John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

Rian_witcher

Pořád je to totálně parádní akční jízda s dobrým scénářem, ale... Vadí mi že se na Wicka žene zbytečně čím dál víc nepřátel. V hromadných scénách (zvláště počáteční scény v japonském Continentalu a finální výstup po schodech v Paříži) už i přes dobrou choreografii dochází často k situacím, kdy se komparsisté o vteřinku či dvě zasekávají a čekají až se podaří zlikvidovat Wickovi předchozí nepřítel. A to je obrovská škoda, protože si to tahle série nezaslouží.  A bojovný slepec je podivná postava. V jednu chvíli tápe rukama a nandavá na předměty zvonky aby mohl sledovat kde se nepřítel může nacházet a v dalších scénách trefuje nepřátele střelou do hlavy :-( ()

mouzi

Tvl tak tohle by snad neprošlo ani v devadesátkách. Scénář děravý jak řešeto, brutálně natažené, že by to sneslo hodinovou dietu a pořád dokola se opakující scény, že už jsem u toho přestával vnímat. John Wick měl skončit jako trilogie, protože tohle už bylo mlácení prázdné slámy, neboť vše vymlatitelné již vymláceno bylo v předchozích třech dílech. Hvězda za Keanu a hvězda za kontinuální záběr řežby z ptačí perspektivy. ()

MiniRecenze

Publikum si nemohlo vynachválit z minulého dílu hafany. Tak jednoho dali i sem. Jinak je to to samé, ale ve větším. John zvládne vypadnout z 3.patra bez újmy nebo se několikrát nechat srazit autem a kdyby to bylo málo, tak to podškrtne pádem ze 222 schodů, po kterém taky odbelhá. Sem tam vykryje nějakou tu střelu schováním do neprůstřelného saka. Pořád vám to připadá málo? Tak se můžete dále těšit na fighty s japonským Daredevilem(už jsem kolikrát čekal na to, až John vytáhne neprůstřelný deštník z Kingsmana a nebo chytí kulku mezi zuby). A ke všemu ještě ta utahaná stopáž... 222 SCHODŮ!!! 5,5/10 ()

Feferonka1

Tak já jsem si to musel pustit nejdříve na 2x,prostě to nešlo. A pak ještě raději jednou, jestli jsem neměl nějaký slabší den. A vypadá to že neměl :( asi největší průser na ten děj je ta stopáž. A to mám dlouhé filmy fakt rád. No a pak už jen střílení a střílení a to kevlarový sako :) :) který tam mají asi všichni, protože ne a ne chcípnout. :( a asi by mělo být v popisu ještě doplněno ''scifi'' ,jelikož kevlar ty kulky asi zachytí, ale bez jakéhokoliv otřesu. Tři hvězdy jsem teda dal už větším kravinám, ale čtyři je fakt moc. Pardon. ()

DJMaroko

Opět jsem na to musel kouknou i když jsem tušil, že to pojede pořád ve stejných kolejích (alá slavný a neohrožený lovec Pampalini). A tak tady máme tady opět neprůstřelná saka, která jdou ovšem propíchnout nožem, vojáky v brnění (nestačily by jim jen ty saka?), hordu zabijáku co jako ovečky čekají až na ně přijde řada, aby mohli dle plánu zhebnou a za nimi další a další. Ovšem nejvíce mě pobavil skok ze třetího patra, tak to jsem se od srdce zasmál. Scéna se chody mi připomněla J.P.Belmonda a jeho nezapomenutelnou scénku „AKCE MIKU“. Celou dobu se tak zamýšlím co lidi k tomuto filmu (kde mi mimochodem chybí přípona sci-fi) vlastně táhne. Akce je opravdu skvělá je to i pěkně natočeno, ale vše je tak přehnané. U jiných filmů to lidé nejsou ochotni ani v sebemenším tolerovat a tady je prominuto vše. Ale jo proč né mě se taky líbí to co druhým zase né. ()

halberdier

Čtvrý John Wick je v podstatě to samé jako předchozí díly a přidává ještě více mytologie než třetí díl. Takže jsou tu opět vynikající akční scény a souboje, které jsou stejně jako u trojky postupem času repetitivní (souboj na schodech). Nicméně opět je to skvěle natočené a kamera a audiovizuální stránka je na maximu a neskutečně krásně se na to dívá. Navíc má tento díl i zajímavé postavy v čele se skvělým Donnie Yenem, zábavným Scottem Adkinsenem či charizmatickým Billem Skarsgårdem. I díky tomu se dá přežít téměř tříhodinová stopáž. Potěšil i komornější konec. Takže ačkoliv toho čtvrtý Wick nepřínaší moc nového, tak stále je to špičkové řemeslo a jeden z mála skutečných akčních filmů posledních let. ()

