John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

Krkavec

Keanu Reeves možná už znovu neuspěl jako Neo, ale jako John Wick přímo exceluje! Náš hrdina se vrací se vší parádou v zatím nejlepší Wickovce z celé série! Tentokrát už je zde méně příběhu, ale zato plná zadnice akčních scén, které jsou tak nádherně přehnané, že to vypadá, jako kdyby to točili v osmdesátých letech. Jednoduše klasický mustr neporazitelného hrdiny, který i když dostane tak neskutečně přes p**u, že by to běžný člověk už nerozchodil (nebo jen s doživotními následky), se po krátkém lehárku na zemi zvedne jako největší máčo a ve stylu „teď já“ dá ještě víc po p*deli svému protivníkovi, který to samozřejmě už nerozchodí. Prostě bomba! Od začátku do konce jedna řežba za druhou, přesně tak se mi to líbí, žádné přehnané plačky, oduševnělé rozmlouvání, sentimentální brečení, prostě žádné velké s**ní, bouchačky připraveny a jde se postřílet pár parchantů! Celkově film odsýpá a nenudíte se ani u jedné pasáže, proto říkám neváhejte jít na to do kina! Prostě si udělejte čas a užijte si pořádný akčňák ze staré školy! ()

Feacher

Úžasný a hlavně za mě provedením vysoce moderní akční film, vrchol celé série o Johnu Wickovi a modlím se ke Králi, aby to vše čtyřkou skončilo. V kině opravdu velký zážitek, zvlášť když se tam mockrát ročně neobjevím. Kdybych si délku nepřečetl, skoro bych si delší stopáže ani nevšiml. Má to vše, co to má mít, stylové od začátku do konce, skvělý Keanu, dohromady mi to zanechá šrám na duši na hodně dlouho. Skvělý! ()

Matt_Farrell

Debilný koniec. To som nečakal. Ale je tam plno dobrých scén, hlavne bojových. A tiež plno skvelých hercov. Nie je to len o zabíjaní, ale aj o priateľstve. Zvláštne, nevieš, či ho máš zabiť alebo zachrániť. ()

Sopholojong

Asi desat minut po "rollingu" zaverecnych titulkov som sedel v sedacke kinosaly ako "jebnuty s otvorenou hubou", pretoze som prave videl NAJLEPSI AKCNY FILM VSETKYCH CIAS (samozrejme v zanri cistokrvny, v tom sci-fi stale vladne Matrix). Stahelskiho "Navrat krala", akcny fetis, najdynamickejsie a choreograficky najcoolovejsie sceny ever... Mensie na "Lawrenca" odkazujuce intro v pusti, Lanceho generalka na odchod z tohto sveta, vybuchujuci Continental a ide sa na to! Zaciname neonovym Japonskom (tie mi tentoraz vobec nevadia), kameraman struha nadcasove kompozicie (opadavajuci kvetnaty strom pod cervenym svetlom Osaka Continentalu - wau!) a John predvedie najlepsi nun-chaki suboj dejin kinematografie (sorry Bruce Lee!). Potom sa trochu porozpravame o rodine u "table", navstivime rusku mafiu (Natalia Tena v kozenych gatiach - uf!), aby Stahelski rozputal pomyselny akcny vrchol v Berline u az komiksoveho gangstra so zlatymi zubami (Scott Adkins k nepoznaniu). Paradna diskotekova akcia s gradujucou techno hudbou a masivnymi headshotmi pod padajucou vodou (ta kameramansko-zvukovo-hudobna kompozicia je na dvadsat Oscarov!). No to som este nevedel o trojitom dezerte na parizskom kruhaci (najlepsie natocene narazy do ludi autami ever!), vtacej perspektive s ohen-slahajucou flintou (takato scena sa nataca raz za dekadu, naposledy Quicksilverovo solo v X-Menoch) a schodoch s najkulervoucejsou prestrelkou "sam proti vsetkym" s jednym osklivym padom Johna. Po tomto si hovorim Top 5 najlepsich akcnych filmov a vsetky predchadzajuce diely prekonane. Lenze zrazu sa dole pri schodoch objavi Donnie s pomocnou rukou (i ten cierny prenasledovatel s "malinoisom"), skladatel spusti westernovu gitaru, prichadza pistolnicky duel (v krasnej kompozicii vychadzajuceho slnka nad Parizom) a ja v zavere z toho obrovskeho privalu emocii vnutorne nedokazem prestat tlieskat. Finale leonovskych kvalit, ktore uvidim este asi stokrat (podobne ako zaverecny duel vo Vtedy na Zapade, alebo mramorovu halu z Matrixu). Obrovska vdaka Chad Stahelski! Plnis mi sny... a tento film je v mojom vnimani pomyselnym Obcanom Kaneom akcneho zanru, pretoze ma podobne nadcasovu audio-vizualnu stranku (z vypravy aj Bond bledne zavistou - berlinske diskotekove doupe, spominany Pariz zaliaty rannym Slnkom), choreografiu a dokonca aj mytologicky pribeh jedneho zabijaka, ktory vsetkych vlaci "vstric" nezvratnemu osudu (McShane a jeho hotel, Hiroyuki, slepy Donnie), aby ich naucil, ze on zomiera, aby oni (a ich dcery) mohli zit. PS: Z Donnieho "fuck off" sa krutila cela kinosala. PS2: Bill Skarsgard je ukazkovy zaporak , ale skusal som si na jeho mieste predstavovat Clancyho Browna, ktoremu by ten "arogant asshole" sedel viac. PS3: Moje pocity z filmu presne opisal "EvilPhoEniX" vo svojom komentari: "3 hodinový akční orgasmus a já v kině zemřel, viděl svůj pohřeb, reinkarnoval se a vstal z popela jako úplně novéj Phoenix našlehaný ohněm a narvaný adrenalinem". ()

