Na jedné střední škole v Ohiu začne řádit mimozemský parazit, který se zmocnil učitele tělocviku Willise a ovládl jeho tělo. Postupně se zmocňuje také dalších členů profesorského sboru, jejichž chování zcela zásadním způsobem mění. V tu dobu nastupuje do školy nesmělá studentka Marybeth, která se postupně setkává s hlavními aktéry příběhu. Krásnou šéfredaktorkou školního časopisu Delilah, hvězdou školního fotbalového týmu Stanem, odbojnou samotářkou Stokely, ušlápnutého Caseyho Connora a rebelantského propadlíka Zeka, který si přivydělává prodejem drog. Casey a Delilah se stanou svědky toho, jak se parazitem ovládaní profesoři zmocní školní ošetřovatelky, vyslechnou jejich plán na ovládnutí školy a všímají podivných změn v chování nakažených profesorů i studentů a také jejich enormní spotřeby vody. Casey postupně do všeho zasvětí Stokely, která je znalkyní sci-fi literatury a okamžitě parazita odhadne na mimozemský organismus, Zeka, jehož droga se ukáže jako bezpečný prostředek k odhalení mimozemského parazita, a také sympatickou Marybeth. V městečku je stále patrnější vliv mimozemských parazitů. Rádio nefunguje, všude hlídkují vojenské hlídky a zlo se neustále šíří. Podle plánu Stokely se šestice rozhodne najít a zničit "královnu-matku", jenže zanedlouho začnou podezřívat jeden druhého z napadení parazitem. A když se ukáže, že někteří z nich jsou opravdu napadeni, začíná jít opravdu do tuhého. Casey i ostatní, kteří zůstali nedotčeni, se přesto rozhodnou bojovat dál a zachránit svou školu, městečko i svět. (oficiálny text distribútora)

Agent006

Absurdní, hloupý, směšný...a asi díky tomu, a já jsem o tom přesvědčená, tak skvělý. Můj snad nejoblíbenější horor, sci-fi, komedie, či co to je. V přesvědčení, že to tvůrci nemysleli vážně. A jestli ano... no co, vem to čert... ()

Martin741

Reziser Robert Rodriguez ma namlsal uz filmeckom Od Soumraku do Usvitu, ktory povazujem za krasny priklad hororu. A Fakulta je taktiez kvalitka od Rodrigueza. Strasidelna atmosfera, vyborny scenar a zaujimave prostredie fakulty spolu s kvalitnymi hereckymi vykonmi /Hartnett ...../ zaistuju tomuto filmu 69 % ()

O´Neill

Nebylo to nejhorší, a na tu dobu docela slušné efekty. U filmu jsem se nenudil, a to splnilo u tohohle žánru svůj účel. A skvělá Jordana Brewster potěší. ()

Abes

Co na tom vidím? Nesympatičtí herci, všichni! Hutná atmosféra, furt! Jednoduchý je příběh, jeho vyprávění, jednoduché jsou charaktery. Fakulta mě dostala a vůbec nevím proč. ()

Mefistofelle

Na teenagerský horor je to velmi dobré. Potěšila mě přítomnost Elijaha Wooda, který opět dokazuje, že hrát skutečně umí. Ani další herecké obsazení nedělá filmu ostudu, atmosféra je místy správně vypjatá, efekty jsou ucházející a film mě ani na chvilku nenudil. Závěr je patřičně napínavý a akční... zkrátka paráda. ()

DruidKarel

Co si na to jen tak matně pamatuju, tak tohle bylo moje první setkání s filmovým představitelem Froda. Naopak musím říct, že tenhle film byl hodně dobrej, ale byl v takovým nenápadným školním prostředí, které nebylo nijak moc nápadité až obyčejné, že scéna na mě působila až moc obyčejně. Jinak příběh je hodně dobrej. 4* ()

Lopic

Prijemna oddychovka se spoustou znamejch ksichtu. Elijah me zaujal po herecky strance a Jordana Brewster po fyzicky. Asi budu muset kouknout na Pana Prstenu a Rychle a zbesile :D ()

carly

nie je to tak úplne horor, ani to nie je tak úplne paródia. ale je to fajn film. a väčšinu hercov v ňom mám naozaj rada. a s Robertom Rodriguezom si rozumiem, aj keď na môj vkus používa až moc kečupu. ale pre ten super-cute účes Josha Hartnetta mu to v tomto prípade odpustím. ()

lakikaki

Celkom dobrý film, ktorému však nohy podkopáva značne nedokonalý scenár. Rodriguez však Fakultu natočil s dostatočným nadhľadom a tak aj všetky klišé, ktoré tu nájdete filmu odpustíte. A poteší aj celkom veľký počet známych tvárí vo vedľajších úlohách. ()

Fallen_One

Pokud se nestane nějaký všeosvětlující zázrak, tak tenhle film pro mne bude zážitkem měsíce. Je to zatraceně dobrá jízda od začátku do konce. Zajímavý mix herců, podobně jako u většiny Rodriguezových filmů. Víte snad o nějakém filmu, kde byste pospolu viděli Elijaha Wooda, Jordanu Brewster, Joshe Hartnetta nebo Roberta Patricka se Salmou Hayek? Z jasně céčkového nápadu (marťani ovládnou školu) dokázal Rodriguez vykřesat pořádně napínavou podívanou bez slepého místa, kdy by byla nuda. Šestice vzodrujících studentů je ten nejzajímavější mix lidí, na jaké si vzpomínám. Pro Jordanu tohle byl jeden z prvních filmů, a už tehdy omračovala naše zraky a donutila nás stahovat její fotky z netu. Elijah hraje dobře a i ten Josh se konečně dá skousnout (jeden z prvních jeho filmů). RR prostě ví, jak zaujmout. Alespoň u mně se mu to zatím daří. Céčkový nápad, béčkový děj, áčkový dojem! Cool yeah! Recenze na: http://fanmovie.cz/uchyluvkoutek/fakulta-faculty/ ()

PavelVanekArt

Jeden z mých 90s nejoblíbenějších hororů. Je to lehce sebeparodický jako Scream ( ne takovou měrou), má to styl, rozmanitost postav a fajn atmosféru typické US školy, která se změní v líheň emzáků a atmosféra spolu s tím. Rodriguez si tu opět po svým uletěl, ale správným směrem. 5* a.k.a 90% ()

Icefist

Spousta známých obličejů se sešla v nenáročné jednohubce, která je spojením sci-fi, hororu a středoškolské komedie. A proč ne, tahle kombinace docela slušně zafungovala. Horší je to s logikou, protože jakmile začnete jako divák alespoň trochu přemýšlet, najdete fakt velké množství děr, nad kterými vám zůstane rozum stát. Hezké bylo vyobrazení parazitů a nevím, jestli to byl záměr či náhoda a jestli to tak bylo jen u mě, ale občas se mi vybavila Věc. 60 % Oblíbená část- narážení rozkrokem na lampu ()