O deset let později. Rhaenyra čelí Alicentiným neustálým dohadům o svých dětech, zatímco Daemon a Laena zvažují nabídku v Pentosu. (HBO Max)

DonBraso

Jak zabít prvních pět kapitol do kopru? Přepnu o hodně let, naservíruju jiné postavy a do toho některé už o kus let starší s jinýma hercema. Tenhle guláš prostě nemohl dopadnout dobře. Ještě to byl sakra nudný díl, který to musel rychle v rodinných kruzích načrtnout. Je to fakt past a velká. Takže sledujeme i takovou Rhaenyru, která hraje bohužel nešťastně zrovna D´Arcy, která se chová úplně jinak, než si pamatujete a vážně to rokem nevysvětlíš. Jediná dobrá změna je Olivia Cooke a pak zase čekání tak na další díl, kde se to opět rozjede. Jinak zde nemáte nic víc, než pelmel postav, který do plonku zrovna nehraje čistě. Jestli tohle byla nutnost, tak si klidně všichni můžou pustit tuhle šestou řadu a prvních pět můžou vynechat, zas tak mimo v příběhu nebudou.45% ()

AndrewNewman

2 prehnane natočené pôrody (tie zvuky si mohli odpustiť) 1 zbytočná a bezpredmetná samovražda a pár politických kecov, ktoré nikoho nezaujímajú. Preobsadenie hlavnej postavy tvorcom zatiaľ nevychádza, rovnako ako to, že ten nudný kráľ je stále nažive. Zatiaľ jednoznačne najslabšia epizóda. ()

VideoTuti

Seriálu chybí kontinuální scénář a proto děj přeskakuje časová období, nedá se proto vůbec srovnávat se seriálem Hra o trůny. Seriál splňuje pouze genderová očekávání, ale jinak herecké výkony pokulhávají. ()

Ironhead

Za mě osobně konečně díl, který měl trošku "koule" a přiblížil se atmosférou starému dobrému GoT. No a překvapivě je to tady zatím nejhůře hodnocený díl. Asi od toho čekáme každý něco jiného. Lidi co tu brečí nad nevysvětlením poslední epizody nechápu. Co na tom chcete vysvětlovat?!? Ti důležití se vzali, dva ne tak moc důležití frajeři se poprali, jeden z nich umřel a druhý se chtěl zabít, ale královna ho zastavila a získala spojence, který je zahořklý ze zlomeného srdéčka. Co na tom kdo potřebuje vysvětlit?!? ()

swenyx

Časový skok s kterým přichází i nové postavy, meh, já se tý akce asi nedočkám, reálně bych to v tomhle aspektu mohl přirovnat s prsteny moci, tam se taky celou sérii prakticky nic nestalo a když už jo, tak to stálo za hovno. ()

MegaBite

Veliké zklamání. Kde je nějaké vysvětlení minulé epizody? Prostě se to všechno hodilo za hlavu a všichni žijou šťastně až do smrti? Kde je nějaký smysluplný děj? Jediné, co stojí za řeč je posledních 10 minut. Nová představenkyně Rhaenyry je nesympatická, její mladší já mi sedělo mnohem více. Královna je stále mrcha a král z nějakého důvodu pořád žije. Nenacházím jedinou postavu, na které by mi záleželo, snad možná jen Daemon. Každá epizoda má skvělý cliffhanger, ale to je vše... Následující děj se dostává do starých kolejí a je to téměř hodinu dlouhá nuda. Pokračování ve sledování zvážím, protože pořád více si začínám říkat, jestli to není ztráta času. ()

TOPmoovie

Keby aspon dali titulok na zaciatku ze plus 10 rokov. Ale ne....dvlastne zacne uplny iny serial. No kkti uplnii, okamzite honosnu zvucku GoT odstranit!!! Lenze, ak berieme generaciu kt. nevidela GOT, tak vlastne budu nadseni tym ako kvalita stupa. Rod draka sracky, a potom z GoT budu uplne odpaleni nadsenim. ()

Malyszs

Jde vidět, že se snaží dát postavám motivace k činům, co jsou popsány v knížce, ale občas se to moc nepovede. Ale občas je to takové nedovyvinuté, nebo ten development má málo prostoru, nebo ho skipnou. Ten skok v čase jsem moc nepochopil. Lord Commander of the Kingsguard Criston Cole z Jihovýchodního Prdelákova si jen tak zabije člověka na královské svatbě, a zůstane si ve své funkci jakoby nic, ale jakmile mu urozenený velitel městské hlídky Harwin Strong dá přes držku, tak ho hnedka vyhodí. Chápu, že tam je jistej politickej vliv ze strany královny, ale mohli aspoň TROŠKU vysvětlit, jak se z toho Criston dostal a) naživu a b) ve funkci velitele královské gardy. Laenor vraždu svého milence vzal docela vpohodě (underdeveloped) ()

