Happy Gilmore (Adam Sandler) je horkokrvný typ, ktorému sa nesplnil jeho veľký sen - stať sa uznávaným hokejistom. Postupom času ale objaví svoj veľký dar, na golfovom ihrisku je totiž schopný neuveriteľných odpalov. Preto sa rozhodne zvíťaziť v golfovom turnaji PGA, aby za peniaze z hlavnej výhry zachránil dom svojej milovanej babičky, ktorej hrozí exekúcia. Lenže prezývka Happy mu "šťastie" stále nenosí. Hlavný problém totiž spočíva v jeho horkokrvnej povahe, kvôli ktorej na ihrisku často stráca hlavu. V tom sa mu ale rozhodne pomôcť bývalý golfový profesionál Chubbs a súcitná publicistka Virginia, ktorí ho dokážu upokojiť a vyšperkovať jeho golfové umenie. (TV Markíza)

Ladas6

Pro mně jsou Rivalové nejlepším filmem s Adamem Sandlerem. Výborně jsem se pobavil. Sandler neskutečně hláškuje (nutno podotknout, že originální znění je v tomto případě stokrát lepší než český dabing), jeho údery s rozeběhem jsou úžasné a představa, že se na golf bude chodit s parasem a pivem v ruce, se mi docela líbí :-) Celkově film fakt rychle utíká a je až škoda, že není o něco delší. ()

petaspur

Hokejista Happy Gilmore se shodou okolností ocitne na golfovém pažitu a od této chvíle již sport gentlemanů nikdy nebude vyznávat stejné hodnoty. Happy, stylově oděný v plandavém hokejovém dresu, potřebuje fanatické povzbuzování při svém nekonečném odpalu prováděném z rozběhu, na netaktní poznámky reaguje fyzickým napadením a přetahováním dresu soka přes hlavu, aligátor povalující míček v tlamičce dostane po zásluze naloženo a skok do jezírka pro potopený míček je rovněž žhavou novinkou ve světě golfu. Zákeřnosti golfového profíka Shootera McGavina nesmí ve snímku podobného typu chybět, srážka hráče na fairwayi vozidlem značky VW Brouk bude intrikářským trikem budoucnosti a vítězný buzarový úder patovací hokejkou historie golfové hry rovněž nepamatuje. ()

Pythonator

Základní kámen slávy Adama Sandlera. Tahle geniální komedie nesedne každému, ale předurčila už napořád směr, kterým se bude Sandler ubírat. Osobitý styl humoru (někdo by řekl trapného) dua Dugan-Snadler je zde dobře vybroušený jako zářivý diamant. Na tomto filmu se Sandler udělal a já si to vždycky rád pustím, když se budu chtít dobře pobavit. Nedoporučuju to snobům a milovníkům golfu. Tohle je naprosto dokonalá satira, která si podává tento snobský sport tak, jak to nikdo jiný nedokázal. ()

Torision

"Sračky jako seš ty si dávám jako moučník." - "Vy si dáváte sračky jako moučník?" Docela dobrá jedohubka, která splnila účel, tedy pobavit. Příběh je celkem jasně namalovanej a každej ví, jak to bude probíhat a skončí, ale je to primárně solidní zábava. Nastavenej humor mě bavit a zasmál jsem se hned několikrát.Nejlepší scény se tu točej kvůli Waetherse a krutýho ošetřovatele Stillera. Koncem už ale koncentrace gagů celkem upadala, ale i přeto jsem spokojen. 3,5* ()

tnp101

Další ze Sandlerových variací na dobrosrdečného idiota. Naštěstí ne tak otravně debilní jako o rok starší bráška Billy. Děj je vcelku svižný, některé vedlejší postavy mají své chvilky a záporák taky není úplně k zahození. Určitě bych Happy Gilmora zařadil mezi to lepší od Sandlera, i když to není ani tak moc kompliment směrem k filmu, jako spíše konstatování. 50% ()

• Film je prvním vítězem ceny MTV Movie Award pro nejlepší bitku. (KucC)
  • Happy Gilmore (Adam Sandler) ve filmu nosí několik variací dresu hokejového klubu z NHL Boston Bruins. (lskala)
  • Ve filmu se objevuje Joe Sakic, legendární hráč klubu NHL Colorado Avalanche. (KucC)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers