Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiálny text distribútora)

uiu

Nemám ráda golf a točit film o nudné hře, kde se pinká do míčku mi taky moc smysl nedává. Stejně tak se mi nelíbila typická zápletka aneb jak se z losera stane winner, do toho Will Smith jako hodný chytrý černoch, který rozdává na potkání rady do života a do hry, Charlize Theron jako namyšlená bohatá panička, která je ochotna se s Mattem Damonem vyspat jen proto, aby šel hrát (jak si chcete oblíbit postavu bez hrdosti a cti?). 5 hvězd nebo 4? Asi jsem se nedívala na stejný film jako vy... ()

elanius

(155/2012, DVDRip) / Perfekcionistický film bez jediného náznaku napätia, zvratu, čohokoľvek zaujímavejšieho ako pomalého plynutia k perfektnému koncu. (6/10) ()

progression

Jeden z nejlepších "sportovních" filmů, pro mne určitě ten nejoblíbenější, právě proto, že není zdaleka jen sportovní. Nezapomenutelný Will Smith v roli caddieho, no spíše "životního našeptávače", Jack Lemmon ve své úplně poslední filmové roli, jeho "postatně mladší předobraz" v naprosto přirozeném podání vás kouzelně provádí celým dějem a další ústřední postavy filmu vytvářejí neskutečný filmový zážitek. Sportovní postavy mají reálné historické předlohy, a i když je to legenda, tak děj filmu působí naprosto reálně a s většinou ústředních postav "soucítíte". Kromě velice reálných golfových scén je tam i velké množství scén, které vás nutí o celém příběhu i jednotlivých osudech přemýšlet, takže si myslím, že kromě nezapomenutelných scén "golfových i negolfových" příběh v sobě nese i určitá "životní" poselství. Jak on to ten Robert Redford dělá ? ... Některé z postav filmu mi možná ten "němec od A." :-) časem pomalu vytěsní z paměti, ale na "baggera Vanceho" asi nezapomenu nikdy. ()

dANo

Zatiaľ najlepší režisérsky počin R. Reforda a aj keď nie som jeho fanúšikom, tak v tomto prípade som sa celkom rád nechal uniesť zaujímavým príbehom z prostredia golfu. Dokonca ani ďalší môj "neobľúbenec" Will Smith mi tu až tak nevadil, takže pozretie tohto filmu budem svojmu okoliu odporúčať. K najvyššiemu hodnoteniu chýbalo fakt málo. ()

hroubek

Je to už pár let co jsem měl štestí, že jsem tento snímek našel v programu.Tehdy jsem se ale o filmy trochu mín než dneska a někdy jsem nedokázal ocenit jeho kvality.Tehdy mě film přišel poměrně nudný a trochu o ničem.Když, jsem dozvěděl, že tento snímek budou dávat v televizi tak jsem si řekl, že nebude naškodu se na něj kouknout znovu.A hned po pár minutách jsem si začal film příjemně užívat a připomínat si ho.Po technické stránce není co vytýkat za to po herecké je toho trochu víc.Osobně má problém s Damonem, protože mu nemůžu uvěřit zlomeného muže a Charlize Theron zas podává jen standart.jediný kdo vládne každé scéně a tím i celému filmu je Will Smith jenž má nejlepší postavu filmu.Příjemný film u kterého se bavíte i když tak nějak tušíte jak to skončí. ()

Nyck

Tři moji oblíbenci v jednom snímku. Tradičně skvělý Matt, opět překrásná Charlize a ležérně svůj Will. Velice kvalitní film, kterému sice chybí něco, čemu se říká "třešnička na dortu", ale i tak... za shlédnutí stojí. ()

Mishqo

krásne prostredie, úžasné herecké výkony, úžasná hudba, film ktorý je niekedy sentimentálny viac než treba ale aj tak pohladí dušu ()

majkl44

Velmi pozitivní film, z kterého na mě působila příjemná atmosféra. O to víc si toho vážím, protože se děj odehrával za hospodářské krize. Přestože mi golf moc neříká, scény z greenu byly dobré. Will Smith i Matt Damon se rolí zhostili nad mé očekávání. ()

ELBobes

Naprosto dokonalé!!! Film, který mě velmi nečekaně překvapil. Golf mi jako sport nic moc neříká a ani jsem ho nikdy nehrál, tenhle film se odehrává v golfovém prostředí, ale o golf tu v podstatě vůbec nejde. Jde jen o psychickou vyrovnanost a nalezení klidu, který potřebujete, když se o něco snažíte. Will Smith zde vystupuje úplně jinak, než v jeho ostatních filmech (většinou akčních komedií, které nejsou nic moc), čímž si u mě vybudoval respekt a zahrál svou doposud nejlepší filmovou roli. Celé je to doplněné příjemnou motivující hudbou a krásným příběhem s hezkým koncem. ()