Predator77

75 procent, Sakra i když mě tenhle díl bavil o poznání víc než díl třetí tak se neubráním pocitu že první a druhý díl se z mého pohledu už překonat nepodaří a muže za to především to že se nám z Johna Wicka stává skoro nezastavitelný hrdina který přežije skoro všechno a tím pádem se tak vytrácí ta víc realistická akce která byla v 1 a 2 a jo i v tomhle díle máme opět skvělou a zapamatovatelnou akci na kterou se skvěle dívá ale ve výsledku je to tak všechno proč se vlastě dál dívat na film, a jinak co se dějové stránky týče tak vlastně už ani nechápu proč John stále ještě dýchá protože co se týče jeho motivace žít tak tam žádnou z mého pohledu nevidím a jo jsou tu stále zlý padouši které je třeba odpravit ale z mého pohledu nevidím důvod proč by je měl zrovna odpravit John Wick ? když tu ve výsledku máme plno vedlejší postav které mají dobré motivace a mají i co ztratit a tím pádem se tak stávají i zajímavější než náš hlavní hrdina, z mojí strany bych se tak nezlobil kdyby to tímhle dílem už ukončily protože na konci tohohle filmu se zkrátka vše vyřeší a tím pádem tu pak nevidím žádný důvod v další pokračovaní tak že pokud máte rádi Johna Wicka tak tenhle díl vás rozhodně nezklame dá vám zkrátka vše na co jste zvyklí z předchozích dílu ale z mého pohledu už se jenom jedná o recyklaci předchozích dílu. ()

petbet1

Štvrté pokračovanie najlepšieho zabijaka v galaxii a zrejme jediného človeka na svete, ktorý by sa dokázal postaviť aj Chuckovi Norrisovi a prežiť jeho kop s otočkou ma v sebe pridanú hodnotu a tou je kopa veci, ktoré môžete počas jeho dobrodružstva robiť. Tak napríklad môžete skúsiť rátať koľko ľudí John zabije. Ja som skončil u 50ky a potom ma to prestalo baviť, keď som si uvedomil, že do konca ostáva ešte dve tretiny stopáže. Ďalšia vec, ktorú môžete rátať je koľko krát ho prejde auto a aj tak to bez väčšej ujmy prežije, pripadne koľko ráz ho niekto zhodí dole schodmi. John Wick 4 je proste fantasy akčák, kde forma sa povyšuje nad obsah a viac ako realistický prístup je dôležité, aby veci boli super cool, pretože why not, všakže slepý Donnie Yen? ;-) Celé to tak začína pripomínať seriu Fast & furious a pokiaľ v budúcnosti prídu ďalšie pokračovania, ktoré zrejme prídu, keďže bola ohlásená ich produkcia, tak budem psychicky pripravený na možnosť, ze zavítame s Keanom aj do vesmíru, kde bude mať svoju tajnú základňu zmienovana Rada. No ešte predtým ho pár krát z tej vesmírnej stanici zhodila na Zem, čo by ale nemal byt problém. Tri hviezdičky za to, že už v minulom pokračovaní som videl akým smerom sa to uberá a teda vedel som do čoho idem. ()

alex011

Nie, nemôžem viac, filmarčina úžasná, herci top, lokácie top, preto tie 2 *, inak nič. Dlho som sa tak nenudil. Čo to bolo? Nesmrteľný Wick, nesmrteľný pes, ale všetci ostatní ako keby z cukru. Arnoldove Commando malo väčšiu dávku realičnosti a vierhodnosti. Tomuto neverím ani trochu. Úprimne nepochopím tie vysoké hodnotenia. ()

exe.

