Čierny Panter: Navždy Wakanda

• Česko Black Panther: Wakanda nechť žije (viac)

V najnovšom filme Čierny panter: Navždy Wakanda musia kráľovná Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) a Dora Milaje (Florence Kasumbová) bojovať, aby ochránili svoj národ pred svetovými mocnosťami po smrti kráľa T’Challu. Kým sa Wakanďania snažia prijať ďalšiu kapitolu svojich dejín, naši hrdinovia sa musia spojiť s Vojnovým psom Nakiou (Lupita Nyong’o) a Everettom Rossom (Martin Freeman) a spoločne vydláždiť novú cestu pre kráľovstvo Wakanda. (Cinemart SK)

Belphegor

Nový Black Panter velmi dobře navazuje na předchozí díl, ačkoliv se s tím nese to nejhorším, co se ve psaní pokračování mohlo stát - úmrtí hlavního herce, a dokázal navázat smysluplným příběhem, který má víc lidskosti, než všechny poslední filmy čtvrté fáze. Novou rasu Talokanů, mořského lidu, se podařilo uvést dobře, a jsem rád, že Marvel představení a origin neodfláknul, tak jak tomu bylo v poslední době tradicí. Navíc potěší, jak je to celé vyobrazeno, neotřená yukatanská kuktura tomu dává úplně jiný rozměr. Trochu bych si přál, abychom pod vodou zůstali déle. Vlastně bych možná byl raději kdyby to bylo naopak, film o Talokanu s trochou Wakandy, jejich části mi prostě přišly mnohem víc poutavé. Zápletka vlastně není nijak převratná, ale v závěru mě to bavilo. Musím ovšem říct, že z finále nejsem zas tak nadšený, co se týká akce, moc zapamatovatelná není a v celkem dlouhé stopáži jsem čekal, že dostanu ještě něco navíc, poslední hodina mě spíš nudila prostým vyprávěním na jidtotu. Mě osobně dost vadila hudba, raggea a hiphopové písničky mi nesedly, a není výmluva, že tam je hodně černých, tak to k tomu vybízí. 3D formátování nebylo nic moc, doporučuji 2D, protože je to dost podobné. Nová Wakanda je zajímavá a rozhodně bych tomu chtěl věnovat ještě jedno shlédnutí, ale v hodnocení je to rozporuplné, ale zřejmě je to asi nejlepší Marvel film za poslední rok ()

aneta105

No, tak kde začít...  Začnu pozitivními věcmi: Zajímavý děj, zajímavé prostředí kde se film koná postava královny Ramondy a Namora byly skvělí hlavně tedy Namor byl nejlepší co film nabídl.  No, a teď to špatné: Je to delší než by mělo být, některé songy z filmu mi rvali ušní bubínky, smrt T' Chaly vysvětlena skoro nijak, postava Shuri mi přišla v některých částech filmu otravně uřvaně, moc dámských postav a divný konec. Já neříkám že je to špatný film. To fakt není- Thor 4 byl o dost ale o dost horší, jen mi to přišlo tak nějak nedokonalý a nedokončený. Zvlášť ten konec mě zklamal nejvíc. A právě smrt T' Chaly je vysvětlena jen na půl.  Jo a ještě podtitulkovka: To že byla jen jedna mi zas tak moc nevadila, ale to co v ní bylo zkrátka dávalo i smysl do té doby než si uvědomíte co přinese Wakandě do budoucnosti.  Jsem celkem rozpolcená s hodnocením a to se mi už dlouho nestalo. Ale na Chadwickovu památku 65-70% WAKANDA NECHŤ ŽIJE. ()

