Cestovatelé v čase dorazí z roku 2051, aby doručili důležitý vzkaz: ve 30 let vzdálené budoucnosti lidstvo prohrává válku proti smrtícímu mimozemskému druhu. Jedinou nadějí na přežití je přenést vojáky i civilisty do budoucnosti, aby se zapojili do boje. Dan Forester, odhodlaný zachránit svět pro svou dceru, se spojí s geniální vědkyní a svým odcizeným otcem, aby zvrátil osud planety. (Prime Video)

Soweek

Nedělá mi problém kouknout se občas na béčkovou nebo i céčkovou produkci. Udělat ale drahý blockbuster po vzoru Netflixu, kde 95% peněz jde na počítačové efekty a plat Chrise Pratta, 5% na vše ostatní a 0% na scénář je zhovadilost. A jestli mě něco ještě víc vytáčí tak je to naprostá lenost při dohánění mezer ve scénáři náhodnými nepravděpodobnými situacemi. Jako řadový učitel potřebujete sehnat předního experta na sopečné erupce? Není problém, můj 12ti letý žák je dostatečně klasifikován. Že potřebujete armádní nevystopovatelné letadlo na dolet do Ruska? Není problém, můj táta opravuje armádní nevystopovatelná letadla jednomu Rusovi a ještě s nima umí létat.... opravdu, opravdu nevkusné průjmovité lejno. ()

sedm.1

The Tomorrow War určitě není špatná podívaná a rozhodně netrpí ničím, co by vyloženě odrazovalo od jejího sledování, na druhou stranu v rámci akčního sci-fi ovšem nenabízí ani nic, za co by si zasloužila být vynášena do nebes, čímž ji sice s klidným svědomím mohu zařadit do pěkného žánrového průměru, na víc ale prostě nemá. A důvodů je k tomu několik. Zápletka Války zítřka je tedy sice poměrně originální, nicméně zahrávání si s cestami v čase je velmi ošidné a i zde došlo k několika momentům, které více než skřípou, naštěstí tu máme ale i nějaký ten překvapivý zvrat, který potěšil, spád by se dal označit též za standartně svižný, a co se pointy, respektive spíš závěrečného rozuzlení týče, výhra to není, ale minimálně jeho zpracování patří k vrcholům filmu. Hodně jsem pak čekal od akce, která mě hodně bavila, byla nápaditá, přehledná, napínavá, prostě fakt povedená, nicméně k ní směřuje i jedna z mých nejzásadnějších výtek, a to že jí je opravdu málo. Do pozitiv bych jinak asi zařadil ještě atmosféru a poměrně fungující emoce, do negativ bohužel postavy a jejich herecké představitele. Z postav totiž nebyla ani jedna jakkoliv výrazná, či čímkoliv zajímavá, a obsazení mi jednoduše nesedlo, především Chris Pratt mi zrovna do této role nepřišel úplně nejvhodněji obsazený a nikdo z ostatních též nedokázal vážně zaujmout, snad tedy jen J.K. Simmons, ale ten se tam zas až tolik neohřál. Efektům se nedá každopádně vyčíst nic, jsou na vysoké úrovni a baví, a zmínit jako plus bych mohl ještě sem tam nějaký ten povedený vtípek, takže zkrátka, The Tomorrow War jistě stojí za pozornost, ale očekávat od něj nějaký mimořádný žánrový zážitek určitě nelze. Přitom jen stačilo více akce, která byla jinak skvělá a jiného herce v hlavní roli, a myslím, že by bylo postaráno o zatraceně výraznější zábavu. Za mě tudíž s dost odřenýma ušima 4*. ()

