Filmy našeho dětství - Série 3

(séria)
USA, 2021, 3 h 8 min (Minutáž: 45–49 min)

Tvorcovia:

Brian Volk-Weiss

Réžia:

Brian Volk-Weiss

Danny Wallace (rozprávač), Bob Gale, Frank Price, Neil Canton, Kevin Pike, Dean Cundey, Steve Mathis, Claudia Wells, Harry Keramidas, Ken Ralston, Wes Takahashi, Ron Cobb (a.z.), Jon Cryer (a.z.) (viac)

Další příběhy úspěšných filmů, které silně ovlivnily celou generaci diváků. Vtipný a zábavný pohled na slavné hity od znalců filmového průmyslu. (Netflix)

castor

Notoricky známé kousky a moc milé vzpomínání. Začneme komediálním fenoménem své doby o časových paradoxech, pokračujeme synonymem milostné romance v příběhu o bohatém podnikateli, který se zamiluje do prostitutky, neopomeneme popcornový triumf, který vyvolal globální dinosauří mánii, abychom to celé završili kronikou Spojených států s postavou naivního a dokonale bezelstného človíčka. Kolikrát sice chybí klíčoví herci či stěžejní tvůrci, přesto se k nám dostává množství zajímavých informací. U (nakonec trilogie) Návratu do budoucnosti to ovšem vypadalo, že vůbec nevznikne: už jenom to, že Michael J. Fox po nějakých pěti týdnech nahradil hlavního herce. U Pretty Woman se zase výsledná podoba upravovala, přepisovalo se i během natáčení. Navíc se počítalo s podstatně chmurnější verzí plnou dealerů, šlapek a nesplněných snů. Jurskému parku hodně lidí nedůvěřovalo, skepsi navíc nahrál i hurikán, který v půlce natáčení pustošil Havaj. Některé záběry jsou přitom paradoxně autentické. No a válečnému hrdinovi, mistru světa v ping-pongu či podílníkovi krevetářské společnosti chtělo studio uzmout z rozpočtu 10 milionů. Zasáhl Zemeckis s Hanksem, kteří projektu jednoduše věřili. Díky (nejen) jim za to. ()

M.i.k.e

prakticky totéž co první série (a jakoby druhá) se vším všudy.Představované filmy jsou všem notoricky známé a díky tomu,že tu jsou infomace,které nejsou zas až tolik provařené,zábavnost zůstala - i díky velké dávce nostalgie - hodně vysoko...80% ()

chrispe

Třetí série se mi líbila víc jak první. Těžko říct, jestli to bylo lepším výběrem filmů, zvyknutím na divnej vizuál, nebo se to prostě fakt natolik zlepšilo. Filmy mají zajímavý pozadí vzniku, je vtipný jak moc se na nich chtělo škudlit a jak moc přes to všechno vydělali. Tyto dokumenty jsou pro mě prakticky bez charisma, ale tentokrát mi přišly víc vtipný. 3,5* ()