Greenie

Měla jsem velmi nízké očekávání, jelikož poslední MCU projekty jsou jedno velké zklamání a Black Panther 1 mě nebavil. Ale wow, jsem mile překvapena. Opravdu, ale opravdu jsem nečekala, že mě to bude takhle bavit. Pořád to sice není film, kterému bych dala 5 hvězd, ale bylo to fakt povedeně zpracované. Shuri je přesně taková ta správně napsaná silná ženská hrdinka, ne jako She-Hulk nebo Captain Marvel. Takhle by měla vypadat dobře napsaná superhrdinka. Okoye se mi taky hodně líbila. S filmem jsem opravdu spokojená. Kéž by tak byly budoucí MCU projekty taky takové. ()

TomTopG7

6z 10. Black Panther 2 byl trochu jinačí marvelovka než na co jsme zvyklý takže chápu proč se to někomu nelíbilo. Nepomáhal tomu ani fakt, že jsme ztratili hlavního herce a to samozřejmě dost mění situaci. Byla tu vcelku dobrá akce, která působila v některých scénách hodně fyzicky a kreativně, ale bylo jí tu málo. Naopak mluvení mezi postavami tu bylo kupodivu až moc. Asi v pohodě humor, který není tlačený v každé scéně jako posledně v Thorovi. A nakonec netradiční záporák, který mi sice moc nesednul, ale byl originální a jeho národ vodních lidí byl zajímavý. Kdyby nebyl film tak dlouhý a oddělali se některé zbytečné scény a obkecávačky byl by film zázivnější. ()

Martin0392

(Spoilery) Black Panther rozhodně oproti Thor: Love and Thunder, mile překvapil! Lépe specifikováno; rozhodně to není takový propadák jak jsem čekal. Příběh je zde celkem klišé, Marvel ho zde podává typem - hrdina vs záporák, kdy zde dostáváme pár trapných zvratů jen aby se neřeklo, ale prakticky vždy vyhraje hrdina, jak nečekané. První třetina filmu mě rozhodně bavila, máme zde sice trošku pomalejší rozjezd, avšak oproti zbytku mě to snad nejvíce bavilo. Ryan Coogler jako režisér spíše vsázel na jistotu, takže kamera nijak neuchvátí ale ani neurazí (rozhodně zde nečekejte hrátky s ostřením, kompozicí, apod.). Avšak střihově je to vcelku bídné, momenty kdy se vracíme do minulosti/budoucnosti se spíše chovají jako by se to dělo aktuálně na jiném místě (špatné prezentování scén), dostáváme zde totiž vcelku zbrklé střihy (nijak nepodložené). Po stránce scénáře je to vcelku dobré; dostáváme zde méně „vtípků,“ které jsou zde spíše pasivnější (tzn. je to mířeno na nějakou věc která vyzní vtipně), takže zřídka uslyšíte až trapný vtip. Nicméně dost mě překvapilo podání celého dialogu (Především Shuri jak se bavila s ostatními), které bylo dost jízlivé (odpovídalo pubertálnímu chování), avšak efektivní a přirozené. Scénáristé se (ne)rozhodli, že nechají Black Panthera umřít, to se dosti promítlo, hlavně v začátku, kdy jsem sledoval dosti ukvapené „rozhodnutí,“ jakoby scénáristé nevěděli jak by měl příběh začít. Taktéž se příběh ze začátku dost upíná na příběh postav a celkového rozvinutí příběhu (jak, proč). Druhá třetina filmu by mohla být klidně kratší, vidíme zde celkový rozvoj příběhu (subjektivně mohu říct, že za mne byl tah s mladou vědkyní docela nadsazený), celkově i rozmanitou akci (naháněčka s CIA). Samozřejmě konec nebyl nijak překvapivý, od scény s lodí se to začíná pekelně rozjíždět, graduje to, dokonce vidíme nějaký ten pokus o zvrat (Wakanďané dostávají přesilu), pochopitelně i přes to, to naše hrdinka zvládne (řekl bych že až trapně), celkový konec byl spíše prázdný, bez emocí a postrádal napětí. Ovšem abych to alespoň trochu porovnal s předchozím Black Pantherem, tento měl větší důraz na akci, i přesto bych ale řekl, že jednička mne bavila o něco více. Nejspíše to bude i tím, že jedničku dost nadcenil i Chadwick Boseman, který zahrál svou roli opravdu dobře, nechci úplně říci, že zde jsou špatné herecké výkony, avšak rozhodně bych je neoznačil za oscarové (dost tápe i Letitia Wright). Taktéž mě dost zarazilo CGI - (nejenom) scéna kdy rakev letí nahoru mi přišla hrozně zpracovaná. Stejně tak špatně zpracované mi přišli masky (v závěru především). I přesto je ale nejsilnější stránka filmu hudba i zvuk, tento bod bych asi nejvíce zveličil, protože toto Marvel umí, epická hudba která vás doprovází celým filmem prostě dodává ten šmrnc, ovšem pokud nemáte čemu ten šmrnc dát tak to nevyvolá tak skvělý pocit. Abych to shrnul, Black Panther 2 mi přijde jako jeden z těch slabších blockbusterů od Marvelu (možná právě proto, že je to blockbuster, bych od toho čekal více), avšak mnohem lepší než předchozí Thor. 3+/5 () (menej) (viac)

