Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Bílý kůň (S01E08)

(epizóda)
  • Južná Kórea 프론트맨 (viac)
Thriller / Dobrodružný / Akčný / Mysteriózny / Dráma
Južná Kórea, 2021, 32 min

Před posledním kolem panuje mezi finalisty vzájemná nedůvěra a odpor. Čun-ho práskne do bot s úmyslem zveřejnit špinavá tajemství o hře. (Netflix)

Wiikii

Zranění Sae Byeok je takové, že tvůrci prostě chtěli aby se ve finále setkali dva kamarádi, kdy jeden se v životě zřekl emocí pro peníze a druhý by se zřekl peněz pro  šťastný život s emocemi. Kdo vyhraje? Skončí to stejně jako s bratry Hwang Jun ho(hodný) a Hwang In ho, kde přežil ten zlý? Seriál si hraje i dobře s nečekanými událostmi, tak uvidím co se nakonec stane. ()

Eliott

Kraťoučká epizoda příliš nového nepřinesla. Jen mě zaráží, že si organizátoři nachystaným výbuchem klidně zraní jednoho z finalistů až po ukončení hry a vůbec to neřeší. Rovné podmínky jsou asi pro některé rovnější než pro druhé.... ()

castor

Ztroskotanců, kteří se s vidinou obří finanční odměny zapojili do brutální eliminační soutěže, ubylo. I délkou výrazně kratší díl, který má naladit na velkolepé finále. Nenaladí. Zbyli jen tři, svou roli navíc sehrává i velký střep zapíchnutý v břiše. Samozřejmě nechybí hlavní hrdina, gambler, co tam venku žije s matkou a hrozí, že přijde o dceru. Začalo to jako poukázání na třídní rozdíly v asijské společnosti, končí jako krvavé drama, které se celou dobu naklání nad propastí absurdity. Někomu to stačí, já všeobecné nadšení úplně nesdílím. Za mě v mnohém nedomyšlený kalkul. ()

Anderton

Biely kôň sa vyfarbil... pekne na čierno. Je otázka, či sa správy odoslali, ale skôr asi nie, nechajme sa prekvapiť. Našťastie zmizli VIP hostia, tak neliezli na nervy. Zvyšná trojica vyzerala byť dva na jedného, ale koniec prezradí niečo iné. Vážne som zvedavý, čo všetko sa uzavrie/ dovysvetľuje vo finále, pretože si myslím, že povinné dvierka do druhej sezóny by nemali byť otvorené nezodpovedanými otázkami, aj tak tá dvojka bude. ()

Frajer42

Spoilery! Tahle před finální epizoda pro mě byla spíše zklamáním. Pointa s bratrskou dvojicí infiltrovaného policisty a černého front mana byla v mých očích nezdravě překombinovaná a hodně v korejském stylu. Jinak toho zase tolik tento díl nenabídl. [70 %] ()

SOLOM.

Řekněme, že mě tímto kratším dílem tvůrci neskutečně nasrali. Po dvou velmi solidních epizodách si pro nás připravili tuhle pičovinu, které jsem v první chvíli měl chuť prostě vlepit bez milosti odpad. I druhá z mých nejoblíbenějších postav tohoto seriálu je DEAD a zůstali tu dva čuráci, kteří si ani jeden tu výhru nezaslouží. Vlastně jo, oba se postupem času zařadili mezi největší svině mezi hráči – ale tak přežili ostatní a o to tu šlo. Lži, podvody, přechcání a hlavně přežití ostatních hráčů – o to tu celou dobu šlo. Nicméně smrt zlodějky byla tak stupidně zbytečná – no chtěli to uhrát na emoce…Ta linka s detektivem vyvrcholila taky totální stupiditou (tak hlavně že se oba střelili do ramene, popláčeme si a jedeme dál…). No nic. Ve finále chci vidět kule rvoucí dramatické vyvrcholení, jinak tenhle seriál roztrhám na kusy a spláchnu do hajzlu… ()

