Miles Morales sa vracia s ďalšou kapitolou oskarovej pavúčej ságy, Spider-Man: Cez paralelné svety. Po opätovnom stretnutí s Gwen Stacy je Spider-Man z priateľskej brooklynskej štvrte katapultovaný cez Multiverzum, kde sa stretáva s tímom Spider-ľudí, ktorých úlohou je ochrániť jeho existenciu. Keď sa však hrdinovia sporia, ako si poradiť s novou hrozbou, Miles sa ocitne v súboji s ostatnými Pavúkmi a musí prehodnotiť, čo znamená byť hrdinom, aby mohol zachrániť ľudí, ktorých miluje najviac. (Itafilm)

liebgott

Ty Vado tohle mě teda dostalo , neuvěřitelná animace , skvělé postavy , Spider Man napříč paraleními světy pokračuje v šlepějích jedničky která dýky dvojce dostáva uplně nový rozměr prostě pecka a za mě nejlepší film roku ()

FilmFaktor

..videl som ultimate revolut sequel revolučného predchodcu a teším sa veľmi sa teším na ešte viac absolut revolučné pokračovanie. A tam si už konečne dám von zubnú protézu, lebo pri tomto sánku nepotrebujem... Vynikajúce!!! ()

Lendak

"And then I looked at my uncle and he...." "Uhh, let me guess. He died."_____ Zázrak z čistého neba po druhé. Tento neuveriteľný meta nášup, ktorý míľovými krokmi posúva hranice animácie a storytellingu obecne mi zaobstaral jeden z najepickejších kino zážitkov môjho života. Neviem čo sa tvorcom v hlave deje, že dokázali prekonať samých seba a vytvorili epickejší, emotívnejší, napínavejší, vygradovanejší, akčnejší spektákl s animáciou, ktorá búra stanovené pravidlá a z vysoka sa vysmieva do ksichtu Pixaru, Disney a Dream Works. A pritom je v základe iba klasický spidermanovský príbeh, ktorý ale tvorcovia vyšperkovali do takej dokonalosti, že ide o jeden z najlepších Spider-Man filmov a jeden z najlepších animovaných filmov, ktorý mala kinematografia za svoju históriu kedy možnosť vidieť. Jednoducho tvorcovia nás nútia viac a viac milovať ich postavy, sledovať ich strasti všetko zabalené v tom vizuále (viem že sa opakujem ale musel by som byť kokot kebyže to nespomeniem), ktorý mieša viac umeleckých štýlov, niekedy aj v jednom zábere naraz. Čo dodať? Prelomové dielo, ktoré dokazuje, že film sa nenazíva ako audio-vizuálne dielo čistou náhodou. ()

Izmo123

Druhý díl to zase dokázal, Spider-Man překonal moje veškerá očekávání a já jen žasnu, postavy dodávají větší dojem v hloubce tak i samotný příběh který se táhne vážně ano sem tam se najde nějaký vtip ale s porovnání prvního dílu mi to tady trochu chybělo ovšem má plusy i mínusy ale jinak je to dokonalý pokračování u který ho jsem nevěděl kam půjde pokračovat, akce se o něco více rozjíždí a animace samotná se zase posunula zase o něco dál, i když bylo každý mu jasné že film někde skončí a bude zase pokračovat ale já jsem se s tím prostě musel smířit no co snad bude u pokračování šťastný konec pro naše hlavní postavy kterým jsem pořád po celou dobu fandil, hodnotím Postavy 10/10 Příběh 10/10 Akce 10/10 Animace 10/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐⭐⭐ 10/10 ()

TheHulk

Ten konec mi ty 3 hvězdičky pěkně potvrdil. Hodně emocionálních rozhovorů který byly protáhnutý a obvykle moc nefungovaly. Dobrý na jedno zhlédnutí, ale nejspíš si to znova dlouho nepustim. ()

MOONYROS

K tomuto filmu jsem byl zpočátku skeptický, protože jeho předchůdce mě příliš nenadchl. Nicméně jsem byl tímto filmem přímo unesen. Obsahuje lehce pozměněný, byť stále originální, komiksový vizuál. Po zvukové stránce je film také velice dobrý, ačkoliv díky výběru muziky by se lidem s klasičtějším vkusem nemusel moc líbit. Celkově hudba dodává filmu jakousi dynamiku a krásně doplňuje filmové tempo.  Hlavní pochvalu ale zaslouží samotný příběh, který rozhodně nepůsobí nijak plytce. Velmi povedeně navazuje na předchozí film a je velmi do hloubky zpracovaný a dává smysl. Za mě se film tedy velice povedl a doporučil bych ho snad každému, komu nevadí nemalé množství moderní muziky. ()