ElvisP

Od konce iron mana (tedy celé téhle části MCU) prostě za mě Marvel nedokáže chytnout dech aby navázal ve kvalita, na kterou byl divák zvyklý. Hodně pomalý dej (kruci má to být akční film), zbytečně ubuleny (se můžu kouknout na star wars 8 nebo Transformers se cmelakem). Dej byl asi až moc předvídatelný. Do toho taky dost divnej mix aquamana+avatara+čínská zeď... Herci nejsou ničím zajímavý, soundtrack o ničem a navíc je to faaaaaaakt zbytečně dlouhý. Tohle vše by se dalo stihnout do hoďky a půl. Na to jak jednička byla pecka, od které se nic necekalo, tak i přesto že představitel hlavního hrdiny umřel, se to mohlo pojmout podstatně lépe. 60% a to jen z uctky k jednicce. Jinak tak 40... ()

Karzelek

Africká země Wakanda pravděpodobně vymřela po meči (ok, zatím jenom téměř, v horách žije ještě 5 drevorubců). Ale paradoxně mi to nijak nevadilo. Stejně tak jako mi nevadilo, že hlavní záporák byl (pochopitelně) bílý muž :-D Dabing klasicky katastrofální (ale tady si začínám myslet, že prostě české daberky nejsou tak dobří jako jejich mužství kolegové.. UKAMENOVAT!!!), na sílu (Ale vyloženě na sílu) vtlačená tři vteřinová "lesbická" scéna, naprosto zbytečná linka Freemana a skutečnost, že jsem při "minutě ticha" za Chadwicka zjistil, že jsem v kině asi jediný, kdo nemá popcorn nebo chipsy (ale za to samozřejmě film nemůže :-)) . Globálně jsem však po Thorovi 4, She-Hulk apod. "experimentech" byl po delší době spokojen s Marvel filmem! Mikro-spoiler: Po titulcích následuje jenom jedna scéna (taková ta "mezititulková", takže úplně na konec není třeba čekat ()

MAKUON

Po smutném odchodu Chadwicka Bosemana zůstala ve vzduchu otázka, co dále s postavou Black Panthera a jak ho správně nahradit. I přes pár odkladů musím uznat, že se studio Marvel zhostilo tohoto úkolu více, jak dobře a přinesli nám zábavný a emotivní příběh, který ctí památku Chadwicka. Škoda, že byl příběh nebyl, až tak propracovaný a linka Martina Freemana byla totálně zbytečná. I tak bylo svěží dostat od Marvelu film, který má jednoduchou kostru a nemá žádné paralerní světy. Musím také vypíchnout soundtrack, který se zase velmi povedl. Když si to shrneme Black Panther: Wakanda nechť žije je zábavný snímek, u kterého se nebudete nudit. Bohužel mi zde chyběla originalita, lepší zápletka a nějaká nová/stará postava, která by film pozvedla. Proto je mé hodnocení 6,5/10. ()