Necrotongue

Osmá epizoda byla taková úspornější, no, ani není divu. Zajímavé je spíš to, že mě i přes svou úspornost bavila více než předchozí díl. Jako heterosexuál se ale cítím být tvůrci diskriminován. Nejdříve se hrály kuličky, teď přišlo to, co přišlo, a seriál je ochuzen o dvě Korejky, na které se mi hodně dobře dívalo. Navíc jsem narazil na dvě záležitosti, s nimiž nejsem úplně v pohodě. Tou první byla střelba na tlakovou láhev; já tedy chápu, že ne každá musí explodovat, ale ani tak bych na ni z metru nestřílel. Podstatnější podivností byl pro mě ale střep. Když kompletně oblečeného člověka zasáhne kus skla, jak si dokáže sundat tričko, aniž by ten střep vytáhl? To by nedal ani Houdini. Znovu jsem si tak vzpomněl na moták ve vejci. / Poučení: Pokud ti po večeři zbude stejkový nůž, jde do tuhého. Nevěř ani člověku, který ti daruje ledvinu. 4*- ()

Marcos22

❗SPOILER "Osmý díl s poloviční stopáží se snaží diváka uhranout překvapivými momenty, které jsou však z průběhu seriálu silně předvídatelné, a tak se díl řadí obsahově k tomu nejslabšímu. Za zmínku zde stojí da Vinciho "Poslední večeře", se symbolikou Ježíše Nazaretského (456) a Máří Magdaleny (67). Jedna hvězda." 👎❗ ()

ALIENka_

Jak jste si možná už všimli, dala jsem si menší pauzičku mezi epizodama, ale už jsem zase zpět! Odhalení policajtova bratra mě upřímně vůbec nepřekvapilo, no dobře, možná trochu, ale fakt jsem měla celou dobu podezření, že bude jeden z tý organizace. Taková korejská obdoba "Luke, I am your father." A jeho smrt prostě musela přijít. A taky tady máme klasický záporák-mluví-sto-padesát-let-předtím-než-vystřelí. Ale jinak ta poslední večeře, poslední tři přeživší a noc, kdy ani jeden nezamhouří oka, aby ho ten druhej nepodříznul, to bylo úžasný. A smrt Sae-byeok je prostě.. Smutný jako prase a zároveň si nemůžu pomoct, ale chápu Sang-wooa, on sem prostě přišel vyhrát. A ta scéna, kdy se na něj jeho brácha vrhnul, ježiši, to je tak dobře udělaný! Mělo mě hned na začátku napadnout, že hru může vyhrát jenom jeden. Hodnocení: A příští epizoda souboj dvou bratrů! To bude napínák jako prase!/10 ()

Trevor

Neuveriteľne krutý obraz dnešnej spoločnosti, ktorý v hlasovaní jedného zo slovenských denníkov, ktorého som sa zúčastnil priniesol filmu až 45% v hodnotení katastrofálny pri odpovedi na otázku ako tento seriál hodnotíte. Z pochopiteľných dôvodov. Ja ho však beriem ako krutú satiru dnešnej doby (pretože dobrých ľudí je čím ďalej tým menej) a prekvapilo aj to že do finále nakoeniec neputuje žiadna žena. Pre mňa najväčší zvrat v deji ktorý sa v niektorých momentoch dá veľmi ľahko predvídať. ()

honajz2

Slabá příprava na finále, u které hlavně nechápu, proč nebyla součástí finále. Teda jo, aby to mělo víc dílů, že? Zajímavá byla ta část při "večeři vítězů", ta mi přišla i napínavá, protože jsem očekával, že v tom bude nějaký zvrat a další skrytá hra - žel nestalo se tak - každopádně kromě ní a konce tam nic moc zajímavého nebylo. Fakt to šlo shrnout do 15 minut a přidat do té finální epizody... 2* ()

Lenka.Vilka

Předpokládám, že kdyby předchozí hru nedohrálo tolik hráčů, tak by to na konci minulého dílu nebouchlo, a nikdo by na stole "nic nezapomněl". Viz potvrzení z minula, že rovnost je sice rovnost, ale vip se nesmí nudit, takže...proč ne? A navíc je očividný, co bude poslední hra a na tu není počet hráčů tři...A jako bonus nepovedená návštěva zoo: Neb když liška v tom kurníku najde místo slepice koně... ()

Loki_Six

"Okay. That’s right. That’s how I got caught in all this. Because I was slow, crazy, incompetent. Just a dimwit who lives off his mother, but you’re with me in this place. Isn’t that interesting? Why is that? Ssangmun-dong’s golden child, the genius Cho Sang-woo, who went to SNU was here? Rolling around this shithole, slamming with us, simpletons, huh! Is it my fault that you’re here?" ()