Dva záchranáři narazí na několik obětí nové drogy se silnými účinky, které zemřely hodně zvláštní smrtí. Co se to tu sakra děje? (Netflix)

Asia_Power

Asi jediná droga na světě, kterou sem ještě nezkusila (s výjimkou ruského krokodýla) a budu si jí muset co nejdřív sehnat, jelikož chci, z tepla domova, cestovat do doby ledový, potkávat mamuty, neandrtálce, či v bažinách utíkat před krokoušem přímo do náruče píčuse s halapartnou, nebo co to měl. Sedm minut adrenalinu, to prostě láká každýho, kdo má rád cestování časem tam a zpátky. Jinak se mi velmi líbilo, jak je film krásně depresivní (tam byli v prdeli úplně všichni, včetně těch, co tam nehráli). Navíc sem tam dokonce měla malou roli, jelikož ta malá, věčně zhulená asiatka, to sem celá já. Každopádně já byla na tomhle tripu spokojená a musím zatleskat borci z Avengers, jakej to byl kámoš. Bohdímu z Bodu zlomu, během jejich X letého přátelství, dohodil budoucí manželku a jako bonus zachraňoval jeho dceru napříč časem, zatímco Bohdí max vylepoval plakáty a nebo se hádal doma. Takovému kamarádovi, co může za všechno dobrý, co vás kdy potkalo, by se měla postavit socha a ne jen podat ruka, jo Bohdí, tos posral, měl si ho alespoň obejmout a dát mu hudlana. A slovy znalkyně všech drog nakonec - "Takovéto stavy lze vskutku zažít, více info v osobních zprávách". A nebo radši ne, Nechci mít zas vyražený komplet nový dveře od URNY. Takže lidi, neberte drogy. Nikomu. Sežeňte si svoje. ()

POMO

Tato dvojka prostě umí. Radost z jejich filmů spočívá tak trochu i v nacházení svého místa v cílovce open-minded diváků, kteří se rádi zamýšlejí nad alternativními realitami a skoumají hranice, kam až se dá myšlenkově v žánrově pevně ukotveném filmu zajít. Synchronic má opět ulítlý námět, který by v rukou spousty ryze komerčních hollywoodských tvůrců vyzněl jako kravina. Protože by přikládali důležitost především vizuálnímu wow-efektu. Moorhead/Benson mají vizuální efekty jednodušší a jsou pro ně čistě prostředkem k vyprávění příběhu se silnou atmosférou a hlubší charakterovou interakcí mezi postavami. A ty dialogy! [Sitges FF] ()

verbal

I já jsem jednou, samozřejmě ryze nedopatřením, sežral pilulku, která mě vystřelila do doby ledové, kde jsem se zúčastnil divokých dostihů na mamutech, sjížděl na obsidiánových bobech permafrost, hulil pětilebkové glaciální relikty a zběsile šukal neandrtálkyně, protože to chudák pan Huml bez stimulantů všechno nestíhal. Akorát, narozdíl tadyhle od kluků, když jsem se po tom výletě probral na gauči, naštěstí jsem zjistil, že jsem měl ten pazourek zaražený v prdeli jenom jako, ač jsem byl předtím neochvějně přesvědčen, že mi ho tam při tom praswingru nějaký ten homo erectus opravdu narval. Docela škoda! Ne teda toho pazourku, dokonale opracovaného do tvaru pradilda a citlivě nalubrikovaného medvědím tukem, nýbrž toho vskutku originálního fantaskního nápadu, z něhož se s více penězi a artově nedeformovaným scénáristou dalo vyfetovat daleko, daleko více než jen jeden sjetý bezďácký otrokář, jeden otylý unylý konkvistador, jeden sveřepě zamlklý pan Huml a pytel nezáživných haluciologů! Nicméně, i když to točili narkáči za výdělky z kouření pod stoly v nádražce a konec je přinejmenším pikologický, nápad rozhodně zvítězil nad formou, herci i toporný šedý odstínář hráli synchronizovaně, a to je nutno ocenit. ()

Radek99

Výborná ponurá sci-fi, která mi v první půli, kdy ústřední dvojice záchranářů jezdí v sanitce bezútěšným městem plným drog a feťáků, silně připomínala kultovní Scorseseho Počítání mrtvých. ()

Fr

„KAŽDOU CHVÍLI SE POBLÍŽ OBJEVÍ NĚCO Z PŘÍTOMNOSTI. VE CHVÍLI, KDY TO ZAČNE MIZET, UVÍZNEME TADY NAVŽD…“ /// Ze začátku se to zdá fajn. Dva kámoši - záchranáři, nějaká droga, co dělá z feťáků zeleninu…. Ale… pak to vobčas začne bejt silnej vopruz. Hlavně, když si chtěj jen tak povídat… Po hodině jde na scénu onen super nápad. A experimenty. Jenže to ostatní… to jen pitomě vyplňuje, takže je to spíš ten vopruz, než geniální nápad s geniální zápletkou. A přibejvá hlavně těch keců… Ovšem mohla to bejt suprová povídka! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám tip na super drogu. 2.) Zůstal jsem zaseklej v minulosti. /// Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