Vampiroza

Wakanda nechť žije! No tentokrát to byl fakt oříšek. Vydržet délku bylo to nejmenší. Vydržet 3D které bylo děs...bylo horší. IMAX je IMAX. Normální kino ve 3D je prostě fakt špatný. Nejen že to sebere 30% jasu z obrazu ale ani barvy (zrovna u wakandy) nevyniknou tak jak by měli. 3D byl přešlap který už opakovat mimo IMAX nechci! Co se týče filmu - délka byla opravdu zbytečná a to nejen kvůli dialogům ale hlavně kvůli postavě Riri Williams. Její postava byla opravdu hloupá až iritující a kazila polovinu filmu. Toto její představení do světa MCU byl za mě strašný omyl. Měli si ji nechat do nějakého malého projektu jako byla Ms Marvel. Co bylo moc fajn tak Namor a jeho lid a království Talocan. To se povedlo na maximum včetně akce s nimi. Sice je to proti Aquamanovi pořád slabý odvar ale měli své kouzlo, historii a zaujali mě. Navíc jejich nástupy byly parádně tajemný až hororový. Zbytek byl opravdu jen patos který byl super v první polovině filmu ale pak už jen zdržoval a otravoval celý film. Opravdu jsem čekal po trailerech že půjdu na MCU které mě vyrazí dech nebo alespoň budu z kina odcházet fakt nadšený. Nestalo se. Srovnal bych to nejspíš s Eternals které za mě pořád bylo lepší. To co vadilo v Eternals fanouškům tak vadilo mě u Panthera 2. Chtělo to byl velké. Ale Bohužel. Myslím si že se to dalo udělat líp. ()

majorzeman13

" Nadprůměrná, velkolepá,,skvělá,zábavná,emotivní, Marvelovka ". Namor je opravdu hodně cool záporák a jeho podmořské království je působivé. Stejně tak je na tom  Wakanda. Akce,hudba,vizuální stranka jsou dost dobréééééééééé a nejen ty. Zápory : Dlouhá stopáž snímku. Zkrátit minimálně o 20. minut. Další je ukecanost. Svižnější,dravější tempo by neuškodilo.  PS: Jedna z nejlepších Marvelovek roku ! No a samozřejmě skvělý komiksový biják. ()

Lavasera2187

Black Panter Wakanda Forever je za mne docela zklamání čekal jsem víc. Má to dobrý soundtrack, dobře to vypadá, je to dobře natočené a podobně ale to nestačí. Jako celek to nefunguje film mne docela nudil většina postav je nevýrazných bez charakteru. ()

JerryPilsen

Nic nového pod sluncem. Kostra příběhu dobrá, množství postav i  jejich motivace dodávaly příběhu na košatosti. Ovšem hlavní záporák s křidélky mi byl k smíchu a jeho armáda dost zbytečná,s jeho schopnostmi. ()

