V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček. (Netflix)

DJ_bart

Tenhle okouzlující animák mi připomněl, proč se 3D animace nedokáže nikdy vyrovnat půvabu a kráse té kreslené. Instantní vánoční klasika. 10 vánoček z 10 ()

Kass

"A true selfless act always sparks another." Okamžitá vánoční klasika; klidně někde na úrovni nepřekonatelné "The Nightmare Before Christmas". Hlava mi nebere jak něčemu tak svěžímu a nápaditému mohl vyfouknout Oscara čtvrtý díl "Toy Story". ()

Shakers

O výborných kúskoch toho netreba veľa písať a pravé preto budem stručný. Klaus je nádherná rozprávka s pekným príbehom o Vianociach, ktorá dokáže zabaviť, vyčariť úsmev na tvári, ale aj dojať. 90% - 5* ()

Nin

Nevzalo mě to. Ze začátku se mi líbila animace a originální koncept, ale pořád jsem se do toho (ne)pohádkového světa nemohl ponořit, což trvalo až do konce. Neříkám, že to nemělo pár opravdu moc pěkných momentů, ale celkově mi spíš připadalo, že je film dějově tak nějak roztroušený a nedrží pořádně při sobě. Když se pak příběh víc odhalí, tak všechny dějové linky jsou nejen předvídatelné (což je u pohádky asi docela normální), ale taky příliš jednoduše směřují ke svému konci. Žádné větší překvapení, ani v podobě nějakého fakt dobrého vtipu nebo tak. Ale jak říkám, především mně to prostě nějak nesedlo. (6/10) ()

sheen

Wau, wau, wau. Jeden z nejdojemnějších animovaných filmů co jsem za poslední roky viděl. Rozhodně jeden z nejlepších vánočních filmů. PS : Kapesníky připravit :)) ()

Cappuccino

Pekná rozprávka, ktorá v období sviatkov určite stojí za zhliadnutie. Aktuálne tunajšie hodnotenie 90 % mi však príde trochu prestrelené. Klaus je veľmi slušne spracovaným príbehom o začiatkoch Santa Clausa, ale keď si odmyslím svojsky naladených obyvateľov a ich dedinku plnú konfliktov, snímka neponúka príliš veľa originálneho. Okrem menších úsmevov navyše zo mňa táto rozprávka nevydolovala príliš veľa emócií. Príjemné sledovanie, no pozor, aby ste od Klausa nečakali priveľa. Ja som, bohužiaľ, zrejme asi dúfal v niečo extra. 7,5/10 ()

Anderton

Chvíľu mi trvalo, než som si zvykol na vizuál tohto kúzelného a originálneho vianočného animáku a chvíľu mi aj trvalo, kým mi došlo, ktorá bije. Pričom už len samotný názov je spoiler. A obsah tu som si neprečítal, našťastie. Originálne premyslený príbeh, ktorý chytí za srdce snáď každého diváka, pozerať ho však treba výhradne počas vianočných sviatkov. Musím sa však priznať, že ma animácia až tak nepresvedčila, jej koncept mohol byť viac dovarený, ale nakoniec ide iba o výčitku z kategórie tých menej smerodatných. ()

Frajer42

Animáky moc nevyhledávám, neboť ve většině případů nebývají mým šálkem kakaa. Tato španělská variace příběhu o začátcích Santa Clause je však příjemnou výjimkou. Tohle mi zkrátka sedlo snad po všech stránkách. Líbila se mi animace. Líbilo se mi jak vtině byly napsané jednotlivé postavy. Líbil se mi relativně jednoduchý a velice milý děj, který měl moc příjemné tempo. Ideální je tento snímek konzumovat během vánočních svátků. Vánoční atmosféra na mě ovšem dýchla i na počátku jara. [80 %] ()

leila22

Pripomenúť si tradičné hodnoty, na ktorých záleží, nikdy nie je na škodu. Tento animák od Netflixu je o spolupatričnosti, nezištnej pomoci, o prekonávaní samého seba na úkor vzdania sa vlastného pohodlia a materiálnych hodnôt. O vytvorení šťastných iskričiek v oku toho druhého, no a samozrejme o láske, veď aká by to bola rozprávka. No a niekedy je proste potrebné vydať sa až do Smeerensburgu, aby ste v sebe objavili lepšieho človeka. Takého, ktorý sa zo šťastia druhých začne tešiť viac ako z toho vlastného. “Každý dobrý čin vykresá ďalší...". Španielska rozprávka, ktorá na moment roztopí vaše srdcia. ()

boshke

Proč trvalo tak dlouho, než někoho napadlo udělat panu K. origin story?! Tedy co se stalo předtím, než začal svět brázdit ve svých kamionech a rozvážet coca colu?! Jakkoli obecně nejsem jeho fanouškem - preferuji spíše našeho pana J. -, tento příběh mne naprosto dostal. Úplně obyčejný příběh bez patosu, který však vezme za srdce. V hodnocení zaslouženě tam, kde je... 100% ()