První letošní pecka a jeden z nejlepších filmů na téma drog poslední doby. Ve městě se rozjíždí série mrtvých mladých lidí spojených s novou drogou na trhu Synchronic s bizzárními účinky, která umožní lidem cestovat v čase, avšak cokoliv se Vám tam přihodí, si přinesete sebou. Anthony Mackie a Jamie Dornan jsou záchranáři, kteří víceméně chodí od bytu k bytu a první půl hodinu má film tak tísnivou, znepokojivou a nepříjemnou atmosféru, že jsem si vybavil kultovní Se7en. Byl bych sice raději, kdyby se celý film nesl v podobném duchu, nebo kdyby tvůrci ukázali jednotlivé tripy všech mrtvých lidí, ale to by stálo větší prachy, každopádně má film solidní tempo, skvělý vizuál, halucinogenní až tripoidní atmosféru a dostatek mrtvol, aby si udržel divákovou pozornost. Velmi dobré! Příběh****, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra*****, Napětí****. 8/10. ()

Eliott

Konečně jsem se odhodlal pro tento nečekaný a mnou dlouho odkládaný nářez. Narozdíl od tématicky velmi podobného filmu ze stejného roku Project Power, tohle bylo zpracováno mnohem lépe, což bylo zřejmé od samého začátku. Velký rozdíl byl patrný v akčních scénách, které tu byly jen ty nejdůležitější a pusobily vždy dobře. Také příběh byl velice poutavý a celkový napád ony specfické drogy, podle které se také dílo jmenuje byl naprosto senzačí a nejraději bych dostal ještě přídavek ve formě druhého dílu. Jednalo se tak o celkem dojemné Thriller s velice uvěřitelnými a inteligentními prvky Sci-fi . PS: Celkem mě zajímá v čem se liší o pět minut delší alternativní verze. 79% ()

3DD!3

Zajímavě natočená sci-fi o saniťácích, kterým se začnou krom klasických neworleanských feťáků objevovat v rozvrhu bizarní případy zranění/úmrtí, spojené s novou syntetickou drogou. Originální námět je podpořený tísnivou atmosférou a solidními hereckými výkony. Rejžové Benson a Moorehead tu především vypráví příběh dvou kámošů, kteří plavou každý v trochu jiných sračkách a přenosy časem jsou spíše chytlavou pomůckou k řečení toho podstatného pro vedení spokojenějšího života. Nápaditá nezávislárna, která udělá fanouškům žánru radost. ()

Nevka

Ze začátku velmi zajímavý koncept se uvařil ve své vlastní šťávě. Poslední dobou na sobě pozoruji, že potkávám čím dál více filmů a seriálů, které mají žalostně nedotažený koncept. I když je Synchronic myšlenkově velmi podnětný a jedinečně podaný, má problém s tím, že samotné cestování řeší jen velmi povrchně. Ano, může to být o nepochopení, ale já si spíše myslím, že problém je spíše v nedokonalé mechanice, která by fungovala mnohem lépe, kdyby dostala další půl hodinu na prozkoumání. A s tím tvůrci musí jednoduše počítat, pokud se rozhodnou pracovat podobným způsobem s ohýbáním času. Takhle mám jako divák problém věřit tomu, co se v druhé půlce na obrazovce odehrává a cítím se obsahově ošizen. Forma jednoduše převyšuje obsah... ()

Davies182

Super nápad, ale o něco horší scénář a nakonec i realizace. Když si jen představím, co všechno s tím mohl udělat třeba videoklipař Liman, jímá mě závrať. Kam všude se to mohlo vydat, a jak všelijak to ještě mohlo vypadat!! Sem zmlsanej, já vim... ()