Na to, že film som videl v apríli, už teraz viem, že medzi najlepšími filmami tohto roka bude jednoznačne  štvrtá kapitola Johnathana Wicka, je to svižné, akčné, dobre napísané postavy, len dej sa stále nejako nehýbe, ale na druhú stranu pri takýchto udalostiach, čo sa stali, to ani nie je za potreby, stačí len dobrá akcia a nejaký menší náznak dejovosti, ktorý tam bol len aby bol, ale nedávam to filmu za zlé, práve naopak, oproti tretiemu dielu to aspoň nejaký dej má, riešia sa tam veci ohľadom Vysokého stola, budúcnosti Wicka a celého Continentalu, čo je len dobré, ale stále mi príde, že ten dej tam bol iba ako nejaká vsuvka, aby sa len nebojovalo a neprestalo to baviť. Oproti trojke je to však posun a to pozitívnym smerom, kedže v trojke sa tam rieši len Excomunicado a sem tam dávanie ultimáta, lenže dej sa nijak nehýbal, furt stagnoval v podstate na mŕtvom bode, ale tu Chad Stahelski zamiešal kartami a ponúkol parádnu akciu, kde sa ale nejde iba o súboje s nekonečnou kondičkou, ale zároveň sa rozhoduje o ich ďalšom osude, pribudne pár nových postáv, ako napríklad  Bill Skarsgård, ktorý sa perfektne hodil na člena Najvyššej rady, úloha mu sadla a pôsobí veľmi vierohodne, celkovo John Wick 4 okrem Billa Skarsgårda láka na veľkú nálož slávnych akčných mien, ako Donnye Yen, Scott Adkins alebo Marko Zaror, no a okrem toho má nabitú nálož akcie, o ktorú nie je núdza, keďže film má skoro 3 hodiny, má svižné tempo (viac - menej) a obsahuje dobre napísané charakteristiky jednotlivých postáv, ako napríklad Caine (Donnie Yen) alebo aj Mr. Nobody (Shamier Anderson). Je tam ale aj zopár, pre mňa nepochopiteľných tém, konkrétne nesmrteľnosť hlavného hrdinu, pretože to, čo prežije Baba Yaga, tak to je už za hranicami ľudských možností, jak na konci tretieho dielu, tak počas štvorky sa stále deje to isté, John schytáva a rozdáva údery, padá z 2 poschodovej budovy na nákladný voz a prežije niekoľko zrazení autami. Čo mi ale najviac bilo do očí, bol práve už zmieňovaný Donnye Yen, ktorý hrá slepca, veľmi ťažko uveriteľného slepca, ktorý nemá problém zabiť niekoľko ľudí na pár striel, vie presne, kde má ísť, s kým hovorí alebo presne vie, kde sa dotyčný nachádza, čo velice kazilo dojem a hlavne postrádalo akúkoľvek autentickosť, ktorú sa film snažil nadobudnúť, teda v skratke postava slepca mi tam prišla ako ananás na pizzi, proste to tam nepatrí. Ale tieto veci sú jediné, ktoré by som Johnovi Wickovi vytkol, pretože pozitíva prevládajú nad negatívami a to v značnej miere, ako nové postavy ale hlavne kamera a perfektné scény, zábery, dychberúce pozadia, štýl, vizuál, to je niečo, na čo nemôžem nič namietať, pretože práca s kamerou bola úžasná a krásna, perfektné zábery, ktoré vyrazia dych a sú doslova rajom pre oči každého diváka, pretože slepý bod tam rozhodne nenájdete a ten vizuál je niečo majstrovské, hlavne 2 - minútová scéna z vtáčej perspektívy, ktorá sa dá púšťať furt dookola a neomrzí, naopak, je premakaná do posledného detailu a že je celá natočená iba na jeden záber, tak ten zážitok je o to väčší. Kamera tam bola jednoducho úžasná, krásne scenérie, premakaná tak, že každý jeden záber si môžete nastaviť ako pozadie. To isté sa týka aj choreografie, pokiaľ u toho moc nepremýšľate a chcete si dopriať nejaký odpočinkový film s návalom akcie, ktorá je perfektná po všetkých stránkach, tak štvrtý John Wick bude ako stvorený pre akčných nadšencov, Chad Stahelski opäť dokazuje, že akčné remeslo má v krvi a vie s ním bravúrne narábať, čo sa týka jednotlivých scén, boli pastvou pre oči, hlavne akčná scéna na kruhovom objazde pri Víťaznom oblúku, kde tá akcia naberá nový smer, kde driftujúci John strieľa týpkov do hlavy, kopa zrazených ľudí, akcie, nepredvídateľných situácií, pár slovami to môžem len a len chváliť, aké prostredie zvolil daný tím, a taktiež sa musí nechať, že kamera jak už pri Víťaznom oblúku, tak aj pri 2- minútovej akčnej scéne (viem, že sa opakujem ale musím), kde John strieľa svojich protivníkov, ktorá je točená iba z hora na jeden záber, tak k tomu sa hodí iba jedno slovo - Masterpiece. Ďalej musím, teda aspoň z trištvrtiny pochváliť akčnú stránku, ktorá napriek trošku prehnanej choreografií stále bavila, ale stále sa nemôžem ubrániť pocitu, že je jej tam trochu nadbytok, ale na druhú stranu musím uznať, že choreografia a miesta boli veľmi dobre zvolené, takže som sa celkom bavil, škoda, že Scott Adkins tam nepredviedol viac a mal tam len takú menšiu rolu, na druhú stranu asi najväčšie prekvapenie bola Rina Sawayama, ktorá prekvapila svojím hereckým talentom, kde ukázala, že vie narábať s lukom, dobre ovláda boj zblízka a celkom slušne to vie aj so zbraňami a na to, že je to jej prvý film, tak klobúk dolu a pevne verím, že ju nevidíme naposledy. Na to, že je to jej prvý film, kde predviedla svoje schopnosti, tak dúfam, že sa ešte ukáže v nejakých filmoch, bola by škoda zahodenia takejto šance. Štvrtý John Wick je pastvou pre oči každého akčného fanúšika, kde sa neustále niečo deje a pre tých, čo neriešia, či to má alebo nemá niečo spoločné s realitou. () (menej) (viac)

Insomniac

Strašne uťahané. Slušilo by tomu tak plus mínus 100 minút a bavilo by ma to oveľa viac. Veľa originality, no na druhej strane veľmi veľa pomerne rovnakých uťahaných scén a bitiek, zbytočných postáv, sem-tam nezvládnutá akčná scéna. Trošku sklamanie. ()

yourhead

Ach jo... Keanu je vážně špatný herec a tady to dokázal ve vší parádě. Už první 3,4 záběry filmu jasně deklarují že půjde o kýč a naleštěnou bídu. Tenhle zabijácký vesmír kde si parta dospělých vikomtů a markýzů hraje na strukturovanou assassinskou šlechtu je vyloženě trapný. Scény kdo kterých postavy vchází jsou tak hloupé vyumělkované až je to k smíchu. A ty hlášky! Snad už je definitivně konec. ()

Grázl83

Scénář je strašný odpad, resp. skoro žádný děj tam není a když je, tak nedává smysl. Vše zachraňuje akce, ale i ta po chvíli začne nudit a sledovat 3 hodiny jak desítky lidi nedokáží trefit Wicka je až vytáčející. Stejně absurdní je střílející slepec, který narozdíl od desítek střílejích lovců vždy vše trefí. ()

rigby

Po prvním dílu jediný koukatelný film z této série. Je fakt, že od té doby jsem těmto bezmyšlenkovitým střílečkám odvykl, už mě to nebaví ani jako pohodové vyčištění hlavy. Nepřináší mi to vůbec nic, a tak na podobné filmy kouknu jen výjimečně. Tady jsem tu výjimku udělal. A musím konstatovat, že je to výborně natočené. Ale potvrzuji jen svoje předchozí slova, nekonečné hromady zabitých nejsou už přijatelným smyslem trávení času u filmu, ještě navíc tak časově přepáleného. ()

Cvachetka

Neskutečná hloupost. Jednička ještě byla dobrá, potom je to pořád to samé dokola. Jen blbější a blbější. Přepálená délka, hloupý scénář a neskutečně nudné. Měl jsem touho přetočit to nakonec a upřímně o nic bych nepřišel. Přesto jsem to viděl celé. Akce dobrá, ale zbytečně moc a často opravdu zbytečně hloupá. Nelogický děj, chování lidí a všechno okolo. Nechápu proč to má tak vysoké hodnocení. Ale holt, každému se líbí něco jiného. 25% ()

hony23

Tato velkolepě natočená akční řežba dojíždí v každém pokračování na to stejné. Nesmrtelný Wick uhybá kulkám vystřeleným z 1 metru, metá přemety a kosí ( bez přehánění ) stovky zabijáků, což první hodinu je docela zábava, ale po čase se to prostě omrzí, zvlášť když díl od dílu je delší a delší. Takže přestože jsou ty bitky, přestřelky a honičky v ulicích skvěle natočené, po 2 půl hodinách už toho máte až po krk. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)