John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

AllShallFall

Koukám, že kulky už nejsou to co bývaly. Nebo po sobě stříleli flusbrokem. Neprůstřelný kvádro nosí dnes kdejakej kokot. Ale podívaná to byla 😅 ()

DwayneJohnson

Je to naprosto dokonalé. A mnohem lepší, než všechny předchozí díly dohromady. Jasně, teď asi malinko kecám, ale to ve mně asi bublá adrenalin z dnešního kina. Moje první 4D a já trefím do středu terče. Pokud budou někdy do budoucna přednášet, jak bych měl asi vypadat perfektní akční film, bude John Wick 4 zářným příkladem. Všechno šlape jak hodinky, včetně akce, která je zcela jistě přehnaná, ale tady se zase na to až tak moc nehledí. Samotnou třešinkou je  konec a pak role Donnieho Yena, u kterého budu jen tiše doufat, že jsem ho  neviděl naposledy. ()

silentname

Mám taký pocit, že tento film je tak obrovský, tak silný, tak monumentálny a kvalitne natočený, že tu môžeme mať absolútny akčný majsterštuk. "John Wick: Chapter 4" je verný svojej tradícii a opäť sa rozhodol priniesť niečo väčšie, surovejšie a akčnejšie než kedy predtým. Možno miestami to bolo už až moc akčné a surové... no nemožno tomu uprieť jeho kvality. Niektoré scénky boli ale aj na mňa už celkom moc. Napriek tomu, že som sa však nemal kedy čas nudiť. Okrem toho tu máme zloducha, ktorého od prvého momentu ako sa s ním stretneme chceme vidieť mŕtveho. To ego, tá arogancia mi tak neskutočne prišli odporné, že každá scénka s našim "markízom" bola pre mňa teaser na to, že sa neviem dočkať záveru, až mu John Wick zasadí jeho smrteľnú guľku. Verte mi, budete to vnímať rovnako. Toto nie je veľmi príjemný týpek. Naopak "Mr. Nobody" a "Caine" sú pre mňa vítané elementy, ktoré dokážu celý film robiť neuveriteľne zaujímavý a každá scénka s nimi stála za to. Neviem čo mám ani v tomto bode povedať. Ak máte radi sériu Johna Wicka, pozriete si to aj bez môjho odporúčania... a urobíte dobre. Je to pre mňa skutočne majstrovské dielo a tento svet určite neuzrel svoju poslednú klapku. Som zvedavý. Každopádne... teším sa na viac. Hodnotenie: A+ ()

Yoshitsune

Všechno hezké jednou končí a tahle série, pro Keanu Reevese také končí (dočasně) a musím říct, byla to skvělá jízda. O to víc mně mrzí následující řádky, které však musím napsat, protože hodnocení beru zodpovědně a nedokážu lhát. Nemohu tak říct že mně film bavil a že sem si ho užil a že sem totálně nadšený a spokojený, protože to by byla lež, faleš, klamání a to je něco, co ve svém životě nedělám. Předchozí filmy měli jednoduché příběhy, ale i přes svoji jednoduchost měli směr, tenhle film se ze začátku ani neví kam bude směřovat a když pak ten směr - duel má, tak tu mezeru mezi tím dulem, neumí kvalitně zaplnit. Nevím jestli se mi to zdálo, či ne, ale přišlo mi že Keanu to už tolik nebaví a ta akce už neni taková jako u trojky, ve trojce to bylo celé napumpované a to tempo bylo šílené. Tady až na pár vyjímek, ta akce jako by zvolnila, co se týče tempa a už se to neřítí, takovým tím šíleným tempem ku předu, tak jak to třeba dělá druhý Extraction 2 který vás nenechá ani vydechnout. Ale neni to jen o Keanovi, ale i o dalších postavách, je fajn že Donnie Yen, si zahrál zase pro změnu v něčem co neni progandistický film, ale k jeho postavě sem si nedokázal najít cestu, nevěděl sem jestli tu postavu mám brát vážně či odlehčeně, jestli je jeho postava nepřítel, či spojenec. A přesně takhle to s jeho postavou je, neví co chce být a tak v jednu chvíli Wicka chce zabít a pak mu pomáhá. O Stopařovi/Nikdo taky nelze moc pozitivně psát, má deník a podle toho stopuje Wicka a tótéž, nejdřív mu pomáhá a pak ho chce zabít, neni to ustálená postava, ke které si vytvořím nějaký vztah.......a jo má psa a asi ho má rád ? Protože umřímně nevím, jak se to se Stopařem má. Ale postavy, které fakt mají něco do sebe a bavili mně, sou Killa - Adkinse to bavilo, Shimazu - vždy vynikající Sanada, Chidi - Zaror který byl víc nebezpečnější než Donnie Yen a Akira - Sawayama která mně bavila už od začátku a doufám, že její postavu možná nějak víc rozvinou. A byť je fajn, že se film snažil udělat nějaké ty dopady, kdy kam Wick příjde tam po něm zůstanou jen mrtví a nebo ti kteří o někoho přišli a tak se mu chtějí pomstít, ale je škoda že právě tohle neni zde rozvinuto, že zde neni dán větší důraz na to, co Wick za tu dobu spáchal, jaké mají jeho činy následky. Je fajn, že tvůrci mají stále nápady a chuť rozvíjet tenhle svět, ať už jde o to přenést akci k Vítěznému oblouku, či k Rue De Mont Cenis a nebo přenést na plátno různé nové věci Dračí dech a vše z Japonska, doslova křičí o svůj vlastní film/seriál. A byť je můj komentář kritický, tak nechci aby tak byl vnímán, nepíšu ho naštavaný a nebo zklamaný, tahle série je skvělá a ukazuje, jak sou akční filmy zábavné a že v nich, lze stále posouvat hranice, bořit zajetá pravidla a přenášet akci, do nových levelů, dělat ji originální a plnou života. Sou to snad, ty nejsilněší tři hvězdičky, které mohu dát. ()

PetrPan

Ačkoliv Reeves viditelně zestárnul, tak na charismatu akčního hrdiny mu to moc nepřidává, možná uvěřitelněji kulhá, to ano. Trojku si budu muset připomenout, ale po tomhle si nejsem jistý kdy. Téměř tři hodiny generických soubojů z videoher mne totiž docela unavily a ty dva nebo tři fajn boss fighty z letargie příliš nevytrhnou. U druhého Wicka jsem plesal nad faktem, že  se překlápí do fantasy komiksové roviny, jenže Stahelski to kapku přehnal.  Každý záběr zase pocákal rudou barvou, není to však krev, ale jen červené flitry a filtry, vše se pořád opakuje a protahuje a to i ve chvílích, kdy přijde s něčím novým jako byly akční sekvence točené shora.   Nejhorší však bylo toto.  Zvláštní, že s finále si  film už nedělal hlavu a během tří minut vyřízeno, a to byl na značce Ip Man.   Jen dvě kulky v prdeli a ta pětka doufám nebude. ()

Slarque

V případě této série začnu rovnou od akčních sekvencí, které jsou opravdu dokonalé. A režisér přitom stále vymýšlí, jak by si mohl natáčení toho kaskadérského baletu zkomplikovat. Na jednu stranu mi pak také 169 minut na tento typ filmu připadá moc, ale na druhou musím uznat, že tento díl stál na až překvapivě chytře propracovaném scénáři. Takže nakonec lepší čtyři hvězdičky (90%). ()

