Obi-Wan hľadá spojencov, čím priláka pozornosť Impéria a ohrozí životy miestnych obyvateľov. (Disney+)

Martrix

Čtyři, předpokládám dospělí lidé, napsali směsku ubohých dialogů, kterými oplotili scény, které mohly a měly být ikonické. Pro každého fandu měly být stejně hlavuodpalující, jako příchod Luka v Mandovi. Ovšem první setkání Dartha s Obim...takhle si to asi nikdo nepředstavoval. Směšný souboj, debilní scéna, kdy světelný meč zapálí písek, jeden výstřel zabrání údajně dlouholeté snaze Obiho lapit....prostě to je celé špatně a mě to opravdu mrzí, protože mám SW rád. Jediné dobro je Ewan, který je schopen svým herectvím aspoň trochu eliminovat neumětelství tvůrců. Možná jim křivdím, možná jsou to zdatní filmaři, ale cit pro SW rozhodně nemají. Narozdíl od Filoniho nepochopili principy a nepronikli do SW univerza emocionálně. Pokouší se ho rozšiřovat hloupostmi, jako je vznášející se plošina se zvukem naftového náklaďáku, roboty, kteří nepůsobí užitně, novými rasami... .  Přitom selhávají v motivech a schopnostech, které ty důležité postavy definují. Všichni, kdo někoho nahání si velmi snadno toho někoho nechají utéct, jako kdyby neschopnost postav odrážela impotenci tvůrců, kteří se vyhýbají zásadním scénám a bojí se jít do postav ostřeji. Přitom se nerozpakují zabíjet anonymní postavičky, jen aby tímto primitivním způsobem demonstrovali...ani nevím co. Výhrůžka Vadera....nebo zemřeš bídnou smrtí, byla stejně divná, jako podbízivá scéna nasazení přilby a zvuk výdechu...WTF. Velké, velké rozpaky, mám z této epizody. ()

Remivsremi

Dějově prázdná epizoda, která nabídla pouze setkání dávných "přátel". Ani to však nedokázalo zaujmout. Tohle byla pouhá nepotřebná výplň. Je to zarážející, když se jedná o krátkou minisérii a každá minuta by se měla beze zbytku vytěžit. ()

kristianzen

Ach jo. Když divák trochu přemýšlí, tak musí kroutit hlavou nad nesmyslným a hloupým jednáním postav - Obivan neobejde bránu, na konci Vader a troopeři neumí obejít oheň atd. Tvůrcům palec dolů, že si myslí, že divák sežere všechno. Jsem rád, že nejsem sám, kdo to tak vnímá. ()

LUKICKK

Zatím nejlepší epizoda, setkání Obi-Wana a Anakina bylo cool a vzhledem k tomu, že je Obi-Wan stále uzavřel síle, tak souboj vypadal tak jak měl. Doufám, že to ale nebyl jediný, co má být v tomto seriále. Každopádně byl to fakt povedený díl. ()

noriaki

Kdo tohle proboha napsal? Obi-Wan dělá triviální chyby, takže i desetiletá holka vedle něj vypadá soustředěněji a schopněji. Nedává si pozor na pusu a v klidu se rozkecává že je jedi, i když ho může slyšet fanoušek Impéria. Obtěžuje se s vyřazováním brány k níž chybí plot, takže by se dala jednoduše obejít. Darth Vader se objeví a nedoprovází ho jeho ikonická hudba. A to je jen prvních dvacet minut. Kdyby se děj netáhl jako sopel, tak by chyb bylo nepochybně mnohem víc. Jestli to není nějaká sofistikovaná parodie, tak je to brak pro debily. ()

fabecc1222

První ze soubojů, na které jsme všichni čekali. Já sem popravdě ani nečekal žádný velkolepý osudový souboj, ale opravdu něco takového, co nám bylo ukázáno. Obi je psychicky na dně, fyzicky už na tom určitě taky není tak dobře, a poslední roky se stranil síly, takže bych od něj ani nečekal, že vytáhne se světelným mečem nějaký velkolepý výkon. Musim mimojiné pochválit i malou Leiu...Dětské postavy jsou mnohdy extrémně otravné, a přejeme jim tu nejhorší možnou smrt, ale tady představitelka i tvůrci skvěle vypracovali charakter a i hlášky pro ní,takže na ní nevidím nic rušivého...Věčná škoda, že se v českém znění nemohl kvůli covidu konat Jiří Klem na Vaderovi, jelikož Miroslav Etzler u Vadera značně ubral na jeho projevu a démoničnosti. ()

Natabar

Celé to působí jako amatérský film, co si fandové od vedle natočili z nadšení pro klasické díly. Bez spádu, "akce" na úrovní trapnosti 10 z 10, Obi-Wan za totálního loosera a malá Leia je na facku. ()

