Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

Stillborn83

Vo viacerých komentároch čítam akúsi paralelu a porovnávanie s filmom Bohemian Rhapsody. Mne sa však automaticky vynáral iný film – Walk the Line (jeden z mojich najobľúbenejších). Elvis na Walk the Line v mojich očiach nemá ani zďaleka, ale nemôžeme hovoriť o žiadnej katastrofe. Krásne, načančané, ligotavé, pompézne, veľkolepé - jednudcho americké. Toto sú prívlastky, ktorými by som počastoval tento film. Nechýba skvelá hudba, strih, kulisy a kostými. Herecky nad všetkými vyčnieval Tom Hanks. Na Butlera v úlohe kráľa rock nad rollu som si musel zvykať veruže dlhšie. Mierne prekáža nesmierne dlhá stopáž (aj keď som sa nenudil ani chvíľu) a možno by sa príbehu dalo vyčítať, že sa viac nezameral na Elvisovu závislosť, ale vo výsledku je to veľmi vydarený snímok. ()

RAFT

Režisér Baz Luhrmann natočil životopisný snímek Elvis.Jeho styl režírování,vyprávěný  je podstatě stejný jako u předchozích filmů velký gatsby,austrálie  ale,to vůbec nevadí.Hanks jeho role zase skvělá maskéři odvedli dobrou práci.Skvělá pocta elvisovi.Ze začátku sem se nudil ale,nakonec se vše rozjelo.Je pravda že, by možná se mohlo pár scén prostříhat možná už by vysledný film nebylo ono.Za mě 80% ()

oldy

Hodně povedeny životopisný film s Elvisem.  Elvis a plukovník(Hanks) skvěle zahraní. Plukovník v něm viděl zlatou žílu a byla to hnusná pijavice. Škoda,že Elvis dopadl tak jak dopadl. Film se mi libil,ale ta délka šla na něm znát. 8/10 ()

Terka_127

Překvapivě zajímavý, svižný film a hlavně zajímavý příběh. Nejsem fanouškem a nic jsem tedy nevěděla, jen útržky, co ví asi každý, takže jsem příběh hltala a nadávala, co mi plíce stačily. Baz Luhrmann ale nepřekvapil, byl to prostě Baz a jeho geniální filmařina, promyšlená do detailu. Kamera, střih, vyobrazení Elvise. Vše geniálně dotaženo od začátku až do konce. A co mě hodně zaujalo, že ve snímku není ani vteřina ticha, celý film provází Elvisova hudba a to dodávalo filmu svižnost o to víc. I když si myslím, že by to šlo zkrátit, nijak jsem to nepociťovala. Naopak jsem měla pocit, že sleduji Moulin Rouge a Velkýho Gatsbyho dohromady - co do kvality a krásy. ()

V1ctor_

Ačkoliv jsem Elvise neměl skoro vůbec naposlouchaného, narozdíl od Mercuryho, tak mě jeho příběh paradoxně vtáhl nejvíce. Z trojice biografických snímků, které jsem měl dosud příležitost vidět (Rocketman (2019), Bohemian Rhapsody (2018)), tak vychází Elvis jako možný vítěz. Film famózně sleduje Elvisův život, již od jeho jinošského věku, kde měl hodně přešlapů, které v tehdejší, ještě xenofobní společnosti, působili díky jeho až vyzývavému tanci jemu a jeho blízkému okolí hodně trablí. Následuje taktéž jeho zastávka ve světě Hollywoodu, kde zprvu působí jako vycházející hvězda a následně jako vyhořelý zpěvák. A jako konečná stanice Las Vegas, město nočního života, které z něj, pod dohledem místního doktora, udělá narkomana, jenž svému životnímu stylu (eat, sing, repeat) zasvětí svou celou existenci. Nezapomíná se taktéž reflektovat situace v polovině 20. století v pravém dobovém světle a prostřednictvím skvělého Toma Hankse i neodmyslitelnou odvrácenou stranu showbyznysu. ()

