Vtelenie zla

• Česko Zhoubné zlo (viac)

Nový film, v ktorom sa režisér James Wan vracia ku svojim tvorcovským koreňom! Hlavná hrdinka Madison je vo filme paralzyovaná šokujúcimi víziami hrozivých vrážd. Jej trápenie sa ešte zhorší, keď zistí, že jej sny sú v skutočnosti realitou. (Continental film)

Nivenx

Seru na to tohle mi prostě sedlo. Ať už je to jakkoliv přepálené, debilní nebo božské to už záleží na každém z nás. Dobrá pointa, scénář a bezchybná režie dokazuje že WAN to má pořád v krvi. Budu doufat že co nejdříve zase s něčím přijde. ()

Sabrewulf

Ze začátku to vypadalo jako tuctová Wanovská duchařina s hromadou hororových klišé, které mě strašně vytáčely a vypadalo, že to pojede v podobných kolejích, jako všechny ty Anebellky, V zajetí démonů apod. Ale nakonec se to změnilo v něco úplně jiného včetně finále, které jsem v tomto typu filmu vůbec nečekal, takže si to zlepšilo reputaci. Určitě za jedno podívání stojí. Po druhém shlédnutí docela dobře zapadají i vodítka k pointě (za to přidávám čtvrtý bodík). ()

Aargh

Nevyvážený film, s šablonovitou a nudnou první polovinou, kde se Wan tak moc snaží klamat diváka, až ho zapomíná bavit. Naštěstí pak následuje mnohem lepší a úplně jiná druhá polovina, gradující do výborného finále. Bod si můžou přičíst fanoušci osmdesátkových brakových "cheesy" hororů, naopak bod si odečtou ti, kterým tento styl vůbec nic neříká. Jo a dejte si bacha na spoilery, tenhle film je na ně hodně citlivý. ()

ing.Frosty

Naprosto chápu, pokud tomu někdo přifaří odpad. Schopnost užít si tento snímek je přímo úměrná míře tolerance vůči bizarnostem. Vskutku zajímavý mix Insidiouse a Johna Wicka s brutalitou, která si místy nezadá s Jacksonovými Braindead. Naprosto fantastické hrátky s kamerou (z fleku na oskara), světlem a kulisami, které umí vykouzlit snad jenom Wan. Závěrečná pointa se dá uhádnout celkem dost dopředu, ale když SPOILER WARNING vám z hlavy vyleze vaše zlé dvojče a vykosí celou policejní stanici, že by se za to i nestyděl ani Arnie, tak si stejně řeknete "No do psí pr*ele! WTF?!" KONEC SPOILERU. Nedostatek je akorát v jeho úplném závěru, kdy bych chtěl vidět ještě konečné důsledky celého počínání. ()

filmmovier

Tak tohle mi naprosto sedlo. Obrovské překvapení a neskutečná žánrová lahůdka, jeden z nejlepších moderních hororů a dost možná vůbec nejlepší horor Jamese Wana. Perfektně natočená neśmírně zajímavá zápletka (ačkoliv na první pohled velmi jednoduchá, neoriginální a banální) s krásně ujetou pointou, která jen dokazuje, jak velký mistr žánru Wan je, protože ten závěr to je teda skutečně něco. A v tom krásně budovaném a houstnoucím napětí je taky místo na humor a nádherně zvrácenou a ujetou akci. Stopáže jsem se trochu obával, ale nebyl k tomu ani ten nejmenší důvod. Klasa. Mám velkou radost. Škoda, že to nedopadlo. 90%. ()

UhLee

(7,5/10). Když se na nějaký horor podívám, tak mě musí něčím zaujmout. U Zhoubného zla jsem věděl pouze, že to natočil mistr svého řemesla James Wan. To mi bohatě stačilo a dal jsem tomu šanci. Z začátku jsem se docela bál, protože to u mě mělo problém s budováním atmosféry a lekačky na mě ani v nejmenším. Jak čas ubíhal, tak to bylo pořád lepší a lepší. Začala se mi dostávat pod kůži hudba, která měla na svědomí, že jsem měl místy fakt nepříjemný pocit. Co je nejdůležitější - ten film ani na chvíli nepolevuje a není tady žádné hluché místo, jak tomu bývá u většiny horrorů. Kdyby jsem mohl něco vytknout, tak bych asi přeobsadil hlavní hrdinku, podle mě ta holka neumí moc hrát. Ale je to možná tím, že v hororech většinou nehrají úplně herecké talenty. No a nakonec - důvod, proč je Zhoubné zlo nadprůměrným horrorem. Je jím parádní plot twist, který jsem teda ale vůbec nečekal. Měl jsem svoje teorie, ale tahle mezi nimi rozhodně nebyla. Pak už je to jenom ultimátní řežba, kde se bavil jak divák, tak režisér. ()

Sfinkter

Wan překvapil, a velmi. Originální, barvité, drsné, na kino horor nečekané. Super hudba, znalost a pocta filmových klasik se nedá zapřít. S trochou nadsázky nejlepší honička od dob Sedm, nejlepší masakr policejní stanice od dob prvního Terminátora. Wan si to užil a tento snímek by neměl mizet z červených čísel. ()

Qitek

To zamrzelo. A hodně. Jde totiž vidět jasně o co tady jde. Už jen ten skvělý plakát svým stylem upomíná na staré sedmdesátkové i osmdesátkové hororové braky - ani ne tak béčka jako spíš "céčka". Ve videopůjčovnách se štítkem věčně připnutým pod obalem VHS, kterou si půjčil jen skalní fanda žánru. James Wan pomrkává s úsměvem na diváka, že nic jako nejde brát vážně, tady se přeci skládá pocta. Wan umí chytnout za koule když chce, to se ví. A že rád zpracovává béčkové žánry je díky jeho filmografii už snad všeobecně známá věc. Co bohužel nefunguje v Malignantovi je onen potřebný nadhled, který kdyby Wan dopiloval, mohlo jít o vyloženě nejlepší "WTF žánrovku", jaká tu dlouho nebyla. Volba některých herců a především dvojice detektivů je vyloženě nešťastná ( nefunguje tu jak chemie mezi nimi, tak chemie s divákem), natož dialogy (který ale pozor - v rámci žánru chápu). V leckterých scénách, které měli těžit z atmosféry místa i dění, James Wan taky dost výrazně selhává. Červený, zelený světla a pára držící se nad zemí působily kolikrát jak studentské cvičení. A já jako divák přitom nevím jestli i tohle všechno nebyl záměr. Tento druh filmů u nás nikdy v kině nebyl a viděli jste jej maximálně na nahrané VHS z burzy, nebo s příchodem videopůjčoven. Vždy se vyznačovali až směšným hereckým obsazením i formálním projevem. A to je to. Extrémně špatné herce a děsivé dialogy bych žvějknul v rámci pocty, ale jak mohu, když naproti tomu Annabelle Wallis podává výkon snaživý a vyloženě kvalitní v rámci žánru. Do toho mýho stěžování je taky dost času atmosféra spolu s hudbou, kamerou i zvukem na... Ano, na špičkové úrovni. Nemluvě o skvěle nasnímané choreografickém závěru na policejní stanici (ať se vám bude líbit nebo ne). Takže já jako divák prostě nevím. Tak co Wane? Jak teda? Nejde se "usadit", když se to tak strašlivě pere samo se sebou i s divákem. Tenhle maniakální, směšně absurdní úlet mohl být čístočistý nádherný guilty pleasure, ale odnáším si naprosto smíšený pocity z filmu, který je sice přiznaný brak s velkým B (spíč C), ale nakonec stejně neví jakým způsobem jím chce být. Skřípe to všude kde může. Wanův přístup tady prostě nesedí. ()

Lachtaan

Mistr novodobého hororového žánru je od krkolomného nezáživného Aquamana zpátky ve svých vodách a třebaže si na nás nepřipravil další bubající duchy, už od prvních minut nelení a atmosféru buduje zběsilým tempem. Na ni nabaluje zajímavou zápletku, která přináší dost znepokojivé rozuzlení a přesvědčení o tom, že o “Wanovkách” se bude jednou mluvit jako dneska o například o hororech Johna Carpentera nebo Wese Cravena. ()

Johnny.ARN

Strašidelné to bolo asi prvých 15 minút. Potom je to už iba nechutný, krvavý thriller, ale s fakt skvelou kamerou. Neviem, či aj ostatné Wanové horory sú takéto, ale toto som celkom zvládol. 3 z 5 ()

PabloFuentes

Do první půlky je to klasický horor, který má velmi hutnou atmosféru a ve svém žánru absolutně funguje. Uprostřed se to změní v psychologický thriller, který se nebojí žádné bizarnosti a to mě na tom filmu vlastně neuvěřitelně bavilo. Hrdinka byla sympatická, herecké výkony uvěřitelné a místy se objevovaly drobné humorné prvky. SPOILER: Ač to vlastně skončilo rádoby dobře, stejně by to nic nevyřešilo a pokud se zamyslíte, jak by tento film pokračoval dál, tak hlavní hrdinka by beztak skončila v nejlepším případě zavřená v nějakém ústavu, nebo v tom horším v cele smrti. Jak sama řekla. Bylo to její tělo. KONEC SPOILERU ()

oveckaoa

Koukám, že hodnocení klesá a hodně dolů posledně , když jsem s díval na profil filmu bylo tam přes 80 nyní je tam 71. Jinak k filmu námět je parádní prostě ženská co vidí vraždy ´´imaginárního,, člověka ten ji přenese jako by na dálku do domů obětí a ona ty vraždy vidí z první ruky. Menší problém je s koncem jelikož pak se to vysvětlí sice to do sebe zapadne, ale přišlo by mě lepší kdyby to byla nějaká entita co by vraždila než to co je tady.  Optimálně je to na 3 hvězdy , ale jsou to lepší 3 hvězdy , ale za ten konec tu 4 prostě dám jelikož tolik mrtvol a takový masakr letos nejspíše neuvidíte (pokud to teda Halloween Zabíjí netrhne) o to více překvapí, že je to  vidění u Wana.  Jinak  se mě hodně líbila hudba ten motiv je parádní. 80 procent ()

