Dva záchranáři narazí na několik obětí nové drogy se silnými účinky, které zemřely hodně zvláštní smrtí. Co se to tu sakra děje? (Netflix)

Mackoun

Dlouho jsem to sháněl po všech čertech, až NETFLIX nečekaně překvapil. Celkem zajímavá věc s dobrým nápadem i vizuálem. Nehledal bych v tom žádný hlubší hodnoty, ale jako příjemná sci-fi s vesměs neokoukaným námětem to rozhodně nezklame. ()

warrenur

Neotrele, napadite a cca prve dve tretiny filmu, kym dojde na filozoficke kecy medzi kamaratmi je to silno atmosfericke. Zaver sa uz dal domysliet. I tak odporucam. Po Spring-u opat celkom fajny filmik. ()

Untentrauer

Po celou dobu jsem cítil velmi hutnou atmosféru a jakousi "prázdnotu", ve které se hlavní postavy stále nacházeli a to i přes to, že se děj odehrával ve velkém městě. Příběh je pak opravdu zajímavý, ale mentálně náročný, kdy vám autoři nedají žádné vysvětlení na celkem podstatné události. Některé zvraty mi pak přišli zbytečné a jiné na sílu vložené. Nicméně jako celek je tohle opravdu zajímavý film pohybující se na samé hraně depresivity, na který budete aspoň chvilku myslet. Nebo spíš nad kterým budete aspoň chvilku přemýšlet. 3,5*. Není to film pro pohodový večer a nepouštějte si ho pokud máte splín. ()

Kopi1

Pochmurný a docela prázdný film o droze, díky které cestujete v čase. Za mě lehce podprůměrný film, který ničím nevyniká, ani tímto příběhem hledáním holky ztracené v čase. Anthonyho reakce na odlišné doby během cestování byly velmi dobré, za to Jamieho reakce na cestování v čase a jeho onemocnění byly nulové, což jsem moc nepochopil, protože předpokládám, že každý člověk by byl udiven nebo šokován. Na tento film ale asi poměrně rychle zapomenu, nebylo zde nějak nic, co by stálo za zapamatování nebo na druhé zhlédnutí. Také scény z Anthonyho minulosti mi přišly spíše matující. Palec nahoru zas dávám za 3 delší scény bez střihu. Komentář od oLí je velmi vystihující. ()

kondor77

Ten film je jako hovno zabalené do luxusního balícího papíru. Formálně vypadá skvěle, ale pojďme se na něj podívat blíže. Máme tu citaci slavného fyzika A. Einsteina, máme tu pejska pojmenovaném po jiném nositeli Nobelovy ceny, Heisenbergovi. Dále tu máme černocha, který i kdyby nechtěl, musí být v rámci cestování časem konfrontován s Ku-klux-klanem. A mohl bych pokračovat dále (pilulka). Prostě postmoderní hloupá chytře se tvářící sračka pro diváky upřednostňující humanismus před exaktností. ()

Maximilianus

Zaujímavý prístup k téme cestovania v čase a zároveň špeciálnej drogy. Vyznieva to trochu komorne a najmä prvých 40 minút bolo pre mňa trochu ťažšie uchopiteľných, ale potom sa všetko vyjasnilo, tvorcovia nám ukázali, ako to všetko funguje, a bolo to celkom impozantné. 7,1/10. ()

Likan7

Sci-fi nemusí být o tricích. Synchronic vás vtáhne do ponurého, depresivního světa dvou záchranářů. První polovinu sledujete tak trochu guláš, ve kterém se neumíte moc zorientovat. Atmosféra je hutná, kamera báječná, dialogy tnou do živýho. To všechno je jen první část. V té druhé se naplno rozjede sci-fi prvek a pomalu vám začnou jednotlivé fragmenty, kterým jste nejdřív nerozuměli, zapadat do sebe. Až tu máte najednou poslední 2 tabletky, jasný úkol a jen čekáte, co bude. Benson a Moorhead mají talentu na rozdávání, dávají vzpomenout na nejlepšího Scorseseho, vystačí si prakticky s minimem a dokáží vystavět skvělý příběh a fungující postavy. Jeden z nejzajímavějších filmů posledních let. ()