ŠpetaMarek

K dokonalosti to má daleko, ale za mě Luhrmanův nejlepší film. Nejvíc při zemi, nejmíň digi a nejlíp sestřihaná věc za hodně dlouhou dobu. Moulin rouge promine, ale já dám vždy přednost hudebnímu filmu před muzikálem. Začne to a hodně dlouho dobu jede na plné obrátky, pak se o trochu začne točit v kruhu, ale v podstatě nikdy nezačne byť trochu nudit. Ze to nedostalo zadne ceny za strih nikdy nepochopim. Elvis > Rocketman >> Bohemian Rhapsody. ()

papadoce

O Elvisovom živote som toho veľa nevedel, takže som šiel do filmu s veľkým záujmom. Dôležité bolo ako ma podchytí na začiatku a musím konštatovať, že to na mňa rozbalil vo veľkom štýle. Načančaná, pestrofarebná, dynamická paráda. Po dlhšej dobe zahral skvele aj Tomino Hanksovie a už ostávala jediná otázka, čo s tou nekonečnou minutážou. Ak bol Elvisov manažér Tom Parker skutočne také vychcané hovado, tak to bol potom iný level. To bol sám kráľ potkanov, ale vedel v tom chodiť ako nikto. Je neuveriteľné, že keď iba pekne spievate tak ste stále len priemer, potom k tomu pridáte telesné záchvaty a pohyby ako pri ťažkej epilepsii a už po vás mlaďé šťandy hádžu nohavičky. Aj ja chcem. Tiež som nevedel, že Elvis bol tak dôležitou postavičkou pre černošskú komunitu. Vlastne som si ho doposiaľ vôbec nespájal s rasovou otázkou. Rovnako tak som nevedel ani to, že mala puritánska Amerika taký morálny problém s jeho tanečnými záchvatmi. Minimálne pre tieto znalosti bolo fajn pozrieť si film a musím povedať, že z jeho biografie mi toho povedali omnoho viac ako napríklad taký Ali o Muhamadovi. Dokonca sa angažoval v politike svojim protestsongom po atentáte na senátora Kennedyho. Film vykreslil jeho vzťah s Priscillou ako úžasný a plný lásky, no zároveň vynechal bližšie info o tom akým bol otcom pre Lisu- Mariu. Najviac času je ale venovaného práve vzťahu s manažérom Tomom Parkerom. To ako ho manipuloval, dokázal vybalansovať z každej prekérnej situácie a v podstate vždy keď chcel Elvis pod vplyvom iných odísť, tak prišiel s nápadom ako ho ojebať, to bola vysoká škola manipulácie. Teraz sa už len vrátim k počiatočnej dileme o minutáži. Dalo sa to zvládnuť v pohode, film časom nestrácal na energii, ale ak by mal o 20 minút menej, tak by to nikoho neurazilo. A nakoniec, smekám klobúk pred Austinom Butlerom. Ja som mu toho Elvisa správňaka uveril na celej čiare. Bol bombový. Ako väčšina moderných kultúrnych kráľov, aj Elvisa nakoniec zabili drogy a pred koncom z neho bola už len sfetovaná smažka. Deti neberte drogy a ľudia, nedovoľme ich legalizáciu. Výborný film za päť. ()

Azrail

Pro mě o stupínek horší než Bohemian Rhapsody, proto nejdu do plných, ale jinak naprosto excelentní životopisné drama o jednom z nejlepších hudebníků všech dob, který tu byl neméně excelentně ztvárněn Austinem Butlerem. 85% ()

celticek

Dobrý výkon Butlera, který byl solidní i v Duně 2. A samozřejmě i v Masters of the air. Tam se mi asi líbil nejvíc. Nejsem fanoušek Elvisovy hudby a už vůbec ne gospelu. Rock'n'roll si představuji jinak:) Na druhou stranu - nikdo mu to neodpáře a který chlap by nechtěl, aby po něm ženy tak šílely. Hanks to nemusí ani hrát - vždycky stačí, když se objeví jeho obličej. Bylo to dobré, víc mě bavila první polovina filmu. Zakalit ve 42 je příliš brzy. ()

Mateyf.Iks

Nadhera. Ta hudba! Kdyz to tam rozjizdej cerny, tak je to nejlepsi. Dozvedel jsem se i o Elvisovi dost, co jsem nevedel a stoupl mi v ocich. Po filmovy strance musim vypichnout fakt brutalne zvladnuteh strih, kterej dava filmu takovy tempo, ze ani po skoro trech hodinach neusinam. A barvy jsou uplne po pici taky. Austin ma fakt mega šukatelnej pohled. Takovy to, kdyz se nepodivas na jedinou recenzi a v kine to klapne. Videni v Theatre Deluxe. ()

MaxForValue

Typický Luhrmann. Veľa pompéznosti, okázalosti, lesku a žiary, ale málo toho hlavného, Elvisa. Film na mňa pôsobil ako prehliadka hudobných čísiel viac, než životopis o kráľovi hudby 20. storočia. Spoznal som Elvisove hity, nie však Elvisa. Škoda. ()

PlysovyMacko

Film je štylizovaný a strihaný ako efektný videoklip, ta vyčačkanosť ma iritovala. Dej sa sústredí okrem Elvisa aj na jeho manažéra. Austin Elvisa imituje skvele ale Tom prehráva. Mrzí ma, že som sa o Elvisovi nedozvedela nič nové, film akoby sa bal rypnut pod povrch. Hudobné čísla sú skvelé hlavne to prvé. Film má svoje kvality, ale znova si ho nepozrem.   Slabé štyri. ()

Bublasaurus

Takže, už je to tady! Konečně! Stále vzpomínám, jak jsem před dvěma lety v březnu četl, jak se Tom Hanks nakazil covidem, a kvůli tomu se přestalo natáčet. No a po takové dlouhé době musím říct, že vůbec nejsem zklamán. Zážitek z filmu je nepopsatelný. Při scénách jak se to vše začalo na Elvise valit - jak jeho třepání na pódiu, tak jeho či tátovy starosti z minulosti - tak jsem se dostal do takového stresu, že to doopravdy nešlo vydržet. Musím fakt vychválit Hudbu, Herecké výkony, Scénář, Režiséra atd., ale hlavně Vzhled filmu - plakáty + úvod, tak i závěr (titulky) filmu. Nejlepší scéna: První koncert v pink obleku. Jinak ve stylu Bohemian R., Rocketman, Walk the Line a i Moulin Rouge. Takže jenom více takýchto filmů, doufám že nedojdou herci! ()

kymla

Ze začátku jsem se bála toho, co mě čeká, ale za chvíli mě pohltila extravagantní zábava pana Lhurmanna. Chvíli to trvalo, ale film mě dostal a od Bohemian Rhapsody jsem si v kině nohama zase podupávala :))) Dámy a pánové Austin Butler je neuvěřitelný, dokonalý. Čeká vás velkolepá jízda a věřím, že na konci odpustíte délku filmu. Je to i smutné, kdyz uz víte, jaká škoda je, že už tento fenomenální zpěvák není mezi námi. Tleskám.... ()

