John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

ilemas

Spoiler: Už dost bylo Wicka, mělo zůstat pouze u prvního dílu. Po zbytečných dvou pokračování mě překvapilo, že zase bude čtyřka a po jeho smrti jsem správně odhadl , že ti blci ho určitě oživí a natočí pětku. Trapný nesmyslný příběh se spoustou nudných ukecaných hluchých míst, akce dobře zvládnutá, al epo čase začně nudit jak je to trapné, když na sebe střílí ze dvou metrů a nikdo se netrefí, kulky se odrážejí, nepochopitelný trapný děj. Tak vysoké hodnocení dávám za kameru a lokace, film by si spíš zasloužil odpad. Tak jako jsem nechtěl vidět už ani čtyřku nechci vidět pětku, přesto se na ni podívám ze zvědavosti, co ti filmaři zase natočí za hovadinu, naprosto zbytečné, stále dokola bezduché střílení z mrtvýchvstání Johna Wicka. Výborný komentář Thomas179. ()

Lexonka97

Velkolepá akční jízda s úžasným barevným vizuálem. Série se vždy prezentovala především akcí, než scénářem a právě zde je to vidět snad nejvíce. 169 minutový film, který vzdává holt svému žánru. Samotným důkazem je neskutečné číslo zabitých osob Johnem Wickem. Přesněji 140 mrtvých. Značně se zde také rozvíjí mytologie samotného světa a alespoň trochu to posouvá příběh dál. V novém díle jsme dostali i největší herecký ansámbl z celé série, kde si snad každá postava bere prostor jen pro sebe. Ať už je to skvělý Donnie Yen, Shamier Anderson nebo třeba Hirojuki Sanada. Samozřejmě i zde je výborný hudební podkres dodávající skvělou atmosféru, perfektní záběrování (především scéna s vybuchující brokovnicí) a nebo nasvětlení s plnou paletou barev. Samotné vyvrcholení dílu a možná i série John Wick na mě osobně fungovalo a takové vzdání holt westernům mi udělalo neskutečnou radost. S pohledu, kdy stejně jako u předchozích dílů nepočítám samotný scénář, i zde je to pěti hvězdičková záležitost a pro mě osobně je to dost možná nejoblíbenější Wick. ()

Necron

je to dobre udelane, ale doufam, ze timto prevarovani hadry skoncilo. je hrozne umorne divat se na porad to same dokola a jeste k tomu 169min - ty posledni schody si mohli odpustit. ()

M.i.k.e

John Wick nabobtnal do obřích rozměrů a potvrdil, že to co je větší,delší,akčnější nemusí být nutně lepší. Akce je tady opravdu extrémně hodně a většina z ní stále patří k tomu nejlepšímu co je v rámci žánru možné vidět, ovšem už někdy v polovině (tedy v době kdy "normální" akční film už je ve finále) to celé začne být spíš ubíjející a chvílemi i lehce otravné. S tím je spojená i snaha o budování wickovského světa a jeho mytologie, které zkrátka moc dobře nefunguje a to co bylo v jedničce osvěžující a zajímavé tady působí minimálně zvláštně a občas až hloupě. Asi je zbytečné a naivní chtít po podobném filmu alespoň náznak logiky, ovšem to vytržení všeho z reálného světa a zasazení do světa ve kterém nejspíš neexistuje policie, běžným lidem (kterých tu není mnoho) nepřijde nijak divné, když se banda frajerů začne zabíjet na veřejných místech a nijak na to nereagují, je prostě divné a i když chápu, že je to úlitba nezastavující akci, tak to úplně nefunguje. A to už vůbec nezmiňuji Wickovu nesmrtelnost ve chvílích kdy odněkud padá, nebo na něj nabíhají desítky no name nepřátel, které ale nestačí střelit jednou, ale díky obrněným oblekům minimálně tak pětkrát a pak ještě pro jistotu něklikrát do hlavy (až sem si říkal, že John musí mít svůj oblek doslova vypolstrovaný zásobníky). Samozřejmě beru, že chtít po takovém filmu absolutní uvěřitelnost je nesmysl, ale když se to v nějakých mezích kdysi podařilo jedničce a alespoň trošičku i dalším dílům, tak se toho Stahelski a spol mohli držet. Tady totiž ten posun kamsi ke sci-fi působí jako pěst na oko a další tři na solar...60% ()