Claw

"John Wick: Kapitola 4" je akční mistrovské dílo, emocionálně investující, nestydatě okázalá a nesmírně uspokojivá závěrečná kapitola, která pokračuje v oslavě kaskadérské práce jako umělecké formy, kterou bezpodmínečně je, a přináší franšízovou podívanou, která opravdu zahanbuje většinu ostatních akčních filmů. Keanu Reeves je ještě mrštnější než kdy dřív a v akčních scénách i nadále skutečně ohromuje, přestože už má za sebou 4 filmy. Opět to však není jen akce, ve které exceluje, a pocit konečnosti tentokrát dodává jeho výkonu ponurost a kontemplaci. Vedlejší herecké obsazení je šíleně nabité, což je pro tuto sérii určitě nový rekord. Ian McShane a Laurence Fishburne hrají podle svých známých předností. Pak jsou tu nováčci, počínaje Shamierem Andersonem, který má opravdu zajímavý úhel pohledu na svou postavu, která je velmi zábavná. Rina Sawayama skvěle debutuje na plátně a má skvělou chemii s Hiroyukim Sanadou, který podává skvělý výkon a na jeho shledání s Reevesem je radost pohledět. Bill Skarsgård je dalším nezapomenutelným záporákem této série jako postava, která se obléká jako gentleman, ale chová se jako pravý opak. Scott Adkins si zde střihl takového "Kingpina" a jeho postava je příjemnou karikaturou. Donnie Yen je samozřejmě perfektní v akčních scénách a je prostě cool, ale navíc je to jedna z nejlepších postav, protože jeho konflikt s Johnem není tak černobílý jako u předchozích antagonistů, takže je o to zajímavější. Režie Chada Stahelskiho je fenomenální, akční scény jsou stále super přehledné a bezvadně choreograficky zvládnuté. Ve filmu jsou 4 akční sekvence, kde každá jedna má snad 20-30 minut a každá z nich by mohla posloužit jako finále u jiného filmu. První scéna je samurajský masakr v Osace Continental, který měl silný nádech Asie a tam jsem si rozhodně vrněl blahem. Druhá scána je drsný souboj v Berlíně na jedné luxusní rave party, který má rozhodně své kouzlo. Třetí scéna se koná na Vítězném oblouku v Paříži. Zakomponovat souboje a střelbu během dopravní špičky je geniální nápad a celá tahle sekvence bere dech svým adrenalinovým pojetím. Vrcholem je pak přestřelka v baráku s využitím 2D kamery, kde Wick využívá ohnivé střely z brokovnice (totální úlet). Ve čtvrté scéně je finální bitka na schodech vedoucích k Bazilice Sacré-Cœur. Tahle scéna opět zaujme prostředím a přívalem protivníků. Samotný závěr filmu nabízí nervy drásající westernový duel. Film také skvěle připomíná, že Stahelski je i úžasný vizuální stylista. S kamerou Dana Laustsena vytváří nádherný film, díky němuž je každá lokace vizuálně jedinečná a zejména osvětlení je po celou dobu prostě úchvatné. Film má skvělé tempo, které nabere na obrátkách hned na začátku a nikdy nepoleví. Hudba Tylera Batese a Joela J. Richarda je opět neuvěřitelná, vrací se ke všem největším hitům, aniž by se spoléhala pouze na ně, a vlastně vytváří nejunikátnější hudbu z celé čtveřice se spoustou nových skladeb. Jediné, co by se mohlo vytýkat je menší přepálenost (Pád z okna a ze schodů), ale správný fanoušek se nad tímhle jen hezky pousměje a jede dál. Tohle k tomu patří. Stahelski a celý tým si zaslouží poklonu za neuvěřitelnou kreativitu, cit pro detail a všelijaké různé způsoby k zneškodnění člověka. Tohle celé vymyslet dá víc práce než kdejaký scénář u oscarového drama. Já si tuhle výsostní a luxusní jízdu opět užil a těším se až navštívím kino znova. Úžasně strávené 3 hodiny a bral bych i hodinu další. /95% + FILM ROKU/ () (menej) (viac)

SeBig

Spousta lidí remcá a nechápe proč Rychle a zběsile má tolik dílů.. já zas nechápů proč má zas tolik dílu tohle a budou ješte spin-offy a seriál? Ok. Za mě je to jak nudná videohra s nesmrtelným hlavním hrdinou, o kterého se vůbec bát nemusíme. Dvě hvězdy za pár akčních leč naprosto nerealných a spíše směšných sekvencí, které zaujali a za hudbu. Příběh a dialogy vážné a nudné. ()

Chrustyn

Dokonalé akční řemeslo, na které se divák musí naladit a být připraven mu hodně odpustit. Svět Johna Wicka nemá žádné zákony, prakticky každý je potenciální zabiják a lidé jsou jen taková NPC. Rozhodnutí zde nemá větších důsledků a je úplně jedno, že se zde v jedné scéně postřílí desítky lidí. Samotný John Wick je nesmrtelný a může padat z opravdu dlouhých schodů, vyskakovat z několikapatrových budou a vše vykrývat neprůstřelným sakem. Pokud tohle divák přijme, dostane akční nášleh, který nemá konkurenci. Každá akční scéna je jinak pojatá, dokonale naaranžovaná a perfektně osvětlená a je jedno jestli půjde o přestřelku v klubu, honičku po Paříží, nebo jednozáběrovku viděnou z vrchu. John Wick je v tomhle směru bezkonkurenční a netrpí na prázdný příběh nebo nerealističnost ale stejně jako třetí díl i zde je toho moc a paradoxně právě v akčních scénách, které jsou vždy o kus delší, než by měly být. Je na nich vidět, kolik nám toho tvůrci chtějí ukázat a právě tím, si nejvíce sráží vaz. Ale není to nic zásadního a John Wick 4 dodává přesně to co divák očekává a chce. ()

Arsenal83

Obrovský úspech urobil z trilógie minimálne pentológiu, peniaze sa sypú, fanúšikov to má veľa, Reeves má zarobené. A vlastne len ten Reeves ma na to filme baví, pretože pasáže pritiahnuté za jeho mastné vlasy sa tu nachádzajú neúrečkom. Nabudúce už bude v obsadení len sám John Wick, pretože všetkých pozabíjal. Fakt škoda, že na začiatku toho psa neušetrili. ()

korbitch22

Co začalo smrtí manželky a zabitím psa, se změnilo v epický vesmír nájemných zabijáků, kodexů cti, zásad, přátelství a nekompromisní odplaty. Svět, kde neexistuje logika, policie, zákony. Vesmír Johna Wicka, ve kterém filmaři, kaskadéři a herci předvádí maximální zapálení pro věc, lásku a poctu k akčnímu žánru a naprostou oddanost pro věc. Každý záběr je uměleckého dílo. Z každého dialogu jsem měl husí kůži. Scéna v Berlínském klubu a fascinující výkon Scotta Adkinse bral dech. Soundtrack který vám bude znít v hlavě hodiny po konci filmu. Akce, která bourá hranice všeho, co bylo v akčním žánru kdy natočeno. Po citově nejsilnější dvojce a trochu slabší trojce naprostý nářez a dokonalé zakončení série. Na konci sem brečel a díky takovému skoro až odbitému konci odmítám uvěřit, že John Wick vydechl naposledy. Kdo by to byl řekl, že co začalo jako obyčejný akční film o pomstě za smrt štěněte se změní ve fenomén a kult. Kult Keanu Reveese. I přes šílené a nesmyslné pasáže jsem chcal blahem. Kdo dal míň než 4* je prostě čurák. Epický! 95%. ()

Marze

Na tri hodiny nemilosrdneho strileni s trochou akcni choreografie budete potrebovat velky pytel popcornu. Teto francize opet nechybi zahadni zabijaci, automobilove a bezecke honicky a krvave divadlo zapasu smrti ve vznesenem zpusobu, paranoidni svet s tajnymi organizacemi. Je to takova smes zenoveho klidu a ucelne brutality s prostou zapletkou obalenou mytologii.  Hlavni padouch arogantni mlady markyz je podobny klaunovi Pennywisovi z horroru To. Asijsky mistr bojujici beze zraku je az klisovity. ()

Yardak

Série John Wick je ukázkou toho, jak má vypadat áčkový akční film. Přeci jenom první díl byl spíše takový malý film, ale od druhé části se vše zvedá a je to také ukázka toho, že i má smysl v dnešní době točit kvalitní akční snímky. Čtvrtý Wick znovu nabízí neuvěřitelné akční sekvence, které jsou skvěle doplněné nádherným vizuálem (lokace a jejich snímání je něco neuvěřitelného) i hudebním podkresem, které tak celému filmu dodávají úžasnou atmosféru. Ve většině akčních snímků bychom čekali na jednu velkou "finálovou" scénu, ale tento film má každou hodinu minimálně jednu takto velkolepou - Ósaka, Berlín a Paříž. Je to opravdu obrovský rozdíl oproti většině filmů z tohoto žánru. Tohle je fakt akční film s velkým A! Trochu mínus spatřuji v tom detailu, že přibylo opravdu hodně scén, které Johna Wicka dělají v podstatě nesmrtelného. Realistické vyznění u mnoha soubojů a různých skoků z výšky šlo již stranou, ale to dokážu u tohoto žánru odpustit. Je to totiž jen film - akční pohádka! :o)) Závěrem tedy spokojenost a zase 5 rozstřílených hvězd! :-)) ()

mcb

Takto eskalovaný akční velkofilm tady nebyl od Evansova Zátahu 2. Vrchol akce současného filmu, formálně originální setpieces, zároveň uspokojivý worldbuilding a příklon k umělecky motivovanému vyprávění dělá z čtvrtého Johna Wicka nejlepší příspěvek do série, která začala jako jednoduché béčko a skončila jako hutná mytologická podívaná s nejlépe zrealizovanými akčními scénami žánru. ()

Flego

Sú akčné scény, ktoré pomocou kamery dosahujú neuveriteľnú úroveň, majú skvelú akceleráciu a bravúrne tempo. Ale tie prepálené scény, kde na seba protivníci vystrieľajú zásobníky na pár metroch sú desivé a obstáli by len pri paródii. Štvrtý John Wick pôsobí veľmi rozpačito. ()

Darneth

Audiovizuální žranice. Jakmile se to však přesunulo do Francie, nepřestala jsem se dívat nervózně na hodinky, kdy ta kravina už konečně skončí a všichni umřou. Ještě štěstí, že už nebude další díl. ()

BMW12

U málokteré filmové série se mi stane, abych všechny 4 díly hodnotil pozitivně a stejným 4* hodnocením. John Wick si svoji kvalitu drží každým dalším dílem a i tato 4. kapitola je perfektní. Musím ocenit scénář, kdy tvůrci opět přišli s něčím novým, příběh bavil a především akce byla výborná. Keanu Reeves opět perfektní, dále potěšil skvělý Donnie Yen, nový záporák v podání Billa Skarsgarda a už tradiční postavy v podání Iana McShanea a Laurence Fishburna. Musím zmínit ještě nemilé příběhové překvapení hned na začátku a další nemilé pak na konci filmu. ()

anais

John Wick využívá (teď už) celou planetu, jako kulisu bez reálných obyvatel. Když je v Paříži, auta na kruháku kolem vítězného oblouku jako by neměla řidiče, tanečníci během večírku jsou jen rekvizitami pro dynamizaci záběru, na Montmartr při východu slunce nezabloudí žádný zamilovaný pár. Film nežene dopředu žádný příběh ani emoce. Jsou to jen akce rozhozené do atraktivních prostředí. Dívám se na to, a je mi to jedno. Sem tam ocením nápaditost (bitka v horním patře rekonstruované budovy záběrovaná nad stěnami...), ale jinak mi ta obrovská úspěšnost nejde na rozum... ()

honajz

U tohoto filmu je skutečně nutné odhlédnout od veškeré logiky, kdo koho mohl trefit, nebo nemohl, co se dalo přežít, co ne, náhody a tak. Daleko lepší je nechat se opájet komiksovou estetikou na hranici kýče, koketující s kýčem, ale přitom by se z toho filmu mohl učit kdejaký filmař rámování záběrů, kompozici obrazu, práci se světlem (ta je zde dokonalá!) a barvami, hudebním podkresem, a vlastně i scénáři, protože příběh je sice prostinký, ale dotažený do konce a slušně vedený. Navíc to má skvěle využité všechny postavy, každá je něčím zajímavá. Sice je to většinu času jen o střílení a bitkách, ale natočeno je to skutečně excelentně a ten čas rozhodně rychle uteče. Akorát teda prý pravoslavná církev, a v kostele mají lavice? A nemají ikonostas? No tak. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)