Město podivínů

• Česko Freaks (festivalový názov) (viac)

Sedmiletá Chloe, která žije s otcem zavřená v domě, žije ve strachu a fascinaci z vnějšího světa. Protože je jiná než ostatní, je pro svět nebezpečná a svět zase pro ni. Aspoň tak jí to bylo řečeno. Přes zákaz otce jednoho dne vyjde z domu k autu starého zmrzlináře. Stařec je jejím dědečkem a věří, že jeho dcera, Chloeina matka nezemřela, ale žije. Chloe brzy přichází na to, že pravda není tak jednoduchá. Zjišťuje, že otec má v něčem pravdu, když se probudí její schopnost telepatie. Nebezpečí je opravdu reálné. (JOJ Cinema)

POMO

Nejoriginálnější zpracování motivů hollywoodských blockbusterů do malého indie filmu, který si od nich současně drží odstup, a svým důvtipem na ně kouká sezhora. Překvapení roku. Vymyšlené tak, aby nejdříve vzbuzovalo otázky a umně lhalo tělem, pak překvapovalo odkrývaním originálního filmového světa, a následně emocionálně angažovalo a nejférovější možnou hrou s divákem - bez jediné pouze-na-efekt scény - zprostředkovalo bombastický zážitek s vodopádem neotřelých nápadů. Výborný herecký výkon malé Lexy Kolker. Nekoukejte na trailery, nečtěte dějové synopse! [Sitges FF] ()

verbal

Divný táta Debile Hirš, který se konečně naučil aspoň trochu předstírat a kreace Jacka Blacka s tasemnicí mu docela jde, krutě nezvládá svého fantasticky hrajícího divného fracka. A je to vůbec celé takové divné, než se na scéně objeví divný pedofilní zmrzlinář a poté divná máma. To náhle divné dílky skládačky zapadnou, objeví se precizně narýsovaný homixový kosočtverec a vy se kocháte dobře naolejovaným, zábavným a nápaditým nízkorozpočťákem, který s ocasem v ruce vyučuje Holý úd, jak měl vypadat správně propečený Brajtbérn. ()

J*A*S*M

Kdyby si někdo tenhle koment četl jako první, tak tu radši hned na začátku zopakuju radu od dřívějších komentujících: Pokud o tomhle filmu nic nevíte, tak si o něm ani nic nezjišťujte a hlavně proboha nekoukejte na trailer. Minimálně celá první polovina filmu totiž výrazně těží z toho, že vrhne zmateného diváka do víru podivného děje, kdy člověk netuší nic - kdo, co, proč, jak? Zpočátku jako diváci víme jen tolik, že malá holčička jménem Chloe obývá spolu se svým podivně se chovajícím otcem (?) jakési polorozpadlé stavení a má zakázáno chodit ven. A téhle temné paranoi, která se navíc brzy komplikuje ještě mnoha dalšími různými tajuplnými motivy, je jen velice pozvolna dodáván nějaký řád. Co ovšem není pozvolné ani trochu, je tempo, kterým děj ubíhá kupředu. Ve Freaks se neustále něco děje, zvrat střídá zvrat, nápad střídá nápad. A přestože se ten úplně hlavní motiv nakonec ukáže jako vcelku obyčejný a okoukaný, ale v téhle formě, z tohoto úhlu pohledu a takto s gustem a koulemi podaný, jsme ho ještě asi neviděli. Občas je vidět, že nějaký ten milionek k rozpočtu navíc by neškodil, ale kolem dokola velká paráda. ()

T2

║Rozpočet CAD2,000║ Tržby USA $276,591║ Tržby Celosvetovo $368,410▐   Veru podivná šialenosť. Úvod riadna ponurá psycho depka. Tento skôr komorní snímok  predstavuje všetko možné v očiach diváka. Prvú tretinu to riadne zamotáva rozum, neviete pomaly ktorá bije. Potom ale kameň po kameni to začne zapadať, až to teda riadne zamáva. Výborne prešpikované. Dostalo to do kolien skoro ako podobne nízkorozpočtový Uprgrade. Niekedy je menej viac, oplatí sa vidieť. /80%/ ()

Superpero

Stojí to a nepadá s malou holčičkou, která hraje skvěle. Díky tomu, že je vše sledováno z jejího dětského pohledu je to dost originální a hodně působivé. Byl jsem dojatej. ()

LIVINGDEAD odpad!

...vězte, že o filmu Freaks budete přemýšlet ještě dlouho po závěrečných titulcích."Já do teď čumím s otevřenou hubou, protože takovou píčovinu jsem ještě neviděl!" 💩💩💩💩💩 ()