GabrielG

Black Panther Wakanda Forever ukončuje 4. fázu MCU ktorá bola zatiaľ určite zo všetkých najslabšia avšak aj napriek väčšinou slabším projektom sa aj tu nájdu silnejšie projekty a Black Panther k nim určite patrí aj napriek tomu že má hneď niekoľko problémov ktoré sa dajú len ťažko prehliadnuť. V prvom rade ale pozitíva. Určite stojí za pochvalu to že sa film snaží o niečo nové behom prvých dvoch aktov. Ten tretí sa už znova nesie v klasickej marvel šablone CGI priemernej akcie s pár malými nápadmi. Avšak prvé dva akty prídu skoro v každej scéne s niečím čo ju povýši a dodá jej emócie a hĺbku. Hlavne v prvej pól hodine som pomaly ani nedýchal z toho ako ma dokázala každá scéna nadchnúť. V každej z nich ste totiž cítili precíznosť a správnu emóciu ktorú vám mala predať. Dokázali dojať, prekvapiť a navnadiť na ďalšie dve hodiny filmu. Avšak tu nastal problém. Opäť sa do popredia kladol humor ktorý mne osobne celkom pasoval avšak čo sa týka témy a tónu filmu mi vôbec nezapadal a tak trochu do seba jednotlivé myšlienky a deje prestali zapadať a prekrývali sa. To je jeden z najväčších problémov filmu. Aj napriek tomu že má dostatočne dlhú stopáž tak sa mu úplne nepodarilo zachovať si behom tých dva a pól hodín jasnú myšlienku a tému. Film skáče od jednej témy k druhej a aj keď žiadna z nich není zlá ba práve naopak trochu to narúša tie dôležitejšie témy ktoré majú byť hlavnými piliermi filmu. Avšak čo treba pochváliť je hudba ktorá dotvára niektoré emočné scény spolu s nadpriemernými hereckými výkonmi ktoré mi prišli špeciálne teraz naozaj silné. Či už sa bavíme o hlavných hrdinoch alebo o antagonistovi Namorovi. Pretože to ako z každej scény kde sa objavil sálal rešpekt a strach bolo až neuveriteľné. Jeho prevedenie a herecký výkon podtrhnutý jeho vyobrazením ako boha podmorského ľudu bol vťahujúci. Namor a jeho bojovníci rozhodne nesklamali. Avšak to sa nedá povedať o samotnej ríši ktorá mi prišla až zvláštne sivo a bez duše. Teda aspoň vizuálne. Mimo to je problém hlavne tretí akt a CGI. CGI je behom celého filmu dosť slabé a mimo bojových scén telo na telo je fakt do očí bijúce v každej druhej scéne. A to že oblek Riri Williams vyzerá ako Power Ranger alebo čokoľvek zo Spy Kids to len podtrháva. Mimo to sa tretí akt vezie vo víre priemerných akčných scén ktoré síce vyzerajú lepšie ako v prvom dieli avšak o zázraku sa tu tiež moc nedá hovoriť. Zhrnuté a podtrhnuté: Black Panther Wakanda Forever je marvel ktorý sa nebojí niečoho nového, nebojí sa spomaliť a prekresliť väčšinu postáv poriadne a taktiež predvedie aj niekoľko veľmi dobrých nápadov a emočne vypätých scén. Avšak na druhú stranu sa mu jeho až časté skákanie medzi témami a hlavne slabší tretí akt vypomstí. V konečnom dôsledku ale ide o jeden z tých najpodarenejších marvel projektov za poslednú dobu. 7 z 10 ()

Forgotten.

Neviem, no. Tento rok som z kina odchadzal zatial najviac sklamany. Mozno mi to docvakne casom, zatial vsak ale jedna z najslabsich marveloviek. Jedine, co ten snimok taha, je Namor. ()

Kloboucek75

Film vydělal obrovský peníze je úspěšný všude jen v ČR má negativní recenze páč problém v ČR je barva kůže herců černá v rasistické ČR je nepřípustná. U filmu mi vadila stopáž příliš  dlouhý film. ()