noriaki

Lidé kteří strávili život sledováním mizerných hororových béček přísahají, že všechny vady které Zhoubné zlo má, jsou ve skutečnosti klady. Takže až se Vám bude zdát že zvraty nedávají smysl, nebo že je děj přepálený, nebo že kamera místy vypadá jako amatérské video, tak je na místě vyjádřit obdiv k osobě pana režiséra. Dětská logika umanutě odmítající možnost kritiky, zkráceně vyjádřená větou "Jestli se ti to nelíbí, tak je to tím že jsi to nepochopil", je jen o ždibíček méně otravná než stejně hloupé "A co jsi natočil ty, že to kritizuješ." Ať už oceníte hravost Jamese Wana, nebo ne, tak je Zhoubné zlo pořád nuda. Film má své momenty - za všechny zmíním fajnovou bitku na policejní stanici, ale těch hluchých míst je v něm tolik, že to ani zdaleka nestačí. ()

yeniczek

Rozhodovat se mezi 3* a 4* je zrovna v případě Malignant strašně těžký. Wan se asi poslední dobou moc díval na Raimiho a dostal velkou chuť natočit si něco podobného. Ale nějak se zapomněl přestat brát tolik vážně, což tomu filmu občas hodně ubližuje. Ten nápad je na druhou stranu natolik fajn, že jsem si to užil i přes to jedno vyprsknutí smíchy, které jsem bohužel neudržel :) 7/10 P.S. Popisek filmu nemůže být dál od pravdy. ()

hroubek

James Wan prostě umí. Oceňuji způsob jakým vypraví své filmy. Dělá je po svém a snaží se, aby měly jeho jasný rukopis. A to ať už jde o velkou komiksovku, horory nebo díl z rychlé ságy. I jeho nejnovější film má všechno, co na jeho filmech mám rád. Je dost vidět, že si Wan tento film natočil pro sebe a skládá poctu svému oblíbenému podžánru. Po technické stránce filmu nelze moc, co vytknout. Výborná kamera, práce se střihem, výrazný soundtrack, propracovaná vizuální stránka. Wan je zde hodně sebejistý a nebojí se být místy přepálený, absurdní nebo až komický. Dost mi sedlo, že film má klasické lekačky, ale je to více temná detektivka, než nervy drásající horor. Tohle bylo moudré rozhodnutí. Osobně mi nesedl hlavní zvrat, přesto mi to zážitek z filmu nijak výrazně nezkazilo. Sedlo mi herecké obsazení, které na mě působilo neokoukaně. Annabelle Wallis je šikovná herečka a svou roli zde vládla velmi dobře. Maddie Hasson má velmi vděčnou roli a využije jí na maximum. Bavil mě výkon dvojice George Young - Michola Briana White, protože mají nejvíce vtipných momentů = zde je nejvíce vidět, že si Wan dělá velkou legraci z toho, co točí. Pochopím, že to lidem nesedne. Jít na film s tím, že to bude klasický horor, tak je velká pravděpodobnost, že budete zklamaný. Pokud přistoupíte na to, že je to jako detektivka, tak si film užijete mnohem více. Zhoubné zlo je dobrý a zajímavý film. ()

Brain-D

Wan se malinko utrhl ze řetězu. Po blockbusterech jako "Rychle a zběsile 7" či "Aqamenovi" jeho hororový cit ztratil malinko napětí, ale zvedla se kreativita a akce. Nejde tady vlastně ani o čistokrevný horor, který by jste přiřazovali k "Zajetí démonů" či "Insidiusům". Film má vlastní kouzlo s 70.-80.tkovou atmosférou, která mě prostě bavila. Ano je pravda, že mě tu něco štvalo, ale něco zase hrozně bavilo. Souhlas s aktuálním hodnocením 70% ()

bizz_mjc

Wan je dobrej, neb trailery prezentují úplně jiný film. Hurá! Už logo Malignantu totiž napovídá cosi o slasheru, ale ouha, ona tu je inspirace a pocta giallo filmům s ohroženou dívkou a tajemným vrahem, kterému je v závěsu vyšetřující detektiv. Zároveň tu je porce mysteriózna vč. tajemné kliniky a stylistika do 80. krváků vůbec. A jelikož Wan se tentokrát nevydal cestou napětí a chtěl zkusit něco nového, Malignant to vynahrazuje akcí, bohatým kill-listem, nějakým tím gore a odporným kuatem (vzhůru na Mars!). ()

JohnSmith

Moc pěkný Wanův horor, svižný, akční, napínavý, s výbornou kamerou a hudbou. Dalo by se říct, že krom trochy té nechutnosti je jediným negativem Annabelle Wallis, která fakt neumí hrát. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)