BIG.NINE.CF

Pěkně to dojebali, slušně řečeno. Vůbec jsem nejdřív netušil kdo je kdo. A proč tam je tolik bastardů? Mohli alespoň na začátku udělat vsuvku co se za těch 10 let událo... ()

jerisno

Přiznám se, že patřím k těm, které seriál zatím příliš nepřesvědčil. O to více jsem se obával předem avizovaných změn v hereckém obsazení a to i zásadních postav. S ulehčením musím ale konstatovat, že jak Olivia Cooke, tak Emma D´Arcy (největší obava) byly nakonec dobrá volba. Na druhou stranu mě docela nepříjemně zaskočil poměrně velký časový skok v ději, kde jsem se sice zorientoval celkem rychle, ale problém vidím v tom, že s některými postavami nemá divák šanci navázat jakýkoliv citový divácký vztah. Typickým příkladem je Daemonova manželka, kterou jsme v minulých epizodách poznali jako malou dívku, které nebyla věnována přílišná pozornost, přičemž v tomto dílu se jevila jako sympatická, oddaná a asi i věrná manželka a dobrá matka. Tedy postava veskrze přijatelná, která však záhy mizí použitím draka. A takových "rychlovek" je tady, bohužel, povícero. Na druhou stranu tento díl rozptýlil mé obavy o doposud malém zapojení fantasy prvků do děje. Zde nám bylo konečně ukázáno více ze samotných draků, ale i náznaky každodenního spojení a soužití draků a lidí. To je jednoznačné plus. Vcelku povedený díl. ()

Thug_Leo

Bohužel oproti vrstvenému ději v GoT v HoD sledujeme málo linek a čím dál tím více pletich, drbů a nudy. Postavy mě připadají čím dál tím více předvídatelné, jednoduché. Sledovat přes hodinu to jak se dvě ženský handrkují, kluci šikanují, chlapi si dají po hubě a k tomu špetka CGI? Hmm...nevím jestli se ještě dívat na blonďatou rodinnou telenovelu ()

SewekiX

Musím pochválit tvůrce, že s tolika časovými posuny dokážou tak obstojně operovat a myslím, že v tomhle období začne ta pravá zábava. :D Od začátku se mi seriál dost líbil ale bylo vidět, že je to takové pomalé a rozvážnější (což je asi dobře po tom jak dopadlo GoT). Tady už se však příběh rozjíždí na plné obrátky a s nástupem mnoha nových postav si už člověk začíná v hlavě spojovat a vytvářet možné budoucí vývoje situací jako tomu bylo kdysi u původního seriálu. Za mě zatím nejlepší epizoda. PS: Všichni herci v seriálu jsou fakt výborní a všechna čest jim i těm co je vybrali. ()

Ajfist

No já mám problém s tím, že představitelka Rhaenyry po deseti letech je typově naprosto odlišná herečka. Zatímco Rhaenyra mladší má nosík jak knoflíček, tak Rhaenyra po deseti letech má najednou hrbatý chobot. Nikdo se po deseti letech v obličeji takto nezmění. To nemohli sakra tu mladou prostě jen zestařit?! Mladá Rhaenyra byla docela hezká, ale po deseti letech je z ní vyžilá bába. Navíc seriál je spíš tedy konverzační televizní drama co do předchozího seriálu Hra o trůny má kvalitou dost daleko. Prostě mé počáteční nadšení trochu ochladlo. ()

Mukade

Absolútne mi nesedí tento časový skok o mnoho rokov dopredu a "prejdenie mlčaním" následných dní a týždňov po udalosti na svatbe. To je úplne smiešne a trápne a zanechávajúce vo mne ťažkú frustráciu a znechutenie !! A ani sa mi nechce zvykať na novú herečku hrajúcu hlavnú postavu, nehovoriac o ďalšej frustrácii z chýbania mi pôvodnej herečky !!! What the fucking fuck !! Títo tvorcovia sú úplne padnutý na hlavu či čo ! ...... reddit ---- why_wasnt_criston_immediately_arrested  ..... Som ešte len v 21. minúte a pozerám s údivom ako naprosto idiotský a nesympatický smer naberá tento seriál. Idem rovno znížiť moje jeho celkové hodnotenie. Such a buuuuuuuuuuuullshit ! .................................... Dosledovávam od nejakej 22. minúty na druhý deň a .... už som zmierlivejší xD, už mi to tak nevadí. Vadilo mi to zrejme aj preto že to bindžvočingujem plus som mal zostatkový alkohol v krvi xDD :P . Zvyšujem teda, primerane, hodnotenie tohto dielu z 1* , xDD, na 4**. ........................... Stupid weak king pod papučou, džíííz, na čo si ju zavesil na krk lol. ()

gonzo

Zatím nejlepší. Zajímaví noví herci a ještě lepší vývoj postav. Zvlášť královna prokoukla v pěknou mrchu a z chrabrého velitele gardy je zatrpklý hajzlík. Mám pocit, že jsme doposud sledovali prolog a teď to začíná. Sálá z toho epický mezirodový konflikt. Jak se asi zapojí Daemon? Tleskám HBOčku za odvážné rozhodnutí jít tímhle směrem, točícím se kolem minima postav. ()

Still_I

A opět velký pár dolů... U předchozích dvou epizod se zdálo, že seriál přece jen chytil dech a můžeme se těšit z další pořádné Hry o Trůny. Bohužel.. zdá se opak je pravdou.. Tedy, když to shrnu: What the f.ck was that? ()

CreepyJoe

Seriál mám každou epozodou radši a raději! Naprosto geniální casting, časový posun herců o deset let zvládli naprosto bravurně! A vypadá to, že se konečně bude hrát fakt o hodně, všichni mají děcka a vítěz bere vše....hra s nulovým součtem, buď přežijou moje děti, nebo ne! ()