Lischai

Míra stylizace postoupila zase o kus dál. Vizuálně je to nádherné, vypadá to už úplně jak nějaký zfilmovaný komiks co natočil Miller. Ale zároveň se Wick ještě víc odpoutal od reality fyziky, limitů lidského těla a základní příčetnosti. Wickův hlavní soupeř je tu nepřemožitelný slepý (!!) zabiják, co se orientuje klepáním hůlkou, v jednu chvíli Wick vyskočí z osmého patra a na ulici zase vstane, a "balistická saka s kevlarem" funují tak, že když si ho přehodíte přes hlavu, nic se vám nemůže stát. Celé to vede k tomu, že je snadné přestat být do příběhu a akce investovaný. U JW1 vás bolí každé kopnutí a pád ze schodů spolu s Wickem, tady je to balet neprůstřelných supermanů, který hezky vypadá, ale necítíte nic. ()

Rocky88

Spojení Reeves-Stahelski-Laustsen-Bates mi připomíná legendární Schumacher-Brawn-Todt. Match made in heaven. Ani nevím, odkud mám začít pět ty moje ódy. Hlavní atrakcí je samozřejmě akce, takže pojďme odsud. Byl jsem opravdu zvědav, zda tenhle tým zvládne přihodit další originalitu i počtvrté, a oni opět nezklamali. Gun-fu samozřejmě nechybí, aditivem do už tak vysokooktanového paliva jsou samurajové, auta a zápalné střelivo. Neokoukané lokace jsou prezentovány v tak úchvatných záběrech, že by jednotlivá filmová políčka mohla být vystřižena a rovnou použita na komix. Souznění akce, kamery a hudby je skutečně dokonalé, asi jako projížďka v 812 Superfast v Alpských zatáčkách. Defacto jsou tu 4 dlouhé akční sekvence, každá by v jiném filmu mohla posloužit jako dokonalé akční finále, v Chapter 4 jsou zkrátka takováto finále rovnou 4. A musím uznat, že po přestřelce z ptačí perspektivy (ono zápalné střelivo, hudba John Wick Mode) jsem měl chuť zatleskat ve stoje. Ale zkrotil jsem se, protože obecenstvo v kině už muselo mít toho mého opojného hýkání po celou dobu trvání filmu plné zuby. Nesmím zapomenout na Donnieho i čmouda s rafanem. Dostali dost prostoru a nezklamali. Vrchol současného akčního filmu, dámy a páni. Stejně jako předchozí filmy uvidím i tenhle nesčetněkrát. PS: Adkins je jako nějaký final boss v arkádě typu Tekken či Street Fighter, na kterého padne nejedna klávesnice či gamepad, a náležitě si to užívá! ()

Nach

John Wick je bezesporu dobrou filmovou sérií. Tarantino nad ním jistě oslavně tleská. Málokterý film dokázal ukázat a možná i posunout hranici akčního filmu jako tato série. Přesto všechno je pro mě John Wick i jakýmsi zklamáním. Zklamáním po příběhu, který byl přebit akcí. Scénáristé si zde už ani nelámou hlavu logikou, proč ten a ten záporák si zlomí pádem vaz, aby John Wick vše přežil bez následků. To jediné mi na tom vadí. Nicméně na poli akce jde o nepřekonatelnou jízdu. A Bill Skarsgard je zde herecky opět excelentní! Na každou scénu s ním jsem se vyloženě těšil. 80% ()

ProNotor

Jelikož nejsem úplný fanda Johna Wicka, tak komentář obsahuje spoilery. Pro mě nejlepší díl, mám své výhrady, jakože postřílel asi 500 lidí a přebít mohl asi tak 10krát. Přežil dva pády nesloučitelné se životem. Maníci zabijáci oblečení jak vandráci měli hadry asi taky z kevlaru. A slepej týpek, kterej po tom, co dopapá polívčičku sejme každého, kdo se mu dostane na dostřel nebo dosah hole. Ale zase oceňuji, že sejmuli ty, co si to zasloužili, Ego to je to oč tu běží. A pan Nikdo, to byl sympaťák a pejsek byl boží. Tentokrát hezké 4*. ()

bourec

Musím přiznat, že jsem velkej fanda Donnieho Yena, takže to je pro čtyřku velký plus. I scéna s Adkinsem mě bavila. Je zcela jasný, že technicky je tohle už trochu jinde než jednička, ale to kouzelný emoční nasrání Baby Jagy už trošku vyprchalo jak z Keanua, tak ze mě. Samosebou netvrdím, že je to špatný, ale už to trochu drhne. Jedničku i dvojku mán nejradši. 80%. ()

Streeper

Tak tohle bylo neskutečný zklamání. Přišlo mi to tak strašně špatně natočený, že jsem měla pocit, že koukám na parodii nebo na tréninky Keanu. V několika scénách bylo hodně cítit, jak ty bojové scény jsou nacvičené, vůbec to nepůsobilo přirozeně. A nerada to říkám, ale na Keanovi už ta léta jdou hodně vidět, hlavně v pohybech a někdy mi přišel strašně prkený. A ta scéná na schodech? Scénáristu, který to napsal bych vykopla z Hollywoodu. Neskutečný nesmysl. Fakt jsem hodně zklamaná a mrzí mě, že se rozloučil zrovna tímhle filmem. ()

Lenka.Vilka

Předem se omlouvám za rozepsání, prostě se to nějak stalo. Ale jelikož nepočítám s tím, že to bude někdo číst, tak vo co jde, že? Všechny omluvy zpět! ***** Možná je dobře, že tenhle komentář píšu trochu s odstupem. Už je to šest dní, co jsem film viděla a v hlavě si dávala dohromady, co se mi líbilo a co ne. A u většiny věcí z ranku "líbí" bych teď myšlenku trochu upravila. Protože tady se stalo přesně to, čeho jsem se po trojce bála. Že toho bude moc. Jenže tentokrát toho bylo vlastně...no, málo. A až tady mi došlo, že jednička možná není nejlepší ze série, ale je rozhodně moje nejmilejší a nejoblíbenější. Čtvrtá kapitola má totiž problém, že je v jedné věci úplný opak třetí. Bombardováním informací. Ve trojce jsem se neztrácela v nekonečné akci. Ale v nekonečném přívalu informací a přiznám se, na konci filmu jsem polovinu z těch všech pravidel, postupů a postav zapomněla a musela jsem se na to kouknout znovu, abych měla jasno. Jenže tady je to přesný opak. A já nehci bejt ta, která kazí náladu, ale tady to bylo zase extrémně málo. Jako kdyby si řekli: "Lidi minule pí^@&li, že tam je moc informací, tak těm nevděčníkům nedáme nic a budeme na konci ukazovat prstem a dělat "Hahaha, tady to máte, debilové!"." Ale tady jsem se nemohla zbavit dojmu, že (byť každá akce je perfektní a dává smysl), že se scénář psal stylem: napíšeme svoje nápady na akční scénu a potom to nějak obalíme kravina kolem. Možná proto jsem měla strach, co se bude v tom filmu dít tři hodiny. Protože co si budeme, už začátek je dost úmorný. Máte skvělou lokaci. Osaka, bejby, yeah! Máte skvělé prostředí. Máte top zabijáka. Škoda, že na sejmutí jednoho běžného pěšáka potřebuje skoro celý zásobník. Když si Johník takhle dával už patýho, šestýho, já se začala vošívat. Fakt to bylo dlouhý! Takhle to pokračuje vlastně celý film. A já chápu, proč to tam bylo a muselo být, ale i tak. Nějak jsem z toho necítila vůbec tu původní pointu. A takhle stále dokola. Co se stalo v Berlíně? Top. To samé v Paříži. Absolutní top. Jako celkově to všechno na kruháči a veškerá akce v domě (jak je to natočené zeshora je prostě luxusní!) a nakonec i ty shody. Jenže potom to finále působilo (tedy až na tu fintičku), trochu zvláštně, přestože bylo skvělé, osobní a povedené. Ano, za mě to způsobilo nadužívání saka. Po čase to bylo strašně nudný. Jako tohle je John Wick. Strašnej borec. Bejt to v jiném díle, tak vymyslí tisíc jiných věcí, kterými se krýt. A hlavně. Já to tam pod tou vrstvou akcí necektila. Tuosobní rovinu, kvůli které se všechno tohle děje. Až na konci. A chápu, že na to asi nebyla nonstop vhodná chvíle, ale kdy už se tam vede nějaký vážnější rozhovor, tak tam John jenom zabrblá nějakou generickou odpověď a jede se dál. Měl mi to vylepšit konec? Asi si tvůrci mysleli, že jo. Ano, fungovalo to. Ale právě proto to v tom závěru bylo ještě odtažitější, protože to působilo jako z jiného filmu. Byť si myslím, že to asi bylo zamyšleno jako metafora, proč je závěrečný duel jenom v košili. Protože v těm moment všichni odhodí masky, za kterými se skrývají, a které je chrání. Sežrala bych to za jediné podmínky. Kdyby tam byl alespoň na chvíli moment, kdy se to stalo i předtím. Kdyby tam bylo alespoň pět minut na odpočinek nejenom pro diváky, ale především pro postavy. Ale je tam ta druhá strana. Ten film je ve spoustě věcech úplně stejnej třeba jako Avatar 2. Tam je taky spousta věcí právě proto, aby tvůrce mohl ukázat nové věci, jak se s tím vyblbli a použili všechny ty nový a suprový nápady. A taky jsem to neztrhala z důvodu emoční plochosti postav, protože film hraje s úplně jinýma kartama. Udělat to tedy tady jsem buď: Šílená mrcha, která neměří stejným metrem nebo šílená mrcha, která neví, na co chodí do kina a jde tam, jenom proto, že tam jdou ostatní. Ale jednu myšlenku, prostě z hlavy nedám. A nevím, jak to vnímají ostatní. Ale já tu čtyřku nevnímám jako čtvrtý díl. Já to vnímám jako druhý part třetího dílu. Takže možná to způsobuje "to něco" nemocnýho v mojí hlavě. Možná v tam mám jinou realitu, ale takhle to vnímám. Sorry. ***** Co se ale nezměnilo a co miluju stále stejně jako předtím je vizuální stránka filmu. To je naprosto dokonalý. Ať dlouhé záběry nebo nasvícení a všechny blbůstky s kamerou. Kvůli tomu jsem si občas připadala jako v úplně jiném světě. Svou lehkou obsesi směrem k sakurám jsem se rozhodla už dávno nezkrývat. A musím napsat: Wau, to bylo sexy! Opadávající sakura (což je vážně dobře hodící se metafora), do toho tma, neon, nasvícení, a tam stojí John Wick jako něco nicotného, malého, nepodstatného, co vydrží na světě jenom chvilku, ani svět sám si nevšimne jednoho tohohle červíčka. A potom se přidává, přidává a přidává. A já musím za tohle strašně moc poděkovat. Kamera, barvy, hudba. Prostě pastva pro oči. **** A teď, ty můj nebohý mozku, jak si s tímhle poradíš? Necháš tomu pět hvězd, které jsi tomu dala před šesti dny po návratu z kina a pustíš si jedničku? Yeah... () (menej) (viac)

Kwaichi

Autorom Johna Wicka stále nedochádzajú nápady na nové akčné scény. Aj napriek dlhej minutáži som sa v kine vôbec nenudil. Osaka mala pár repetitívnych bojových scén. Potom sa už začali striedať rôzne destinácie a akčné scény naberali na obrátkach. Stahelski a Reeves sa postarali o zakončenie série na vysokej úrovni. ()

Adaamos21

Když se koukáte v kině na hodinky, kdy už to skončí, tak je něco špatně. Říkal jsem si, "Proboha, ať už ho z těch schodů znovu neshodí dolů...než se zase vyškrábe nahoru..." Akční sekvence, ač se odehrávají v různých prostředích, pro mě nebyly ničím výjimečné a zapamatovatelné. I ta co je snímaná seshora, jako pc hra, mě nechala naprosto chladným. Styl humoru ve filmu mě taky dost minul. Na tři hvězdy to vytahuje skvělé herecké obsazení. ()

C0r0ner

Do plné palby tomu překážely dvě věci - už trocha recyklace, což je samozřejmě u čtvrtého dílu logické a přepálená stopáž. Vše ostatní je naprostá špička - audiovizuálně je to geniální (nadhled v domě v Paříži over the top), killcount extrémní a Reeves. 90% ()

Gaaron

The king is back! Nemá to surprise moment jedničky a už vůbec to nemá epickou šíři dvojky, záporáka to má jak z Marvelu, nebo hůř, z DC, ale ta choreografie, ach bohové, ta choreografie a kamera v soubojových scénách (takže po celý film) je prostě opravdu bez debaty přelomová. ()

necisty

Jenom takoví magoři jako Stahelski a Laustsen, dokáží točit tak dokonalé akční scény. Za mě jsou to po visuální stránce opravdu mistrovské díla, které dokáže vytvořit jen pár lidí na světě. Nestačí jim jen obyčejné lokace, jsou to taneční kluby s různým typem osvětlení, zrcadlový dům, prosklené výstavy nebo prostě Sacré Coeur - ten poslední záběr je luxusní. Třešničku na dortu tomu samozřejmě dodává i dokonalý zvuk. Jen mám pocit, že to tentokrát přehání s věrohodností. Neříkám, že jednička a dvojka jsou z běžného života, ale prostě řekněme, že při troše štěstí se mohl na konci filmu dolámaný a několikrát postřelený odplazit. Tady už je to opravdu hodně přitažené za vlasy. Úvodní bojové scény byly až moc dlouhé a ty neprůstřelné obleky fakt nežeru. Já doufám, že budou ctít závěr a pětku už prostě nenatočí. Mohlo by se z toho totiž klidně stát další Rychle a zběsile a to už by si Keanu nezasloužil. ... GA Cinema ()

epicek

Tady prostě není o čem. Mr.Wick chce prostě svůj vytoužený klid a je ochotný prostě vsadit all-in. Tahle jeho poslední(?) jízda je opět našlápnutá a i přes totálně rekordní stopáž v rámci této série, to prostě odsýpá a člověk nemá čas se nudit. Keanu je opět klasicky ve svém "yeah" módu a zbytek zdatně sekunduje a obzvlášť Bill Skarsgård jako Markýz je famózní. Nejvíc je třeba asi vypíchnout opět ty šíleně vymazlené akční pasáže, které fakt extrémně lahodí oku a jedna teda obzvlášť! (smekám před nápadem kamery z vrchu při čistce). Holt Chad Stahelski a všichni okolo právem opět dokázali, že tahle série nemá zatím v tomto směru konkurenci. Chci rozhodně víc z tohoto univerza a nemůžu se dočkat těch dalších projektů. You ready, John? Yeaaaah ()

Flynn

Ja to proste nedal, ja to ani nedokoukal. Na co proboha stopaz jak u indickeho filmu? Vzdyt uz to po 50minutach bylo furt to same. Fotogenicka svetova lokace a tam mlaceni a strileni z bouchacek 20cm od ucha. Stale dokola a uz me to nebavilo. Jasne ze clovek nemuze hledat logiku v takove akcni jednohubce, ale to co mi prislo fajn u dle meho beckoveho akcnaku Sisu, tak me tady u velkorozpoctoveho blockbusteru fakt stvalo. Celosvetova organizace superzabijaku, kterych se po 1 vysilani roji desitky na 1 hektaru a Wick si jezdi po svete jakoby se nechumelilo. Tu je v Egypte, hnedka pak v Japonsku pak si odskoci na 3minutovy dialog do New Yorku aby se pohodove presunul do Paříže ackoli je na nej vypsana xmilionova lovecka odmena. Nikdo nema sniper bouchacku aby mu to vrtnul do kebule. Vsichni to do sebe sijou z 30cm do svych neprustrelnych sáček a kaťat. Dokud se s nima na zemi nepovali na x zpusobu Wick a neposle jim 1 skrz hlavicku. Wick opet nesmrtelny a ackoli spadne z x patrove vysky, nebo ho sejmou autem tak je stale v cajku. Ski-fi jak cyp. Jeho pronasledovatele jsou superpredvidavi a do navstivenych lokalu vstupuji bud pred nim, nebo 10s po nem. Takhle se to tahne a tahne. V tanecnim klubu se mlati sekerama a strileji a vsichni vesele tanci a hazou na to discobobek, ale jakmile spadne obtloustly(ovsem rychly a karate vyspely) majitel ze schodu, tak zacnou pistet a evakuuje se cely klub. Jako fakt ten balast okolo scen, ktere pak uz nudi, je hrozna sracka. Po 2h ve scene u vitezneho oblouku, kde to do sebe opet sijou hlava nehlava, tak si lidicky jezdi vesele okolo, obcas nekoho sejmou a pak jedou dal. Proste NPC jak svin. Wick 1 byl pecka a spolecne s Equalizerem byli svezim zavanem ve světě akcniho filmu. Jenze money talks a kasovni uspechy z toho delaji zase sracku jako z FaF. Keanu mam rad, ale dostava se do faze jako kdysi Roger Moore nebo Liam Neeson. Starne a na akcnich pasazich je to znat. Superzabijaci z celeho sveta jsou packalove co cekaji okolo a nechaji Wicka vzdycky vydechnout a chcipaji jako mouchy. V souctu 4 dilu to presahuje 9h a je to porad to same. Skoda. Originalni scena s ohnivymi naboji zaberem ze stropu. ()

Martrix

I kdyby někdo předchozí díl neviděl, během úvodní minuty mu musí dojít, že ho čeká přestylizovaná debilitka. A každá další vteřina to potvrzuje. Bez ohledu na luxusní obsazení a občas i zpracování; ani kooperace nejlepších režisérů Hollywoodu by nezvládla odvést pozornost od žvástů smrtonosnějších, než Wickovo gun-fu. Vysoká hodnocení vypovídají o nulových nárocích recenzentů na kvalitní scénář. Pokud k nim patříte, pravděpodobně si tuhle nudnou, zdlouhavou a hloupou videohru užijete víc než já. Jistě byly doby, kdybych považoval souboj Keanu a Donnieho za událost desetiletí, ale tohle byla fraška. Donnieho slepý superfighter Caine je stejně směšná blbopostava, jako sílopudný slepec v Rogue One. Přestože někdo namítne, že jde jen o neškodnou akční ostřelovánku a ne o artové drama, nemám pro tak hovadsky primitivní brutaládu pochopení. Tohle je jedna z příčin střelby ve školách a mnoha dalších násilných činů mladých sociopatů. Tarantino bez dobrého scénáře... stylizovaná zabíjačka...pro mě dno americké kinematografie. Dvě hvězdy za tu dřinu všech zúčastněných. PS: Nejdřív jsem myslel, že titulky jsou jen prohnané přes google překladač, ale ne, ony jsou ty dialogy opravdu takhle "sofistifikované". ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)