Dej snímky Premlčané sa odohráva v priebehu jedného letného večera. Karel Roden sa ako tajomný muž Radek vracia po dvadsiatich rokoch na pár hodín do Prahy, aby tu našiel istú mladú ženu a raz a navždy sa vyrovnal s minulosťou. V pátraní mu pomáha ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá jeho príbeh zaradí do svojej živej nočnej šou. Chcela mať vo vysielaní senzáciu, ale na jej zdesenie a na zdesenie všetkých poslucháčov vypláva na povrch dávna vražda. Svoj plán Radek pripravoval niekoľko rokov a počas jeho rozprávania je do pochmúrneho príbehu vtiahnutá nielen spomenutá moderátorka, ale aj pražská kriminálka a ďalší aktéri dávno zabudnutých udalostí. Začína sa napínavý súboj o čas a o spravodlivosť. Naozaj je už všetko nenávratne premlčané? (Bontonfilm SK)

ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová)

"Promlčeno nabízí komorní thriller odehrávající se takřka v přímém přenosu. Tématem jsou 20 let staré zločiny, zanechávající rány tak hluboké, že je žádný čas nezahojí. Zvlášť, když jsou nepotrestané. Diváka potěší hrdinové, kteří vypadají a chovají se jako normální lidé, bez zbytečné teatrálnosti.…" viac

Filmpress.sk (Adam Gazdič)

"Premlčané je komorným thrillerom napriek nevyužitému potenciálu schopným zapôsobiť na diváka, ak pristúpi na jeho hru. Oplatí sa vidieť už len preto, že z hľadiska žánrového zaradenia podobných filmov v Čechách a u nás veľa nevzniká." viac

Filmspot.cz (Jan Varga)

"O nečekané zvraty není nouze, z diváckého hlediska je však nutné přistoupit na pravidla hry, zkousnout několik scenáristických berliček a příliš se nerýpat v absurdnosti Radkova zdánlivě detailně promyšleného plánu." viac

MovieZone.cz

"Rozhodně ne dokonalý, přesto v mnoha ohledech zajímavý a podnětný thriller, jakých se u nás moc netočí. Největším problémem pro nesporně schopného režiséra je bohužel scenárista sázející na překombinovaný a do všech stran rozbíhavý příběh. A oba mají jméno Robert Sedláček." viac

Rozhlas.cz (Kristina Roháčková)

"Režisér Robert Sedláček se po filmové adaptaci posledních let života Jana Palacha a televizní kriminální sérii Sever znovu zabývá motivem jednotlivcova boje za spravedlnost. Z ambiciózního thrilleru Promlčeno, který tento týden nasazují kina i festival Febiofest, ale vychází spíše informační kampaň." viac

TVguru.cz (Lukáš Loužecký)

"Nic to ovšem nemění na vyznění celého snímku, které je jednoznačné. Promlčeno vás upozorní na za mě špatný zákon, který napomáhá zlu. Snímek tak dělá velice zajímavou formou, se skvělými představiteli jednotlivých rolí, a především se spoustou emocí." viac