Jak jsem se stal gangsterem

• Poľsko Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (viac)

Ctižádostivý gangster si klestí cestu vzhůru varšavským podsvětím, až se nakonec pokusí dobýt nejvyšší metu. (Netflix)

WinstonS

Poláci momentálně v rámci evropské kinematografie tvrdí muziku a šlapou na paty Španělsku. Formálně parádně natočený film, který by asi šel lehce prostříhat nebo naopak natáhnout na minisérii a s postavami si ještě víc pohrát, ale i tak vrním blahem. ()

Bozvav

Tak a teď tu o Karkulce. Vizuálně velmi dobře udělaný příběh o tom, jak jeden polský chrabrý darebák bez bázně a hany bohatým bral, chudým nic nedal. Hotový Jánošík. Upřímně řečeno, za normálních okolností mne dosti irituje, když někdo nějakému bezskuroulóznímu darebákovi vytváří auru lidového hrdiny, jenž je sice poněkud svérázný a nestabilní, nicméně v jádru charakterní duše se sklonem k dobrým skutkům a snahou pomoci všem vdovám a sirotkům na sto mil daleko. Kupodivu v tomto případě jsem ochotna to přehlédnout, neboť film je opravdu dobře natočený, má šmrc, humor, osobitý styl vyprávění a charismatického hlavního gangstera, který to velmi dobře zahrál.Na rozdíl od českých filmových počinů v tomto duchu, zde tvůrci ponechali k divákovi promlouvat jistou syrovost příběhu, násilí nebylo bezúčelné a akce nebala trapně okázalá. Rozhodně se jedná o film, který ty naše v rámci žánru o dva levely převyšuje. Za mne spokojených 75%. ()

bozka10

90 roky po Poľsky!!Kurvy,chlast,drogy, únosy, vraždy,proste postkomunistický vývoj vyštrnganej demokracie v praxi.Divoky západ v tých rokoch vo všetkých týchto krajinách bol rovnako westernový.Poláci to dali do filmu a dali to autenticky a kurva dobre!!Mafia po Poľsky yeeeea.Zákusek! ()

Mackoun

Budu se opakovat, ale Pšonci umí a marně čekám na den, kdy se dostaneme alespoň na jejich level. Občas trochu bije do očí sterilně vypiplaný svícení zářivkami v cool barvách (teal & orange, modrofialová, …), ale vlastně se na to kouká dobře. A zdá se mi to, nebo tu máme docela povedený polský ekvivalent Nicolase Cage? ()

TheSpearCZ

Když točí Polsko gangsterku, tak by měli všichni rázem zpozornět, Maciej Kawulski nastavil zrcadlo, jak by se měly točit filmy, devadesátkový příběh dle skutečné události, který má všechno, co měli devadesátky v Polsku a kvalitativně je tohle jedna z nejlepších gangsterek, jakou jsem měl možnost kdy vidět. Tady můžu probrat všechno od přiběhu k hudbě až po herce a pokaždé dojdu ke stejnému závěru - že to je všechno naprosto perfektní a dohromady to tvoří ve svém žánru nepřehlédnutelnou a výjimečnou záležitost. 5* ()

barteca

No i historia niesamowita ! Gangster s charakterem ! Polskaaa, znow niezawiodla. Píšu si, po autostradach, Bieronkach, stancjach paliwowych, můžeme tiše snít o filmové tvorbě takové úrovně. ()

agassi68

Chlapci poľskí sa zjavne dobre inšpirovali u Scorseseho a vygradovali porovnateľnú "zajebiste" skvelú gangsterku, ktorej nechýba nič okrem fejsu De Nira v hlavnej roli.. ()

DAPDO

Trochu mi ten film stylem vyprávění připomínal českej Příběh kmotra, s tím rozdílem, že tohle je o level lepší a hlavně reálnější. ()

Rockerman

Zajebisty film! Životopis člověka, který od mladých let vyhledává a vyprovokovává konflikty a třeba i proti přesile se rád pere, jen aby zažil adrenalin. Nejspíš je to nejlepší předpoklad stát se gangsterem. Kromě hlavní postavy, jehož jméno se ani nedozvíme je neméně zajímavý Walden. Bezcitnost a koks z něj udělaly vraždící monstrum, které se neštítí ničeho. Pro normálního člověka se tu odehrávají těžko pochopitelné věci. ()

Dave Lister

Film Macieje Kawulskiho, Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, je cool, svěží a stylovou gangsterkou. Byl jsem velmi příjemné překvapen tím, co mi tento polský snímek dal. Napětí, drsný styl, emoce i černý humor. Hlavní hrdina v podání charismatického (Marcina Kowalczyka), chtěl být už od mládí gangsterem. Dělá vše proto, aby si získal respekt a postavení, ale zároveň má přeci jen charakter a snaží se dodržovat určitý kodex. Nicméně jak hrdina pronese ke konci filmu ,, Čím víc peněz máte, tím méně vidíte co se děje kolem vás ''. Ti co si hrají s ohněm, tak se o něj oheň spálí. Vynikající herecký výkon Marcina a skvělý casting, dodávají filmu na věrohodnosti. Snímku výrazně pomáhá i soundtrack, který je na polský film opravdu výjimečný. Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, je nejlepší gangsterka za hodně dlouhou dobu. Právem jsem tento film zařadil do první padesátky mého zlatého fondu. ()

waska

Další skvělej polskej film. Kam se na ně s naší domácí produkcí hrabeme. Skvělá hudba, skvělá kamera, skvělí herci ()