Enon

Co se týče Marvelu, tak sem v posledním roce hodně skeptický, téměř žádný jejich projekt mě neoslovil, nic se mi nezamlouvalo a mimo výjimek v podobě Spider- mana a Shang- chiho sem nedokázal najít jedinou věc, která by byla dobrá a už vůbec ne takovou, která by se byť jenom blížila kvalitám Marvelovek před Endgamem. Proto sem v posledních několika měsících zkrátka ani nevyhledával filmy od studia Marvel jelikož mě prostě nezajímaly. Vždy jsem se jen podíval na recenze a řekl sem si: „Jop, dobře si udělal, akorát bys byl zas naštvanej.” Ale byl tady jeden projekt, ve který sem vkládal důvěru, jeden, který by mohl dopadnout dobře a který vychází jakožto poslední Marvelovka v roce 2022. A to jest Black Panther: Wakanda forever. První film s Black Pantherem mě příliš neoslovil, nebyl ničím vyjímečný a nepřišel mi prostě dobrý, ale Wakanda měla za úkol něco, co žádný jiný film od tohoto studia, vypořádat se s tragickou smrtí Chadwicka Bosemana. A jelikož se všude říkalo, že tento film bude sázet na vážnější notu a nebude tam tolik hloupého humoru a přemrštěné akce, začal sem se opatrně těšit. A VYPLATILO SE. Konečně je tu zase nějaká Marvelovka, která se aspoň vyrovná jejím předchůdcům před Endgamem. Není to dokonalý film. Ale zde sem konečně zase cítil, že je skutečně něco v sázce a že o něco jde. Že to není JENOM HLOUPÝ VYPÍNÁK MOZKU, kterých je u Marvelu bohužel požehnaně, ne, je to kvalitní superhrdinský film, který obsahuje sice jisté nejasnosti a má své mouchy ale není to nic strašného. Shuri je dost dobrá náhrada za T’challu a lidi co říkali, že to neutáhne sama se mýlili. Celá Wakanda opět vypadá skvěle, tady není o čem. Zaporák je výbornej, jakože fakt výbornej, má motivaci a hlavně MÁ POŘÁDNĚ VYBUDOVANOU BACKSTORY. Takže upřímně já sem nadmíru spokojen. Hudba bombastická a například scéna při objevování podmořského města byla tak silná právě i díky hudbě, celý film se zde vlastně střídají různé žánry, ať už je to ”africká kmenová hudba” když jsme ve Wakandě, rap při honičce ve městě nebo pop, jako u zmíněné scény pod vodou, a obecně pop zde hraje většinou v momentech kdy máte cítit určité emoce a většinou to funguje. T’challův pohřeb byl taky skvěle proveden. Ale abych tento film jenom nechválil, tak bohužel zde občas efekty nevypadají tak dobře, asi je to opět kvůli tomu, že animátoři nemají dost času na to doladit určité detaily, což posléze velmi bije do očí. Potom tu opět nesmí chybět humor, protože je to prostě Marvel žejo, ale nebyl dodáván v takové míře jako vždy, takže se to dalo vydržet. Herecké výkony také občas drhnou, myslim tím zbytečné přehrávání u určitých postav, podle mě kdo viděl tak asi ví o čem mluvím, fakt to nebylo úplně 100% ale taky se to určitým způsobem dalo překousnout, i když vnitřně mě to tak nějak trochu štve. Suma sumárum nový Black Panther je pro mě po dlouhé době opravdu velmi povedená Marvelovka, která nesází na klasický stereotyp Marvelu, jde svou vlastní cestou a já dem rád, že nám Marvel má stále co nabídnout. 79% () (menej) (viac)

momomoo22

No tak trailer na Wakandu bol super. Úprimne som sa tešila na Atlantanov viac ako na Wakandu. Namor vyzeral fajn, ale trochu ma sklamal svojím hraním. Jeho pomocníci sa mi páčili až na tie ich hlasy, ktoré zneli čudne a niektorí scény pod vodou boli také zvláštne.  Ale súboje sa mi páčili a držala som im palce :D. Je vidieť, že sa snažili  (afroľudia, pri bielych hrdinoch kašlú na kvalitu Thor). Má to kvalitu, ale niečo tomu chýba na wau efekt.  Kráľovná Romada bola kvalitná. Mám rada Suri v zábavnej polohe. V polohe čierneho pantera bola slabšia. Riri ako Ironheart sa mi nepáči. Chápem taký domorodý hudobný podklad no viac sa mi páčil  ten klasický filmový, ktorý nabehol ku koncu filmu. Veľa rozhovorov, občas vtipné pasáže až mi chýbalo o trochu viac akcie. Záverečný súboj Namora a Suri bol taký slabý. No celkovo kvalitné, ale chýbalo tomu viac. ()

