Amleth (Alexander Skarsgård) bol kedysi dávno synom mocného vikingského kráľa (Ethan Hawke) a jeho ženy Gudrún (Nicole Kidman), pokiaľ ho zrada a zákerná vražda pripravila nielen o otca, ale aj o strechu nad hlavou. O pár rokov neskôr sa svetom pretĺka ako bezmenný bojovník a má jediný cieľ. Vlastnoručne zabiť tých, ktorí ho pripravili o rodinu a šťastnú budúcnosť. (Cinemart SK)

ŠpetaMarek

Na povrchu možná až příliš jednoduchá báchorka, která v detailech naprosto vystihuje hlášku o práci a blbosti. Už jen to kolik svalů Eric Northman musel nabrat, aby v jedné scéně s Thorem Horou nevypadal směšně. Napodruhé snad dodám víc myšlenek. ()

J.e.r.e.c

Krev, pohanské rituály a bláto – to je to, oč tu běží, Všetáto! Tempo se vleče jako zdecimovaná armáda, sem tam ho prošpikuje nějaký ten koncentrovaný výbuch násilí (který pro větší vychutnávku zabírají dlouhé revenantovské záběry), snové vize si podávají pařát se špinavou realitou a vůbec mi to připomíná Vvitch daleko víc, než bych čekal. Ale to není výtka! Je naopak velice sympatické vidět zase po čase mainstreamového filmaře, který se nebojí dát svým výtvorům poměrně nekompromisní a divácky ne vždy úplně vděčnou formu (je to delší než Freyrovo přirození a tři čtvrtiny děje se odehrávají v jedné pidivesničce kdesi na Islandu) a dává si záležet na různých dobových a jiných detailech, které přitom drtivá většina diváků ani neodhalí, natož aby je ocenila. Celkem bych polemizoval s názorem, že jde o jednoduchý příběh o pomstě, protože na té pomstě nebylo jednoduchého vůbec nic. Ještě složitější ale muselo být nalíčit botoxové monstrum Nicole Kidman tak, aby vypadala jako dokonale autentická seveřanka, které pak stačí v podstatě jedna větší scéna, aby i beze zbraně rozsekala vše na hadry. Naštěstí si pak člověk může nechat pofoukat bolístky od božsky-barbarské Anyi, v jejíchž očích se každý citlivý berserker utopí se stejnou radostí jako v kalužích krve. 80 %  ()

ShiShinka

Objektivně za 4*, bohužel u těchto typů filmu mám problém v tom, že pak nepoznám, co je realita a co jen přelud/fantazie. Zbytečně se mi pak nedaří nechat se unášet dějem, když mám pořád pochybnosti, jestli můžu danou scénu brát jako fakt. ()

Yahey

Vikingský nářez jak má být. Hamlet, jak se asi mohl vyprávět ještě u severských ohňů. Něco mezi seriálem Vikingové, Hamletem, Odysseou a Barbarem Conanem - v nejlepším slova smyslu. ()

RAFT

Režisér si ujíždí na svých brutalních filmech .Amleth který,se chce pomstít že, ho připravili o matku a otce.Nějaké scénky dobré .Jinak je film tak,na jedno podívání doma .Do kina žádná zábava.Čekal jsem nějakou větší řežbu po vzoru seriál vikingové .Jednou stačilo.Za mě  60% ()

celticek

Bylo to otřesné, tak tak jsem to dodíval. Úroveň tv filmu. Trapné efekty a výprava, dětinské souboje i debilní dětská zápletka. Tvrdší jsem o to víc, že herci jsou bídní a to dokonce i Ann Taylor-Joy, na kterou jsem se moc těšil. Kdo neuvidí, neprohloupí. ()

Stillborn83

Ja fakt neviem. Chcel som si pozrieť niečo zaujímavé o Vikingoch, ale výsledok je za mňa slabý. Zachytené drobné detaily o Vikingoch, ktoré si vlastne ani neuvedomíte, ale miestami je to jeden veľký chaos. Čo to vlastne chce byť? Príbeh o vikingskej pomste (ale veľmi slabý a nevýrazný) alebo Barbar Conan? Efekty ma neohúrili už vôbec, brutality bolo až-až, ale vo výsledku pôsobila skôr komicky, po hereckej stránke tiež nič moc, chválabohu aspoň za Annu Taylor-Joy, Nicole Kidman a Willema Dafoa. Ešte celkom ušla hudba. Miestami na ***, miestami *, vo výsledku ** - celkovo myslím, že keď sa pozriem na počet percent tohto filmu o nejaký rok, pôjde veruže rapídne nižšie... Uvidíme... ()

Ex_Machina

Dajte mi na dva týždne skanzen vo Vychylovke, umelý dym, daždivé počasie a Maštalíra s Fialovou a natočím dva krát lepšiu pohanskú ságu ako je Severan. Očakával som výpravné vysokorozpočtové jatká po seversku, no dostal som nízkorozpočtovú chaoticky neprehľadnú nudu, ktorá nevyužila svoj potenciál. K tomu hra režiséra na akési lacné mystično, ktorého je tu asi 10 x viac ako by bolo vhodné a katastrofa je na svete. Po zhruba trištvrte filme som si odbehol po pohár vody z rozpusteného Islandského ľadovca do kuchyne, no cestou nazad som hľadal dôvody prečo to vôbec dopozerať. So sebazaprením som to dopozeral. Ale len pre to, aby som to mohol s kľudným svedomím neodporučiť. ()

Maniik88

Konečne film, čo ma zaujal. V prvom rade vizuál, krásne scenérie Islandu, vzhľad a mluva postáv. Potom hudba, úplne parádna Vikingská hudba, ktorá dokreslovala atmosféru. Zobrazené zvyky, tradície, brutalita. Budovanie atmosféry a aj nejaký ten citový vývoj postáv. Ale. Bitiek je dosť málo a taká epickejšia asi len jedna, dve. Je to hoodne dlhý film, aj pocitovo. Hoci ma to bavilo a rochnil som sa blahom pri každom zábere prírody a čarodejov. No dalo by sa to buď skrátiť, alebo pridať nejakú tú bitku na viac. Mne sa osobne nepáči Anya Taylor a liezla mi kus na nervy. Naopak Kidmanka si strihla fajn rolu kráľovnej a super boli aj postavy kráľov. Skarsgard ako tak, ale neprišiel mi až tak brutálny a nejako bol celý film divne zhrbený. No a koniec bol tak trochu silený. Potešil Hafthor ako hráč ragbyhokeja. ()

ANTYCHRYST

Ani silná vikingska mytologie to nezachranila..celé to bylo takové oklestene..žádné vyčnívající herecké výkony..ani hudba nic extra..za celou dobu jsem nenašel sympatie k hlavní postavě..celému tomu schází jiskra..šťáva..není tam nic extra co by mě zaujalo..bohužel..:( 50% z tohoto šlo vyzdimat mnohem více.. tohle rozhodně není další velkofilm ala gladiator ale průměrný film..který ničím nepřekvapí.. ()

Shitonit

Velmi pomalé drama, zřetelně zobrazující, jací oni ti Vikingové byli hovada. Tak dlouho je sere dobré bydlo, až se tím bydlem pomlátěj na cimprcamr. Celej film mě děsilo, že nevím kdo z nich má bejt můj hrdina, takže jsem s povzděkem přijal závěrečnou skutečnost, usmrcení vobouch. ()