KukulienkaHO

Fenomén zvaný Spider-Man: Paralelné svety sa konečne dočkal toľko očakávaného bratríčka. Ja by som chcel v čo najkratšom možnom rozsahu zhrnúť svoje pocity a dojmy z do nebies vychvaľovaného sequelu, ktorý som mal možnosť vidieť pred týždňom v kine. Hneď na úvod chcem povedať, že prvý film som vnímal dosť pozitívne (BTW, veď som mu dal aj 5*), avšak sánka mi z neho zas nedruzgla. Animácia bola prelomová (to už teraz všetci dobre vieme), ale aj celkovo sa jednalo o veľmi vydarený počin so všetkým, čo k tomu patrí. Ale ako hovorím, odpálený som z toho nebol. Preto aj moje očakávania neboli nijak obrovské, inak povedané, moc som sa v tom nepitval (raz som pozrel trailer). No a vzhľadom k tomu všetkému som celkom prekvapený, ako veľmi mi toto pokračovanie nesadlo. Nie, že sklamalo. Proste nesadlo. Jednoducho tu vnímam až príliš veľa problémov, aby som to mohol nazvať aspoň dobrým filmom. Príbeh je nepostačujúci, príliš jednoduchý. Minimálne prvá cca hodina a pol. Riešia sa tu predovšetkým rodinné trable, ktoré navyše nemajú takú silu, ako tomu bolo v jednotke, kde sa to na konci aj tak uzavrelo, vyriešilo. Tak prečo sakra to bolo dobré ťahať aj do pokračovania?! Ďalšia cca hodina nám už však konečne predstavuje základňu spider-manov, tempo naberie na obrátkach, vysvetlia sa nám mnohé nejasnosti z jednotky, zároveň spojené s niekoľkými skutočne neočakávanými zimomriavkovitými zvratmi. A na záver si tvorcovia pripravili cliffhanger, ktorý však nie je dostatočne vybičovaný, čo si myslím, že je aj dôvod, prečo toľko ľudí kritizuje riadne neuzavretý záver. No, ešte som neskončil. Priblížiť divákom viac Spider-Gwen kvitujem, ale absolútne nechápem, prečo nevytvorili viac priestoru pre jej románik s Milesom (namiesto skutočne nudných dialógov Milesa s rodičmi). Čo sa týka akcie, tak tej je tu hodne. Avšak, už v jednotke mi nesadol boss fight, ktorý bol machuľovitý, farebný (až moc), prskavý... no jednoducho na mňa, čo mám rád prehľadnú akciu, to bolo až príliš. No a práve takouto "megalomanskou bombastickou brutálne epickou" akciou to bolo prešpikované od úvodu po záver. A záporák? To doteraz neviem, či si len nerobili prdel. Postava bez poriadneho backstory, motivácia pomsta (potom zrazu zničenie či ovládnutie mnohovesmíru či čo vlastne), na začiatku samotným filmom strápnený a potom mu mám akože veriť: "Zaplatíš za všetko, čo si mi spôsobil."?! Celé je to ešte k tomu podtrhnuté jeho screen timeom, ktorý pochybujem, že vôbec činí cez 10 minút. Na ňom bolo vidieť, že si scenáristi skutočne mákli. Avšak, kto reálne vydal zo seba všetko (a možno ešte aj viac), sú bezpochyby animátori. Animácia je úžasná, úchvatná... a myslím, že viac k tomu ani netreba dodávať. Samozrejme, ako by to bolo bez obrovského množstva odkazov, cameo rolí, easter eggov a podobných vecí, z ktorých srdiečko fanúšikov zaplesá a oni samotní budú len slintať blahom. Čo je podstatné, že Spider-Man: Across the Spider-Verse napriek tomu stojí na vlastných nohách, nie ako istý počin z 2021. Keby to mám zhrnúť: Či sa na to oplatí ísť do kina? Alebo vôbec pozrieť si to? Čisto skrz animáciu áno, to ostatné stojí prevažne slušne povedané za starú belu. Rozhodne treba do záveru trilógie zlepšiť scenár, bez toho to u mňa znovu pohorí. Šlus. () (menej) (viac)

GejmronCZ

Inu, je to tu. Dvojka je tady a jestli jste si mysleli, že jednička byla fakt topová, tak tohle je ještě lepší. Tam se tvůrci efektů trochu oťukávali, ale tady se brutálně vyřádili. Nechápu jak jsem mohl předpovědět v mé recenzi toho předchozího děj nebo spíš vychytávky tohohle filmu tak přesně, ale dobře já. Nevím jak to mám vyjádřit. Asi začnu ze začátku. Příběh je velmi silnej a nikam nezahýbá. Postavy vám promlouvají zkrze velmi silné emoce přímo do duše a barvy dokonale vykreslují každý moment. Skvělá hudba ladně se měnící s každou scénou prolnutá s naprosto bezkonkurenčně dokonalým vizuálem plným detailů a odkazů je pastva pro oči i uši. Hned na začátku vám dá naprosto božskou atomovku emocí, vizuálního porna a uvedení do děje neskutečně silným monologem. A ty přechody? To je doslova orgasmus. Krásně nám to servíruje nelehký a velmi tragický osud každého Spider-Mana. Spider-Man vždycky musí obětovat to, co má rád, aby zajistil bezpečí většiny. Nebo to bude tentokrát jinak? Kdo ví, to se dozvíme až v Spider-Man: Beyond the Spider-Verse. Jestliže ve mě vyvolal první díl pocit, že je všechno najednou možné a že se to opravdu může stát i mě/vám... Druhý díl tenhle pocit ještě umocňuje a já si nemůžu pomoct. Cítím se jako by bylo opravdu VŠECHNO možné. Najednou můj mozek zase pracuje na 200% a to jen ve spojitosti se Spider-Manem/Spider-Woman. Je to vtipné, je to vážné, je to epické, je to romantické, je to smutné a je to i akční. Tady musim vytknout jen jednu jedinou věc. Musim čekat na poslední díl! :D Pokud vás to bavilo a já se vsadim, že jo, tak si to sjeďte aspoň 2x, protože napoprvé prostě nelze všechny ty detaily zpozorovat. ---------------------------------------------------------------------------------- Musel jsem na to do kina 2x, prostě masterpiece animovaný tvorby. Jak vizuálně, hudebně, tak emočně a se skvělými postavami. Tomu nejde nic vytknout. 3* a méně vůbec nechápu a ty lidi by si měli pořádně vypláchnout oči kyselinou, aby z nich dostali to pozlátko debility. ()

Bagimanek

Jednoznačně nejlepší animace, kterou jsem kdy viděl. Soundtrack mi přišel skvělý. Z animace během kreditů a houdbou při nich, jsem byl naprosto uchvácen. Ačkoliv jsem to nečekal, překonala dvojka snad vším dle mého názoru velmi dobrou jedničku. Navíc jsem po dlouhé době jsem zažil, že snad všechny vtipy byly skutečně vtipné. Skoro bych neměl filmu co vytknout, kdyby neskončil tak obrovským cliffhangerem. ()