Xmilden

Na světě se objeví hodně zvláštní pilulka a náš hlavní hrdina s ní zažije hodně zajímavé věci. Škoda že herci kromě Antonyho Mackieho nejsou zrovna 2x sympatičtí. Velmi zajímavé sci-fi, u kterého mám bohužel pocit, že to celé mohlo být lepší. Ztrátu psa jsem málem oplakal :( 65% ()

darkrobyk

Netradiční cestování v čase, kdy to sice jde tam a zase zpátky, ale je třeba dodržet určitá pravidla. To brzy zjistí Steve, když se rozhodne zachránit parťákovu dceru. Osobně jsem neměl pocit, že by šlo o protidrogový film, a sice jsem zaregistroval něco málo ohledně rasismu, ale ruku na srdce, v celé stopáži filmu se to hravě ztratilo. Na druhou stranu dělat, že v minulosti ve Státech rasismus nebyl, by bylo stejné jako se tvářit, že si naše země neprošla zdrcujícím socialismem. Uhrančivá hudba spolu s vynikající kamerou vytvářejí až hypnotický zážitek, kterému samozřejmě napomáhají i halucinogenní obrazy. A je tu také poměrně dost mrtvol, což není divu, když hlavní postavy jsou záchranáři. A jestliže si u spáleného člověka někteří myslí, že šlo o samovznícení, pak divák se pravdu dozví. Konec očekávaný, což neznamená špatný. Líbilo se mi to, ale mám pocit, že film cílí na menšinové publikum. ()

misterz

Zaujímavý počin, ktorý ma dostal svojou atmosférou a vizuálom, ktorý mi zaliazol až pod kožu. Príbeh sa síce rozbiehal pomalšie a hlavne zo začiatku je tu pár hluchých a nudnejších miest, no keď sa dostane k slovu tá tabletka, tak to naberie tie správne grády. A mám veľmi rád filmy s tématikou cestovania časom. Záver tiež príjemne prekvapil. Do toho super hudba.... veľká spokojnosť. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

Vavča

Zajímavý nápad o droze, která umí lidi posunout do dob a míst dávno minulých, ale pro uživatele to má svoje mouchy. Neznámí herci nejsou na škodu, zajímavá atmosféra snímku, na spartánský rozpočet nemůžete čekat rozmáchlý epický velkofilm, působí to skromně, ale relativně profesionálně. Témata smrti a vzdoru času, smyslu života nepůsobí vůbec lacině, nebo vydíracím způsobem. Jsem si jist, že tvůrci by s větším rozpočtem dovedli ještě větší věci, jenže tady možná bude ležet kámen úrazu, že někdy se s formou, ztrácí obsah, nápady vymyšlené nouzí  a improvizací ve velkých produkcích často zanikají. Přesto jsem zvědav na budoucí díla tvůrčího týmu. ()

Goldbeater

Dvojice záchranářů (Anthony Mackie a Jamie Dornan) přichází stále častěji do styku s bizarně rozmanitými zraněními a úmrtími spojenými s užitím drogy zvané Synchronic. Zdá se, že droga představuje zvláštní druh nebezpečí, lidské rase dosud neznámý. A jak to tak ve filmech autorské dvojice Benson/Moorhead bývá, události poté vezmou nečekaný směr. Zajímavý pohled na jedno z klasických témat žánru sci-fi začíná pomalu budovaným mystériem, aby se poté převrhl v pěkně napínavou a emocemi jemně nabitou podívanou - až si na konci říkáte, že byste chtěli vidět víc. [Sitges 2019] ()

Anderton

Nápad by tu bol. Jeho spracovanie je však pre mňa záhadou. Prvá polovica je drsná buddy kriminálka (síce so záchranármi, ale aj tak), kde sa okrem krvavých zločinov riešia aj manželské krízy a tak podobne. No a potom je to zrazu sci-fi v minimalistickom, ale mindfuckovom štýle trebárs Coherence. A dokopy mi to príliš neladí. Ako buddy dvojka v krimi Mackie a Dornan fungujú, ako riešitelia sci-fi záhady sú dosť mimo. Inak inšpiráciou tu možno bol aj román End of Eternity od Asimova. Ale ak ho po tej sovietskej verzii bude chcieť niekto konečne nakrútiť, tak asi by to nemali byť Benson a Moorhead. Je to čisto subjektívne, ale film by som si užil viac, ak by išlo od začiatku o hutné scifi a dokonca mám dojem, že ide skôr o materiál pre seriál. ()

Filmmaniak

Sci-fi thriller o dvou záchranářích, kteří se v poslední době nachomýtli hned k několika případům souvisejícím s novou drogou, po jejímž užití se lidé propadají do jiných světů. Na atraktivní mysteriózní námět se pak nabalí ještě jeden klasický motiv sci-fi žánru, který snímek pozoruhodně kombinuje s emocionálním dramatem o kamarádském vztahu dvou hlavních hrdinů a jejich tíživých problémech a s akčními/hororovými pasážemi ve stylu za málo peněz hodně muziky. Klidně to mohlo dopadnout jako nějaké stupidní hollywoodské béčko, nicméně zručná režie, chytrý scénář (až na jednu berličku), skvělý Anthony Mackie (má podstatně víc prostoru než Dornan, škoda, že film jejich postavy nepropojuje ve vyprávění víc) a absence patosu dělají ze snímku impozantní autorský počin, který i navzdory přítomnosti několika klišé působí originálně a svěže. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)