Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

slamic5

Začátek byl 5*, ale pak ten rychlý střih omrzel. Taky moc nemám rád moderní hudbu v takových filmech. Ale jinak je to pěkný filmik, pěkně zahraný. ()

randomgirl_1

Na tento film se rozhodně podívejte stojí to fakt za to. Nemusíte být fanoušci takového žánru hudby, ale už celá pointa filmu je dokonalá. Až do konce to je energeticky nabité. Prostě se tomuhle filmovému skvostu nedá nic vytknout. ()

Annaroz

No zas tak dobrý to nebylo, jak se dle hodnocení zdálo. Zbytečně dlouhý film, který se více méně omezuje na vztah mezi Elvisem a jeho manažerem. ()

klaranapoli

Na to jaky to melo ohlas tak nic moc. Herec co hraje Elvise byl super mylsim ze to muselo byt hodne tezko a tomu bych dala nejvetsi pochvalu. Mne vadilo jak se to nedrzelo nejake linky. Furt byl strih tam pak najednou zase tam a chvili jsem se v tom ztracela a nebavilo me to. Skoda ze to nebyl normalne natoceny jeho pribeh a jeho zivot jako treba u Bohemian Rhapsody. Skoda ()

Avanie

Na film jsem se moc těšila, protože Elvisova hudba je pro mě srdcová záležitost. O to víc mě mrzí, že jsem ještě před pár minutami váhala, jestli přeci jen nesundat jednu hvězdu a nedat jen tři. A nebýt skvělého Toma H., asi bych přeci jen ty tři hvězdy dala. Někdo tady v komentářích zmiňoval Ramiho Maleka a to, že byl v nejmenovaném filmu horší, než Austin Butler - jenže osobně jsem roli věřila daleko víc Ramimu, bohužel pro Elvise. Do filmu jsem se nemohla dostat, několikrát jsem se přistihla, že koukám do telefonu a píšu si s kamarádkou, namísto abych u toho seděla jako přikovaná a hltala tu opulentní šou - nezafungovalo to. Podle recenzí jsem čekala víc. Děj filmu byl na mě moc rychlý, možná bych ubrala pár koncertů a trochu rozvedla příběh.. Ale dle všeho to asi bude jen můj problém, protože ostatní komentáře jsou více pozitivní. Na film bych se znovu nepodívala, ale všechna čest Austinovi - i když jsem mu postavu nevěřila, ta strašlivá spousta práce (hlavně tedy pohybová) jde přeci jen ve filmu vidět. A Tom H. se mi do role slizáka velice hodil:) ()

slovan.mma odpad!

Pre ľudí čo im nevadí cancel culture a neomarxisticke prepisovanie histórie možno v pohode,ale ja som sa trikrát vygrcal a stále je mi soufl.Tak nejak som čakal,že to bude woke exkrement a tvorcovia neklamali. Evis :"The only thing a Black woman can do for me is buy my records and shine my shoes."  Z človeka s takými názormi a výrokmi v tomto diele urobili antirasistom čo bojoval za čiernych bratov a cítil sa v ich spoločnosti dobre(narozdiel od belochov). To vážne?:) To že ho tam stajluju ako latentneho homosexuála už iba dokresľuje mozaiku. Ľuďom čo naozaj poznajú život Elvisa a nemajú záujem o woke fikciu silno neodporúčam. ()

jenspifa

Tak tohle je úkaz! Nejlepší hudební film, co jsem kdy viděl, a možná i nejlepší životopisnej film. Ten střih, soundtrack, herecký výkony, pastva pro oči a uši. Po dlouhý době mě Hanks vyloženě s*al. 85% ()

Snoove

Výborný Tom Hanks jako ošklivý manažer Elvise. Film je dobrý, ale mohl být o něco kratší, je takový pořád stejný a prostě o něco horší než třeba Bohemian Rhapsody, nebo film o Eltonovi.. ()

