Vládcovia nebies

• Česko Vládcové nebes (viac)
USA, 2024, 8 h 28 min (Minutáž: 48–77 min)

Tvorcovia:

John Orloff

Predloha:

Donald L. Miller (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Austin Butler, Callum Turner, Anthony Boyle, Nate Mann, Bel Powley, Barry Keoghan, Stephen Campbell Moore, Sam Hazeldine, Josiah Cross, Ncuti Gatwa (viac)

Počas druhej svetovej vojny riskujú svoje životy letci 100. bombardovacej letky – bratstva ukutého z odvahy, straty a triumfu. (Apple TV+)

Habansz

Slabší, než predchozí díla dua Spielberg / Hanks a to ve všech ohledech. Téma zajímavý, ale to samý se nedá říct o ději uz po 3. - 4. díle a už vůbec ne o postavách. Bratrstvo neohrožených jsem viděl naposledy (zároveň tedy i poprvé) cca pred 7 lety a dodnes si pamatuji postavy a jejich příběhy. To samé se dá říct o The Pacific. Když tady umře jedna z hlavních postav a já si na to vzpomenu až když ho zmíní v dalším díle někdo jiný, něco je špatně. To něco je jak už tu bylo řeceno slabej vývoj postav. Žádna nedostane prostor najít si cestu divákovi na takové úrovni, abych si řekl ALE NE. Už v 6. epizodě jsem to chtěl vzdát a dokoukal jsem to jen proto, že jsem to vydržel tak daleko. Letecké souboje také nejsou kdovíjak dechberoucí a většinou tam tak prostě jen jsou a skončej. Vrátí se 1 letadlo z 11 a mě, jako divákovi to je úplně jedno, protože i když obdivuju odvahu těch chlapů ve vzduchu, kteří tam byly skutečně, bojový scény mi to neuměli prodat. 3/5 ()

Wineology_

Miluju letadla. Miluju vojenská letadla. Obdivuju všechny hrdiny, kteří za svobodu sebe a jiných osedlávali tyhle hlasité kovové hřebce. Vždy jsem je pokládal za superhrdiny, a tenhle seriál měl všechno z toho, co tak obdivuju. Skvělou zápletku, výborně zpracované bojové i klidné scény, herecké výkony ukazující, že i tito hrdinové byli vlastně taky lidi se svými problémy, strastmi i radostmi života, skvělý soundtrack hodný Oscara...Všechno. Šel jsem do seriálu na jistotu, věděl jsem, že se mi bude líbit, a moje vysoká očekávání daleko, ale opravdu daleko předčil. ()

matous20063

Totální homerun od Applu. Tohle je skvělá show už i proto že se točí okolo gigacool věcí a to jsou bombardéry. A tenhle seriál ty bomby doručil. Jediný lehký problém jsou tady různé příběhové linky, na které není úplně čas a proto poslední epizody nemají takový vibe jako ty střely ze začátku. Co se týče herců tak tady je to skvělý, zpracování taky top, občas je vidět nějaký horší počítačový efekt ale to ve výsledku úplně nevadí. Za mě top seriál a adept na seriál roku. 80% ()

jizvoun

Pořád to na nás v reklamách chrlilo, že půjde o bratrstvo ve vzduchu, tak se nemůžu zbavit porovnání. Rozhodně to kvalitou bratrstvo ani trochu nedohání. Ale jsem rád, že dnes někdo natočí něco podobného. Ze začátku nic moc, postavy jsem si nedokázal oblíbit, cgi bylo hrozné. Ale postupně,především, když se děj dostal i na zem, to bylo skvělé. Hezké 4 hvězdy. ()

KraLuban

Příběhově nejslabší ze "spielbergovy válečné trilogie", přesto velmi dobrý seriál...a nebo také přesně opačně. Velmi dobrý seriál a přesto nejslabší ze spielbergových válečných seriálů. Oproti Bratrstvu neohrožených a i Pacifiku je těžké najít nějaké výraznější momenty (byť je to neustále jeden velký masakr) až do druhé půlky seriálu. Konec sice patetický, ale tohle Amíci umí. ()

zekon

Spojení Hanks a Spielberg je znát a hlavně perfektně funguje. Od začátku nářez jak kamerový, trikový, zvukový tak hudební. Bratrstvo ve vzduchu. Našel jsem v seriálu několik povídek od pilotů co jsem četl a hltal seriál na 3 zátahy. Žádný patos, pouze příběh pilotů kteří s vědomím smrti tak 1:9 startovali aby zkusili vysypat bomby na nepřítele. Neskutečná odvaha, smutné příběhy o bezmoci tam ve vzduchu. ()