Sany33

Príbeh: Obivan je zahnaný do kúta a spolieha sa na pomoc miestnych rebelov. Jeho najväčší nepriateľ ale vie, že z tejto planéty nie je kam utiecť a tak sa rozhodne s dávnym priateľom stretnúť osobne a skrížia sa najlegendárnejšie svetelné meče. Prevedenie: Vybaliť na diváka najväčšie lákadlo celého seriálu v tretej časti chce odvahu. O to viac, že sa jedná o veľmi slabí odvar čo sa týka atmosféry ak to porovnávame s tretím dielom ságy. Ale na druhej strane čo by ste za 40. minút chceli vykúzliť. Ja som si myslel že tá temná sestra bude hlavný zloduch ale na scéne sa objaví aj sám veľký Anakin Skywalker. No čakal som od tejto epickej scény o dosť viac. Žiadna emócia, zimomriavky, nič... 65% ()

blackJag

A zrovna tento díl se mi celkem líbil. Možná je to tím, že předchozí počínání bylo dietní, nijak zvlášť dobře napsané, nijak zvlášť dobře zrežírované, malá Leia nic moc, zahraná špatně, ale samozřejmě, táhne to hlavně ten Vader :-) Asi mohl víc zazářit (režie fakt slabá, původní hudba jalová, nápomocna jako střelba do vlastních řad), přesto střet ústředních protagonistů v této fázi a s tímto průběhem dává ideově smysl. Tak uvidíme, co bude dál... ()

kenkaku

Chápu, proč vele-inkvizitor musel být bílý hetero muž. Kdyby totiž zemřel kdokoliv jiný, byl by to xenofobií rasismus pošlapávající diverzitu díla a kvóty by se museli okamžitě doplnil. Takhle to nevadí. Nicméně přes všechny negativní recenze na mě epizoda působila dobře (dokonce lépe než předchozí dvě). Asi díky solidní “oblékací scéně” a nadstandardnímu propojení na filmovou ságu (Storm troopeři udělali svoje :)) ()

Kelly2502

Predať Lucasfilm Disneymu bolo Lucasovo najhoršie biznisové rozhodnutie v živote...aspoň že všetky tie peniaze daroval na charitu, lebo túto gayovinu sa dá len ťažko niečím obhájiť. Nádherné, skutočne. ()

FilmysMartym

Hello There! Začnu nejdřív pozitivama, Darth Vader je jednoduše fenomenální a Obi-Wan zas a znovu také. Jeho vztah s Leiou funguje na jedničku a ja jí prostě zbožňuju! Atmosféra téhle epizody překonala tu z minulých dílů a ta lehká hororovost tomu pěkně dodala šmrnc, samozřejmě hudba také vytváří pěknou hloubku. Stopáž je v mých očích jakž takž ideální, ale za pár minut navíc bych se nezlobil :) Tak a když pominu několikero scénaristických chybiček, tak se dostávám k největšímu problému, kterej s tímhle dílem mám. Tím je jejich duel, ze kterého mám takový laciný dojem, možná spíš fan-made a jehož choreografie na mě v některých momentech působí neprofesionálně+za mě chaotické snímání celého souboje, což byl asi účel, ale nevím no, na mě to prostě nefunguje. Jo a abych nezapomněl, tak ta přehnaná záře světelných mečů, predevším Obi-Wanův, je prostě rušivej element. Ale stále věřím, že tohle bylo pouze jednorázové šlápnutí vedle a nadcházející díly už nám budou servírovat 5 hvězdičkovej materiál. May the Force be with you! Rozbor: https://youtu.be/PMFtB4IKuek ()

Rudinsky odpad!

Disney, šibe vám? Kúpiť za 4 miliardy takúto monumentálnu značku a nechať ju dlhodobo prasiť, to chce naozaj odvahu hraničiacu s podozrením, že je to cielené a niekto v exekutíve StarWars neznáša. Dajte to už prosím niekomu, kto má elementárnu úctu k látke a fanúšikom (starý dobrý Edwards) a rozumie sa sci fi a popkultúrnemu odkazu tejto ságy. Takto to totiž pôsobí ako woke-wanna be bullshit. Pre mňa za mňa nech to režíruje aj Conchita Wurst, ale aby vysokorozpočtový seriál pôsobil ako haluz od Tommyho Wiseaua, to chce poriadnu dávku mimózy. Veď už len fanmades vyzerajú oproti týmto toporným koninám ako z iného sveta. Končím. ()

Petr.Kocfeld

Lepší než-li jednotka to určitě nebylo.Dám 3 hvězdy.Kenobi zde na konci bojuje s úhlavním nepřítelem Darth Vaderem.Souboj ke konci byl celkem dobrý.Leia zde tolik nemluví,ale je zde statečná.Hodnotím 65 procenty. ()

Ant_Antony

Tak tohle vysloveně zabolelo... Logika je na úkor scénáristických berliček ta tam... Vader pomocí síly umí jen zvedat lidi do vzduchu, ale oheň neuhasí..? wtf?!? Inkvizitorka se zjevně umí teleportovat, Oni-Wan - radši bez komentáře... ()