Tarix

Proč jsou všechny biografie na chlup stejné? Buzz Luhrmann, jindy hýřící nejen barvami, ale především nezvyklými režírními nápady, se nechal pohltit průměrností a jakousi odtažitostí, typickými pro běžný hollywoodský biopik. Kromě několika hektických zatočení kamerou a pár pěkných střihů (např. přes novinové články) nebyl v zásadě schopen další průměrný životopis nijak ozvláštnit. Stránka formální byla Luhrmannem aspoň líznutá (ovšem pod tímto pozlátkem není nic než prázdnota). Po stránce obsahové však nebylo na Elvisovi nadprůměrným vůbec nic. Za celou délku filmu se o hlavním hrdinovi dohromady nic nedozvíte (to už je informativnější článek na Wiki) a už je krapet unavující dívat se na to stejné pořád a pořád dokola (The Doors, Bohemian Rhapdosy, Kokain, Milk... všechno stejná šablona). Pozitivem (jako vždy) jsou realistické herecké výkony, v tomto případě ty hlavního dua. Jsem přesvědčen, že jsme ve fázi, kdy biopiky již dále nemají co říct, pokud tvůrci zcela nezmění přístup k nim. Tím by se však musela opustit bezpečná, tisíckrát využitá šablona, milovaná platící veřejností. V současném stavu náročnější dívak již nemůže od tohohle žánru nic dostat. ()

Kusbi

Nakonec se kloním k hodnocení 3/5, ačkoliv jsem s koncem filmu uvažoval o hodnocení o stupeň vyšší. Baz Luhrmann a jeho styl je ve filmu více než zřejmý a musím říct, že jak se mi to zpočátku zamlouvalo, tak později už mi ta pompéznost začala trochu vadit a bylo toho moc. Délka filmu za mě měla být minimálně o půl hodiny kratší, jelikož se film hodně často točí na jednom místě a kvůli tomu ztrácí tempo. V neposlední řadě mi hrozně vadil Hanks, nevím, zda to bylo postavou, kterou ztvárňoval nebo tím, že ho obecně poslední dobou vůbec nemusím. Naopak co chválím je Butler (který si tu zlatou sošku asi určitě převezme), hudební podkres (Luhrmann opět sáhl po kombinaci klasiky s moderní hudbou a je to opět skvělé) a koneckonců i ten samotný vizuál (než se tedy začne trochu zajídat). Znovu už se na to nepodívám, ale o v jádru špatný film určitě nejde. ()

toos

Obrazově krásná cesta životem kulturní ikony druhý poloviny 20. století, která se soustředí především na dvě vrcholná období jeho hudební kariéry. Austin Butler Elvise zvládl výborně. Stejně tak Tom Hanks kontroverzního manažera plukovníka Parkera. Chmurný konce jsou nakonec z úcty ke Králi a taky z důvodu už tak napjatý stopáže jen vkusně naznačeny. ()

Ondak

Hudební filmy mě nebaví a Elvis bohužel není vyjímkou. Dokonce mě i ze začátku bavil a udržel mě v pozornosti, ale poté jen ztrácí a ztrácí. Jeho délka ale nakonec moc nevadila a docela celý film utekl. Natočeno to není vůbec špatně a dějově to také není úplný propadák. Bohužel to není film pro mě. Ale komu hudební filmy nevadí, si může přidat jednu hvězdu navíc. ()

JB001

Nemohu jinak než že dám plný počet. Přestože hudebně jsem mám raději Mercuryho a Queen, tak filmový Elvis mi přišel lepší než Bohemian Rhapsody s Malekem. A úplně nejlepší byl Hanks v roli plukovníka ()

Thalin

Film je barevný, uječený a místy letí jak vlak. V jiných případech bych se na takový film nemohla dívat, protože by mě přesně tohle štvalo. Ale tady to sedělo. Bez řádky plastik by Elvisovi asi jen velmi málo lidí bylo vážně podobných, takže myslím, že Austin tu odvedl dobrou práci a maskéři zrovna tak. Z Elvisova života neznám moc detailů, jen ty nejprofláklejší záležitosti, takže nemůžu soudit autentičnost, ale mě to dost bavilo. Ovšem na toho Hankse byl hrozný pohled, nezvykla jsem si na ten xicht za celou stopáž. ()

