Seven Days in Utopia

Po tom, čo Luke Chisholm (Lucas Black) prehrá golfový turnaj, v ktorom bol očakávaným víťazom, v návale hnevu stratí kontrolu nad svojím vozidlom a narazí do plotu farmy v malej usadlosti, ktorá nesie mytologické meno, Utopia. Majiteľ farmy, starý pán Johnny (Robert Duvall), mu navrhne zostať a počas siedmich dní, kým mu miestni chlapi opravujú nabúrané auto, netradičnými metódami trénuje Luka, nielen ako hrať, ale hlavne ako cítiť a veriť golfu. (sochoking)

yakoob

Film o víře, kde první housle hraje golf...A ono je to tak dobře...Tak jako u jiných sportů, není to jenom o umění ovládat hůl a míč, ale také své emoce, jazyk, vztahy, vůli atd...Závěrečná myšlenka je tak trochu Nolanovská, parádní a mně osobně dává možnost vidět dál než jen sportovní úspěch a vítězství... ()

Riddick77

Dramatický příběh s golfovou příchutí, který přirozeně není o golfu jako takovém, nýbrž o hledání životní cesty a přehodnocení vlastního žebříčku hodnot. Jelikož se snímek odehravá v relativně konzervativním Texasu, nelze se vyhnout náboženské tématice a argumentaci, pokud se jedná o základní lidské hodnoty a náhled na život. Přístup je ovšem nenásilný a nikterak rušivý. Ostatně pod zde zmíněnou božsko symbolikou si lze představit prakticky cokoli, ať už se jedná o nějakou transcendentální vyšší moc, víru v sebe sama nebo racionální přehodnocení vlastních činů na základě životní zkušenosti. Na druhou stranu představená komunita v městečku Utopia rozhodně funguje na základě společné víry a náboženské sounáležitosti, což je pro americký venkov v této oblasti poměrně typické. Robert Duvall znovu bezchybný! Líbilo se mi to a líbilo se mi to překvapivě dost. 7/10! ()

Fr

,,UTOPIE JE DEFINOVÁNA JAKO MÍSTO MÝTICKÉ DOKONALOSTI, ALE JÁ TO ZNAL JINAK. UTOPIE JE OPRAVDU SKUTEČNÁ. JE TO MÍSTO, KDE SPOČÍVÁ HLAS PRAVDY. MÍSTO, KDE NEJSOU ŽÁDNÉ NÁHODY....“ /// 100x viděná odrhovačka, kterak psychicky rozmrdanej chlapec musí najít sám sebe a pomůžou mu v tom vesnickej zapadákov, (skoro) kouzelnej dědeček a krásná (skoro) dívka. Sportovní drama plný mouder a golfu splňuje mý představy o rodinný zábavě. Nevadí mi sport (a tedy ani golf), nikdo tady neumře a nemusím se bát, že vedle mě bude sedět pedofil. Každej chlap si někdy potřebuje uspořádat svoje věci a k tomu prostě hledání dobrý hry patří. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal David-L.-Cook číst nebudu. 2.) Su táta, co s klukem ,,jedou“ na vítězství. 3.) Putter, putt, birdie, eagle, chip, dale .... okamžitě jsem zjistil, že slovo .... sem nepatří. 4.) Thx za titule ,,Trottel“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

KrestanFilms

V tomto filmu byla víra jen jakýmsi "komparzistou", který neměl důležitou roli a filmu by se nic nestalo kdyby chyběl. Škoda, mohli na ni klást větší důraz. Navzdory tomu jsem se rozhodl, že jej do seznamu přece jen přidám... A na to, že obvykle ty sportovní filmy nemusím, tenhle se mi líbil. A přirovnal bych ho k filmu 12 podmínek k dědictví. TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

gezko

Typické americké klišé. Otec si spĺňa svoje sny na chudákovi synovi. A psychicky labilný synátor potrebuje duchovnú lobotoniu, aby sa z toho dostal. Do tohto momentu by som dal filmu 2*. Potom sa to konečne rozbalí a niekde uprostred sa začne hrať golf. A to je ten moment, keď začína mať film pre mňa cenu. Žiaľ musím však skonštatovať, že Seven Days in Utopia sa až príliš nápadne podobá na The Legend of Bagger Vance (môj najobľúbenejší film). Veď prebrať veci od majstra Redforda je také jednoduché. Podobné sú si úlohy "anjelov" (Bagger Vance a Johny Crawford), spájanie golfu a života (životných právd), hľadanie samého seba. Čo je však v tomto filme naviac, je taká plachá forma lovestory, t.j. táto dejová línia skončí nie typicky americky (v posteli), ale priateľským potľapkaním po pleci. Výnimočné je aj herectvo Roberta Duvalla, pre ktorého bola úloha šitá na mieru. Čo ma však zamrzelo, okrem kopírovania osvedčených postupov, je občas až príliš chaotický strih a výkon Lucasa Blacka. Hranie sa na odutého fracka teda moc nemusím. A prečo som teda dal až 4*? Asi preto, že mám rád golf a kone. ()

• Natáčanie prebiehalo v dvoch texaských mestečkách Utopia a Fredericksburg. (MikaelSVK)
  • Film je založen na knize „Golf's Sacred Journey“ od Davida Cooka. (ARI50)
  • Seven Days in Utopia je už tretím filmom, kde si spolu zahrali Lucas Black a Robert Duvall. Predtým sa obaja predstavili v snímkach Get Low (2009) a Sling Blade (1996). (Niles)