Amleth (Alexander Skarsgård) bol kedysi dávno synom mocného vikingského kráľa (Ethan Hawke) a jeho ženy Gudrún (Nicole Kidman), pokiaľ ho zrada a zákerná vražda pripravila nielen o otca, ale aj o strechu nad hlavou. O pár rokov neskôr sa svetom pretĺka ako bezmenný bojovník a má jediný cieľ. Vlastnoručne zabiť tých, ktorí ho pripravili o rodinu a šťastnú budúcnosť. (Cinemart SK)

johankazarku

Ja si teda asi nepomôžem ale veľké očakávania sa nenaplnili. Nedomyslené vikingské zvyky a tradície, slabý začiatok, biedne súboje, celkovo všetko na mňa pôsobilo priveľmi hrané. Nepresvedčil ma ani Alexander, ktorý síce pôsobil ako divé zviera ale nie ako syn vikingského kráľa. ()

BY100

neskutočná zlátanina - dopozeral som to s vypätím síl, čo sa mi už naozaj dávno nestalo LSD trip by som si predstavoval asi ako tento film, scén na to prislúchajúcich tam bolo niekoľko remeselne urobené dobre, dejovo ako tak, logicky a charakterom postáv za mňa totálny blud 2/10 ()

markinho83

Film se snaží o hloubku, o nějakou magii, psychologii, ale to si měl nechat režisér na něco jiného. Zde by stačila jen pořádná rubačka s vikingy a mělo by to lepší spád. Anya je fakt ošklivá herečka, ale sem se hodí ()

AmunRa

Artový Hamlet ve vikingské verzi se vyznačuje skvělou atmosférou a vynikajícím vystižením reálií. Alexander Skarsgård, Anya Taylor-Joy a Willem Dafoe jsou taková třešnička na dortu. Přesto se mi s přibývajícími minutami začalo zdát, že se autoři zahleděli do své manýry a začali kašlat na film jako celek. Ve výsledku přesto vynikající film. ()

Nellie Lovett

Vikingové na tripu. Podivný mix mezi vikingskou řežbou, existenciálním filmem na způsob The Fountain a estetikou 300: Bitva u Termopyl. Postavy nemají žádné charaktery, prostě jen chodí a říkají věci. Spolu s vrzavým soundtrackem a Anyou Taylor-Joy, která vypadá, jako kdyby hrála v úplně jiném filmu, než všichni ostatní, to bylo prostě velmi dlouhý a velmi útrpný zážitek. Přiznávám však, že shodou nešťastných náhod jsem film viděla v českém dabingu, což mu vůbec neprospělo. ()

Skylord99

Je to drsný a špinavý, přesně jak jsem očekával. Herci hrají výborně, kamera a výprava na jedničku a hudba někdy až mrazivá. Ztělesnění Amletha jako berserkera super! Mělo to koule i srdce. 8/10. ()

futislav

Byl jsem na vážkách, jestli dát dvě, nebo tři hvězdy. Nakonec jsem se přiklonil ke třem a to díky zdařilé kameře i exteriérům. Jinak je to totální vykrádačka Barbara Conana, seriálu Vikingové a asi ještě tří dalších filmů. Muskulatura hlavního hrdiny je proti Arnoldovi chudičká, vikingové vymydlení, nepotetovaní, se zdravými zuby a vypraným oblečením - zkrátka americké pojetí vikingské doby. ()

Jenda1cz

Aneb ,,Představ si, že jsi vikingem na 2 hodiny". Tomu se celý film podřizuje. Vikinkská kultura mě až tak nebere, kdyby brala, film bych si uchoval ve svém srdíčku. A den dopředu bych si pouštěl etnickou hudbu, protože je to převážně atmosferický film. Tak či tak, oceňuji, že jsem si díky filmu prošel životem severského bojovníka se vším všudy. S nadsázkou se dá říct, že kdyby žili vikingové v dnešní době, tohle by byly jejich Pelíšky. ()

tata22

No, pořád jsem čekal, že něco bude a ono nějak pořád nic nebylo. Ono se tedy pořád něco dělo ale de facto to nemělo valný smysl. Atmosféra fajn, kamera, herecké výkony, vše výborné ale jako celek mi to nějak nedávalo smysl. Spíše béčkový film... ()

Kritickej

4/10 Tohle mě těžce nesedlo. Klasická cesta za pomstou s morálními dilematy - potud dobrý. Ale to přimíchávání mytologických prvků, šamanských rituálů a snových sekvencí mě strašlivě nudilo. ()

pencho

Neuvěřitelně surový (obrazně řečeno, ale i doslovně) film, který je velice spjatý se šílenstvím a mytologií seveřanů. Sálá z něj násilí, neurvalost a mužnost - jednoduchost, až se film někdy dostává do nepříjemných výšin, kde jste přemoženi těmito pocity. Příběh je velice bezvýchodný a bezesmyslný, řekl bych, ale to není negativem, tento film je přesně to, co ma být, bez přikrášlování a glorifikace násilí či vikingů. ()

cernymotyl

Hurá! Dokoukal jsem to. Sice na čtyřikrát, ale i to by se mělo počítat. Kdo chce vidět něco s Vikingy, ať shlédne první tři série Vikingové, nebo Poslední království. Seveřan je nezvládnutý drsný a krátký příběh v dlouhém vydání zabalený do hašišového dýmu. Skoro odpad. ()

Dymnik

Tenhle film asi neosloví každého. Někomu se bude zdát dlouhý a nudný a jiný si ho užije od začátku až do konce a ještě si bude říkat, že mohl klidně být o další dvě hodiny delší. Asi neosloví člověka, který by chtěl "vypnout" u  nějaké bezduché řežby. Tady je to řekl bych naopak o zapojení všech smyslů a film ocení zejména lidé, kteří mají o této době a kultuře nějaké povědomí. Tvůrci si dali opravdu záležet na každém detailu od staveb přes kostýmy, zbraně, lodě a nevynechali ani předměty denní potřeby, které jsou přesně takové jaké dokládají archeologické nálezy a výjimkou nejsou ani zvířata. Hudba je výborná. Při sledování si člověk často vzpomene tu na  Starověký příběh: Když slunce bylo bohem , tam zase na Beowulf & Grendel  a jinde na klasiky jako Hrafninn flýgur či Hvíti víkingurinn. Naopak by mě asi vůbec nenapadl některými zmiňovaný Barbar Conan Ten kdo se rád ponoří do games tohoto žánru se zde zase shledá s Myšilovem nebo mu chvílemi bude připadat, že chybí už jen Senua. Každému doporučuji tento film zhlédnout a udělat si na něj vlastní názor. Ovšem poředem varuji. Nečekejte něco podobného jako byl Medieval. Tohle je úplně jiný level a jiný soudek. ()

Accuphose

Přemejšlím, kdy jsem viděl film, kterej takhle natahujou. Na režii je potřeba talent a pokud chcete dělat Artovky, tak to platí dvojnásob. Kdyby bylo na barbariana víc peněz, asi by to dopadlo nějak takhle. Hrozně to tlačí na pilu, chybí tomu lehkost, uvěřitelnost a pak tomu samozřejmě ve výsledku odpovídají herecké výkony. Film je naproti tomu bomba vizuelně. Hodily by se sem nějaký chytrý bláboly od verbala, pak se mrknu co sem napsal(pokud něco). Jedna hvězda za vizuál, drohou se mi dávat nechce. Jo koukám, verbal nezklamal. ()

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba

11.09.2022

Jak vidí svoji budoucnost režisér Robert Eggers?

Jak vidí svoji budoucnost režisér Robert Eggers?

31.05.2022

Přestože jeho poslední film kritici vychválili, Eggersova (Čarodějnice, Maják) novinka Seveřan v kinech krutě propadla. Vikingský epos navíc vznikal nikoli coby produkt nezávislé scény, ale naopak… (viac)

Remake Nosferatu vznikne v Praze

Remake Nosferatu vznikne v Praze