SaS

Můj první životopisný film o Elvisovi, čekala jsem, že to bude výpravné, barevné a nabité jeho hudbou. Potud se očekávání naplnilo včetně skvěle obsazeného herce v roli Elvise, zklamáním byl výběr jeho ženy Priscilly, tam se tvůrci typově vůbec netrefili. Autenticky zachycená doba a kariéra Elvise jako jedna velká a zběsilá jízda. Co jsem postrádala, je absolutní minimum pro hlubší vhled do jeho soukromí, dětství a život s Priscillou, na to během 159 minut nezbyl téměř žádný čas, pár střípků nestačilo. ()

Kamil111

Svou nejnovější podívanou sice Baz Luhrmann uvedl až po dlouhých devíti letech odmlky, obecenstvo však za trpělivost štědře odměnil. Opustil mámivě velká a rádoby seriózní témata, kterým se střídavým finančním a už vůbec ne uměleckým úspěchem věnoval Austrálii (2008) a Velkého Gatsbyho (2013), aby se vrátil do světa, jehož interpretace mu jde nejlépe – do showbyznysu. Vždy opulentním způsobem vykresleného za pomoci mnoha vrstev bohaté imaginace a signaturní estetiky na hranici záměrného kýče, vyladěné zkušenostmi z režírování opery a divadla. Hned filmovým debutem Tanec v srdci (1992) odstartoval příznačnou Trilogii červené opony, do níž zahrnul ještě výtečnou postmoderní verzi Romea + Julie (1996) a především oscarový muzikál Moulin Rouge! (2002). Během letos kulatých třiceti let stačil dokončit pouhých šest celovečerních snímků, což ale vzhledem k jeho perfekcionismu a dalším tvůrčím i komerčním aktivitám ani nepřekvapuje. Pauzou nic neztratil na přesvědčivosti, hravosti ani řemeslné dokonalosti, i když spíše než příběhu v tradičním slova smyslu dal tentokrát přednost spektakulární hudebně biografické koláži. Dohromady poskládal mluvený základ, koncertní, klubová, televizní a jiná čísla, dokumentární fragmenty, fotografie, i pro několik políček komiksu se místo našlo, a na hlavu porazil nedávné žánrové konkurenty Bohemian Rhapsody (2018) a Rocketman (2019). Opět vsadil na osvědčené scénáristické a kameramanské postupy, až by jeden mohl říct, že vykrádá sám sebe – točí však tak málo, že si to může dovolit, a kdo chce, najde třeba odraz Miloše Formana. Budoval poctu a oslavu, žádné rozervané komorní drama, jízdu, kterou od prvního okamžiku diváky vtáhne a ovládne je energií a rytmem soundtracku i střihu. Klipovitý styl vyprávění Luhrmannovi beze zbytku sedí, ne náhodou má od roku 2004 v Guinessově knize rekordů zápis coby režisér suverénně nejdražší a nejdelší reklamy všech dob – na Chanel N°5 s Nicole Kidman. Představitel titulní role Austin Butler se do Presleyho nejen vtělil, zároveň bezchybně nazpíval všechny jeho zde zařazené písně až do roku 1968 – nikoliv úplně všechny, jak se mylně uvádělo, pro pozdější léta produkce z důvodu zrání barvy hlasu použila mix originálních nahrávek. GRADE 11/2022 ()

TondaCer

Film na první pohled velmi podobný mé srdcovce ve mně vzbuzoval velké očekávání, které prostě nedokázal ani zdaleka naplnit. plusy Hodně zajímavé postavy se zajímavými příběhy a skvělými herci. Vynikal především Tom Hanks jako plukovník a tady by alespoň nominace (samo sebou na Oscara) klapnout měla. Film má i hezký vizuál, ocenit musím především pestré barvy. mínusy Baz chtěl udělat velký film a přehnal to. Přepálená stopáž, divný pseudovelkolepý střih, chvílemi podivně poskakující scénář... To snímek bohužel velmi shazuje. celkem 60% ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou