Zajatci v tábore Stalag Luft III sa pokúsia spojiť s vonkajším svetom. Z Berlína sa stáva hlavný cieľ 100. bombardovacej letky. Rosie učiní závažné rozhodnutie. (Apple TV+)

Ahsoka

Vnímam ohromnú plytkosť postáv, aj deja. Zajateckému táboru sa vzhľadom k povahe a k názvu seriálu venujeme až príliš. Naopak letectvu a lietaniu čím ďalej, tým menej. Rosenthal nedávno zelenáč, teraz už veleskúsený hrdina, rovnaký scenár ako v prípade padlých zajatých priateľov. To sú znovu extrémne skoky, ktoré má ako diváka vôbec nevťahujú a k emóciám postáv mám indiferentný postoj. Ďalšia vec je absentujúci záporak. Nacistický režim ako taký v tomto nie je dostačujúci, navyše keď sledujeme značne nadštandardný zajatecký koncentračný tábor. Seriál stráca dych. ()

Big Bear

Chápu, že se nám tvůrci snažili v celé sérii naservírovat na tácu kompletní menu. Tedy, že nebudeme jen v osmi dílech sledovat padající fortressy a krvavé souboje ve výšce pěti kiláků na obloze. Letecká válka znamenala i obrovské množství těch co měli kliku a po nouzácích či vyskočení padákem přežili a dostali se do nějakého Stalagluftu, nebo vyjímečně k odboji. Tento díl se nám snaží ukázat život v takovém zajateckém táboře pro POV. A i když hrdinové žehrají na poměry, kdyby viděli jak žili ruští zajatci případně vězni v pracovních a koncentračních táborech, náhle by jim ta cimra s celkem dobře vybavenou knihovnou a k jídlu ten neustálý tuřín a brambory nepřipadaly až tak strašné. Já seriál hodnotím komplexně a i když bych byl rád aby se tam taky více bojovalo, pořád jsem hodně spokojený. * * * * ()

Korbitch

Jako oni tam řeknou, že je poprvé doprovázeli Mustangy a vidíš 3x, jak ta letadla proletí kolem bombardérů, pak někdo zařve skopčáci, pak tak 30 vteřin všude možně létají stíhačky, shodí bomby a blik, přistávají na základně. To ne ty vole 😂😂😂 Z bitvy jsou tam tak tři minuty. Tpč, Vládcové nebes ty vole. Užvaněná sračka, co je víc na zemi než ve vzduchu, fakt super 😂 ()

Rocky88

Lepší než předchozí díl, ale režisérsky nezvládnutý. Bitvu nad Berlínem to chtělo protáhnout, zdramatizovat, ne 5 vteřin záběru na (působivý) provoz všech letadel v denní špičce. Konečné shození bomb potřebuje přinést pocit zadostiučinění. Tohle bylo naopak vyobrazeno jako naprostá pohoda. O zábavu se tak starali táborníci. ()

Remivsremi

Minulá epizoda mi sedla více, jednotlivé příběhy se doplňovaly. Sedmička nedokázala správně upoutat, přestože realita náletů je stále stejně děsivá. Ztráty jsou neskutečné. Klouže se jen po povrchu. Chtělo by to větší soustředění, propracovanější děj jednotlivé epizody. ()

fabecc1222

Klidně bych šel i do plného počtu, protože linka ze zajateckého tábora přináší něco nového, a k  tomu dostává větší prostor nová hlavní (a konečně i další zapamatovatelná postava) Rosenthal je slušný tahoun, a letecké bitvy jsou pořád dostatečně epické, nebýt dvou věcí: Linka útěku z Evropy se nakonec odehrála komplet mimo děj, což je škoda, ale asi to bude kvůli tomu, že něco podobného nás nakonec čeká s hlavními hrdiny (Butler, Turner). Druhou protivnou věci je romantická linka navigátora. Očekávám, že povede k smrti oné důstojnice, jinak její logické opodstatnění v ději nevidím. ()

kenkaku

Pokračujeme o nějakých 5 měsíců později ve Stalagu Luft III (březen 1944) s prostřihy do Anglie, kde “stovka” podnikla nálety na Berlín (6.3.1944, 8.3.1944). Vše je bráno z pohledu pozemního personálu (do vzduchu se podíváme na 3 minuty). Epizoda si vzala koncept z té minulé, co pár minut to střih na druhou linku. Oproti minule mají naštěstí zajímavější obsah i spád. Třeba zakomponování “velkého útěku” (24.3.1944) za mě přidalo hvězdičku. ()

warrenur

Uvodna depresia, linia v zajateckom tabore (btw. ako sa tam udrzia tak "dohladka" vyholeni? :)) a potom motivujuci a stastny milnik poctu letov, aby to nasledne zatienila nova, situacia na bojisku si vynutivsia zmena strategie. Nadpriemerny diel - poukazujuci na klasickeho hrdinu. ()

cyphercz

Lepší jak minule, ale přesto žádný zázrak. Crosby s anglánkou zcela o ničem a divák by absolutně o nic nepřišel, kdyby tam tato dějová linka vůbec nebyla. Bezztrátový nálet na Berlín byl fajn, ale z epizody si "uzmul" kolik, jenom tak 5 minut? To je sakra málo na seriál, který se jmenuje Masters of the Air. Bohužel ani Stalag Luft III ničím nevyčnívá, v podstatě tu akorát půlku dílu stavíme rádio a povídáme si o šancích na přežití války, hm... Jsem alespoň rád, že jsme měli možnost vidět ono duo sestřelených letců, kterým se povedlo utéct zpátky do Anglie, byť tu nemají jedinou repliku a opět, celé to je shrnuté do snad ani ne 2 minut, zatímco zbytečný Crosby a jeho k uzoufání nudná love story mají screentime daleko větší. Velmi fousové 4 hvězdy. 70% ()

Jozka7

Ti v zajateckém táboře už dobojovali (..?), ti v Anglii stále válčí. Ztráty i nadále děsivé, o to větší respekt před Rosenthalem a jeho rozhodnutím. Mimochodem, dnes jsem si Austina Butlera užil i v Dune 2. ()

smarkus

Táto čas len klže po povrchu. Chcelo by to viac vtiahnut do deja. A hlavne ukázat 30 sekúnd z bombardovania Berlína??? pff. Odfláknuté. Pocitovo je to po siedmich epizodach slabšie ako Pacifik. ()

liebgott

Tohle je něco jako byl díl Iwo Jímá v Pacifiku , jo sice je tu zábavná Eganova a Clevenova linka , Rosie taky není špatnej ale začíná mě srát jak se zase cpou romanci do Dramtického válečného serialů ta Crosbyho linka stou bábou byla fakt dost nuda , ještě štěstí že toho tam bylo fakt po málu a nezaplnilo to celej díl jako v Pacifiku . Doufám že příště si s epizodou víc vyhrajou ()