JohnDark

Masters of the Air, Vojnový, USA 2024, 1. séria 9 častí, H: Austin Butler, Callum Turner, Anthony Boyle, Barry Keoghan, James Murray, Stephen Campbell Moore, Sawyer Spielberg, Ben Radcliffe, Raff Law, 80% ()

Joskarakoska

Více než kvalitní válečný seriál z 2.světové války který se může hrdě postavit vedle svých bratříčků BoB, The Pacific. Herci byly perfektní a do rolí ošlehaných pilotů létajících pevností mi seděli jak prdel na hrnec. Jen co mě občas do očí tlouklo byly vizuální efekty, kdy to prostě bylo až moc viditelné na tak finančně masivní sérii od AppleTV. Ale to je tak vše co mi vadilo a na výsledném hodnocení to nic nemění. Já jsem spokojený a jsem rád že něco takového jako Vládcové nebes vzniklo. 5* ()

MAKUON

Po dlouhé době se nám na obrazovky dostalo válečné drama a do rukou ho dostal asi nejlepší muž, který tento projekt mohl poskládat dohromady. Vytvořil 9 skvelých epizod přičemž každá má něco do sebe a odlišuje se od druhých. Muži, kterými nás seriál provází se liší jeden od druhého a tak tedy každá postava nabízí trošku jiný příběh a vypravění. Některé vedlejší postavy mi tedy přišly poněkud nedotažené do konce, i přes to, že to nebyly naše hlavní tváře seriálu mohli dostat, aspoň o trošku více prostoru. Kvalitativně seriál na dnes už ikonické Bratrstvo Neohrožených bohužel nepostačí, ale i přes to se nebojím dát všech 5 hvězd, málo kdy se nám do rukou dostane povedené válečné dílo a tento projekt má právo se tímto titulem nazývat i přes své menší nedostatky. ()

www

Výborný válečný seriál za který by jse nemusela stydět žádná filmová společnost, tento seriál se zapíše do historie kinematografie, tak jako letci ze 100. Bombardovací letky do té válečné historie. ()

tonysawer

Čekáte podle úvodu, že půjde o další Bratrstvo neohrožených, ale do předposledního dílu budete čekat, kdy vám nějaká z postav přiroste k srdci. Vypadá to fajn, ale to vyprávění tam nefunguje... ()

ApoloSC

Na to, že seriály nesleduju, tak tento mě dostal. Chvílemi jsem se ztrácel v postavách, ale musím vyzdvihnout detaily a dění během letu, které si běžný smrtelník asi ani nevybaví. Kamera a akčnost scén, casting, hudba, nedá se nic vytknout. Co mi vyloženě nesedělo bylo násilné vložení povinných plantážníků z Tuskegee, holt poplatný době. Ale škoda 1 dílu, kde mohli raději rozvinout příběh pozemního personálu. Důstojný pokračovatel Bratrstva neohrožených a Pacifiku. Stoprocentně v dohledné době pustím znovu. ()

Zaks

Miestami až moc sterilný príbeh o US letcoch v Anglicku za 2. svetovej nakoniec stál za pozretie. No oproti iným vojenským seriálom to bol slabší zážitok. Mimo famóznych leteckých scén v 3. a 5. časti, nadpriemerne vyčnieval ešte 6. diel s trochu iným motívom. Celkovo ale na 9-dielny seriál sme videli napínavých vzdušných súbojov pomenej, bombastický názov nestačí. A Barry Keoghan sa na vojenské postavy vôbec nehodí, šťastie, že sa tu dlho nezdržal. ()

Doctor Who má novou tvář

Doctor Who má novou tvář

09.05.2022

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

13.04.2022

Herec Tom Hanks (Most špiónů, Sully: Zázrak na řece Hudson) a jeho produkční partner Gary Goetzman (Zprávy ze světa, Soukromá válka pana Wilsona) si zřejmě našli nový domov na streamovací službě od… (viac)

Fukunaga a cyberpunkový komiks

Fukunaga a cyberpunkový komiks

28.03.2021

Režisér první řady Temného případu či nové bondovky Není čas zemřít Cary J. Fukunaga si vybral svůj příští snímek. Bude jím adaptace cyberpunkového komiksu Tokyo Ghost pro studio Legendary. Příběh se… (viac)