Futurama

• Česko Futurama (viac)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche, Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk (viac)

Kultovní televizní seriál (od tvůrců neméně legendárních Simpsonových) konečně na DVD. Co se stane, když se do budoucnosti dostane člověk, jehož první, druhé a třetí jméno je Zkrachovalec, Nicka a Smolař? Na to vám odpoví seriál Futurama o jednom takovém týpkovi Philipu J. Fryovi, který se omylem nechá zmrazit na tisíc let a po probuzení začne pracovat pro svého vynalézavého potomka v transportní společnosti s tlupou prapodivných existencí jako posádkou dopravní lodi. (oficiálny text distribútora)

filmator

Velice zábavný kousek, jen musím poznamenat, že epizoda o Fryově psovi, "Jurassic Bark", mi do celkového vyznění seriálu nezapadá a v závěru je to spíše depka než sranda k popukání. Brnkání na slzavou notu si páni scénáriskté mohli odpustit. Jinak je samozřejmě Futurama správně ulítlá ve stylu Červeného trpaslíka a Stopařova průvodce, plná narážek na různé sci-fi kulťárny (Vesmírnou odyseu, Vetřelce a já nevím čeho všeho), zároveň vtipně komentuje současnost s odstupem tisíce let, dokonce se tu občas objeví i záblesk romantiky... Prostě mix všeho možného. Ale ten pes, ten pes... toho vám teda nezapomenu! Oblíbená postava - doktor Zoidberg. ()

melloun

Pro mě jednoznačně lepší zábava než Simpsonovi. Fry a spol jsou mi jednoduše víc sympatičtí. Celkově mi seriál přijde takový vyzrálejší a dospělejší po všech stránkách. Každá postava má úplně jiný charakter, který je prvotřídně "vykreslen" do těch nejmenších detailů. Seriál je velice kvalitně nadabován, což se o českém protějšku nedá říct na 100%. Vlastně bych tady mohl ještě dlouho psát v superlativech, jak je Futurama božská, ale spokojím se jen s konstatováním, že všech pět řad je perfektních. ()

God91

1. až 3. série jsou originální, neskutečně vtipné a trefné.. 4. a 5. už trochu pokulhávájí ale pořád je to stará dobrá futurama :-)... Dávám jasných 5 hvězdiček za skvělé vykreslené charaktery(Zoidberg a Bender nemají chybu) + simpsonovský humor trefující veškeré problémy(sociální, politické,národnostní... ) ()

gonga

Je fakt, že v některých dílech skutečně fórů zrovna moc není, ale nějk mě to baví. Hlavně pro životnost a naprostou neodolatelnost postav jako jsou Bender, Hermes a Dr. Zoidberg. Simpsonovi už dávno nesleduju, ale Futuramu si dám vždy. Navíc český dabing je tentokrát velice kvalitní. ()

El-Barto

"Všichni jsou vždycky třeba pro, aby se zachránil Hitlerův mozek, ale když ho potom chceš voperovat žraloku lidožravému, najednou zacházíš moc daleko." Stejně jako u Simpsonů musím vyzdvihnout dokonalý český dabing. ()

TomasKotlant

Zajímavá alternativa Simsonových s originálními charakterními postavami v čele s robotem, ale po čase dosti stereotypní. *** Ve zkratce: Simpsonovi po plastice ve vesmíru. ()

Hyger

Futurama a já jsme si prošli složitým vývojem - po prvním dílu jsem jí byl nadšený, druhý díl mne ovšem zpočátku znechutil a dokonce jsem po něm zauvažoval, že s Futuramou seknu a zůstanu u Simpsonů. Jaká by to bývala byla chyba - ale naštěstí se tak nestalo. Pokračoval jsem ve sledování dále, začalo mě to hodně bavit a nakonec jsem přišel na chuť i tomu stěžejnímu druhému dílu první sezóny. Dívat se na Futuramu je mnohem náročnější než sledovat Simpsonovy. Ve Futuramě se vyskytuje o dost více odkazů na americkou popkulturu a její symboly, zatímco Simpsonovi se více dotýkají i globálních témat. To ale nic nemění na tom, že se u toho člověk taky pořádně zasměje. ()

Pidzey

Moc jsem toho z tohohle skvostu neviděl,ale to co jsem viděl mě neskutečně rozsekalo. Netroufám si říct za to je lepší či horší než Simsni,oboje si de vlastní cestou,ale hlavně že to je neskutešně vtipný a to v dnešní době sakra potřebujem.ZASMÁT SE. Postavy co mám nejradši:Bender,Fly,Leya ()

May_tee

F: "Tak tu zásilku hodíme do kanálu a řekneme, že jsme ji doručili." B: "Moc práce. Prostě ji spálíme a řekneme, že jsme ji hodili do kanálu." ()

fifi.m

Mě to prostě nechytlo. Možná je to tím sci-fi tématem, ale prostě nenašla jsem si na tom nic, co by mě bavilo. Simpsnovi u mě jednoznačně vítězí. ()

Gastovski

S Futuramou je to těžké. Některý díl se doslova roztrháte smíchy, abyste další 4 jen nudně prozívali. V tom spatřuji hlavní problém seriálu - strašná nevyváženost epizod. V Simpsnech jsou také slabší díly, ale když jsou tři v sérii, tak je to hodně. V případě Futuramy je to přesně naopak. Seriál to určitě není špatný, velkým plusem je výborný český dabing, ale mě si až na pár dílů nezískal. Nejoblíbenější postavičky: jednoznačně Dr. Zoidberg a Zapp Brannigan se svým pobočníkem. Právě ty epizody, v nichž dostanou více prostoru, jsou (dle mě) nejlepší. 65% ()

kollma

Simpsonovi, Family Guy, American Dad, ale třeba i Red Dwarf. Podobné seriály, které jsou o několik tříd lepší než Futurama. ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006

Není to tak často, co bych tu zmiňoval nějaká pokračování s radostí a očekáváním. Ale toto je ten případ, kdy se vážně vyplatí dívat se do budoucna s nedočkavostí. Futurama, neobvykle jetý a zábavný… (viac)