Stratené v preklade

• Česko Ztraceno v překladu (viac)

Bob Harris (Murray) a Charlotte (Johansson) sú dvaja Američania v Tokiu. Charlotte je mladá žena, ktorá cestuje po svete so svojim workoholickým manželom - fotografom (Ribisi), ktorého kvôli práci ani nevidí. Bob je starnúca filmová hviezda, ktorá má v meste nakrúcať nudnú reklamu na whiskey. Zo svojho života sú obaja frustrovaní a nemôžu spávať. Jednu noc sa náhodne zoznámia v hotelovom bare. Ich nečakané stretnutie rýchlo prerastie v priateľstvo. Túlajú sa podnikmi Tokia a zažívajú pritom neuveriteľné stretnutia s jeho obyvateľmi. Spoločne napokon objavujú novú vieru v samých seba a v možnosti života.

Film nakrútila režisérka Sofia Coppola, dcéra F.F.Coppolu, ktorá za scenár k tomuto filmu získala Oscara. Film bol nominovaný aj v kategórii najlepší herec v hlavnej úlohe (Murray), najlepšia réžia a najlepší film roka. Zlatý glóbus pre Billa Murraya za najlepší mužský herecký výkon, Sofiu Coppolu za najlepší film - muzikál/komédia a scenár. (oficiálny text distribútora)

Bilky

Neuveriteľný BILL MURRAY! A konečne dokázal zhodiť nálepku komedianta. Viac takýchto úloh pre neho prosím! Citlivá réžia a bravúrna kamera pomáhajú vyniknúť aj kráse Scarlett 80% ()

_Jimmy_

Obsah filmu znel zaujímavo. Ale po hodine som si povedal ze film mohol mat názov Nuda v Tokyu. Žiadny poriadny dej a monológy. Chýbala mi tam nejaká šťava ako pri filme Pred úsvitom. ()

Meow86

„Loztlhejte punčochy, pane Bobe Harissi!“ Ztraceno v překladu mi mluví doslova z duše. Hovořím obstojně dvěma světovými jazyky, ale když k nám na kliniku dorazí zcela výjimečně Kunden aus Deutschland, jsem také "Lost In Translation". Ehh, teda vlastně "Verloren in der Übersetzung". Jen u toho nejsem tak okouzlující jako pro mě zprvu nesourodá dvojice Murray – Johansson. A už vůbec nejsem na konci mých německo-pantomimických rozhovorů dojatá, jako jsem byla na konci tohoto filmu. Milé a lidské. Go seichō arigatōgozaimashita. ()

JenYu

Jestli někdy navštívíte Tokyo, pusťte si pak tenhle film. Bude k vám promlouvat úplně jinak, než když jste ho viděli poprvé. ()

pollstro

Opravdu těžko se hledají slova, která by dokázala popsat veškeré pocity z takhle nádherného a přirozeného filmu. Sofia Coppola dokázala pomocí své režie a kouzelného scénáře ohromit svět a natočila jeden z nejkrásnějších filmů celé kinematografie. Dokázala se vyhnout veškerému žánrovému klišé. Citlivým a přirozeným způsobem odvyprávěla příběh dvou lidí, kteří se v naprosto cizí a zcela odlišné zemi, snaží najít smysl svých životů. Tohle se prostě musí vidět, protože ta minimalistická a kouzelná atmosféra se špetkou vtipu a smutku je pohlazení po duši. Bill Murray naprosto excelentní a o mlaďoučké a kouzelné Scarlett Johansson ani nemluvím. "The more you know who you are, and what you want, the less you let things upset you." ()

Luswani

Zvláštní... Nemám rád Billa Murreyho, nemám rád Scarlett Johansson. Tento film vlastně ani tak dobrý není, ale Tokio a ta neuvěřitelně zvláštní atmosféra tohoto filmu mě zaujaly tak moc, že jsem si i přes to všechno pustil tento film několikrát a určitě ne naposled. 80% ()

dudo24

Ah, úžasný film. Milujem čaro náhodných stretnutí a neštandardných nocí, ktoré zostanú v pamäti do konca života. Jedna postava, len krátko zabehnutá v dlhodobej sociálnej väzbe manželstva, zmätená v živote, hľadá sa a objavuje svet s nečakanou známosťou. Druhá postava v existenciálnej kríze, vytrhnutá z rutiny, využíva túto možnosť a naberá vo svojom živote nový dych. Dokopy vytvárajú duo so skvelou chémiou, stratené vo vlastných existenciách, blúdiace v uliciach bláznivého Tokia. ()

Bawnjourno

Vysloveně krásný film. Chvilku smutný, chvilku vtipný ale hlavně ze života. Jde vidět, že Billovi to bylo psáno na tělo a tehdy teprve rozjíždějící se Scarlett, je moc příjemné překvápko. Díky konci a závěrečnému songu je i 5* málo... ()

david.babick odpad!

přemýšlel jsem aspoň nad jednou hvězdou..ale nevidím důvod proč téhle utrápené nudě dávat jakoukoliv hvězdu..Bill Murray čumí hrozně znuděně, Scarlett čumí jak utrápená píča..místo toho aby měli radost, že jsou v Tokyu, tak jen blbě čumí..hrozná nuda a film o ničem..proč to má tolik procent ? ()

cimrman2.

V podstatě romantická platonická depka! Extra moderní Tokyo mě stejně jako hlavní dvojičku nepohltilo. Budování platonické lásky a hledání (v jejich případě nenajití) sebe sama je již téma zajímavější. Netypická (ne)romanťárna ale pro nic víc než průměr ()

muti

Prvá polka filmu je fakt nudná. Ani jeden z hlavných protagonistov nerozumie vo svete v ktorom sú, nechápu ničomu čo je okolo nich, nech sú kdekoľvek, majú nekonečný jet lag, ktorý spája ich unudene srdcia plné cigaretového dymu a prázdnych pohárikov. Samozrejme nemajú žiadne hobby a sú odkázaní len kým ich niekto zatiahne do niečoho čomu opäť nebudú rozumieť. Prvých 30min sa dá kľudne vtesnať do 5min, resp celé pretočiť. Na to že sú v centre Japonska sa tvária ako na Sibíri kde nie je do čoho pichnúť. Ona je tam samozrejme iba za peknú čo sa motá po izbe v spodnom prádle a pozerá z okna, on je za lucky boháča, ktorému padne Scarlett rovno do klina. Taký normálny príbeh zo života. Keď je s ním tak dáva instantne 180 už sa len smeje na všetkom a ničom, hádže zvodné pohľady a čaká na spasenie. Na to že má byť 2 roky vydatá som zvedavý kam to chce dotiahnuť lol. ()

casyy

.. vtipné, dojemné, hluboké, originální, brilantní.. neobyčejný příběh dvou zdánlivě obyčejných lidí, podpořený velice citlivým herectvím obou hlavních protagonistů, dělá z tohoto dílka něco mnohem víc než jen další kousek z hollywoodské továrny na sny určený pro okamžitou konzumaci .. ()

Eridan

Me to proste nejak nesedlo. Obcas jsem se zasmal, ale Murray na me pusobil desne depresivnim dojmem (chapu ze to bylo schvalne) a to ovlivnilo i v podstate cely prozitek tak, ze jsem se v podstate tesil, az to skonci. Hlavni predstavitele ziji v podstate nudny nestastny zivot a to je pro me naprosto nepredstavitelne a nepodarilo se mi s nimi stotoznit. ()

TesterX

Příběh dvou typově naprosto rozdílných lidí, které k sobě přitáhne ještě větší odlišnost okolí. Že se mezi těmito dvěma lidmi vytvoří jiskření, přes které za chvíli nevidíte, co se odehrává na obrazovce, značí, že Bill a Scarlett zahráli své "trosečníky" velmi uvěřitelně. Tak silný snímek jsem neviděl od "Láska je láska." ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005

Už je tomu osm let, co Francis Ford Coppolla natočil svůj poslední film Vyvolávač deště. Od té doby se tvůrce takových děl jako Kmotr nebo Apokalypsa věnoval produkci, díky níž například spatřilo… (viac)