Milano33

Takto si predstavujem slušnú, akciou nabitú sci-fi jazdu. The Tomorrow War je zaujímavo zasadený, vizuálne nádherný, príbehom strhujúci blockbuster, od ktorého neodtrhnete oči. Film má solídne tempo, ktoré primerane graduje, vie, kedy má ubrať na tempe a kedy zase zrýchliť. Film našťastie dokáže primerane zvoľniť na svojom uchvacujúcom rytme a vyhradiť si čas a priestor na komornejšie scény, napríklad na tie osobitné momenty, ktoré sa sústredia na charaktery. A na druhú stranu dokáže aj pridať na rýchlosti, poriadne nabrať na spáde, aby boli nervydrásajúce pasáže správne vypointované. Tento akčný sci-fi thriller pôsobivo obsiahol to, čo sa od takéhoto druhu žánru očakáva, plus do toho pridal aj niečo nové, niečo inovatívne. Teraz predovšetkým narážam na cestovanie v čase, čo bolo skutočne spestrujúcim prvkom  zároveň zábavnou atrakciou. The Tomorrow War dosť pripomína film Edge of Tomorrow, ktorý taktiež pojednával o mimozemskej invázii a obe filmové počiny do príbehu zakomponovali nejaké tie časové hrátky. Zatiaľ čo Edge of Tomorrow sa preslávil svojou časovou smyčkou, The Tomorrow War vsadilo na systém cestovanie naprieč časom. Časový portál vyzeral naozaj prekrásne a ohromujúco, farebná a svetelná kombinácia modro-fialovej fantasticky ožiarila tamojšie priestory. A keď našich výsadkárov táto červia diera vcucla, tak ten prechod a výsledný pád (zoskok) do bazéna na druhej strane portálu bol velice fascinujúco natočený. Boli sme hodení priamo do stredu akcie, celá táto vypätá sekvencia pôsobila na mňa veľmi živým a dynamickým dojmom, kamera bola správne pohyblivá a flexibilná, zábery z pádu boli pohlcujúce a samotné pristátie (dopad) bol naprosto dychberúci. S akčnou stránkou sa parádne vyhrali, bola napínavá a strieľanie mimozemských oblúd nikdy neomrzelo. Epické bojové sekvencie nám ponúkli to, čo by mal dobrý military science-fiction snímok obsiahnuť. Audiovizuálne prevedenie bolo vskutku luxusné, CGI a vizuálne efekty boli na veľmi vysokej úrovni a nemal som pocit, že by boli nejak extra do očí bijúce. Už teraz v predstihu vidím, ako polovica obecenstva bude hejtovať tento snímok za nelogičnosti, klišéovitosť a kadejaké obdobné hlúposti. A to pri tom tento počin nie je vôbec taký banálny, ako sa na prvý pohľad môže javiť, všetko s konečného hľadiska dáva zmysel, i keď je pravda, že The Tomorrow War sa v niektorých prípadoch snaží pôsobiť ako inteligentný film, čo rozhodne nie je. To je možno na škodu, ale (pseudo) vedecký základ skrátka ku kvalitným scifíčkam patrí a podľa môjho názoru The Tomorrow War definitívne patrí k tej kategórii sci-fi filmom, ktoré majú určitý presah. Hoci nie je vedecko-technologický alebo filozoficko-spoločenský, ale rozhodne aspoň ten emočný sa tu nájde v hojnom množstve. Postavy sú slušne zahrané a dobre prekreslené, poväčšinu chápete ich motiváciu, chovanie a rozhodnutia. Najmä k drsňáckému a charizmatickému Chrisovi Prattovi si ihneď vytvoríte vzťah, jeho postava je skvelo psychicky a emocionálne zvnútornená. Ďalej určite za zmienku stojí i krásna a talentovaná austrálska herečka Yvonne Strahovski, ktorá stvárnila Danovú (Chrisovú) dcéru. Chrisov otcovský vzťah a puto, ktoré prechováva k svojej dcérke je naozaj krásne, silné, úprimne a dojemné. Práve odtiaľto, práve od takýchto rodinných momentov vzišla drvivá väčšina pohnutlivých scén, ktoré dokázali diváka citovo zasiahnuť a obmäkčiť. Vzťah otec-dcéra ma zo všetkého najviac bavil, kvôli časovému paradoxu bol o to výnimočnejší a nenahraditeľnejší, mňa si Chris spolu s Yvonnou proste získali svojimi emocionálnymi prejavmi. Príbeh sa točí okolo mimozemskej invázii, ktorá sa odohrá v budúcnosti. Lenže ľudia budúcnosti prehrávajú nad neľútostnými a po ľudskej krvi prahnúcimi emzákmi, preto rozhodnú spojiť s ľudstvom minulým skrz červiu dieru a poprosia o urgentnú pomoc. A tak zastávalo iba na nás - na ľudstve, či na túto správu naprieč časom odpovie a vyšlú posily do vojny zajtrajška. () (menej) (viac)

