Z Cherryho (Tom Holland), který nedokončil vysokou školu, se stane vojenský zdravotník v Iráku. Jediným pevným bodem je pro něj Emily (Ciara Bravo), jeho pravá láska. Po návratu z války však Cherry trpí posttraumatickou stresovou poruchou, a protože neví, co s životem, posupně propadne drogám a zločinu. (Apple TV+)

taibrek

Celý film na mňa pôsobí ako jedno zúfalstvo. Ako keby sa niekto topil vo vode a nik naokolo nepočuje to volanie o pomoc. Na konci chalan pochopí, že takto to ďalej nejde. Táto scéna je asi z celého filmu tá najlepšia. Páči sa mi aj záver filmu, kde aspoň vieme ako tieto dva osudy skončili. V podobných filmoch zostáva záver veľa krát otvorený. Mno filmu chýba niečo nové. Film pôsobí ako zlepenec všetkých filmoch o drogách, vojnové traumy, láska. Potom vznikne niečo takéto. ()

Bogrant

Presne ten typ filmu, ktorý si na svoje ramená naloží viac, než dokáže sám uniesť. V tomto prípade sú to tri ukrutne dlhé a nezáživné kapitoly zo života neracionálneho konajúceho týpka, doplnené kopou zbytočných spomaľovačiek a nie moc pasujúcou hudbou. Posledná sekvencia o závislosti ešte vytiahne zopár dobrých momentov (sejf a lúpeže), ale prvá vzťahová a najmä stredná vojnová sú skrátka strašná chabosť. Celé je to navyše komplet prehrávajúce, čo však nie je chyba Hollanda, ale Russovcov, ktorí ukázali snáď len to, že pokiaľ za sebou nemajú stomiliónové rozpočty MCU a prepracované CGI, tak to zrejme až takí vizionárski tvorcovia ani zďaleka nie sú. ()

Tr0nic

Drsný film. Vojnové žánre idú väčšinou mimo mňa no rozhodol som sa dať tomuto snímku šancu. Za povšimnutie rozhodne stojí výkon Toma Hollanda, ktorý sa snaží dostať zo Spider-Manovho tieňa, podľa mňa úspešne. Je to zdĺhavé a tie spomalené zábery tomu tiež veľmi neprospeli. Do žánru to neprináša nič nové, len to čo sme videli už niekde inde a lepšie. Priemer. ()

Modeman123

Trainspotting roku 2021 v de luxe verzi se nekoná. Původně tohle bylo totiž asi hlavní ambicí (nikoliv jedinou!) rodiny Russo, ale zkrátka - nevyšlo to. Zkrachovalý zoufalec (aka Tom Holland) s PTSD se po roční misi na Blízkém východě už nikdy nevzpamatuje a stáhne do drogových pekel i svojí, původně cudnou, manželku. Detailní studie lapsu ztroskotaného jedince a jeho vražedného vlivu na okolí. Multižánrový cross over nemusí nutně každému sedět. ()

BruceTichac

Film na zajímavé téma, herecké výkony parádní, ale stopáž šílená. Chtělo to vystříhat ještě třičtvrtě hodiny přebytečných záběrů, takto je to jen slabší nadprůměr. ()

Raziel811

Na tomto snímku jsou jasné dvě věci. První je, že Tom Holland by skvěle zapadnul do nějakého válečného filmu ze současnosti a za druhé, že se definitivně dokázal vymanit ze škatulky Spider-Mana. Tak či tak je to sice dlouhé, ale celou dobu zajímavé. Moc hluchých míst zde nenajdete a pokud Vám příběhy o fetkách nevadí, dejte tomu šanci. ()

Ewilka

To, že Tom Holland dokáže zahrát i někoho jiného než Petera Parkera, jsme viděli už ve snímku The Devil All the Time. A v Cherry to jen potvrzuje. Příběh mladíka, který narukuje do armády a následně trpí posttraumatickou stresovou poruchou, není přímo akčním trhákem. Film se soustředí především na psychologické vykreslení hlavní postavy. A to se díky fenomenálnímu hereckému výkonu Toma Hollanda povedlo skvěle. Snímek Cherry je hodně specifický svým zpracováním. Autoři si „hrají“ s vizuálními i hudebními prvky a vytváří tak jedinečnou atmosféru, která dělá film tím, čím je. I proto nesedne úplně všem. Za mě ovšem palec nahoru. ()

Metuje

Romeo a Julie jednadvacátého století. Requiem for a Dream vol. 2. Upřímně jsem absolutně nečekal, do čeho se pouštím, stejně jako v případě RFD trailer absolutně nic neprozrazuje. Začátek byl trochu mindfuck, kterej by šel zpracovat líp, ale od takové dvacáté minuty to začne pořádně fungovat. Asi se mi to ve finále líbilo trochu víc než RFD, ale zbytečné digitální efekty a dlouhatánské záběry plné patosu, kvůli kterým má film nakonec dvě a půl hodiny mě nutí dát "jen" 3 hvězdy, což je v mých očích stále nadprůměr. ()

Majci11

Film toho ponúka dosť. Dej je napísaný veľmi dobre, to musím uznať. Plný počet bodov ale dať nemôžem. Na tento film som sa dosť tešil, keďže bratia Russovci natočili pod Marvelom naozaj zaujímavé filmy a to, že sa chcú pustiť do niečoho takého ma veľmi zaujímalo. Rozumiem, že ten film je taký dlhý z dôvodu, že musí prerozprávať celý príbeh, avšak v niektorých pasážach filmu som bol mierne dezorientovaný a pýtal som sa samého seba, že ako dlho to ešte bude trvať (možno za to mohla únava, možno nie). Film mal taktiež skvelú hudbu, v niektorých momentoch bol veľmi silný a herecké výkony boli taktiež slušné. Zvlášť Tom by si podľa mňa zaslúžil uznanie alebo aspoň nomináciu na nejaké ocenenie, pretože naozaj stvárnil charakter Cherryho fantasticky. Čo viac dodať, nechcem vám cpať do hlavy, aký je tento film úžasný a ako si ho musíte pozrieť. Ak máte chuť a čas, pozrite si ho a urobte si názor sami. Pre mňa krásnych 7,5/10. ()

ProkesPetr

Není to sto procentní ale zkrátka jestli se vám líbí životopisný, dramatický a seriózní filmy, určitě tohle nevynechejte. Výkony Toma Hollanda v tomhle filmu byly úžasný a konečně v něm neuvidím jen Spider-Mana :) 75% ()

MAKUON

Moc jsem se těšil na tento film, už jen z důvodu, že bratři Russovi natočili největší film všech dob. Lidé čekali velkolepé dílo, které nedostali a tak jsou zklamáni. Ale to tomu filmu nebere, že je to fascinující příběh o drogách, válce a lásce. Přičemž láska k drogám a k Emily je ve filmu značně zvýrazněna a dle mého to jen filmu prospívá. Snímek plyne celkem pomalu a nikam nespěchá a pomalu se naváže na konec, který jsme viděli na začátku snímku. Film je rozdělen na několik kapitol, přičemž nejslabší byla za mě válka. Bylo to moc protáhlé a pro mě osobně né tolik zajímavé, dalo by se to sfouknout za 15 minut a film mohl být o něco kratší. Jsem si jist, že jméno Toma Hollanda, se bude zmiňovat na Oscarech a třeba zamíchá i kartami, předvedl velkolepý výkon, přičemž také nesmíme zapomenout, na půvabnou Ciaru Bravo, která mi dokázala, že dokáže zahrát i v tak náročné roli. Těsím se co Tom předvede příště a hlavně v Uncharted. Snímek mě přemluvil, abych si pořídit román Cherry, tak snad to bude ještě lepší jak film. ()

GiorgioB.

Ciara Bravo je Rory Gilmore na heroinu, tom Holland si posral život přihláškou do armády. Je to zbytečně dlouhý, ale má to co říct a svébytnou atmosféru. Děcka nechoďte do války a už vůbec neberte drogy! ()

Zaks

Dosť náročné na sledovanie a neodvracanie zraku od deja miestami. Zo začiatku sa zdalo, že opäť jeden tuctový film, ale postupne sa nám to pekne rozbehlo a ku koncu som už len s otvorenými ústami sledoval v nemom úžase pomaly plynúci dej. TH skvelý, to ako sa vedel postupne vcítiť do rôznych rolí, no vyrástol nám chalanisko na veľmi slušného herca. ()