HlySh1t

Grand vol de Voiture, kde se hledaný John Wick snaží s pěti hvězdičkami dostat na místo hlavní mise... Čtvrtého Johna Wicka vnímám jako vítězství kinematografických technikálií nad storytellingem. Tam kde by scenárista nachystal pro protagonistu důmyslné překážky, tvůrčí tým na něj hodí doleva doprava hordy postradatelných komparzistů, které John Wick s jemu typickou finesou vyřídí s pomocí důmyslné choreografie. To myslím i nejlépe sumarizuje celý film, který je vlastně jedna fighting gallery. Vztahy postav jsou prázdné natolik, jak by se dalo v quasi-světě sektovních hašašínů čekat a stěžovat si tak na laciné dialogy, které hráči této blyštivé divadelní hry opakují je nanejvýš zcestné. O tom prostě tyhle filmy vždycky byly a těžko je za to budu vinit. Je to John Wick, a je ho víc, než kdy předtím. Všechno je perfektně nachystané, sterilní, nahrané a neupřímně, až působí snaha rozšířit svět o mišmaš ras a kultur, které v něm zaujímají stereotypní postavení až parodicky a neupřímně. Kde se zdá, že by mohl režisér a kameraman šlápnout na brzdu, tam milerád dupne na plyn. Je to ale masakrálně skvělá podívaná, především poslední hodina v Paříži. Honička kolem Vítězného oblouku, vyčištění celého domu a la Hotline Miami pohledem svrchu a výstup schodů u cílové rovinky, to jsou adrenalinové orgie, které vás vmáčknou do sedačky. Není pochyb, že si u tohohle spousta lidí fakt vyhrála a dala do toho spoustu umu a duše, až si opojeni vlastním výtvorem možná neuvědomili, že se jejich Magnum Opus blíží ke třem (byť nedlouhým) hodinám. ()

Methew

Tento film sa mi extrémne v mnohých scénach páčil, hlavne preto, že v ňom hrajú moji dvaja TOP herci, Donnie Yenn a Keanu Reeves, čo bol geniálny ťah na bránu dať ich do tohto filmu ako "nepriateľov" a zároveň priateľov. Súboje výborné, CGI pecka. Len žánrovo mi trochu uniká, prečo to nie je zaradené medzi fantasy? Vo filme sú očividne mnohé nereálne fantasy až sci-fi prvky. Miestami tieto filmy popierajú totižto zákony fyziky a biológie tak ako ich poznáme. Napríklad ako ten tlsťoch po postrelení do zadku ešte kopal dva metre vysoko, to bolo až príliš nereálne. Pôsobil skôr ako nejaký sci-fi cyborg a nie človek. Nehovoriac o tom, že taká nepriestrelná látka síce možno zachytí guľku, že neprejde cez ňu, ale ten tlak a sila určite dokážu roztrieštiť/zlomiť kosti. Predsa len je to len tenká látka a ak aj guľku nejaká sci-fi nanotechnológia dokáže zastaviť, určite nedokáže zastaviť úplné pôsobenie jej sily a tlaku na kosti, svaly, orgány a pod. Čiže akosi tam zabudli pridať žáner fantasy alebo sci-fi. ()

