John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

hony23

Tato velkolepě natočená akční řežba dojíždí v každém pokračování na to stejné. Nesmrtelný Wick uhybá kulkám vystřeleným z 1 metru, metá přemety a kosí ( bez přehánění ) stovky zabijáků, což první hodinu je docela zábava, ale po čase se to prostě omrzí, zvlášť když díl od dílu je delší a delší. Takže přestože jsou ty bitky, přestřelky a honičky v ulicích skvěle natočené, po 2 půl hodinách už toho máte až po krk. ()

cortez

No já fakt nevím, usínal jsem u toho nesčetněkrát, snad každá třetí minuta byla zrecyklovaná, pořád dokola stejné klišé, nuda, choreografie ubohá. Každé další pokračování je o level níže, tentokrát už jsme někde pod sklepem. To i ten Liam Neeson měl ve stejných letech daleko živější a dynamičtější pohyby než tento artritidou trpící důchodce zabiják. ()

Střelec17

Možná trochu naivně jsem čekal, že čtverka nabídně trochu něco jiného, že se zaměří na samotný příběh a akcí ubude. Protože konec trojky, to pro mě alespoň  nasvědčoval. Ne, tady s hodnocením půjdu ještě o něco níž. V prvním díle ta akce měla svoje kouzlo, protože přinesla něco nového, ve druhém to pokračovalo, ale nemůže mě bavit, dívat se na akční jízdu, byť je dokonalá a neustále ignorovat věci okolo. Nevím co se po tomto chystá, jestli spin-off nebo seriál. Svět Johna Wicka mi příjde celkem zajímavý, ale jestli to bude jen o střílení a místo Keanu tam bude akorát někdo jiný, mé hodnocení se pravděpodobně nezmění. Pozitiva: Chtěl jsem dát dvě hvězdy, ale díky tomu, že jsem nemohl přijít ani na jedno pozitivum půjdu ještě niž. Negativa: Nesnáším když dají do filmu psa a udělají s něho raptora z Jurského Parku. ()

Scaevola

Akce stále jede na maximum a kupodivu se objevuje dostatek nosných nápadů (isometrická scéna se šlehajícími náboji vede), ale tvůrci se začínají utápět ve vlastním fikčním světě. Neprůstřelné obleky a slepý pistolník naznačují přechod k jinému žánru a pravidla Rady neúnosně bobtnají. Především však poslední hodina sype jednu akční sekvenci za druhou, až vlastně výsledný sled nudí, a choreografie už dávno není tak přehledná jako kdysi na počátku série. Trochu mne děsí páté pokračování a přemýšlím, zda by si K. Reeves nezasloužil novou značku. ()

Pafouk

Jonatán Wick se vrací, aby nasadil neprůstřelné sako a opět všechny zabil. A pokosí zase tolik lidí, že už mu jich vážně asi nemůže moc zbývat. Akce opět vypadá úžasně a je jí opět tolik, až to jednoho trošku začne nudit. Pak ale někdo přinese zápalnou munici a vykouzlí luxusní přestřelku z nadhledu. Vizuál je vůbec skvělý i když se zrovna nikdo nezapaluje - všechny ty nasvícené galerie, památky, diskotéky ... Apropo - na diskotéce se vesele morduje, střílí a zasekávají se sekerky do hlav, ale prakticky nikdo nepřestane ani tančit, natož aby  třeba začal utíkat. Totéž při přestřelce na kruhovém objezdu - nikdo nezastaví, doprava je plynulá. Ve Francii už asi nikoho nic nepřekvapí. Nevidomý superzáporák nechá vzpomenout na jeden nejmenovaný film s Denzelem Washingtonem. A když hlavní hrdina na konci konečně vyběhne schody, je závěrečný duel celkem parádní. ()

MorraEddie

Pokud by měla být tahle kapitola poslední a já doufám, že poslední bude, tak si lepší rozloučení postava Johna Wicka ani přát nemohla. Tohle je místrovstí v žánru akčního filmu a jen těžko se bude do budoucna překonávat. I přes tnastřelenou délku jsem se ani minutu nenudil a vlastně ani nebylo kdy. Po celý čas se něco děje a dívak tak vlastně vydechne až při odchodu z kina. Výborná záležitost. ()

holden

Čakal som zničujúcu a šablónovitú nudu. Dostal som zničujúcu a nápaditú akciu, pri ktorej som si ani len nespomenul na to, že to má skoro tri hodiny. ()

Karbos

Na mě až moc dlouhý, co je to platné, že je to samá akce, když je to všechno na jedno brdo, nudné, pomalé, souboje působí těžkopádně a Keanuv věk už je taky sakra znát a jediné čeho se od něj dočkáme je, přehazovat lidi přes rameno a neustále se válet po zemi v různých pákových polohách. Originálně snad působila jen přestřelka nasnímaná z pohledu od stropu. Proč hlavní záporák vypadá jako vysokoškolský spratek jsem taky nepobral. Jsem si jistý že Wicka 5. ani 6. ani 17. už neuvidím. ()

littleplayer

Ufff. Na mňa to už bolo veľmi prepálené. Aj akčný film (pokiaľ to nie je Terminátor) by mal ctiť aspoň aké také fyzikálne limity ľudí a fyziku samotnú. Som rád, že Keanu už nechce točiť ďalej. Lebo kapitola 5 by už mohla byť zaradená do Marvel univerza. ()

Tomas_PO

Extrémne dlhé, tým pádom zbytočne rozťahané, so scénickými pokusmi priam o epochálnosť. No na škodu veci, tento formát bol stále o rýchlej akcii, a nie výpravných scénach ala Dune alebo tajomna ala Kingsman. Inak ťažká Wickovská klasika nekonečného súboja dobrého a zlého, zlého a zlého, dobrého a dobrého a tak nejako na striedačku. Donekonečna. ()

PeteBuck

Po troch dieloch fakt neviem, čo som si myslel, že dostanem. Je to len ďalší diel, kde John Wick posúva hranice nemožnosti. Stále sa snaží, už ani neviem, o čo, kam sa pohne, prináša smrť komukoľvek, s kým sa stretne, zabije aj Lawrenca z Arábie, pardon týpka, čo podľa trojky stojí nad radou, ale vyzerá, že nad radou nestojí, tak treba odrovnať radu, ale teda urobiť niečo, aby to nekonečné dilema Wick už konečne vyriešil, teda ako si radu udobriť. Ponúka sa jedna cesta, ale aj tá je tŕnistá a lemuje ju viac mŕtvol, než bolo po Spartakovom povstaní. Je to celé proste smiešne, Wick používa sako ako štíť, auto ho zrazí už asi 5-krát, potom som to prestal počítať, padá z poschodí, tentokrát dobrovolne-nasilu, prežije kopance od kohokoľvek a zabije kohokoľvek. Ale čo ma to prekvapuje? Snáď už len tá prepálená stopáž, ktorá činí takmer 3 hodiny. Našťastie sa stále niečo deje, takže to nie je až také zlé. Potešili Donnie Yen a Hirojuki Sanada, ktorí majú zopár pekných hlášok, len ten Sanada sa nemusel odporúčať tak rýchlo. Celkovo je to zasa to isté, more krvi, mŕtvol, súbojov. Zostáva len otázka. Bude päťka? Mám ten dojem, že Reeves a Stahelski už to nechcú, tak nech to radšej netočia, lebo to dopadne zle. ()

vinnetou500

Nevyhledávám akčňáky, John Wick je přesto srdcovka. Jediný rozdíl oproti minulejm dílům, že lidi z diskotéky už nezdrhaj... Jinak všechno při starým. A stejně se vydržím koukat tři hodiny na tuhle zběsilou Honzíkovu cestu. Top! ()

Sunwheel

John Wick upadá do stále béčkovejších vôd, čo sa týka príbehu a scenára. Ale opäť je to silne popcornová záležitosť so snahou rozšíriť jemne univerzum a nechať diváka sledovať čoraz dlhšie, nereálnejšie zápasy hlavného hrdinu proti všetkým. Keanu sa učí stále lepšie narábať so zbraňou a plejáda bojových techník z neho robí pomaly majstra bojových umení, pri ktorom blednú aj ostrieľaní harcovníci ako Yen či Adkins (ten si tu dokonca môže povedať, že konečne rozšíril svoj herecký arzenál o nový typ postavy, aj keď úplne mimo akčného sveta to nebude). Asi sa podarená séria zbytočne oberá o vážnosť a mohla by týmto snímkom konečne skončiť. Verím, že by autori mohli prísť s niečím iným na poli akčného filmu. Ale neverím tomu, že toto bude už avizovaný koniec. ()

bonovox

Dôstojné (pevne dúfam) zakončenie ságy naj zabijaka v histórii filmu Johna Wicka. Akčná jazda od začiatku až po koniec v Paríži. Niektoré scény sú absolútnym vrcholom akčného filmu za posledné roky (scéna boja s vtáčej perspektívy v budove, súboj pri Víťaznom oblúku či záverečný boj na schodoch...). Samozrejme aj mne dosť vadila samotná priam nesmrteľnosť hlavného hrdinu a až neschopnosť protivníkov ho zlikvidovať. Taktiež dĺžka filmu je zbytočne prepálená, ale záver našťastie výrazne zvyšuje percentá nahor a aj preto dúfam v ukončenie danej série týmto filmom. Keanu Reeves už môže ísť do zaslúženého dôchodku...75% ()

vladi3

Myslela som si, ze to bude sled bitiek a prestreliek od zaciatku do konca, ale prekvapivo tam bolo aj vela dialogov... Trojka mi az tak nesadla a bala som sa, ci to nepojde tymto smerom, ale nastastie nie a ze to teda bol masaker! Sice suboj pri Vitaznom obluku a na schodoch sa mi zdal miestami uz prehnany, ale aj tak, skvely film, skvely... Zaver ma absolutne odrovnal a netusim ako chcu natocit pokracovanie, kedze sa hovori, ze bude... Aj slzicka mi ukapla ku koncu. Sice Verbal napise nejaku picovinu, ze dzon zvejk a podobne dristy a POMO sa bude hrat na intelektuala, ktory sa na vsetkych pozera zvrchu a mysli si, ze je etalonom dobreho filmoveho vkusu, ale za mna stvorka je s dvojkou na rovnakej urovni... A pre ostatnych, JE TAM SCENA PO TITULKOCH. Tak ostante az do konca. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)