Kienast

Po nemastných/neslaných upoutávkách jsem se bál průšvihu. Jenže TheTW je parádní akční sci-fi, které se sice inspiruje u filmů jako "Na hraně zítřka, Hvězdná pěchota, Vetřelci či dokonce Věc", ale žádná doslovná vykrádačka to není. Dvě hodiny utekly jako voda, nuda se nedostavila a dokonce některé momenty jsou naprosto parádní. Výsledek: solidních 7/10 ()

Lukoboss

Když se mám dívat na akční sci-fi, chci od toho pořádnej nářez a hlavně, ať to "bliká". Tady to sice na jednu stranu taky je (příšery jsou správně škaredý - něco mezi vetřelcem a Zergama ze Starcraftu), ale na druhou stranu to zase musí být až k posrání hyperkorektní, s nízkým věkovým ratingem a navíc upozorňující na rodinný vazby a vztahy. Nejenom, že ten jedinej vyvolenej musí zachránit svět, on musí urovnat vztahy se svojí dcerou, ale taky ještě s otcem, aby toho nebylo málo. Všichni velitelé jsou vlastně velitelky, ta hlavní je dokonce kromě výborné vojandy taky vědkyně a badatelka (aby toho jako náhodou neuměla málo!). A když už jsme u toho, pro ty ufouny je taky středobodem všeho jejich Matka. Obecně logiku ve filmu nehledejte, na to se tady nehraje. Stopáž je celkem šílená, střihnout o ty rodinný scény, zůstal by velice slušnej akční biják... ale to se nestalo. ()

iXtr3m3

Nakoľko sa tu znovu nájdu qoqotkovia, ktorí sa tu hrajú na absenciu drámy, či absenciu akcie v prvých 50tich minutách, pritom ako to tu už niekto napísal, keď sa jedná o LGBTQ agitku, kde je jediná akcia ála Skrotená hora, tak tam je všetko OK a pohoniči si veru pohonia (svoje egá), tak trošku nadhodnotím. Ale späť k filmu. Vynikajúca akcia, kombinácia toho najlepšie od Baya a Emmericha. Veľkolepý vizuál, kde rozpočet vidieť, sympatický Pratt a najväčší drsňák na filmovom plátne posledných rokov J.K. Simmons, ktorý si vyslovene pýta nejaký Revenge triler, pretože tá jeho muskulatúra v jeho veku, to je doslova oproti ostatnému osadenstvu, že WTF??? Yvonne chrumkavá, emzáci luxusní, s ničím sa neserúci, krásne spracovaní a vražední jak sviňa. Hudobný podmaz decentný, výprava super, myšlienka vs. logika samozrejme dostáva na frak, ale inak je to maximálne pútavé. Útok na morskú základňu v sebe spája to najlepšie z Battle L.A., Edge of Tomorrow a hlavne World War Z. Tento film si ešte niekedy rád zhliadnem a zároveň by som si vedel predstaviť aj nejaké ďalšie rozšírenie v podobe sequelu ála Cameronovi Alieni, podobne, ako som to písal aj pri Quiet Place 2. Títo emzáci boli ale ešte vražednejší. Krásne som si to užil a od Amazonu trefa do čierneho. Jasné, že finančne sa im to asi nevyplatilo, ale ako ťahák pre nalákanie predplatiteľov, tak to trafili úplne. O takýchto filmoch môže Netflix len snívať, najbližšie k tomu malo Six Underground, čo však bolo celé oproti tomuto fakt len a len na efekt, ktorý síce zbožňujem, preto som to aj tak hodnotil, ale v priamom zrovnaní, kde efekt ide vpred, tam ostatné ide vzad. Tu to bolo ďaleko viac vyvážené, malo to dokonca aj prvky rodinnej drámy a dávku emócii, malo to aj sem tam slušný vtip a gulervúcu akciu samozrejme tiež. ()