Orech

Dobre, chápem že chceli vzdať hold hercovi. Ale príliš kŕča a pátosu v rečiach, to si mohli odpustiť. A veľa pokazil dramatický slovenský dabing. Inak akcia celkom fajn, ubrať 40minutečiek prázdnych slov, dodať trošku logiky so scenára a bolo by to úplne pohodové.. ()

Upisdown

Poslední asi 2 roky, no po ukončení Infinity ságy a po pandemii, jsem začal uvažovat, jestli k MARVELovským filmům mám ještě nějakou citovou vazbu. Jako vášnivý čtenář komiksů, kterých bych řekl, že jsem přečetl dost, co vyrůstal na Spidermanovi Tobeyho Maguirea jsem myslel, že je tato etapa za mnou. Hlavě taky po posledních filmech a seriálech, co od roku 2020 vznikaly. No way home a Wakanda forever mě opět přinesla na tuto nerdskou vlnu. Filmu se těžko něco vyčítá, protože ho vůbec nebylo snadné natočit. Po tom co se stalo je těžké odškrtnout ze skriptu hlavní postavu. Ngl, nikdo nečekal co by se s Chadwickem mohlo stát. Pamatuji si, jak jsem viděl jedny z jeho posledních fotek na veřejnosti, kdy padaly drby, že se z něj snad stal feťák. Je to jeden z mála filmů posledních letech, který se s touto situací setkal. Coogler celý film nadnesl na novou úroveň. Přidal nového, komiksově oblíbeného antagonistu, s novou podmořskou kulturou. A z postavy, ne mně tolik oblíbenou, udělal z Shuri tu opravdu nejlepší možnou. „Only the most broken people can be a great leadres“. To snad mluví za vše. Celý štáb na mě z různých interview působí neuvěřitelně sympaticky, jako rodina. To, že Coogler nechá svoje herce mluvit do scénářů a předělávat jejich postavy je jedna věc. Zmínil se také o tom, že Chadwickovi poslal původní skript z druhého Black Panthera, jako prvnímu, ještě než to vůbec poslal do Marvelu. Prostě wow, to o něm, jako řežisérovi něco vypovídá. Ostatně, Wakanda forever (název, který byl mimochodem určený ještě neexistující třetí díl) posouvá stranou Marvelovskou komediální kvantitu, a zaměřuje se na prvky utrpení, pomsty a zármutku. Wakanda ztratila svého ochránce a je tak napadána zvenčí. Do děje se vkládá také, v MCU zatím neobjevný mutant, který proti Wakandě útočÍ.  Jsem rád, že nebyly žádné pokusy o CGI recast Bosemana, ale taky mi je jasné, že by studio schytalo obrovský hate. Proto se mi hrozně líbilo, jak se ze ztrátou hlavní postavy vypořádaly. Prostě nelhaly a jestli je něco, na koho by se to dalo hodit, byla to právě choroba, co krále Wakandy a skvělého herce porazila. A to se mělo se jednat o jednu z budoucích tváří nového mcu po konci Infinity ságy. Film dostává v mých očích dost hateů a vlastně jsem se pořádně nedozvěděl proč. Mně se chvílemi nelíbilo cgi. Doufal jsem, že když Ironsuit není nanotechnologie, že nebude vypadat tak papírově, jako poslední Ironmanovy obleky. Čekal bych, že armády 2 nejsilnějších zemí budou mít více válečníků. A i přestože jsem si film nechtěl kazit fan teoriemi, nebo rozbory trailerů, přišel mi celkový vývoj filmu očekáváný. Ale to jsou jen takové drobnosti, co bych vyčetl. Postavu Shuri a její představitelku Letitiu Wright jsem si náramně oblíbil, jak nejvíc jsem mohl. Herecké výkony herců jsou prostě úžasné Hudba, je to, na co by oba filmy mohly být pyšné, vážně nádherná. Ostatně se jedná listopadovou největší návštěvnost v kinech vůbec. Perfektně se Wakandou forever úžasně ukončila 4. fáze filmového Marvelu. () (menej) (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou