Když je v lesích Georgie nalezeno tělo jedenáctiletého chlapce, detektiv Ralph Anderson se pouští do vyšetřování děsivé vraždy. Jelikož důkazy i svědectví naznačují, že vrahem je místní učitel a baseballový trenér Terry Maitland, Ralph se postará o jeho zatčení na veřejnosti. Je však zmatený z Terryho zjevné lhostejnosti k tomu svůj zločin skrýt. Poté, co Terryho žena Glory zavolá na pomoc jejich právníka Howieho Salomona, zmatený Terry během výslechu předloží neprůstřelné alibi. Howie mezitím pověří svého osobního asistenta Aleca Pelleyho, aby prověřil Terryho verzi příběhu. (HBO Europe)

husokachna

Wow. Bojím se, že toto napětí, tempo (antitempo) a kvalita nemůže vydržet po celou řadu, ale když se netrpělivě vrtíte v křesle, manželka vám ve 23:15 po skončení prvního dílu řekne pusť tam ještě jeden a potom následuje skoro hádka, když oznámíte, že stejně do 8. března nebudeme vědět, jak to dopadlo, tak je něco velmi dobře. Od první řady True Detective jsem nebyl tak okamžitě a nekompromisně zaháčkován a přikován k obrazovce. ()

LachtanShows

S Kingem se zatím scházím pouze skrze filmové/televizní adaptace, ale přítelkyně jej hltá knižně ve velkém, momentálně se vrhla právě na Outsidera, a tak nezbývalo nic jiného, než zkusit jeho za covidu celkem vyhajpenou seriálovou verzi. A ona je opravdu poutavá. Alespoň první pocity takové jsou. ()

warrenur

Takato temna az depresivna atmosfera uz dlho z obrazovky nesalala. Dokazy a svedectva suvisiace s bestialnou vrazdou maleho chlapca sa zdaju absolutne nevyvratitelne. Po par drsnych psychologickych vystupoch podfarbovanych uzasnou minimalistickou hudbou sa vsak vynara dalsi zaznam a zvlastnosti v spravani sa obvineneho couch-a. Zaujala ma i "postava v kapuci" pred domom. Vsak to nenaraficil na seba za niekoho ineho ?!....isto nie.... taky suveren by na tom bejzbolovom turnaji nedokazal byt. A cas smrti sa urcite dal urcit s presnostou na 1-2 hodiny. Vynikajuci zaciatok serialu. Odporucam. ()

Trešlson

Herecky i řemeslně precizně zvládnuté. Mám pouze pár výtek (a to hodně malých) a ty se týkají pouze srovnání s knižním formátem, který zkrátka v některých ohledech fungoval lépe. I přes některé změny se však zatím jedná o jednu z nejvěrnějších knižních adaptací, kterou jsem viděl tak doufejme, že nastavená laťka kvality vydrží i pro zbylých devět epizod. ()

emdvojka

Mrazivo atmosférický, plný tajomna a nevysvetlených otázok zo zamotaným dejom a s obrovským otáznikom, čo sa vlastne deje. Pôsobivá a strašidelná podmazova hudba, dobre herecké výkony, ubiehajúci dej a zábavný obsah, ktorý vo mne vyvolal chuť rozpletať túto sieť zvláštnych okolností okolo vraždy malého chlapca a jeho údajného vraha. Jason Bateman sa na režisérskom kresle, teda vyšvihol. ()

Dimo

Krásná Kingovina. Perfektní dávkování příběhu, zájem vybuzený na maximum, aniž by se podbízel. Tohle se povedlo. Kvalitní v hudebním podkresu, kamerou, herci a hlavně tou záhadou. ()

Hellierer

Televizní a filmové adaptace tvorby Stephena Kinga zažívají takové menší období renesance. Od roku 2016 jsme tu měli vynikající 11.22.63, pohodový první díl IT a výbornou Geraldovu hru, ale taky několik zklamání mezi nimiž nalezneme druhé IT, Řbitov zvířátek a nebo třeba Castle Rock. Každopádně letos nám HBO servíruje další sérii, založenou na práci tohoto hororového spisovatele a po dvou dílech musím říct, že to vypadá navýsost výtečně. Mendelsohn (především on) i Bateman (pokud se to o něm takto dá říct) jsou ve své roli fantastičtí, atmosféra hutná a mysteriózní prvky zatím nijak neruší. K tomu si připočtěme opravdu povedený hudební podkres a máme zde hned na začátku roku velmi silný seriál, kombinující to nejlepší z Ostrých předmětů a první série True Detective (ačkoliv se dříve či později pravděpodobně dočkáme většího důrazu na onu hororovou stránku příběhu). ()

Najt

Wow, slušná atmosféra, zajímavé důkazy, parádní Jason Bateman. Tohle vypadá na solidní žánrovku a dobrej mindblowing. Jedna postava na dvou místech zároveň je slušný prostor k zamyšlení a pokud nám seriál bude servirovat temnou, mysteriózní až paranormální tematiku, budu maximálně spokojen. ()

Vykuk

Po dlouhé době dokonalý seriál, úžasná tíživá a mysteriozní atmoška, skvělí herci, napínavé každým coulem, fakt pecka, po každém díle chci další a další.. ()

STORM70

Před půl rokem jsem četl knihu z které jsem měl pořádnou husinu a tak jsem byl zvědavý jaké bude filmové zpracování... Většinou mám po knize z filmu smíšené pocity viz Sněhulák, ale první díl mě vůbec nezklamal spíš jsem byl velmi mile překvapený. Výborná atmosféra, skvělá hudba a herecké výkony. Jen tak dál... 9/10 ()

B3n

Ťažko niečo napísať bez toho, aby som neprezrádzal dej, tak radšej nebudem kaziť druhým kúzlo objavovania. Scenárista Richard Price pracoval v minulosti napr. na seriáli The Wire. Čo sa týka zábavy, chuti pustiť si ďalší diel, vtiahnutia do deja, ťaživej atmosféry, hudby aj kamery, hereckých výkonov, je to takmer dokonalé. Určite si kúpim ešte aj knihu, pretože v tomto poradí (najprv film, potom kniha) nevadí rozdiel v kvalite. Stephena Kinga považujem za ťažko sfilmovateľného, s výnimkou pár vecí (Shawshank Redemption, The Running Man, It, The Shining + Doctor Sleep) a pár, ktoré som asi zabudol, sú to nepodarky (pričom kniha je vždy skvelá), takže toto už keď je ako film úplná pecka, tak pri knihe budem mať zase obhryzené nechty. ()