Polux

9/10 | Varování předem: Je to hodně dlouhé a tohle bude taky. Baba Jaga je zpět a v lepší formě než kdykoliv dříve, kdo si nedá pozor, tak si pro něj přijde:-). Čekání na další zářez na pažbě bylo vinou pandemie opravdu dlouhé, ale naštěstí se nakonec vyplatilo, protože dobrá věc se podařila a tak jako jednička, dvojka a trojka, i v případě čtyřky se opět jedná o referenční titul ve svém žánru, pyšnící se prvotřídní akcí, která nechává veškerou svou konkurenci, vyjma několika posledních dílů M:I, znovu a jako již tradičně daleko za sebou. Stahelski za těch uplynulých deset let vyrostl v jednoho z nejvýraznějších hráčů na hollywoodském režisérském hřišti a čtyřka to opět beze všech pochyb potvrzuje. | Neuvěřitelně energické a dlouhotrvající bitky, připomínající krvavý balet mistra Wooa v dobách jeho největší hongkongské slávy, gun-fu, car-fu, dog-fu:-), brazilské jiu-jitsu, katany, neony, noční kluby, neselhávající Reeves v hlavní roli, atmosférický OST, stylový audiovizuál, specifická barevná paleta obrazu, dokonalé kamerové jízdy, castingový dream team po vzoru "toho nejlepšího z obou světů" (tj. východu a západu), který se může směle měřit s Expendables a k tomu nepostradatelná assassinovská mytologie s mincemi, pravidly, odměnami, hotely Continental, nejvyšší radou a neexistencí policejních (nebo jakýchkoliv jiných) složek státní moci:-). Všechno tohle (a ještě něco navíc) je tady na svém místě a v míře vrchovaté. Co více by si divák a především fanoušek akčního žánru (a téhle značky obzvlášť) mohl přát? | Po příběhové stránce na sebe jednotlivé filmy navazují poměrně těsně, nicméně všechny podstatné informace z předchozích pokračování jsou divákovi skrze rozhovory mezi postavami vždy stručně přetlumočeny a není tak problém do série naskočit s kterýmkoliv dílem. Tentokrát je ale vše jinak, protože v minulém filmu ustanovená dějová linka se "stařešinou", který stojí v čele nejvyšší rady, je hned v úvodu aktuálního dílu bez rozpaků hozena do koše a nahrazena úplně novým "jediným možným způsobem, jak se hlavní postava dokáže vyvázat z povinnosti sloužit nejvyšší radě a opětovně tak získat svobodu (a ideálně při tom zůstat naživu:-))", se kterým přicházejí na řadu další příběhové atributy, stran fungování zdejšího fikčního světa, o kterých do této doby nepadlo v sérii ani slovo. Stejně tak role "arbitra" z trojky byla ve čtyřce vystřídána rolí "posla" a to bez jediného vysvětlení, přestože účel postavy v ději je v obou případech víceméně tentýž. Průběžné vymýšlení narativu za pochodu bez nějaké ucelené představy předem se zde zkrátka nezapře. | Na druhou stranu příběh v téhle sérii vždy stál tak trochu na vedlejší koleji a sloužil primárně jen jako, pokud možno zábavné, pojítko mezi jednotlivými akčními highlighty, které sice na první (ani druhý) pohled nepůsobí příliš uvěřitelně, za to ovšem poskytuje tvůrcům dostatek příležitostí, jak hlavní postavu provést atraktivními/exotickými/stylovými prostředími, konfrontovat ji se zábavnými/bizarními/stylovými protivníky a zejména divákům demonstrovat špičkové řemeslo na poli akčních scén, bojové choreografie, kaskadérského umění a trikových technologií. Čtyřka je na tom nepřekvapivě zcela totožně, takže je docela zbytečné filmu vyčítat, že i na počtvrté se kromě vlastní akce věnuje nemálo času dalšímu worldbuildingu, který tak úplně nedává smysl (ostatně smysl tohle univerzum nedávalo nikdy:-)). | Zatímco předchozí díly se stran příběhu tu více, tu méně úspěšně snažily vystupovat jako v podstatě standardní filmy, aktuální pokračování na takové ambice přiznaně rezignuje a přímočarou strukturou narativu, nesmrtelností hlavní postavy (ach, ty neustálé pády z výšek:-)), neprůstřelnými obleky, více "druhy" protivníků (pro divákovu lepší orientaci dokonce barevně odlišenými:-)), novým "typem" použité munice, průběžnými vlnami nepřátel a souboji s "bossy" skutečně připomíná adaptaci nějaké videohry. Čtyřka je zdaleka nejdelší díl v sérii, ale po stránce děje se v něm paradoxně stane asi nejméně věcí ze všech dosavadních filmů. Příběhová linka je tady zredukována na naprosté minimum ve stylu videoherního průchodu světem a plnění jednoho questu za druhým. Podobně je na tom počet dialogů hlavní postavy, což je možná způsobeno tím, že duchovní otec celé série Kolstad za psacím stolem tentokrát absentuje. | Pokud se pomine poměrně pozvolný rozjezd, nepředstavuje vskutku nadměrná stopáž výraznější problém a zásluhu na tom pochopitelně má především samotná akce. Celá tahle značka je v prvé řadě tech demo současné úrovně hollywoodských stunt teamů, v tomto případě kaskadérských géniů z 87Eleven a čtyřka na tom naštěstí není jinak. Předchozí díly ustanovily v rámci žánru novodobý standard, co je na poli akce ještě možné natrénovat, natočit a sestříhat (nejen) na jeden záběr a tvůrci tak s aktuálním pokračováním stanuli před nelehkým úkolem pokusit se nastolenou vysokou laťku když už ne opětovně pozvednout na novou úroveň, tak alespoň dorovnat. Což se jim bezezbytku podařilo, protože všechny akční sekvence jsou ve čtyřce měřítkem, stopáží, množstvím postav i svou choreografií vážně vekolepé. | Z pohledu tvůrčích nápadů, jak někoho zábavně, efektně a stylově připravit o život, není čtyřka tak hravě vynalézavá jako předchozí díly, které k palným zbraním postupně přidaly zbraně sečné a bodné, auta a motorky, psy a koně, nebo předměty každodenní potřeby (tužky, knihy) a nepřináší stran způsobů likvidace protivníků bohužel téměř nic nového (snad až na vydařenou rozcvičku s nunčaky:-)), naštěstí tento malý nedostatek tvůrci vynahrazují divákům nápaditostí v jiných ohledech, například v rámci prostředí, ve kterém se akce odehrává (kruhový objezd okolo nejmenované pamětihodnosti, schodiště k jiné pamětihodnosti) a fyzických vlastností zde vystupujících postav (slepota, obezita). | V předchozích dílech (částečně už ve dvojce, ale zejména ve trojce - není divu, když se proti herci postavili profesionální sportovci/trenéři/choreografové) bylo už místy poznat, že v některých fyzicky náročných scénách dochází Reevesovi pomyslně dech (osobně s tím nemám žádný problém, protože to (byť neplánovaně) ukazuje, že vítězství není zadarmo a překážky, které se hlavní postavě staví do cesty, mají svou váhu), tvůrci si toho pravděpodobně byli sami vědomi, protože ve čtyřce jsem nabyl dojmu, že tempo mezi jednotlivými prostocviky hlavní postavy bylo poněkud zvolněno a protivníci čekají na uštědření úderu o pár okamžiků déle, než tomu bylo dříve (a než by bylo "ve filmové realitě" záhodno). Díky tomu je tady podobných momentů, ve kterých vypadá Reevesův pohyb značně "dýchavičně", o trochu méně, respektive když už něco takového nastane, ve srovnání se zbytkem akce už to nepůsobí tak moc rušivě. | Co naopak na první pohled upoutá divákovu pozornost, jsou rozhodně vybrané akční sekvence, které jsou naprosto parádní jak po audiovizuální stránce, tak po stránce technické realizace. Geniální a minutáží vydatná top-down shooter sekvence průchodu domu z jedné místnosti do druhé se zástupy protivníků a explozivním střelivem k tomu je ztělesněním celého videoherního konceptu filmu a patří k tomu nejlepšímu v celé sérii, stylová kamerová otočka s autem driftujícím v kruhu připomene Bayovy hrátky s kamerou, bitka s nunčaky dává vzpomenout na staré dobré hongkongské časy, bitka pod proudem vody v nočním klubu je čirou esencí téhle značky a automobilová honička a následně bitka na kruhovém objezdu uprostřed běžného provozu, plynule přecházející v bitku v domě a poté na schodech, v rámci stupňovaného finále, je strhující akční jízdou na horské dráze a skvostným audiovizuálním divadlem v jednom. | Tvůrci si přesto v sáhodlouhé stopáži kromě opulentních bitek a návštěv pamětihodností během cestování po světě naleznou čas i na malé pomrknutí, určené pro nejvěrnější fanoušky (zmínka o rodině Tarasových, se kterou celý tenhle cirkus se zabitý psem a ukradeným autem odstartoval, pes jako katalyzátor dalšího vývoje děje (jen zabití vystřídala jeho záchrana), fyzický kolaps hlavní postavy při poslední vzpomínce na zesnulou manželku připomínající obdobnou scénu v úvodu jedničky, aneb kruh se uzavřel) a našince jistě potěší i domácí automobilová stopa ve scéně na kruhovém objezdu. | Z početného hereckého osazenstva je zde potřeba obzvláště pochválit samozřejmě Reevese v hlavní roli (vzhledem k jeho pokročilému věku mu patří velký respekt za to, co dokáže ve filmu stále předvést) a v těsném závěsu za ním pak Yena a Sanadu (platí totéž), ale ani zbytek castingu (skvěle "padoušsky" přehrávající Skarsgård, téměř k nepoznání namaskovaný Adkins s legračním přízvukem, nebo tradiční trojice McShane, nedávno zesnulý Reddick a Fishburne) není příliš pozadu a odvádí velice slušnou práci. Celkově tahle současná výkladní skříň akčního žánru znovu (už počtvrté:-)) dokazuje své výsadní postavení. Už za pár měsíců se ukáže, jak na výzvu k duelu o nejlepší akci (pravděpodobně nejen) letošního roku zareaguje (prakticky jediná vážná) konkurence v podobě mezinárodního měnového fondu (ehm:-)). | PeZet () (menej) (viac)

bobisix

John Wick - Chapter 1 mě na první dobrou skvěle bavil. Říkal jsem si, konečně svěží vítr v tomto žánru. Drsňák John, kterého hned tak něco nezastaví, a i když už to vypadá, že je konec, John to vždycky nějak "rozběhal". Snažil jsem se s podobným nadhledem brát i Chapter 4, prostě neřešit, co je a není možné, jen koukat a bavit se akcí, která byla často promyšlená, atraktivní, vizuálně nabušená. ALE, čím je toho na Johna víc, tím víc je vidět, jak jeho protivníci čekají frontu, až na rvačku s nimi bude mít John čas, jak se mu ty nunčaky tak nějak zaplétají a hlavně, když ho srazí auto jednou, dvakrát, jóóóóó třeba 10x, ok, John to v klidu dá, ale Chapter 4 už to měřítko Johnovy nezničitelnosti posunul na level terminátor, což v kině často vzbuzovalo smích a pobavení. A pak ty kontrasty. Johnovi dojde střelivo, vrhne na 15m prázdný zásobník, spolehlivě zasáhne protivníka do hlavy a samozřejmě ho to nenávratně složí. Zatímco John je po 10ti srážkách autem zcela fit. To už prostě nefunguje! Nejsem si jistý, jestli to byl záměr, ale ne každému sedne, že z Johna Wicka tvůrci udělají šaška. Bohužel to tak chvílemi působilo... Nemluvě o jeho sokovi, který bez očí dokáže věci, že si člověk nutně musí položit otázku, že kdyby borec oči měl, tak rozseká všechny včetně Johna Wicka nejpozději do 10ti minut. Trošku se nám ta série unavuje... ()

gogo77 odpad!

0/10 .... tak ako to byva, kazdy dalsi diel odoberie cast toho predchadzajuceho, (nie vzdy to plati vid horror Insidious) ale toto bol uplny uplny prepadak .... scenar hodny kratsieho dielu Susedov .... cele zle .... Keanu Reeves ktoreho pokladam za skveleho herca musi byt asi na tom velmi zle ze sa nechal na tuto kravinu nahovorit ... ale zase na druhu stranu, okrem par viet, ktore zopakoval po inych postavach tam velal nenahovoril a v podstate len strielal alebo sa bil, alebo nozom podrezaval hrdla, alebo --- no proste zabijal o 106 .... nedarilo sa mi ratat kolkych zabil, ale bolo ich urcite viac ako 200, cize cca kazdu sekundu vo filme aspon 3 .... toto bola prehliadka kolkymi sposobmi sa daju zabit ludia vo filme a hlavne ako super mega gangstri nedokazu strelit spravne (do hlavy) jedneho Janka Wicka .... des ()

Holly_Molly

Za to co udělali Adkinsovi v maskérně, by si zasloužili metál! Akční orgie ve Wickovsky zajetých kolejích. Akorát ještě hezčí, větší a rozprostřený na 3 hodiny plný top notch akce se soundtrackem, co trhá stěny. Přepálený to je možná jako prase a některý postavy jsou až absurdně nezabitelný (cough, Johne!), ale v rámci žánru to netřeba řešit, hlavní je ta zábavnost, dravost a neuvěřitelná péče a dřina v každý jedný scéně. <3 Malé P.S.: Někteří jedinci v místní diskuzi by si měli buď vzít svoje prášky a nebo nechodit na filmy, o kterých už dopředu ví, že se jim nebudou líbit. :-P ()

Rebel24

Keď sa John Wick rozhodne prenasledovať vrchnosť, ta zareaguje odovzdaním všetkej moci do rúk Markíza de Gramont. Systém High Table sa začína otriasť a proti Johnovi idú ti absolútne najlepší. V štvrtej časti sa dočkáme 3 obrovských akčných sekvencií - Tokio Continental, v Berlíne u Scotta Adkinsa so zlatými zubami a zaver v Paríži. Vrámci akcie ide o vrchol série i žánru - je dynamická, netradična s množstvom súbojov 1 vs 1 no i John Wick vs everyone. Po hudobnej stránke ide techno music prím a je taktiež najlepšia zo série. No neostane iba pri akcii, emócie a dramaticka stránka sa tiež prejaví najmä v úvode, neskôr už len vo fragmentoch. Iste scény mi veľmi pripomínali odkaz na sériu Matrix, ktorá taktiež ponatim akcie bola svojho času revolučná. Za jediný nedostatok považujem záver, ktory nie je natoľko silný ako napr. v trojke, avšak séria vyzerá byt uzavretá a Jonathan Wick si môže konečne odpočinúť - nateraz. 91% ()

13Maty13

"I'm going to need a gun."     /// Sakra nabušený film. Vizuál, kamera, kulisy, barvy, nápady a záběry, jsou na jedničku. V kině to byla neskutečná pecka vidět, audiovizuál byl úžasný. Akce je zase víc a opět vám z ní spadne čelist. U některých scén jsem si říkál: ,,Jak to sakra někoho může napadnout?! Za mě je to možná i nejlepší díl.   / Hodnocení: 9,5/10. ()

Carlito1

Chad Stahelski to i po čtvrtý dokázal a velmi, s prominutím KUREVSKY dobře. Konečně spolkl ten absurdismus Johna Wicka a jeho světa na plný pecky a využil to pro naprostý akční spektákl. Připomínalo mi to zmodernizovaný korejský akční film z osmdesátek. Neprůstřelný obleky, i přes spadnutí ze 4. patra se prostě John zvedne a bojuje dál, meče, nunčaky, pistole, tužky, prostě všechno se dá použít jako zbraň hromadného ničení. Záběrově to absolutně předčí všechny předchozí díly a objeví se tu hromada nových a zajímavých postav. A ten soundtrack! O MŮJ BOŽE. Naprosto boží podívaná a nejpovedenější sequel, jaký jsme mohli dostat. ()

majkl.vi

Za mě naprostá pecka. Nejlepší díl série a jeden z nejlepších akčních filmů co jsem viděl. Viděno v Cinestar Hradec Králové ve 4K ATMOS, CZ titulky…zážitek👍🙂 ()

Pignon

Cestopis pro retardované. Ukrajinská armáda by měla zjistit to knofhof, jak střilet bez nabíjení a Belmondo se chudák obrací za ty malé schody, které skutálel ve Zvířeti. ()

dr.Hyena

Škoda, že mi není 14 nebo že už nečichám lepidlo. Bývalo by se mi to tak líbilo víc. Místo sledování filmu je možné zapnout libovolný gameplay nějaké lineární střílečky na youtube, kde má hráč kódy na nesmrtelnost a náboje. Scénář je prostřílený víc jak armani obleky padouchových přisluhovačů. Bohužel bez vtipu a nadhledu. ()

Jaroslaw

8/10 Ano John Wick nikdy nebyl o silném příběhu a scénáři a v rámci kinematografie nejde o něco extra zásadního,ovšem co se týče akce,tak stojí John Wick na absolutním vrcholu moderních akčních filmů a jedná se o  kulervoucí technický zázrak s ještě skvělým ansáblem nových postav. ()

Ado.Erdelyi

John Wick 4 je po technickej stránke prešpikovaní ako sa dá, vybrané prostredia skombinované s paletou vyžarujúcich farieb bolo prevedené na jednotku. Do toho vám v pozadí hra perlivo vybratá hudba, ktorá pasuje na danú sekvenciu. Každá lokácia ktorú tvorcovia vybrali, chrčí nápadmi a pridáva už tak perfektnej choreografii zábavu a úžas navyše (Hotline Miami pasáž musím samostatne pochváliť). Akcia tu dupe neustále a nechá vás vydýchnuť iba na pár scén, v takomto prípade hrajú dialógy druhé husle a s tempom skoro 3 hodín vás nenechá úplne premýšľať, ale skôr vás zoberie do tranzu kedy sa nemôžete odlepiť od obrazovky, čo môže fungovať ako minca. Pre niekoho to môže byť až moc zdĺhavé, pre niekoho nie. Ja patrím do tej polovice ktorej to už prišlo moc a myslím si že zvládnuť sa to dalo aj za pomerne kratší čas. Niektoré prestrelky sú na moju osobu až moc dlhé (viz. Osaka hotel) a o tých pár nábojov a zabití mohli byť ušetrené. Ďalším mojím problémom je samotný príbeh, ktorý nebol nikdy silnou stránkou tejto už zabehnutej série, ale v tomto prípade, ide vážne o veľké zjednodušenie a možno až upozadenie sveta kriminálnikov. Zápletka ako keby sa tu recyklovala s trojky, k odpustkom tu zase príde až moc často a jednoducho. Na pomery Johna Wicka mi to ale až tak neprekáža, predsa len ide o sériu ktorá sa vyzabíjala na vrchol hlavne skrz akciu než pestrý obsah. Pred koncom by som mal ešte pochváliť nový ansámbel postáv, ktoré sa mi pevne zaryli do srdiečka počas celého sledovania. Po všetkej tej akcií si nechajte miesto na úžas aj v úplnom finále, plné prekvapení a zvratu ktoré fungovali perfektne... hlavne za krásnym úsvitom slnka :) ()

Lukkyn

Po posledním Matrixu se zdálo, že Keanovi dochází dech!!!A tak si vzal na sebe znovu černý kevlarový sáčko a pokosil asi nejvíc "bad guys" v historii kinematografie. Škoda , že dole nebylo počítadlo jako ve žhavých výstřelech. Každopádně i Chuck Norris čumí s otevřenou pusou , jak se tohle kurva Keanovi v jednom bijáku povedlo. Kromě hromady mrtvol má ovšem čtvrtý JW v topu vizuál a akční scény společně s muzikou a prostředím jsou neskutečně našláplý!!Jasně , že je to totální hovadina a spousta věcí v tom filmu nedává smysl, ale na tuhlé sérku nechodíme kvůli intelektuálním dialogům. Chodíme si pro velkej popcorn nebo nachos , vypnout mozek a užíváme si do morku kostí Johnovo řádení. Jako zakončení jedný krvavý výpravy je to excelentní!!! ()

Spike86

Neskutečná masakrální kulervoucí jízda. V podstatě 2,5 hodiny brutálních akčních scén s dobrou kamerou, které jsou ale hrozně natahované. Střílení, boj se sečnými zbraněmi, nunchaky, holé ruce, boj na zemi, automobilové honičky, motorky. Chce to moc nepřemýšlet, ale i po příběhové stránce trochu lepší než minulý díl. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)