bearmeedek

Dřív jsem viděl pozdější film, který natočil Maciej Kawulski - Jak jsem se zamilovala do gangstera. I tady je hlavní postava vypravěčem, ale není to tak na závadu a celkově je tento film lepší. Opět nad dějem vítězí kamera, scéna a výborně vybraná hudba. Ale jinak slušné. 70%. ()

junxi91

Film o tom, jak se z jednoho neposedného hocha, který se velmi rád bil, stal za socialismu, a především pak v 90. letech známý gangster. Hlavní hrdina se jmenuje Bohater, narodil se do největší prdele na světě – do Polské lidové republiky. Od malička byl adrenalinovým feťákem a nikdy nevynechal příležitost se pořádně pobít, a to až do krve. Jeho otec se živí jako taxikář a jakmile odejde do důchodu, tak odkáže své auto synovi. Ten jej začne okamžitě používat pro svůj mafiánský byznys. Po kuřbě za 100 zlotých si uvědomí, že v pasáctví má potenciál, a tak začne pást holky a nabízet je klientům. Jeho nejlepším kamarádem se stane Walden, který chce dát dohromady silnou armádu. Nejprve se seoustředí na krádeže uměleckých děl z bohatých rodin. Vždy se chtějí vyhnout násilí a nikdy neubližují ženám a dětem. Bohater se spojí s bývalou hlavou mafie Danielem, který pracuje ve velké knihovně a řídí obchod s drogami. Aktivity gangu se postupně rozrůstají, impérium se rozšiřuje, a proto se Bohater ani Walden nevyhnou občas nějakému tomu pobytu ve vězení. Walden je psychopatický maniak, závislý na kokainu, zatímco Bohater chce dělat vše v klidu a řídit byznys ze zadního sedadla. Bohater se také ožení s krásnou Magdou, se kterou se seznámil na přednášce. Nicméně se objeví skupina lupičů jménem Pošuci, se kterými spolupracuje vytetovaný Walden a kteří dělají jen problémy, proto je chce Daniel nechat zlikvidovat. A proto musí Bohater učinit Sofiinu volbu a rozhodnout se mezi kamarádem z dětství Waldenem a zkušeným mafiánem Danielem…Film je vyprávěn z pohledu hlavního hrdiny Waldena, který se často zamýšlí nad svým životem a nad svými činy. Nechybí v něm násilí, střílení, prolínání scén z minulost se současností, a dlouhé scény s výraznou hudbou. Takové existenciální krimi drama o jednom gangsterovi, který chtěl být také člověkem. ()

Shitonit

Panstwo polske opět překvapilo a naserevírovalo mi hooodně povedenou gangsterku, vhodnou na Oskara. Od začátku mě to jaksi bavilo, páč to prořezávalo dějiny posledních let tak parádně, že by se za to nemusel stydět ani Zemekis. POřípadně zeměspis. Země? Z Tebe,.. no, je to vo tom: ..........to nemá smysl. Prostě si to napal a  nech se unášet dokonalou souhrou, parádním obrazem i chladnokrevnejma sympaťákama. ()

papadoce

“Naprawdę nie wiem, skad w tej rodzinie wzial się taki chuj jak ja”. No treba toto komentovať? Začiatok najparádnejší, poľský jazyk, hudba, slová rozprávača, zábery do okien, všetko na parádu. Na tento film sa môžete pozrieť z rôznych pohľadov. Môžete sa zhroziť nad realitou života na ulici rokov deväťdesiatych a to rozhodne nebolo tak len v Poľsku a v zásade budete naozaj znepokojení týmto skurveným svetom, alebo ….. alebo len prijmete fakt, že bohužiaľ aj tento svet existuje a budete sa baviť filmom. Proste je to len film, že? Technicky absoluuuuuuuuutne dokonale spracované, hudobne desaťhviezdičkovo podchytené, herecky brilantne zahrané, gangsterské drama aké nemá obdoby. Musím povedať, že pre mňa jeden z najlepších poľských filmov aké som doposiaľ videl. Hlavný hrdina je parchant od prirodzenia a napriek tomu k nemu prechovávate sympatie. Myslím, že je to predovšetkým zásluhou Martina Kowalczyka. Ten chlapec dal postave takú charizmu, že klobúk dolu. Vo filme je príbeh, originálne filmové prvky, násilie, dráma, sex, nebesky krásna Natalia Szroeder a ako som už písal bombasticky zvolená hudobná zložka. Vlastne sa tu nenachádza ani jediný nudný či všedný moment. Akákoľvek situácia o ktorej si myslíte, že viete ako dopadne vás prekvapí hoc niekedy malým, ale vždy originálnym a zaujímavým prvkom. A ani pasáže, ktoré majú dať divákovi vydýchnuť ako napríklad svadba, nie sú natočené sucho alebo nezáživne. Proste fakt bomba. Samostatnou kapitolou je Tomasz Włosok v roli Waldena. Sprvu nenápadný týpek, avšak ako beží čas a v nose sneh, ide totálne herecké bomby. Moja poklona. Film je síce o ľudskej spodine bez úcty k životu, ktorá je miestami vykreslená až básnicky krásne, niečo ako keď hovoria o vypatlancoch z MMA, že si vzdávajú úctu, keď si lámu tváre, ale je skutočne mega dobre natočený a zahraný. Pięć gwiazdek jako oczy. ()