Dej snímky Premlčané sa odohráva v priebehu jedného letného večera. Karel Roden sa ako tajomný muž Radek vracia po dvadsiatich rokoch na pár hodín do Prahy, aby tu našiel istú mladú ženu a raz a navždy sa vyrovnal s minulosťou. V pátraní mu pomáha ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá jeho príbeh zaradí do svojej živej nočnej šou. Chcela mať vo vysielaní senzáciu, ale na jej zdesenie a na zdesenie všetkých poslucháčov vypláva na povrch dávna vražda. Svoj plán Radek pripravoval niekoľko rokov a počas jeho rozprávania je do pochmúrneho príbehu vtiahnutá nielen spomenutá moderátorka, ale aj pražská kriminálka a ďalší aktéri dávno zabudnutých udalostí. Začína sa napínavý súboj o čas a o spravodlivosť. Naozaj je už všetko nenávratne premlčané? (Bontonfilm SK)

PTuranyi

Kriminálny film s originálnym príbehom odhalenia v živom vysielaní, ktorý má svojou tajomnosťou DNA thrilleru. Žiaľ kým medzi dialógmi sa darí produkcii vytvoriť celkom slušnú atmosféru, v okamihu keď začnú postavy medzi sebou komunikovať, celé kúzlo mizne a úroveň klesá niekam k televíznemu seriálu Policie Ostrava. Karel Roden a Igor Bareš svoje postavy hrajú veľmi dobre. Aj osadenstvo v rádiu hrá ešte celkom prirodzene. To sa však už nedá celkom povedať o policajtoch a Denise Barešovej, ktorej výkon bol naozaj na úrovni denného seriálu. 70% ()

gpx

Pokud je to krimi, tak hodně komorní a v rovině rozhlasové hry. Nicméně děj je dostatečně poutavý, aby zaujal i bez vizuální řezničiny. ()

revere

Inteligentně vyprávěný komorní krimi thriller. I když ta část à la thriller nevyzněla nuzně nebo směšně (případně mix obojího) jen díky tomu, že roli Radka s jeho monology byla svěřena Karlu Rodenovi. ()

charles3

Originální námět a scénář v českém filmu - v podstatě konverzační thriller bez jediné akční scény. S nečekaným, ale věrohodným a o to lepším koncem. Sedláček se vrací - když ne do první, tak aspoň do čela druhé ligy. ()

TOPmoovie

v podstate minimalistický film, s poctivou kamerou, postprodukciou, hudbou. technicky kvalita. reziser si bol vedomy, ako putave je obycajne slovo a prerozpravany pribeh. cast filmu pocuvame putave rozpravanie a funguje nam fantazia ako pri citani knihy a zabralo to . to ze je premlcacia doba na vrazdu, je fakt absurdne .. ()

vinducha

Když musíš , tak musíš. Herci v hlavních rolích předvedli standard . Pocit , že se z tématu dalo vytěžit víc , tam ale malinko je. Připadá mi že si pan Sedláček nakládá víc , než na co skutečně má. Buď režie nebo scenář , oboje k úplné divácké spokojenosti  zřejmě  zvládají jen skutečná esa. A to se omlouvám , ale zatím mezi ně dle mého nepatří. ()

lu1

Jsou filmy, kde mi absence logiky nevadí, protože jsou o atmosféře nebo má být nelogické jednání postav. Tohle ale myslím není ten případ, tohle mělo být naopak postaveno na dokonale připraveném plánu a přesto to drhlo, ač se Roden snažil to prodat :) Jinak mi přišly dost nevyvážené herecké výkony Rodena, Barešové na jedné straně a té komisní bloncky. Škoda, nápad nebyl špatný. ()

naytsirk

Za mě po delší době kvalitní český snímek…Sedláček tentokrát nezklamal, stopáž ideální a ten scénář je vynikající…Užil jsem si to… ()

Colomba666

⭐️⭐️⭐️⭐️Roden = jediný způsob, jak ode mne česká tvorba vysomruje více jak 3*, on je prostě diamant mezi ... raději nebudu říkat čím. ()

futislav

Na naše poměry nadstandardní snímek. Solidní zápletka i kamera. Co bylo asi možné více zdramatizovat byl konec. Jedno rýpnutí si ale neodpustím. Jak jsem již psal v několika předchozích komentářích, bolestí posledních českých filmů je velmi špatná dikce herců. Drmolí, není jim rozumět a snaží se bezdůvodně odříkat naučený text co nejrychleji. Že to dělají mladí herci, u kterých by se to dalo omluvit nezkušeností a trémou, je celkem pochopitelné. U starého matadora Rodena to působí rozpaky. ()

Awer

Velmi nerealisticky působící konkrétní děj, zpracovaný oním velmi civilním Sedláčkem, s ambicí velmi věcně zasáhnout dva velké společenské problémy (divoká devadesátá a ona promlčecí lhůta). Dohromady to jde tak nějak divně. Člověk to odkouká, je tam napětí, každá z těch tří složek (hyperhustý thriller, komorní vyprávění, dokumentární apel na společnost) sama o sobě je fajn, jen prostě úplně nechápu, k čemu jsou potřeba režiséři, když si stačí, jako v některých restauracích, dát na talíř kus smažáku, kus asijských nudlí a vyvoněnou tortillu... ()

Naby

Za mě zajímavé, napínavé, dobře vymyšlené a originální. Nicméně mi film doporučila hromada lidí a potom je moje očekávaní až nerealistcky vysoké ;-). Celkově teda doporučuji všem co mají rádi kriminálky a napětí. Na českém písečku bych řekl, že se jedná učitě o něco v TOP10 letošního roku. Celkově hodnotím 3,8* ()

maara666

Hvězdička za Rodena, který ale nemá moc co hrát. Denisa Barešová (poškozená) mě vůbec nepřesvědčila. Jinak nápad, resp. scénář nejsou úplně špatné. Ale chtělo by to víc napětí, popřípadě nějaký zvrat. Takhle to vyznělo celé do ztracena a ze začátku to pěkně nudilo. Doporučuji na tento film koukat ještě za světla, popř. na začátku večera, abyste u toho neusnuli. ()