Sany33

Veľmi prekvapivo, príjemný a oddychový filmíček v ktorom aj negolfisti nájdu čo hľadajú, teda iba ak sa jedná o silný príbeh dávku poriadnych emócií a ako to už v podobných filmoch býva happy ending. Mne osobne sa najviac na celom filme páčila úloha ktorú si zahral Will Smith, jednoducho bola pre neho ako stavaná a vžil sa do nej na 100% čo veľmi kladne oceňujem 95%. ()

Unnamed

“Inside each and every one of us is one true authentic swing. Somethin' we was born with. Somethin' that's ours and ours alone. Somethin' that can't be taught to ya or learned. Somethin' that got to be remembered. Over time the world can rob us of that swing. It gets buried inside us under all our wouldas and couldas and shouldas. Some folk even forget what their swing was like...” Příjemně se na to koukalo, jednou za čas to asi chce i film, který má srdce zahřát a ne ho jen rvát z těla ven. Film plný optimismu a naděje pro ztrápené duše. Jak Matta Damona nemusím, tak mi tady nevadil, Will Smith byl super a jižanský akcent kam se člověk podíval taky neurazil. 4* ()

Kicune

Jeden by řekl, že dvouhodinový film o golfu může být pekelná nuda. A byl by na omylu. Tenhle film totiž není o golfu. Samotná ústřední hra je Junohovou (Matt Damon) cestou hledání jak sebe sama v Americe postižené ekonomickou krizí, vyrovnávání se se ztrátou nevinnosti a s tíživými vzpomínkami na válečné hrůzy během první světové, tak i nalézání duševní rovnováhy a smíření se s životem. Tato metafora je prozrazená či potvrzená v posledních pár větách vyprávěče příběhu, kterým je chlapec pozorující celý Junohovův přerod na golfovém poli. Nad čím jsem musela dumat, tak je postava Baggera (Will Smith), která se vzala odnikud a vlastně i neznámo kam zmizela. Mimo to, že Bagger umí nosit golfové hole, tak zde předvádí prvotřídní koučink nejenom v golfu, ale především v hledání té oné cesty. Takže kdo to je? Svědomí, anděl, smrt? Osobně se přikláním ke třetí možnosti. Protože hra není k tomu, aby se vyhrála, ale aby se hrála. 90 %. ()

cross

Prostě "jen" velmi krásný film, s velmi krásným stylem vyprávění, silnou emoční základnou, dojemným i vtipným průběhem a úžasnou hudbou. Není co dodat, trefa do černého a extrémně kvalitně odvedená práce! Dávám ****1/2 ()

smolicek04

Neskutočne krásny film zo skvelím zážitkom. Vždy mi prejdu zimomriavky po chrbte keď si spomeniem. Nádhera. Krásne jednoduché a pri tom tak mentálne náročne na emocie. Všetko spolu zapadá do seba, to nehovoriac o super obsadený a výkone. ()

horacko

Začína to byť už trápne. - Nie pane, ono je to trápne už hodnú chvíľu. Will Smith bol pre tuto vedľajšiu rolu ako ušitý. Krásne spracovanie jedného veľkého golfového príbehu, kde možno až tak o golf nešlo. ()

JoseBenes

Dneska jsem byl poprvé na golfu a, když se vám povede nádherný odpal sedmičkou železem, který se snáší obloukem kolmo k zemi(jiné hole jsem zatím v ruce neměl:-)), je to pocit k nezaplacení. A protože moc filmů o golfu není, navíc tak krásně jemně a s citem natočených, dávám pět hvězd. Zaujalo mě, že v turnaji se neobjeví žádný typický "záporák", který na konci skončí se svěšenou hlavou. Každý z hráčů má svůj styl a ukáže se, že žádný z nich není lepší, všechny mají svůj půvab. Matt Damon tak má největšího soupeře - sám sebe. ()

J-o-k-e-r

Hodně milé překvapení! Nádherný příběh o exhibičním golfovém turnaji mezi dvěma současně nejlepšími hráči a domácím miláčkem - válečným hrdinou, který se po válce snaží najít nejen sám sebe....M. Damon je perfektní vždy, Ch. Theron je krásná taky vždy, moc se mi ale líbil výkon W. Smitha hlavně bych zde vyzdvihl krásnou hudbu. Golf jako takový moc neuznávám, ale tenhle film měl hloubku, znázornil golf jako něco víc než jen pouhou hru... ()