Kothy

Zajímavý vánoční animák o tom, jak vlastně Santa začal roznášet dárky a jak přišel ke svému spřežení a svým pomocníkům. Nebyl na to ale sám, pomáhal mu jeden pošťák. Ten dorazí do tohoto severského městečka, kde lidi pohání jen nenávist. Řídí ho dvě znepřátelené rodiny a těm tento stav vyhovuje. Vše se změní příchodem pošťáka a jeho spoluprací s Klausem. Začnou dětem dávat hračky, a to změní celé město. Ne každému se ale tato změna zamlouvá. "Lidé se musí nenávidět!" ()

nascendi

Na rozprávky som už objektívne dosť starý a tak som si Klausa pozrel iba kvôli tým 90% a zvedavosti, čo sa dnes servíruje deťom. Na môj vkus tam bolo dosť nepriateľstva a dobro bolo prítomné ako externalita. Výtvarné spracovanie sa už dosť líši od kreslených filmov môjho detstva. Hudba sa mi páčila, rovnako ako aj idea celého filmu. Ale nedokážem sa prekonať a túto rozprávku hviezdičkami priradiť k iným filmom, ktoré mám rád. ()

Slartibarkfast

Patrně nejlepší animovaná pohádka, ne-li vůbec to nejlepší, co kdy bylo o tom tlustém ňoumovi v červeném natočeno. Má to srdce a hloubku a nic nepodsouvá divákům nijak násilně. Skutečně vtipný a heboučký příběh, do kterého se chcete zabalit jako do teplé nadýchané deky. Smekám svůj širák před Sergiem Pablosem, který se postavil na vlastní hnátičky a Disneymu a Pixaru vytřel zrak na jejich vlastním písečku. Jen tak dál, houšť a větší kapky, ať se ta hovada ze zámoří také trochu snaží. 90% ()

silentname

"Klaus" je presne ten typ filmu, pre ktorý mám veľmi rád Vianoce. A som rád, že som sa rozhodol ich pozrieť čo najviac. Pretože nie je nič lepšie ako predstaviť nám príbeh, ktorý veľmi dobre poznáme, ale ukázať nám ho tak, aby sme mu dokázali vo všetkom uveriť. Gratulujem. Skvelá práca. Všetci poznáme Santa Clausa. Napriek tomu, že na Slovensku nosí darčeky Ježiško. Ale vieme kto to je, vieme čo sa s ním spája a podobne. A tento film veľmi dobrým spôsobom zapojí do toho všetko čo vieme a pôsobí to ako veľmi uveriteľný príbeh. Od lietajúcich sobov a saní cez zoznam zlých detí, ktoré dostanú uhlie, cez listy Santovi až po koláčiky a mlieko. Po tom ako som to videl všetko do seba zapadlo a vedel som si predstaviť, že by to takto mohlo byť. Okrem toho sa mi páči aj tón filmu. Myslím si, že je to správne vyváženie príjemného a milého s temným a špinavým. Má to trošku animovaný štýl Tima Burtona a funguje to fantasticky. Viem si predstaviť sa k tomuto filmu vrátiť každé Vianoce a verím tomu, že sa to rýchlo môže stať novou vianočnou klasikou. Môj jediný problém s filmom je trošku náš hlavný hrdina Jesper. Jeho príbeh je tršoku klišé a vieme čím si prejde a ako sa k tomu dostane. Plus úvodné časti, než je vyhnaný Smeerensburgu pôsobí dosť otravne. Ale potom sa to všetko zmení. A film sa stane jeden nádherný magický príbeh Vianoc, aký som tento rok chcel vidieť. Myslím si, že je to skutočne skvelý animovaný film pre celú rodinu. Užijú si to aj deti aj dospelí. A hoci ešte ostáva do konca roka pár dní, myslím si, že už poznám víťaza o tohtoročný najlepší vianočný film. Uvidíme. Hodnotenie: A ()

Arsenal83

To už vtipnejší je Václav Klaus. Stále som čakal na výbuch smiechu, ktorý nikdy neprišiel. Rozprávka môže byť milá, vizuálne pekne spracovaná, ale tých vtipných situácii tu bolo poskromne. A hlavným účelom má byť predsa pobaviť deti. ()

Chrustyn

Neuvěřitelně hravý, krásně animovaný a překvapivě vtipný. Takový je nenápadný, ale výborný španěslký animák, který po svém vypráví objevení Santa Clause a všech novodobých zvyků, spojených s dnešními vánočními svátky. Takhle jsem se u animáku naposled bavil u Myazakiho. Novodobá vánoční klasika. ()

marhoul

Co já vím? Nevím. Asi jsem neměla náladu, ani děcka to nebralo. Zkusím znovu, ale u animáku většinou zabírám na první dobrou.. ()

Jirka_Šč

Není to dokonalé, ale je to kvalitní. Negativum je speciálně v mém případě pocit násobného déjà vu. Hlavní charakter mě připomíná podobnou postavu z Ratatouille, styl Mrtvou nevěstu, příběh Joulutarina. ()

PF 2020

PF 2020