666Carnage

Jasně, že to vykradlo snad všechno co šlo. Jasně, že to nebude film roku a nedostane cenu akademie. Ale je snad slunce jasný, že to byla parádní podívaná a akce střídala akci. Nic ohraného pokaždé jiná lokace a taky jiný přístup k akci.  Chris Pratt baví a je vidět, že si tyhle snímky užívá. Přes dvě hodiny čisté zábavy. O tom to snad je ne? 75% ()

Dallon

První polovina filmu je naprosto skvělá. Byl jsem vážně překvapen že to nebylo hloupí, vše dávalo smysl, akce byla super, plot twist naprosto skvělej a hlavně nečekanej. Herecký výkony taky skvělí, Chris Pratt si to dává na pána, a role se zhostil vážně bravurně. Po první polovině byli tedy moje pocity vážně vysoko, a bodové hodnocení bylo někde mezi 9/10, a byl jsem vážně oslněn z toho jak moc dobrý to bylo. A pak to přišlo....Asi po polovině filmu se najednou všechno zvrhne, vše nedává smysl, začne to být naprosto hloupý, scénáristům asi došli nápady nebo vážně nevím. Ale je to hrozný, a ještě hroznější je samotný finále, který je šíleně uspěchaný, hloupí, dokonce bych řekl že až trapný. A z asi posledních 10-15 minut kde se snaží celý "problém"  vyřešit, mi bylo vážně špatně. Nechápu co se stalo, ale první polovina je vážně naprosto skvělá, má to cool hudbu, někdy super kameru, vizuál je nádhernej. Ale všechno to podkopává debilní konec, kterej je šíleně hloupej, a řekl bych že až smutnej. Bohužel, když jsem byl tak v 50ti minutách filmu tak jsem si říkal že je to na 5 hvězd, ale po tomhle........hrůza. Film asi doporučuji jen kvůli první polovině, a u finále nesmíte přemýšlet, jinak vám praskne prdel. Za první polovinu 6,5/10 ()

borec999

Dejovo nie príliš invenčné sci fi, do ktorého Amazon nalial obrovské množstvo peňazí, ktoré sa ukážu najmä na akčných scénach a efektoch, ktoré sú kvalitné a bez debaty tým najlepším z filmu. Mimo ne však nie je moc o čo stáť a Válka zítřka sa mi pri svojej dĺžke 140 minút niekedy príšerne tiahla. Chris Pratt v hlavnej úlohe totálne nevýrazný, podobne ako aj ostatní herci( na druhej strane ich postavy sú tak nezaujímavé, že v podstate ani nemali čo hrať). Ťažký priemer a na daný monštrózny rozpočet presahujúci 100 miliónov aj mierne sklamanie. 55% ()