EvilPhoEniX

Alespoň jednou za rok výjde film, od kterého nikdo nic moc nečeká, ale ve výsledku je příjemným překvapením a Freaks byť za menší peníz, tak přináší mnoho muziky. Nádherně vymyšlené mystérium, které je od začátku podivné, znepokojivé, tajnůstkářské, ale zároveň i napínavé a zábavné. Film nastolí několik zajímavých otázek a v průběhu filmu je postupně zodpovídá nečekanými a nápaditými zvraty. Herecký výkon malé Lexy Kolker je snad nejlepší dětský herecký výkon po Jacobu Tremblayovi z Roomu a finále je nečekaně dost akční i krvavé. Pokud by film měl dejme tomu o 20 milionů větší rozpočet, tak všichni sedíme nyní v kině a tleskáme, ale třeba se toho dočkáme u případného sequelu! Čím méně vítě, tím lépe pro Vás. Nejlepší mysterióso letošního roku. 8.5/10. ()

tron

Nebavilo. Občas to malo niečo do seba, prípadne to pripochodovalo so zaujímavejšou scénou a Bruce Dern bol fajn, ale ako celok to na mňa vôbec nefungovalo, postavy nepríjemné a nesympatické, herci detto. ()

dO_od

// Dobrý nápad ve špatném provedení, kterému trvá příliš dlouho, než se rozjede, a mezitím vám otráví všechny hlavní postavy, takže už ke konci nezbyde komu fandit. Normálně do dětí nešiju a když, tak velice nerad, ale tahle malá holka mě otravovala jako už dlouho nic. Řemeslně OK a pár cool scén, jinak zabitý potenciál. 6/10 ()

xxmartinxx

Rozhodně se vyplatí přijít do tohohle filmu naslepo. Objevovat vlastnosti tohohle fikčního světa bez nápovědy je to nejzajímavější, co film nabízí. O něco takového se pokoušelo Bright, ale dopadlo to hodně blbě - tady to funguje mnohem líp. ()

choze

Ze začátku vás to pěkně znejisťuje, postupně to vyloží karty na stůl a dál to s nimi pěkně hraje až do hezky vygradovaného finále. Škoda, že když si tvůrci tak vyhráli se scénářem, už si tolik nevyhráli s vizuálem. ()

Gilmour93

Family Defrost. Chytřejší Hancock, levnější X-Men, snesitelnější Bright. Když se však vyložily všechny karty na stůl, sázky shrábla tuctovost. Všichni jsou tady hotoví z Lexy Kolker, kdo ale pochválí plesnivého zmrzlináře Derna? ()

Sarkastic

„Chloe, jaký je tvůj oblíbený sport?“ - „Nikdy jsem nesportovala.“ - „Prásk! Jsi mrtvá.“ - „To není fér! Nikdy ses mě na tohle neptal.“ - „Když na něco neznáš odpověď, tak si ji prostě vymysli. Třeba...nevím, miluju všechny sporty.“ - „To je lež.“ - „Jo. Musíš lhát, abys vypadala normálně.“ A co si takhle radši poslechnout roztomilou pohádku o jednorožcích…1 z těch filmů, u kterých vám spoiler může zničit celou první hodinu. U Freaks je právě divákovo tápání součástí hry, kdy si stále musí domýšlet, co se děje, a jak je to s dívčinými představami. Od 57. minuty film vstoupí do nové roviny, protože se pomalu ale jistě začnou dít stále větší sci-fi hrátky. U těch jsem postupně rezignoval na neustálé měnění pravidel daného světa (bez jakéhokoliv vysvětlení), a nechal se unášet touhle divnou jízdou, která i přes jistou předvídatelnost nepřestává ani na chvíli bavit. U konce jsem se sice už trochu shovívavě usmíval, kam až to tvůrci dovedli, ovšem Kolker hraje celou dobu toho malého, naštvaného spratka tak dobře, že filmu člověk leccos rád odpustí. Dám slušné 4*. ()

Davies182

Emile Hirsch v nové roli, to jsou pro mě osobně vždycky malé Vánoce, i když je pravda, že zrovna tady mohl toho prostoru dostat klidně víc... ale co už, zbytek bohatě vynahrazuje Bruce Dern. Takže ano, po dlouhé době opět horor, který sází hlavně na herecké jistoty, a je to moc fajn. Ke konci se sice dostaví mírná přesycenost materiálem, a je to najednou celé trochu guláš, zrovna tady se ale nejvíc cení hlavně ta originalita. A odvaha. ()

pepo

Elegantna indie hra so zanrom. Pekne vymyslena aj zahrana. Vlastne je to vsetko, co som chcel od Brightburn a nedostal to. Nejde sice o ziadnu zlomovu pecku alebo buducu klasiku, no ako osviezenie ma to potesilo velmi. 8/10 ()

Xmilden

Ocitáme se v blízké budoucnosti, kde otec z neznámých důvodů nechá svou dceru, aby se nabiflovala svou novou identitu, nesmí chodit ven a dokonce jí zakazuje koukat se z okna. Divák tak nějak stále tuší, že věci nejsou vůbec takové jaké se zdají být. A taky, že nejsou.... Nebudu prozrazovat co z filmu nakonec vyleze a kterým směrem se bude děj ubírat. Podobných snímků totiž není nikdy dost a jejich největší síla právě tkví v absolutní nečekanosti zápletky nebo případně jejího uchopení a jinakosti. 75% ()

sepp

Měl jsem to štěstí, že o tomto filmu jsem před jeho shlédnutím nic nevěděl a zde si jako první komentář přečetl ten od J*A*S*M*a, díky kterému jsem nečetl a nezjišťoval nic dalšího, což uchránilo můj divácký zážitek. Nicméně se přiznám, že v půlce jsem měl sto chutí to vypnout a nedokoukat, ale přemohl jsem se. Takže ano, je to docela dobré, nakonec to do sebe zapadne, ale ty některé extra nadšené komentáře zde tak nějak úplně nechápu. Průměrné hodnocení dávám ale nakonec jen proto, že tento styl filmů mám rád, jinak bych dal ještě méně. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019