Hříšnice

Dráma / Mysteriózny / Thriller / Krimi
USA, (2017–2021), 24 h 5 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvorcovia:

Derek Simonds

Predloha:

Petra Hammesfahr (kniha)

Jessica Biel, Christopher Abbott, Bill Pullman, Patti D'Arbanville, Teri Wyble, Robert Funaro, C.J. Hunt, Jacob Berger, Adrienne Lovette, Abby Miller (viac)

• Cora (2017) - 8 epizód

• Julian (2018) - 8 epizód

• Jamie (2020) - 8 epizód

• Percy (2021) - 8 epizód

Cora Tannettiová (Jessica Bielová) je obyčejná dvaceti sedmi letá žena, která je šťastně vdaná za Masona Tannettiho (Christopher Abbott) a má s ním malého syna. Krom toho, že je Cora spořádanou matkou, je také spolehlivou pracovnicí v podniku svého tchána. Jednoho dne si celá rodina vyjede na výlet k jezeru, kde chtějí strávit slunné odpoledne. Když však Cora začne pozorovat dva mladé páry na pláži, zničehonic popadne nůž, kterým synovi krájela ovoce, přistoupí k nic netušícímu mládenci Frankiemu a začne jej bodat po celém těle. Frankie na místě umírá a Cora je ihned dopravena do vazby. Případ by mohl být vyřešen rychle – bylo mnoho očitých svědků, a i samotná Cora se k činu přiznává, i když sama netuší, proč onu věc spáchala. Vyšetřování se ujímá starší detektiv Harry Ambrose (Bill Pullman), který se nenechá odbýt jednoduchostí současné verze vraždy, a hodlá přijít na to, proč k ní skutečně došlo... První osmidílná řada seriálu Hříšná duše vznikla podle knihy německé spisovatelky Petry Hammesfahrové, jež byla vydána poprvé v roce 1999. Seriál byl dvakrát nominován na Zlatý glóbus za nejlepší minisérii nebo TV film, a také za nejlepší herečku v minisérii nebo TV filmu Jessicu Bielovou. Ta vedoucí úlohu v seriálu ztvárnila vůbec poprvé a diváci ji můžou znát ze snímků jako Iluzionista (2006), Hitchcock (2012) nebo z klasických hollywoodských trháků jako Blade: Trinity (2004), Next (2007) nebo Total Recall (2012). Bill Pullman, představitel detektiva Ambrose, má za sebou bohatou hereckou kariéru, z níž je možné zmínit např. komedii Spaceballs (1987), Lost Highway (1997) Davida Lynche či film Den nezávislosti (1996). (Česká televize)

Tosi

Billa Pullmana jsem od Surveillance nikde neviděl a jsem z něj nadšený. Jeho paralelní příběh se mi zdál o něco lidštější a přístupnější než komplikované tajemství Jessicy Biel, ale obě tyto hlavní postavy byly výborně obsazené. At´ tuto sérii nazvat detektivním příběhem nebo psychologickým thrillerem, byla vynikající. ()

pavcas

Jesicca Biel je manželka a matka malého chlapce, které změní celý dosud bezúhoný život jediný den na pláži. Během chvíle je obviněna z vraždy, ke které se také přizná, nemá ale nejmenší tušení, proč udělala to co udělala. Detektiv (Bill Pullman), který je pověřen vyšetřováním případu by sice mohl vše rychle uzavřít, má doznání, má očité svědky, má mrtvolu, co ale nemá je motiv a ten mu nedá spát. Ačkoli to ze začátku vypadá, že příběh jede podle jasné šablony..fanaticky náboženská rodina, drogy, možná nějaké to zneužití, v druhé polovině zjistíte, že vše je jinak, že se sice Jess její život už jednou pod rukama zhroutil, ne ale z důvodů, jak je to ze začátku naznačováno. ()

666Carnage

Tyjo ani sem nečekal, že mě to takhle v táhne do děje. Mysteriózní thriller o ženě, která zabije zničeho nic chlápka na pláži. Motiv se neví a začíná práce detektivů. Ta atmosféra je tu taková ponurá ale moc pěkně se sem hodí. Většinu věcí se dovídáme pomocí flashbacků. Je to dobře zamotaný a do posledního dílu furt tápete kdo, co,proč a jak. Narazil jsem na to náhodou a musím říct, že těch osm dílu uteklo rychle a fakt mě to bavilo. Jessica Biel je tu dobrá a roli zvládla dobře a potom je tu Bill Pullman který byl fakt skvělý. Fakt pěkný herecký výkony. Pokud někdo neví na co koukat a seriály ho baví a tahle tématika taky, tak směle do toho protože za to stojí. 80% ()

Caminzind

1. série: Byl by to naprosto excelentní počin, nebýt těch brutálních děr ve scénáři, kterými nás autoři zcela zbytečně tahají za nos. https://filmschoolrejects.com/the-sinner-finale-review/ 2. série: Opět velice slibný začátek, avšak v půlce děj zahučí do těžké vztahové nudy s přemírou flashbacků a mysteriozní vaty. Postupem času se celá série stává téměř nekoukatelnou a její konec byl pro mne opravdu vysvobozením. Ani necítím zklamání, spíše jsem znechucen. 3. série: O poznání tajemnější než dvojka, ovšem postupem času se vám nepochopitelný sentiment kolem ústředního psychopata naprosto znechutí, a pak už jen opět vyhlížíte finále, ve kterém zase (jako u dvojky) půjde o hovno. ()

DwayneJohnson

Veskrze průměrný seriál, který po velmi dobrém začátku postupně ztrácí dech a zachrání to sportovní terminologií až v prodloužení, kdy se Billu Pullmanovi konečně podaří skórovat. Zbytek mezi tím je zbytečně moc dlouhý a postupně začíná ztrácet divákovu pozornost. Moc tomu nepomohla ani Jessica, která v průběhu těch několika let vypadá pořád stejně a musím to napsat, někdy s prominutím čuměla jak kráva. Vím, že to asi měla ve scénáři, nicméně mě tohle osobně přivádělo někdy až k šílenství, které na(ne)štěstí Bill na konci maličko opravil. S lepším a lépe natočeným příběhem bych šel možná výš, tahle jsem bohužel nucen zůstat na zlatém středu. ()

• Jessice Biel bylo při natáčení 35 let, přestože hrála postavu Cory Tanetti, které je v seriálu 27 let. Navrch hraje Coru i ve flashbacích, ve kterých jí je 23 let. (hansel97)