kery-

Jako nevim.. Ze začátku je to docela OK - žádné zbytečné okecávačky (v rámci US produkce) a jde se rovnou na věc - příchod lidí z budoucnosti sem, poslání jiných lidí odtud do budoucnosti a jede se. První ukázka představí monstra jako masivní živočišné stroje, které nemají jinou touhu, než všechno nevyhnutelně rozmrdat do krve. Tady je to ještě OK. Posléze se ale do toho začne více šťourat - to není zase tak šokující, ale šokující pro mě je například to, že všichni jdou do boje, ale nikdo jim ani neřekne "jděte jim po krku". Už jen tohle je totální vrchol debility, ale chápu, že během těch 138 minut si na nějaké věci museli postavy přijít sami. Co na druhou stranu moc nechápu je to, proč je ta délka tolik natáhnutá, protože sotva v půlce už to jde vše do prdele a monstra jsou s každou návštěvou blbější a slabší a žánr navíc začne v mnoha místech přecházet v komedii, kdy si Pratt řekne, že začne hrát jako ve Strážcích galaxie, a to tomu vůbec nesluší. V moment, kdy se potom vrátí domů, začne být ten film ještě větší odpad a zahodí se veškerý vývoj postav, děje a veškerý náboj spojený s nebezpečností monster se ztratí. Osobně jsem v tomto osazenstvu nečekal žádný trhák, ale fakt, že slušně rozjetý film se takto posere, je docela smutný. Jo a jak jsem se těšil na StraHOTski, tak mě to rychle přešlo. Nevim, co se té ženské v osobním životě stalo, ale od posledních sérií Chucka je u hraní otrávená jako prase. Jako jednohubka je to dobrý. A ještě víc dobrý by to bylo, kdyby to bylo zkrácené o půl hodiny. ()

SpaceOdyseus

Priste bych si pral chytrejsi scenar bez milionu malych debilit, zajimavejsi postavy potencialne hrane sympatictejsimi herci (dobre, Pratt s tatou jsou v pohode) a uplne vyskrtnout srdcervouci epilog, u ktereho jsem protacel panenky jak trubiny v elektrarne. ()

Litvicek

Já nevím. Nemám moc rád porovnání s filmem Na hraně zítřka ale musím sportovně uznat, že zmíněný film s touhle tématikou si narozdíl od Války zítřka precizně poradil s pozorností diváka, jeho napínáním a celkovou kvalitou. Navíc to bylo tak krásně rozmanité, místy originální a zábavné, což se tady nedá moc tvrdit - Válka zítřka se zkrátka nepovedla tak dobře. Postavy tam umírají, jsou tam víceméně i ukradené a Chris Pratt ačkoliv je sympaťák a rádi bychom mu fandili, tak mu jednoduše i tak nefandíme. 138 minut, nějak to uteklo, nějak jsem se zabavil, dabing potěšil ale na vyšší hodnocení to nevidím - Průměrná řežba, kdy ze začátku je soupeř Hard to kill a jak film postupuje, tak už padají jak kobylky a tím to hodně ztrácí, protože si naši hrdinové zkrátka a jednoduše snadno poradí.. Egh.. ()

Hanys_

Další řežba s emzákama s fain akcí, a kde se musí uznat i trocha té originality (nábor vojáků z minulosti, protože ti v budoucnosti už došli), snaha o emoční stránku (dcera) a nějaký ten twist (emzáci). Ale furt to nebylo tak vtahující, aby tohleto byl nějaký těžký kalibr v žánru.  6.5/10 ()

Corpsegrinder

Film co si na nic nehraje a ví že to je všechno hrozná blbost, což dokazuje i občasnej (funkční) sebeparodickej humor. CGI mi přišlo většinu filmu v pohodě, akce je až videoherně přestřelená a tedy zábavná, obsazení bez problému. Druhá půlka filmu možná trochu drhne ale stále jsem se bavil. Ta čtvrtá hvězda je hlavně za to že tyhle zábavný blbý filmy co jsou stále koukatelný se dnes často nedělaj. ()

Vadriano

Skvělý, až na nějaký naivní lidový řečičky občas a hlavně, že tam je většina lidí černé pleti a když přiletí jednotka z budoucnosti, tak jsou to snad všichni černoši :D ()

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

05.02.2022

Když Amazon oznámil poslední finanční výsledky, podstatná sekce ohlášení náležela audiovizuální zábavě, která je pro firmu čím dál podstatnější. Za filmy, seriály a hudbu loni utratila 13 miliard… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

08.04.2021

Další špatná zpráva pro letní sezónu v kinech – sci-fi blockbuster The Tomorrow War s Chrisem Prattem totiž po dohodě zamíří na streamovací službu Prime Video od Amazonu. Snímek původně zaštiťovalo… (viac)