Dva záchranáři narazí na několik obětí nové drogy se silnými účinky, které zemřely hodně zvláštní smrtí. Co se to tu sakra děje? (Netflix)

honajz2

Tak od dvojky Benson/Moorhead asi to nejlepší, co ti dva kdy vyplodili, ale stejně je to průměrná sci-fi. Nápad je zajímavý, ale dost nevyužitý a za 102 minut se toho mohlo odehrát mnohem víc, než tenhle jednoduchý příběh. Navíc bych o té droze chtěl vědět víc, třeba z jakého účelu se prodává, jestli je legální nebo ne a nakonec ani není vysvětleno, proč tolik lidí zabila. SPOILERY To se všichni přemístili na jedno a to samé místo, jako dcera jednoho z těch záchranářů? Jak? A co ta zfetovaná žena na začátku, jak z toho má následky, jak se jí to stalo? To na ni nijak nefungovala nebo co? KONEC SPOILERŮ. Po filmařské stránce je to slušné, ale je na tom strašně znát, jak si to snaží hrát na něco víc, než ve skutečnosti je a ten pokus natočit to umělecky mi prostě přišel samoúčelný. Postavy by se taky šiklo představit víc, hlavně toho černocha, o kterém víme jen to, že má psa. A sehnat příště charizmatičtější herce do hlavních rolí by nebylo na škodu, asi hlavně kvůli nim to na mě chvílemi působilo docela mdle. Pak mi ještě trochu vadil patetický a trochu i předvídatelný závěr, ale i přesto to nějakou atmosféru a napětí má, zaujmout mě to dokázalo a pár scén se mi líbilo (třeba když černoch poprvé použije drogu, ať nespoileruju) a i přes tu hru na něco víc, kterou tahle dvojice dělá neustále, to není špatné. Tak jako tak je to ale podle mě průměrná záležitost na jedno zhlédnutí. 3* ()

Martin741

Pokial Requiem for a Dream 2000 je neskutocne depresivny film, toto je presne z opacneho uhla pohladu. Takt o ja doteraz neviem o  com to bolo, ja len viem ze ma to tak fascinovalo, ze som od toho nemohol odtrhnut oci. 77 % ()

C0r0ner

Velmi silné čtyři, protože to sice nebyla taková dějová bomba jako Endless, zato s formou došli Benson s Moorheadem až na samotný vrchol. K tomu například scéna z občanské války na hranici dokonalosti, samozřejmě parádní námět, takže k páté hvězdičce zbývalo pouze trochu zmenšit stopáž. 90% ()

dubinak

Jako nízkorozpočtové sci-fi super, jako drama s dějovou linií, která se snaží být poměrně deep, meeh. Mnohem radši bych byla, kdyby zůstalo u té hororovosti a povrchnosti a nezatočilo to tam, kam to zatočilo. Začátek mě totiž bavil ze všeho nejvíc. Nejistota kolem záhadné drogy, která způsobuje podivná úmrtí a psychické újmy, to bylo něco, na co jsem se klepala jak ratlík. Jak ale říkám, jamile se to dostane přes polovinu, je to sice pořád dobrý film, ale ve finále se můžete setkat se zklamáním. Zase se dočkáváme spíš takové té americké linie , která mohla být prostě kultem, ale stočila se opět do rodinného dramatu, kterému ještě navíc chyběla dotaženost a atraktivnost. Hodně mi to svou formou připomnělo nedávné Freaks s Emilem Hirschem, což mě ve finále taky spíš zklamalo, ale mělo aspoň určitě větší snahu mě zaujmout i ve finále oproti Synchronic. ()

campix

Ve finále jsem čekal rozhodně víc. Dvojice Moorhead - Benson umí minimálně natočit zajímavou žánrovku, ale u toho také zůstalo i v případě Synchronics. Dvojice záchranářů ztvárněná Anthony Mackiem a Jamie Dornanem se setkává s případy podivných zranění a smrtí, které je dovedou na stopu nové syntetické drogy, která má hodně podivné účinky. Bohužel je to hodně šablonovité, nepřekvapivé a ve finále hodně melancholicky sladkobolné. Úplně vidím, jak by podobnou látku zpracovali bratři Safdiové, více špinavěji a například v průběhu jedné noci by to bylo více úderné. To by mě hodně lákalo. Takhle zůstalo jenom u nápadu zajímavé žánrovky s povedenými vtipnými momenty, ale horší dramatickou linkou. Ve finále tuctovka, u které nevyčnívá žádný z jejich aspektů. ()

Martrix

Synchronic krásně zapadá do skupinky filmů, které mi dělají velkou radost. Inteligentní, malé a snad i proto snáz uvěřitelné sci-fi s atmosférou a hlavně lidským přesahem. Sci-fi námět tady není záminka k vizuálním digiorgiím, ale naopak je velmi dobře využitý pro vyprávění o lidech v neobvyklé situaci. Aby tvůrci diváka zaujali, nejmusí přijít s šokujícími výjevy a myšlenkami, stačí být dobrý vypravěč a samozřejmě mít co říct. A to tihle chlapíci opravdu umí. Spring, Freaks, Upgrade a třeba i Project Lazarus a Pod kůží, to jsou filmy jak stvořené pro festivaly a diváky, kteří rádi přemýšlí a současně nasávají atmosféru. Je dost pravděpodobné, že pokud preferujete civění (brain offline) na blockbustery, budete zklamaní. Mě naopak Synchronic tak potěšil, že se chystám i na Bensonův předchozí počin Donekonečna. ()

Tosi

Stylový scifíčko o cestování časem, v kombinaci se staromódním filmem o dlouholetým přátelství. Po překombinovaným Tenetu je tohle cestování docela úleva. Film ani nelpěl na nějakejch násilnostech a soustředil se spíš na emocionální stránku, kterou podtrhl dojemnej konec. Přesto všechno mě film nedokázal strhnout a hodnotím průměrně. ()

Qitek

Dialogy jako vždy u pánů tvůrců naprostá nádhera. První třetina je celkem laskomina atmosférou vtahující a slibující opravdu mnohé. Někdy před půlkou ale přicházejí první obavy a po shlédnutí filmu bohužel zůstává velmi hořká pachuť v ústech a první velké zklamání ve filmografii dua tvůrců. ()

noriaki

Námět vynikající, režie skvělá, scénář super a herci překvapili. Ale stejně mě na filmu něco vadilo. Možná to byla ta kamera s divným filtrem a tlumenými barvami, možná to bylo zmatenému vyprávění. V ději se cestuje časem, jak v příběhu, tak flashbacky, a občas jsem se v tom trochu ztrácel. Na televizní film je to fajn, do kina bych na to jít nechtěl. ()

oveckaoa

Na trhu je droga, kterou pokud si vezmete přesune Vás do minulosti zní to lákavě , ale má to háček v tom, že pokud Vás tam zabijou umřete i ve skutečném životě. A tady jsou největší problémy filmu není zde řečeno jakým způsobem to funguje někdy se přesunete třeba na bitvu u Stalingradu a rovnou tam umřete (to je příklad to tam bohužel není) někdy naopak do močálu kde se Vám nemůže nic stát a celkově nevidím nic na tom úžasného na tom to brát, když z cca 6 lidí co si to vezmou 4 lidí umřou to je jak kdyby jste hrály soutěž chcete být milionářem a pokud by jste nevyhrály moderátor by Vás zabil. Další problém je dostupnost v dnešní době internetu, darknetu, facebooku a dalších technologií je blbost, aby toho bylo omezené množství. Další problém můžete si vzít něco z minulosti do budoucnosti a naopak nicméně proč hlavní hrdina cestuje s psem místo toho, aby si z budoucnosti zkusil unést toho pračlověka případně někoho z těch sektářů navíc ve většině případů ho tam chtěli zabít tak proč se neozbrojil (předpokládám, že v Usa nebude problém sehnat posraný revolver) a neeliminoval nebezpečí proč Vás to přenese jen na 7 minut je to nějaká symbolika nebo si jen plácly číslo a kdyby si člověk vzal těch tabletek 10 třeba dostal by 70 minut nebo by měl smůlu nevíme a ani se to nedozvíme. Jako námět to má parádní problém je v hercích pokud chcete z lidí vytáhnout nějaké emoce , že někdo umírá na rakovinu a dáte o něm jen informace, že nikoho nemá kromě psa, že dříve šoustal s každou ženskou co chtěla a, že rakvi s jeho mrtvou manželkou a dcerou jednou vyplavila voda a někdo ji vykradl je to málo o druhém se dozvíte jen to, že je ženatý a má dceru. 2 hvězdy za závěrečnou scénu a ty mrtvoly. ()

Pavlínka9

Za mě každá postava v tomto filmu byla "tragická", vyjma ročního dítěte hlavního hrdiny :D Atmosféra je tak děsivě nechutně ponurá a hlavní postavy v podobě nejlepších přátel a parťáků v jednom téměř nonstop jen chlastaj a utápěj se ve svých destruktivních náladách...Myšlenka filmu super, ale provedení za mě bídné...Při cca poslední půl hodině filmu se mi udělalo blbě a přikládám se k tomu, že za to může právě film..Nikdy a 2 hvězdy jsou hodně. ()

bizz_mjc

Byť je inkriminovaná pilule pěkná bejkárna, tvůrci nízkorozpočtovýho scífka na to jdou přes fajn námět a více než dobré dialogy. ()

VanTom

Nejistá atmosféra s prolínavým střihem provází podivné případy úmrtí po požití drogy Synchronic, na něž narážejí dva paramedici, kámoši potýkající se jeden s rodinnými, druhý se zdravotními problémy. Zkoušení jejích sci-fi účinků se nicméně rozplizává v přehlídku časových skoků, které nemají dohromady hlubší význam (jj, v minulosti černý muž pod bičem otrokáře žil) a jejichž artový vibe spíše zakrývá nicotný rozpočet. ()

lykan9

Druhá polovina už šla, ale začátek Synchronic byl nudný a nezajímavý. Druhá půlka byla však již zajímavá a svým způsobem originální, bohužel pachuť z první poloviny nepřehlušila. Od thrilleru s Mackiem a Dornanem jsem čekal prostě víc. ()

Miki8888

"Dumb people are happy" "In that moment, when i realized, everything is just minor thing." Stoji za to videt, film stojici na dialogu a efektech. ()

Skeksis

Keď začal čurákovať pred kamerou a mizol do džungle či kde, a späť, sem a tam, sem a tam..., tak som to mala chuť vypnúť, ale nakoniec, keďže som ešte nemala od nudy obhryzené všetky prsty, som to aj dopozerala. Neviem načo. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)