Acrobat

Mne príde ako podmienka na točenie pre Netflix, aby bol režisér a scenárista tak trochu pod parou. Skrátka zhúlený do 15 %. Pomalé psychedelické tempo nie je dané drogou S, ale vyrozprávaním pochmúrneho deja, ktorý by ani nemusel byť taký depresívny, pretože ten scenár by vedeli zúročiť aj komediálne a tuctovo radený režiséri. Vďaka nulovému rozpočtu sa dívame na potemnené lokácie EMO štýlu a na prechody máte len 7 minút. Čo je len a len dobre, lebo to je šťastné číslo. Kamaráti prehĺbili svoje kamarátstvo a skala dodala potrebný materiál. Film ako taký žiaden súvis nedáva, scény s obeťami sú len pre natiahnutie deja a vizuálnej stránky. Pár dobrých životných dialógov nezachráni miestami príšerné viaznutie smerovania a vtiahnuť sa do osudu jedného epofízne detského jednorozmerne hrajúceho hrdinu. (videné 28.02.2021, BDrip) ()

bearmeedek odpad!

"ta dvojka prostě umí", "první letošní pecka", "nejsilnější filmový zážitek", "jeden z nejlepších filmů". A já blbec to sežral a díval se až do konce. Jinými slovy: synchronizace u mě neproběhla. Akorát si nejsem jistý, jestli se ta droga do mě nedostala přes obrazovku, protože v teď v hodnoceních filmu vidím jen tu největší chválu. Nebo to vidíte taky a sjetí jsou ti všichni ostatní? ()

zberatel

Ako fanúšik SCI-FI mám rád každý originálny nápad, ktorý sa drží pevne svojich pravidiel. Tu ma celú dobu držal v pozornosti a kráčal smerom ku mne. Možno sa dalo pár vecí vylepšiť či niekde pridať, ale radosť s pozerania a čakania na veci očakávané bola číra radosť. 7minut je niekedy sakra málo.. ()

rublik05

Zpočátku jsem tak úplně nevěděl, co od filmu čekat, a tak pro mě bylo velkým překvapením, že snímek začínal s extrémně ponurou atmosférou, působil hrozně nepříjemně, až jsem si říkal, že by to mohl být docela fajn thriller. Postupně se film přenese takřka výhradně do sci-fi žánru, příběh měl stále zajímavou atmosféru, s herci jsem víceméně spokojený, vizuál mě bavil ze všeho asi nejvíc. Musím ale uznat, že celkový námět je naprosto šílený, o to víc si cením, že se nejedná o žádnou katastrofu, snímek docela dobře funguje, tvůrcům jednoznačně palec nahoru. Ačkoliv patrně nejsem cílová skupina, i tak mě Synchronic bavil, uznávám jeho nesporné kvality a od dua Benson/Moorhead můžeme v budoucnu očekávat ještě zajímavé věci. 7/10 ()

ER

Měl jsem problém se dodívat. Snaha udělat něco více, než na co se díváme,je očividná. Kdyby z toho bylo klasické drama/krimi bez scifi blábolu, tak by to bylo o dost lepší. ()

gemi

Nápad super. Dalo se z něj vymačkat mnohem víc, ale OK. Provedení je děs. Hlavní problém je naprosto impotentní dramaturgie. Dramaturg je takový ten člověk, který se stará o to, aby to nebyla nuda. Aby to mělo spád, aby to drželo diváka v neustálém napětí, co se bude dít dál. Tak na toho v rozpočtu nezbylo. A jestli zbylo, tak málo. A jestli hodně, tak to byl prostě špatný dramaturg za velké peníze. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)