DaweForeman

Syrová realita starověkého/středověkého severu. V tomhle filmu se jim opravdu povedlo vyobrazit danou dobu. Žádná velká města a armády, ale jednotlivé vesničky čítající určitý počet schopných mužů k boji. Tím se snažím říci, že dobovost se jim velice povedla - ať už dekoracema, realističností, bojovými styly, životem dané doby nebo i mytologií. Mytologie je jedna z věcí, na který se tento film zaměřuje, kdy tu onu realističnost nahlodává nadpřirozeno (bohové, valkýry, šamani, věštby atp.). Tenhle prvek se jim velice povedl, protože není přehnaný, že by z toho udělal fantasy, kdy si občas divák řekne, zda si to jednotlivé postavy jen nepředstavují. Dále bych jen pochválil atmosféru, kdy hudba a tmavé scény nádherně vše podkreslují. Zbytek (to nejdůležitější) je bohužel nezáživné, kdy příběh a zápletka jsou dvouhodinovou nudou, která neukazuje nic originálního, než klasickou honbu za pomstou a snahu občas vytáhnout něco překvapivého, což bohužel nevyjde ani trochu dramaticky. ()

papadoce odpad!

Na toto som asi nebol pripravený. Chcel som vidieť surový, chladný a krvavý historický epos s vikingami a dostal som nudný pokus o umelecké stvárnenie života barbarov kde asi 25% minutáže tvorili tance a štekanie a asi 20% akože mýtické veci. Bojová choreografia bola úplne ako od nejakej amatérskej skupinky historického šermu zo Starej Ľubovne, dialógy napísané štýlom “Byť či nebyť” (ešteže sa to nerýmovalo do boha) s nemalou pridanou dávkou tuposti, no proste takmer celé totálna sračka jak po tekvicovom prívarku a kyslej uhorke. A to som na toto chcel ísť do kina. Vysoliť za to 30-40 eur aj s pukancami, tak dakoho asi v kine prekusnem v krku alebo aspoň uštekám k smrti. Vaječňák musel požuť iné lysohlávky ty brďo na takúto kokotinu. Ku tomu si prirátajte absolútne hnusné ženské osadenstvo v podobe odporne silikónovej Nikoly a úplne škaredej Anče (fujky) a máte čistokrvný odpad, ktorý nezachráni ani občasná mlsná vlna krvavého násilia, či impozantné Sašove trapézy. Ale Island vyzeral krásne. Film patrí do čiernych. ODPAD. ()

oldy

První půlka se mi libila víc jak ta druhá. Poslední hodina utekla hodně pomalu. Vypadá to dobře i souboje jsou dobre. Aspon první půlku. Celkově je to povedený snímek,ale čekal jsem asi víc podle traileru. 6/10 ()

Clark_Kent

R. Eggerse mám rád a považuju ho za solidního režiséra, jenže tenhle počin se na mě vůbec nechytal. Skarsgard byl svým způsobem dobrej, jenže ten celkový dojem působí dost nudně. Ve druhé polovině,  úplně vymizelo tempo. ()

Alois88

Řemeslně hezky zpracované, prostředí Islandu nádherné. Ale jinak jsem měl pocit, že všechny postavy, a ostatně nejspíš i tvůrci filmu, byli celou dobu na houbičkách. Tipl bych, že tak třetina filmu se věnuje severské mystice a to způsobem připomínajícím záchvat člověka s psychózou. Toto umělecké pojetí mě však velmi velkým obloukem minulo. S postavami jsem se nesžil a dlouhou část filmu vyloženě trpěl a čekal až to skončí. Nicméně rozumím tomu, že někomu to může připadat nápadité a zajímavé, ostatně proti gustu... ()

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba

11.09.2022

Jak vidí svoji budoucnost režisér Robert Eggers?

Jak vidí svoji budoucnost režisér Robert Eggers?

31.05.2022

Přestože jeho poslední film kritici vychválili, Eggersova (Čarodějnice, Maják) novinka Seveřan v kinech krutě propadla. Vikingský epos navíc vznikal nikoli coby produkt nezávislé scény, ale naopak… (viac)

Remake Nosferatu vznikne v Praze

Remake Nosferatu vznikne v Praze