FantoMaSk

Tak já to teda asi jako vůbec první tady řeknu na plnou hubu, jo ...? Ta animace je fakt hnusná! To vážně přijde všem super, když v akčních scénách, kde by všechno mělo být maximálně plynulé, aby si to člověk vychutnal, vynecháme každý druhý snímek? Takže výsledné dění celou dobu "trhá"? Toleroval jsem to u Lega od stejného tvůrčího týmu, i když tou dobou už běžely v TV Lego animáky pro děti, které byla krásně plynulé a pohybovaly se mnohem lépe. Budiž. Toleroval jsem to u prvního dílu Spidermana, jako pokus o něco nového. Nevydařený. Budiž. Ale to, co předvádí dvojka, to je skutečně vizuálně odpudivé. A jako by nestačila ta trhavost, tak Spider verse míchá dohromady různé styly animace, které vůbec nejdou dohromady. Kdo neviděl, špatně se to popisuje, ale při souboji s Vulturem z papírové dimenze hned na začátku uvidíte, co myslím. Nevypadá to prostě dobře. Proto fakt nechápu, jak můžou horem spodem znít ódy na to, jakou má Spiderman parádní animaci. Ne, nemá! Je to odfláknutý polotovar, který výslednému produktu jen škodí. V roce 2023 trhací kalendář na obrazovku nepatří, a kdyby byl film normálně plynulý, koukalo by se na něj mnohem lépe. Příběh není úplně marný, ale celkové provedení ho táhne dolů. A tak jak tvůrci vypustili každý druhý snímek, aby jej nemuseli renderovat a ušetřili, já taky vypustím každou druhou hvězdu. Takže je to za 1*, a to jsem ještě přimhouřil obě oči, protože status 21. nejlepšího filmu si tahle taškařice teda fakt nezaslouží ... Lidi, nechoďte slepě s davem, jinak budou všechny animáky vypadat tak hnusně, jako tenhle, protože studia zavětří šanci ušetřit a budou to schovávat za "ten nový super způsob animace ve stylu Spidermana", aby nás potahali za nos argumentujíc, že to sami chceme. Viz. odporné nové Želvy ninja. Vážně to ale chceme...? ()

lilekbig

Miluju Spider-Mana, není lepšího superhrdiny, ale tohle bylo velmi překombinované a nepřehledné. Jsem velmi zklamaný, sázelo se na odkazy, camea a hlavně naprosto bezduché omalovánky, jak na LSD. Film je zcela průměrný, až podprůměrný, za mě nejhorší Spider-Man. 50% ()

ivanek.b

Přestože tvůrci naservírovali neskutečný zvrat a nechali diváka s otevřenou pusou těsně před závěrečnými titulky ... odpouštím jim to za tu dokonalost dvě hodiny před tím. A kdyby to šlo, tak 6/5 ()

JesterKruger

Já to řeknu na rovinu. Tenhle film mě moc nebavil. Byl jsem na něm v kině, a nepřišel mi vůbec dobrý. Na můj vkus byl ten film moc přeplácaný. Ke všemu chvílemi nudný, a postavy mi vůbec nebyli sympatické. Sympatický mi byl pouze Miles Morales, a jeho rodina. Všechny ostatní postavy můžou jít do háje. Gwen, ten svalnatý přechytřaný spider-prd u kterého si ani nepamatuji jeho jméno, a spousta dalších postav, může jít do háje. Je dokonce možné, že jsem z takovýchto snímků vyrostl, a už to není pro mě. ()

Grázl83

Film spíše pro skalní fanoušky komiksu. Délka dost natažena, děj nezajimavy a misty nudný. Komiksová animace, která se navíc často měnila, se mě vůbec nelíbila, je to takový nepřehledný miš maš. Vzhledem k hodnocení 90% ultra zklamání a ztráta času. ()

halberdier

První Spider-Man byla pro mě fajn komixovka, která byla osvěžujícícm protipolem ke klasickým Marveláckým/ Sony filmům. Pokračování se mně líbilo mnohem víc. Jestliže první díl zahřál u srdíčka každého milovníka Spider-Manových comicsů, z druhého dílu pak musí být nadšení, protože je to splněný sen každého hardcore fanouška. Druhý Spider-Man je audivizuální nálož, i když ne každému musí sednout styl animace. Akční scény jsou divoké a na plátně se stále něco děje. Co však pro mě povyšuje pokračování na jeden z nejepších comicsových filmů posledních let jsou předvším emoce, které mezi sebou jednotlivé postavy mají a celkově jejich interakce. Dramatické scény tu fungují na jedničku a můžou se zařadit mezi ty nejlepší v comicsech vůbec (Temný rytíř, Avengers Endgame). Jedinou menší výtku mám k otevřenemů konci, jinak je Spider-Man: Across the Spider-Verse nejlepší animovaný film poslední doby a pravděpodobně i nejlepší Spider-Man vůbec (9/10) ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

29. Critics' Choice Awards - výsledky

29. Critics' Choice Awards - výsledky

14.01.2024

V neděli 14. ledna byly v kalifornské Santa Monice uděleny ceny Critics' Choice Awards tradičně vyzdvihující výjimečné tvůrčí výkony a filmové počiny uplynulého roku. Toto ocenění je zároveň po… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD