příběh s tajemstvím, které jsem rozklíčoval podstatně dříve, než tvůrci plánovali, nemusel jsem se namáhat s přemýšlením, protože se v té jednoduchosti žádná velká filosofie neskrývala, a tak dále. Šlo prostě o takový nenáročný akčňák, který tvůrci lehce řízli nějakými těmi superschopnostmi, a já musím uznat, že mě po delší době bavila zfilmovaná komiksárna. Sylvester Stallone dokázal, že na to pořád ještě má, chlapeček mohl být ještě mnohem otravnější a já jsem se nakonec celkem slušně bavil. Nemohl jsem si ovšem nevšimnout jedné zvláštnosti. Kvůli stupidním kvótám hrají černoši severské bohy či valkýry, anglické rytíře nebo afroelfy (ono to už zní jako sračka, na pohled je to ještě horší), což mě převelice vytáčí, ale když se jedná o rabující dav, tvoří ho ze tří čtvrtin běloši. Tleskám. Pokrytectví to holt u filmu vyhrává na celé čáře. Snímek jsem lehce nadhodnotil, protože mě štvalo, jak se k němu divácká obec zachovala ve srovnání s vychvalovanými mozkovými průjmy. / Poučení: Nemaluj si svět narůžovo, ve skutečnosti má mnohem střízlivější odstín. Převážně šedý. ()

JASON_X

Na film pro děti není Samaritan náhodou vůbec špatný (určitě lepší, než Slyův vyšumělý užvaněný poslední Rambo). Temná atmoška, překvapivě hodně násilí, minimum soucitu se záporáky... opakuju že "na film pro děti". Oceňuju taky názornou (i když předvídatelnou) ukázku relativity dobra a zla v postavě Samaritana, zkrátka děcka by se měla už od mala učit, že svět není černo-bíle jednoduchý. Bavil mě i popelář Sly, který ačkoliv je už starší než chudák nebožka Zagorka, vypadá i pohybuje se dost dobře. A jelikož mi kupodivu ani příliš nevadil dospěle se chovající dětský hrdina (lepší než nějaký pisklavý malý teplajzník), rád zaokrouhlím nahoru, když vidím to zdejší hodnocení. ()

luka4615

Velmi podivná podívaná s extrémně zmateným scénářem, která přeskakuje mezi žánry více než je zdrávo. Tím vším je snímek Samaritan, který ničím jiným než tradičně spolehlivým Sylvesterem Stallonem bohužel nezaujme. Všechno ostatní od otravného dětského protagonisty, nevýrazné záporné postavy či přes avizovaný stupidní scénář zde zkrátka už ze samotné podstaty nemá šanci na úspěch. Posledním hřebíčkem do rakve je pak natažená stopáž a přehršel hluchých míst. Pokud tedy nejste hardcore fandy Sylvestera Stallona, tento počin můžete s klidným svědomím vážně vynechat. O nic nepřijdete. (Prime Video) „Have a blast.” ()

Morholt

Slyovi sedí jak rovina drsňáckého hrdiny, tak poloha mentora. Ostatně v podobných rolích se už osvědčil. Klučina v hlavní roli také nehraje špatně a je fajn, že nepatří do ranku protivných spratků, na které mají za oceánem patent. A konečně Asbæk v roli záporáka sice postrádala výraznější charisma, ale své si odvedl. K tomu fajn temná atmosféra a nečekaně slušná porce relativně brutálního násilí. Je ovšem škoda, že pořádně mydlit se to začalo až dejme tomu v poslední půhodině a drtivou většinu akce tak obstaralo možná až příliš dlouhé zúčtování. A jako u mnoha jiných filmů ani tady mi není jasné, na jaké publikum film cílí. Na rodinný film je to až příliš drsné, na ortodoxní marveláky málo barevné a chybějící erkový rating nepotěší fandy létajícíh končetin a gejzúrů krve. V tomto ohledu se film motá v kruhu. Celkově 60% a přestože jsem se celkem bavil, pocit z promarněné příležitosti zůstává. ()

Lacike

Klasický príbeh o drsniakovi s temnou minulosťou, ktorý sa proti svojej vôli skamaráti s otravným faganom a nakoniec bude musieť popustiť uzdu starým zvykom, aby fagana ochránil pred prehrávajúcim magorom. Oldschool námet, ktorý je pre hrdinu z oldschool akčniakov ako stvorený. Ale Sly chce byť na staré kolená in a tak to pojal ako Marvelshitovku. Jeho postava je síce stará, ale prakticky nezničiteľná. Keď už sa dostane k akcii, tak mácha rukami a chudáci kaskadéri odlietavajú vzduchom desiatky metrov a nepôsobí to vôbec cool. Namiesto poctivých kaskadérskych kúskov častejšie dostaneme mizerné CGI. Akcie tu ale príliš veľa nie je. Dosť si ju šetria a poriadneho nášupu sa dočkáme až v predigitalizovanom finále natočenom komplet v štúdiu pred modrým plátnom. A tak väčšinu filmu sledujeme toho fagana a Sly sa len občas mihne. Vyzerá jak Hobo with a hammer gun a tvári sa tak kyslo akokeby ho vôbec nebavilo, že musí v tomto hrať. Takže ten jeho vzťah s chlapcom vôbec nefunguje. Záporák je trápny prehrávajúci magor, ktorý komanduje malé deti. Bojím bojím. Jednu hviezdu dávam snáď len za finálnu šokujúcu pointu, ktorá rozosmiala. Takže celkovo po každej stránke tragédia. Komixovka, ktorá nemá rozpočet na komixové atrakcie a všetci sa tam tvária, že ich to vôbec nebaví. Radšej si znova pustím Brodyho Clean. To je kvalitný oldschool. 2/10. ()

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (viac)