hrumsrt

Celých 9 let, přesně tolik si dával Baz Luhrmann pauzu mezi filmovými projekty. A já mu asi ani nedivím.. Když v roce 2013 vyrukoval s filmovou adaptací knihy F.S.Fitzgeralda, - Velký Gatsby - která patří vůbec k něm nejčtenějším, převedl tuhle kraťoučkou knihu na plátno s takovou nádherou, jenž pořád věrně se držící předlohy. Osobně bych se vůbec bál, zda lze převést to kouzlo 20. let USA, zda jde hodně výpravnému příběhu dodat ten správný šmrnc. Jenže tenhle Australan přišel a uspěl! Ještě po letech si Gatsbyho rád pouštím, přece jen jak dokázal začlenit špičkové herce do napsaných postav, je vynikající a každý jednotlivý, dal postavám tvář, jaká nám byla skryta. Teďka se vrací a to s daleko větší ambicí, ale i těžším úkolem. Uvést životní příběh Elvise Presleyho a ukázat, že si tahle megastar najde i po letech své fanoušky. Taky není první koho to napadlo, před již více než 40ti lety vyrukoval s touhle značkou legendární John Carpenter, jenže film nesklidil ani zdaleka takové ovace... Logicky největší otazník visí nad obsazením krále rock'nrollu, tady si stojím za názorem, že naopak pomůže dosadit někoho neokoukaného, což Butler splňuje dokonale. Tudíž očekávání od hlavního představitele ani nemusí být tak velká. A výsledek? Úspěch jako sviňa! Austin Butler si to dává na výbornou... Jasně pomáhá, že Elvis má za ty roky profláklý hlas, jehož věrně imituje tolik lidí. Avšak odehrát tak ikonickou postavu a v podstatě se stát tímhle velikánem, to je mistrovský kousek, který katapultuje hereckého představitele k oceňovaným výšinám. Snad si na něj tam nahoře vzpomenou, jelikož já letos ještě lepší projev neviděl! Po jeho boku mu sekunduje "záporák", kterého skutečně Elvis měl, jeho manažer... Téhle role se zhostil ostřílený Tom Hanks, kterého vskutku nemusím, a tady tomu jeho postava rozhodně nepřidává. Úplně na plné čáře ho zastínil hlavní hrdina.. Kdo se na filmu podílel, dělal ho s láskou a úctou nejen k dílu ale hlavně k Elvisovi. Jakým způsobem je na projektu cítit Luhrmannova ruka je úžasný! Vizuálně nápaditý film, který pozvedává možná i rozvláčněný scénář na úplně jiný level.. Opravdu hodně jsem si užíval některé autorovy prvky a i mi sedlo, jakým stylem si životopis problikal, sice to někdy nepůsobí možná tolik uceleně, ale to jest klasická devíza podobně žánrových filmů. Butler se na téměř tři hodiny stal Elvisem, a když rozevře ústa a ikonickým pohupováním a neotřelými kreacemi rozproudí dav, měl jsem opravdu úsměv na tváři... Úplně neuvěřilný jsou ta pomrkávání po dobových událostech, díky nimž je film jako celek daleko opravdovější. Je jich tu opravdu dost, ale tvůrci si dávají záležet, aby si divák mohl dopřát ono historické cvrnknutí. Finální akt podle mě končí na dvakrát, režisér si tam nechal okénko, pro šťastný konec, tehdy když po Elvisově koncertě s následnou pauzou padá opona, ale měl už tendenci to celé dojet do nešťastného cíle.. Emoční vypětí v závěru dosahuje maxima a já měl pocit, že je už u konce, leč jen po třech hodinách... A přece bych si tam přál více Priscilly, kde i tady mně ta jejich romance sedla. Přes celkový vliv na Elvise si asi zasloužila ještě pár scén. Hudebně naprostá dokonalost a filmové Can't Help Falling in Love ve mě ještě pár dní bude určitě rezonovat. Precizní pocta velké ikoně, kterou ocení i filmově otřepaný divák. Určitě patří zatím k tomu nejlepšímu, co letošek nabídl! /viděno v kině/ 95% () (menej) (viac)

jprmusic

No Bazi, asi takhle - živitopis nejslavnější R ´ N ´ Rollové hvězdy není jako točit Moulin Rouge. Všechny ty barvy  mimo realitu, dûležité momenty neodpovídající skutečnosti, až moc naprosto nekonzistentní hudby .... a 160 min? Proč? A proč se mi během koukání v IMAX tolikrát vybavil fantastický, byť jen "televizní" Elvis z přelomu 70tých a 80tých let s úžasným Kurtem Russellem v hlavní roli? Jinak Butler v hlavní roli super na rozdíl od Hankse, kterej asi trochu přehrává, protože jeho postava je jak z nějaký hororový pohádky. ()

Solverino

Tak vzhledem k tomu, že jsem Elvise nikdy neposlouchal, jsem taky nic nečekal. Ale byl jsem opravdu velmi překvapen.  Austin (Elvis) Butler je opravdu naprosto famózní! A ten moderní zvuk je v kině taky naprosto super! Doporučuji vřele i lidem co neposlouchají tyhle staré klasiky, jděte na to do kina, bude se vám to líbit! Výborná práce pane režisér! ()

0verseer

Počiatočná pasáž z Elvisových začiatkov bola skvelá. V strede (éra hippies) a závere už tempo postupne opadalo a film sa začínal nepríjemne ťahať. Napriek tomu, čo Elvis pre americkú kultúru znamenal, možno nešlo o úplne najzaujímavejší námet na životopisný film. Potom, čo tvorcovia zobrazili jeho raketovú cestu na vrchol nasleduje tradičné klišé kariéry veľkých hviezd. Stagnácia, prepad, bankrot, lieky a drogy, chamtivý a manipulatívny manažér... Ten je mimochodom trochu netradične v podaní Toma Hanksa, na ktorého sme si už rokmi privykli najmä v kladných úlohách, hlavným rozprávačom príbehu a miestami zatieňuje aj postavu samotného Kráľa Rock 'n' Rollu. Dve hodiny by tentokrát bohato stačili, po prvom pozretí viem, že tento film nebudem potrebovať vidieť znova. ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou